Да ли је музика из трендинга неквалитетна

Што се квалитета тиче све је од укуса али ипак разлика је написати текст који буди осећања, који има поруке, који је квалитетан и лирички и по свему и има добар утицај на слушаоце и то отпрвати или одсвирати него ставити аутотјун и певато "кола дроља гучи"
To je sve ok. Ne možeš nekoga forsirati da sluša nešto što se tebi sviđa ili mu braniti da sluša "kola drolja guči". Problem nastaje kada se u medijima forsira neka vrsta muzike.

Nije problem neukus. Svako neka sluša šta hoće. Problem je nametanje muzike.
Па не знам баш колико се намеће. Мислим, меени нико не намеће ни не слушам је. Са друге стране, баш мислим да је обратно. И да јесте неукус, уз дужно поштовање твог мишљења

To je sve ok. Ne možeš nekoga forsirati da sluša nešto što se tebi sviđa ili mu braniti da sluša "kola drolja guči". Problem nastaje kada se u medijima forsira neka vrsta muzike.
Наравно само, није ли мало забрињавајуће када неко више вреднује "пишамо по клубовима" више него "данас отварам очи након свих ових година"? Опет кажем нисам још налетео на пример да медији форсирају ту музику. Само људди на друштвеним мрежама.

Па не знам баш колико се намеће. Мислим, меени нико не намеће ни не слушам је. Са друге стране, баш мислим да је обратно. И да јесте неукус, уз дужно поштовање твог мишљења
Ma i ja lično mislim da je neukus. Ali ne možes braniti neukus.

Ma i ja lično mislim da je neukus. Ali ne možes braniti neukus.
Па да, наравно, али сама појава интензивног слушања неукуса јесте забрињавајућа. Хајде да неукус заменимо са неквалитет.

На крају крајева ја као неко ко се бави тиме могу да напишем и квалитетну песму пуну порука поука и метафора или нешто врло глупо, а 99% је промоција. И кад људи виде да моја глупа песма има, нзм 50.000 приказа, наложиће се.

Па да, наравно, али сама појава интензивног слушања неукуса јесте забрињавајућа. Хајде да неукус заменимо са неквалитет.

На крају крајева ја као неко ко се бави тиме могу да напишем и квалитетну песму пуну порука поука и метафора или нешто врло глупо, а 99% је промоција. И кад људи виде да моја глупа песма има, нзм 50.000 приказа, наложиће се.
Jeste. Tako je.

@bernardo
I ti lično si takav. Sam biraš šta ćeš slušati. To je retkost za današnju omladinu. Većina sluša ono što im se ponudi. Gledam po svojim sestričinama. Ništa ne znaju osim da kliknu na ponudu iz trendinga.
То је баш проблем, у томе лежи квака. Само, не мислим да је то наметнуто. Више мислим да је то неки кружни процес где антиреклама можда привуче публику, па се направи бројка, па од те бројке кад људи виде још већа бројка... Људи виде приказе и одма мисле да чим има приказе, мора да ваља

Jeste. Tako je.
Увек је било да се људи ложе на нешто што је главна струја и главни правац али данас малтене као да пре него што ће квалитет да одреди број публике, пре број публике "одређује" да ли је песма квалитетна или не. И то је оно што је жалосно.

@bernardo Inače, bežim od tog termina "kvalitet". Umetnost je užasno subjektivna kategorija. Što je tebi kvalitet nekome je đubre. I obratno. I oboje imate potpuno legitimno mišljenje.
Види филозофија цела се на том принципу темељи, шта је лично, а шта је глобално тј опште за све. Реално, г*вно смрди а ружа мирише. То може бити субјективно, да некоме г*вна миришу, али разумеш ваљда шта хоћу да кажем.

Види филозофија цела се на том принципу темељи, шта је лично, а шта је глобално тј опште за све. Реално, г*вно смрди а ружа мирише. То може бити субјективно, да некоме г*вна миришу, али разумеш ваљда шта хоћу да кажем.
Razumem, ali jbg, nikoga ne ugrožava to što njemu g.... mirisu tako da nema potrebe da mu se brani.

Бреговића су нападали за крађу и плагијате ал нико то колико ја знам није доказао. Негде се стварно нађе пар тактова али не до те мере да се каже "бреговић је ископирао ову песму".
Bregovic kao da ima softver koji nalazi random reci koje se rimuju i tako sklapa pesne :rotf:

Zaista se ne nalazi vise od par taktova?

Bregovic kao da ima softver koji nalazi random reci koje se rimuju i tako sklapa pesne :rotf:

Zaista se ne nalazi vise od par taktova?

Јбт, чуј ово, ја сам стварни био убеђен да није био толка лоповчина. Но, ипак...изгледа да сам се (много) схјебо

Ima ovakvih primera premnogo.
I to samoz a opus Bijelog dugmeta.
Da ne pricam sto je pisao za Severinu i druge u novije doba.
Страшно и одвратно, као да наши не знају сами да осмисле мелодије и текстове? Сачувај Боже и саклони, не знам шта да кажем.

Back