Da li je nasuprot ljubavi mržnja, ili ravnodušnost ?

KPCTAHK

Poznat
Poruka
8.651
Evo šta o tome kaže Dostojevski:

''Kada žena postane ravnodušna, znaćete da ste je izgubili. Nema tu ni besa, ni mržnje, a kamoli ljubavi. Kada nastupi ravnodušnost, nema nazad, nema pokajanja. Suprotno od ljubavi nije mržnja, već ravnodušnost.'' - Fjodor Mihailovič Dostojevski.

Sada se izjasnite i vi, svi, jer gledajući ono što i kako pišete imam osećaj da ste od njega pametniji, a i iskusniji … ;) Važi ?
 
Cenim Dostojevskog, i ako je on tako tvrdio, ja ću samo reći da jeste tako, jer je to bio genije svog doba... i znam. Jeste.
Imati nekoga za svog nekog je legitimno i od neprocenjive vrednosti. Ne kao predmet, već kao osobu u koju se uzdate, verujete u nju, sigurni ste da vas neće izdati. Nije to pitanje imovine/posedovanja. Ipak, jezik kao veštačka tvorevina još uvek manjka u opisu tih ljudi koji pripadaju jedni drugima po karakternim osobinama, a ne ropski, tako da se nemojmo zadržavati na tome, jer to nije tema.
 
Evo šta o tome kaže Dostojevski:

''Kada žena postane ravnodušna, znaćete da ste je izgubili. Nema tu ni besa, ni mržnje, a kamoli ljubavi. Kada nastupi ravnodušnost, nema nazad, nema pokajanja. Suprotno od ljubavi nije mržnja, već ravnodušnost.'' - Fjodor Mihailovič Dostojevski.

Sada se izjasnite i vi, svi, jer gledajući ono što i kako pišete imam osećaj da ste od njega pametniji, a i iskusniji … ;) Važi ?
Ne gledam televiziju, ali taj tvoj Fjodor provereno radi na Pinku ili učestvuje u Farmi. Koja jeftiina dosetka, čista estrada.
 
Ti nikada nećeš da shvatiš da postoje i ljudi koji ne znaju, i ne žele, da mrze i za njih je ravnodušnost suprotnost ljubavi …
Stvari ne stoje onako kako bi ti hteo ,nego onako kakva je realnost.

Kao sto se ni matematika ne upodobljava tebi i tvojim prohtevima, nego ti moras da je dobro shvatis.
Inace bi imao problem.
 
za mene je nepojmljivo da neko nema emocije prema nečemu poznatom tako da mi je stvar nepoznavanja ravnodušnost
Iz mog bogatog životnog iskustva, a i solidnog obrazovanja, uvek mi uspe da obuzdavam razumom svoje emocije, naročito kada se one žele da pretvore u negativno stanje … Ostavljao sam, a i bivao ostavljan, ali nikada nisam dozvolio sebi da to pređe u mržnju - postao sam ravnodušan, shvatio da nema načina da bilo šta menjam i glupo bi bilo da me nadvladaju negativne emocije …
 
Za mržnju vam treba emocija. Za ljubav vam treba emocija. Ravnodušnost podrazumeva odsustvo bilo kakvih osećanja.

Ali posle nekog vremena mrznja se pretvara u ravnodusnost.Iako ovo sad sto budem napisao ne vazi za svakoga: desava se dosta razvoda,preljuba u braku koji je takodje vezan za staru ljubav koja je u jednom trenutku postala ravnodusnost.
 
Odsustvo emocija već treba da napravi mali alarm... Lično to nikad nisam imala. Odsustvo emocija- čak i zvuči rogobatno, MI ZA TO NISMO STVORENI. Mi nemamo to odsustvo emocija. Ljudi prirodno žive na emocijama, sa njima, kakvim-takvim. Šta god moj dragi FMD u svojoj lepoj književnosti tvrdio, to se odnosi samo na lepu književnost, a mi smo sazdani od emocija, i mi ih ispoljavamo. Zdravo je biti ljut, veseo, tužan, zbunjen... Zdravo je emocije doživeti i pokazati. Ravnodušnost vodi u tu popularnu depresiju, a ona nije to što želimo.
 
Odsustvo emocija već treba da napravi mali alarm... Lično to nikad nisam imala. Odsustvo emocija- čak i zvuči rogobatno, MI ZA TO NISMO STVORENI. Mi nikad nemamo to odsustvo emocija. Ljudi prirodno žive na emocijama, sa njima, kakvim-takvim. Šta god moj dragi FMD u svojoj lepoj književnosti tvrdio, to se odnosi samo na lepu književnost, a mi smo sazdani od emocija, i mi ih ispoljavamo. Zdravo je biti ljut, veseo, tužan, zbunjen... Zdravo je emocije doživeti i pokazati. Ravnodušnost vodi u tu popularnu depresiju, a ona nije to što želimo.

Znaci razvod u braku dolazi zbog ljubavi,a ne zbog ravnodusnosti?
 

Back
Top