Quantcast

Da li je nasuprot ljubavi mržnja, ili ravnodušnost ?

pages

Primećen član
Poruka
865
Evo šta o tome kaže Dostojevski:

''Kada žena postane ravnodušna, znaćete da ste je izgubili. Nema tu ni besa, ni mržnje, a kamoli ljubavi. Kada nastupi ravnodušnost, nema nazad, nema pokajanja. Suprotno od ljubavi nije mržnja, već ravnodušnost.'' - Fjodor Mihailovič Dostojevski.

Sada se izjasnite i vi, svi, jer gledajući ono što i kako pišete imam osećaj da ste od njega pametniji, a i iskusniji … ;) Važi ?
Onako,na prvu i bez dubljeg razmišljanja,ide ljubav,mržnja,pa ravnodušnost.
Zavisi,naravno,svaka veza,površna,romantična i td.,ima svoj vlastiti tok,početak,kraj,završetak...
Svoje viđenje redoslijeda više sam bazirala na svom iskustvu.

Metronomy

Poznat
Poruka
8.074
A šta ako je moja duša od Platona ovaploćena i kroz moja usta on mudrosti izgovara ... Sve dok ne shvatiš da je filozofija jedna, jedina, ona drevna grčka, sve drugo su slabe i još slabije interpretacije, da shvatiš smisao filozofije za tebe neostvarena iluzija ostaće ... ;)
Verujem, kazu da je ljubav inspiracija, sto vasa ljubav ne bi bila plodna...

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
38.452
Da li si ikada čuo za pleonazam ? Malo dete je malo, a neuk čovek je neuk ... ;)
Da li si ti cuo za malicioznost?
To je kad prepolovis recenicu da bi joj promenio kontekst i oklevetao autora.

Original izgleda ovako: Deepresija je teska bolest i jeste teska, neprolazna tuga,koja oduzima car svemu .

Tvoja potuljena verzija izgleda ovako: Depresija je teska bolest i jeste teska .

Ovi podmukli i plitkoumni trikovi kojima se sluzis, samo govore o tebi ko si i kakav si covek.