• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li je nauka prevazidjena u 21. veku?

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Sa obzirom da nauka vise ne sluzi svojoj originalnoj svrsi, vec se bez dokaza provlace
tvrdnje materijalizma, i gde se oni koji se ne slazu sa mainstream-om bivaju napadani,
a gde je vise zla donelo, a manje dobra, mogu zakljuciti da nauka sada donosi
vise stete nego koristi u potrazi za istinom...
Ovde se moram složiti sa tobom u određenoj meri. Nauka je postala sredstvo za ostvarenje nauma loših (zlih ljudi). Danas sam baš razmišljao da su tri stvari jako bitne za čovečanstvo i redom su: Ljubav, mudrost i nauka. S tim što mudrost i nauka moraju biti jedno jer bez mudrosti se nauka može koristiti u loše svrhe.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
sto vas je vise koji se lecite travama, to manje opterecenje za zdravstveni sistem, naravno pod uslovom da ostanete dosledni nekoriscenju nauke.

#ne vidim problem
Mislim da ti nisi razumela da niko od nas ne odbacuje dostignuća nauka u ovom trenutku, ali postavlja pitanje zašto je nauka počela da gubi svoj smisao.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.096
Ovde se moram složiti sa tobom u određenoj meri. Nauka je postala sredstvo za ostvarenje nauma loših (zlih ljudi). Danas sam baš razmišljao da su tri stvari jako bitne za čovečanstvo i redom su: Ljubav, mudrost i nauka. S tim što mudrost i nauka moraju biti jedno jer bez mudrosti se nauka može koristiti u loše svrhe.
Problem je u tome da idu u totalno pogresnim smerovima, recimo u robotici i u AI-ju, potom u izucavanju svesti i prirodi psihickih
bolesti. Totalno su u autu,
no imamo i pametne ljude:
recimo https://www.psychiatrictimes.com/view/debunking-two-chemical-imbalance-myths-again
https://consciousness.arizona.edu/s...sness, culture and experiential phenomenology.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Psihijatrija je jedna od novijih nauka koja se masivno zloupotrebljava u političke i materijalističke svrhe.

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
25.038
Sa obzirom da nauka vise ne sluzi svojoj originalnoj svrsi, vec se bez dokaza provlace
tvrdnje materijalizma, i gde se oni koji se ne slazu sa mainstream-om bivaju napadani,

Са обзиром да РЕЛИГИЈСКИ ПРЕДСТАВНИЦИ више не служе својој оригиналној сврси, већ се без доказа провлаче

тврдње спиритуализма, и где се они који се не слажу са маинстреам-ом бивају нападани,

а где је сво зло донело, а никаквога добра, моЖЕМО закључити да РЕЛИГИЈСКИ ПРЕДСТАВНИЦИ одвајкада доносе

више штете него користи у потрази за било чим...

aeternum

Veoma poznat
Poruka
14.919
Nauka doprinosi potrazi za istinom...
na primer internet imamo - sve moguce dostupne knjige
dokaze
Bibliju sve imamo na netu

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.096
Са обзиром да РЕЛИГИЈСКИ ПРЕДСТАВНИЦИ више не служе својој оригиналној сврси, већ се без доказа провлаче

тврдње спиритуализма, и где се они који се не слажу са маинстреам-ом бивају нападани,

а где је сво зло донело, а никаквога добра, моЖЕМО закључити да РЕЛИГИЈСКИ ПРЕДСТАВНИЦИ одвајкада доносе

више штете него користи у потрази за било чим...
Pa to, za razliku od religije nauka bi trebala da se bavi istinom, a ne da bude jos jedna od religija...

