Da li je moj hrcak ziv?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Shobota

Obećava
Poruka
74
Imam hrcka starosti 9 meseci.
Dva dana smo isli na Zlatibor, ostavili smo ga u kavezu uz dovoljno (ali ne previse) hrane i vode. Grejanje u kuci naravno ta 2 dana nije imalo.
Kad smo dosli malopre, hrcak je bio nepomican. Formirao se u redovan polozaj u kom zaspi, ukrutio se i ne pomera se niti dise.

Interesuje me da li je pao u hibernaciju ili nije ziv?
I ako je pao u hibernaciju sta treba da uradimo da iz nje izadje?




Hvala!
 
Ako je pao u hibernaciju, treba da se stavi u vrlo toplu prostoriju , ali nikako pored nekog sporeta , radijatora i slicno (vrlo je opasno takvo naglo budjenje", obezbedi mu hranu i neke poslastice koje on voli, ako je sve OK trebalo bi da se "mrdne" za nekih sat - dva.

PS.

Kada je u stanju hibernacije disanje mu je veoma slabo, ali on naravno mora da dise.

Ako sve bude bilo OK obezbedi mu da unese sto vise B vitamina, i ostale vitamine. Ali bi najbolje bilo da se odvede kod veterinara.

To je sve sto znam , licno nemam hrcka ali takva slicna stvar se desila mojoj bivsoj devojci, pa se otprilike secam sta su joj rekli , toliko od mene.
 
Poslednja izmena:
Nije uopste pozeljno da se vodi na zimovanje, mada je trebao da ga da nekome na cuvanje, zbog hladnoce i pada u stanje hibernacije, nadje li se malo duze ispod temperature ispod 10 stepeni ceka ga ovakav scenario.
 
Poslednja izmena od moderatora:
vjerojatno jest ziv i u zimskom snu
sreca pa je u pitanju hrcak, a ne neko siroce sto ne hibernira : (((
moj savjet ti je da ne uzimas vise zivotinjice neko vrijeme, ukoliko ovaj sirotan ipak nije prezivio
dok ne porastes
dovoljno da ukapiras da su i one ziva celjad, a ne igracke : (
 
Posto na forumu ima ocigledno needukovanih ali spremnih da napadnu nekog da dovoljno ne voli svog ljubimca, predma mrsko, odgovoricu im.

Hrcak ne pada u hibernaciju u odredjenom vremenskom ciklusu, vec samo ako temperatura okoline naglo padne ispod optimuma njegovog organizma.
Hibernacija nije >>losa<< stvar, vec autonomni odgovor hrckovog sistema na hladnocu. Neko se najezi, neko ode gde mu je toplo, a hrcak, gle cuda padne u hibernaciju iz koje ustaje kad se poveca temperatura.

Drugo, briga o mom ljubimcu je moja stvar. Dezurni dusebriznici i "zastitnici zivotinja" koji su spremni zbog nista nekog da napadnu i preispuju njegovu ljubav prema svom ljubimcu mi se gade. Kolike su stetocine oni koji zaista ne vode racuna o svojim ljubimcima, tolike su stetocine i oni koji u svemu vide zanemarivanje ljubimca. Imamo mi jednu socijalnu radnicu u gradu kojoj je omiljena rec "nasilje". Posvadjaju se dva klinca oko uzine, ona za tv izjavljuje >>nasilje<<. Razvode se muz i zena jer su posle 5 godina shvatili da nisu zaljubljeni, ona tvrdi da je to zbog >>nasilja<<. Ako joj neko ne ustane u autobusu to je zato jer je >>nasilan<<

Tako da...
Give me a break sa svojim priglupim sarkasticnim komentarima. Ako sam na foru postavio pitanje znaci da mi treba strucan odgovor a ne izdrrrrkavanje nekih nebitnih tipova!


Da li sam spomenuo "srecna nova godina svima"? :)
 
Posto na forumu ima ocigledno needukovanih ali spremnih da napadnu nekog da dovoljno ne voli svog ljubimca, predma mrsko, odgovoricu im.

Hrcak ne pada u hibernaciju u odredjenom vremenskom ciklusu, vec samo ako temperatura okoline naglo padne ispod optimuma njegovog organizma.
Hibernacija nije >>losa<< stvar, vec autonomni odgovor hrckovog sistema na hladnocu. Neko se najezi, neko ode gde mu je toplo, a hrcak, gle cuda padne u hibernaciju iz koje ustaje kad se poveca temperatura.

Drugo, briga o mom ljubimcu je moja stvar. Dezurni dusebriznici i "zastitnici zivotinja" koji su spremni zbog nista nekog da napadnu i preispuju njegovu ljubav prema svom ljubimcu mi se gade. Kolike su stetocine oni koji zaista ne vode racuna o svojim ljubimcima, tolike su stetocine i oni koji u svemu vide zanemarivanje ljubimca. Imamo mi jednu socijalnu radnicu u gradu kojoj je omiljena rec "nasilje". Posvadjaju se dva klinca oko uzine, ona za tv izjavljuje >>nasilje<<. Razvode se muz i zena jer su posle 5 godina shvatili da nisu zaljubljeni, ona tvrdi da je to zbog >>nasilja<<. Ako joj neko ne ustane u autobusu to je zato jer je >>nasilan<<

Tako da...
Give me a break sa svojim priglupim sarkasticnim komentarima. Ako sam na foru postavio pitanje znaci da mi treba strucan odgovor a ne izdrrrrkavanje nekih nebitnih tipova!


Da li sam spomenuo "srecna nova godina svima"? :)

srecan nova i tebi i tvom tati koji se vidim aktivno ukljucio na forum? : )

inace, zivotinja ostavljena sama u stanu 2 dana je mogla nastradati na vise nacina
od "puke", ali nimalo zabavne smrti od gladi i zedji...
i za ljude koji ostavljaju svoje ljubimce, izuzev ribica i farmi mravi, prepustene same
sebi vise dana ljubimci nit nisu

elem, sreca hrckova sto je hrcak i sreca komsijska sto je hrcak...: )))
 
srecan nova i tebi i tvom tati koji se vidim aktivno ukljucio na forum? : )

inace, zivotinja ostavljena sama u stanu 2 dana je mogla nastradati na vise nacina
od "puke", ali nimalo zabavne smrti od gladi i zedji...
i za ljude koji ostavljaju svoje ljubimce, izuzev ribica i farmi mravi, prepustene same
sebi vise dana ljubimci nit nisu

elem, sreca hrckova sto je hrcak i sreca komsijska sto je hrcak...: )))

:amen:

Posto je malisa imao vise srece nego vlasnici pameti i preziveo, tema moze u arhivu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top