Emilia Marty

Poznat
Poruka
8.804
Ne znam da li si namerno ignorant ili prosto je to prirodno kod tebe?
sa naukom ti je tako - ako neces da koristis njene benefite, ako kazes da ti vise nije potrebna (na nekom visem nivou, kao sto je nivo drzave), onda to znaci automatsko preusmeravanje finansijskih sredstava za nauku na druga mesta, npr onu ali ekspres kopiju hagija sofije.
samim tim, nauka (npr medicina) ce da stagnira, sredstava ce biti manje i za tekuce odrzavanje a kamoli za napredak, i onda smo svi u k.
tako da vi, koji se protiv nauke, najbolje da na vreme od nje odustanete i da se lecite travkama i molitvama.

a da biste kritikovali nauku iole utemeljeno, morali biste prvo da imate odredjenu ekspertizu, zar ne? da cujemo, koja je npr tvoja ekspretiza?

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
sa naukom ti je tako - ako neces da koristis njene benefite, ako kazes da ti vise nije potrebna (na nekom visem nivou, kao sto je nivo drzave), onda to znaci automatsko preusmeravanje finansijskih sredstava za nauku na druga mesta, npr onu ali ekspres kopiju hagija sofije.
samim tim, nauka (npr medicina) ce da stagnira, sredstava ce biti manje i za tekuce odrzavanje a kamoli za napredak, i onda smo svi u k.
tako da vi, koji se protiv nauke, najbolje da na vreme od nje odustanete i da se lecite travkama i molitvama.

a da biste kritikovali nauku iole utemeljeno, morali biste prvo da imate odredjenu ekspertizu, zar ne? da cujemo, koja je npr tvoja ekspretiza?
Molim te, reci mi u kom delu mog posta sam rekao da sam protiv medicine kao nauke? Ja sam na drugoj temi hvalio medicinu kao tehnološki razvijenu i kao nešto što donosi ogromne benefite čovečanstvu. Rekao sam da je ona pravi primer kako se nauka treba koristiti. Naravno, ako izostavimo farmakomafiju.

Emilia Marty

Poznat
Poruka
8.804
Molim te, reci mi u kom delu mog posta sam rekao da sam protiv medicine kao nauke? Ja sam na drugoj temi hvalio medicinu kao tehnološki razvijenu i kao nešto što donosi ogromne benefite čovečanstvu. Rekao sam da je ona pravi primer kako se nauka treba koristiti. Naravno, ako izostavimo farmakomafiju.
pa koja je to onda nauka problem? posto ne vidim da je autor precizirao da neka nauka moze a neka ne moze, vec nauka kao takva.
koja je tvoja ekspertiza za kritiku neke nauke?

Emilia Marty

Poznat
Poruka
8.804
Moja ekspertiza je kompjutersko programiranje i sticajem okolnosti psihijatrija...
ok, sta ti smeta tacno u nauci koja je tvoja profesija? verujem da tu iz ugla humanistike ima svasta nesto da se zameri.

a sto se psihijatrije tice, tu svakako mozes iz ugla pacijenta da kritikujes kvalitet zdravstvenih usluga i sl, ali nije da mozes da utemeljeno komentarises progres ili stagnaciju psihijatrije kao nauke, zar ne?

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.096
ok, sta ti smeta tacno u nauci koja je tvoja profesija? verujem da tu iz ugla humanistike ima svasta nesto da se zameri.

a sto se psihijatrije tice, tu svakako mozes iz ugla pacijenta da kritikujes kvalitet zdravstvenih usluga i sl, ali nije da mozes da utemeljeno komentarises progres ili stagnaciju psihijatrije kao nauke, zar ne?
Recimo to da je AI nemoguc naucio sam jos 1987. dok i dan danas trube da je tu iza coska.
Sto se psihijatrije tice imao sam dovoljno 20 godina da ucim od privatnog psihijatra, i da se zainteresujem za oblast...

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
pa koja je to onda nauka problem? posto ne vidim da je autor precizirao da neka nauka moze a neka ne moze, vec nauka kao takva.
koja je tvoja ekspertiza za kritiku neke nauke?
Nauka je problem kada se rade "studije" sa političkim interesom da opravdaju LGBTQ+ transgender propagandu. Da opravdaju takmičenje transžena u ženskoj konkurenciji. To je zloupotreba nauke.
Zloupotreba nauke je, takođe, kada se deci u razvoju daju "lekovi" koje daju pedofilima za hemijsku kastraciju. To je iživljavanje i ti "lekari" su kasapini.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.