Da li je moguće stvoriti čudovište nalik Godzili?

Miloš KS

Aktivan član
Poruka
1.950
Upravo se na ˇPrvojˇ televiziji završio film ˇGodzilaˇ, koji me je naveo na razmišljanje da otvorim ovu temu, koja će, nadam se, mnogima biti interesantna.

Živimo u nuklearnom dobu. Sve je više država koje poseduju, ili nameravaju da krenu u pravljenje nuklearnog i hemijskog oružja, atomske bombe... U gorepomenutom filmu radnja je u nuklearnoj probi na delu Pacifika naseljenog morskim iguanama. Takva proba je napravila monstruma. Kao i u uopšte priči o ˇGodziliˇ, koja je počela još sredinom prošlog veka, inspirisana nuklearnim uništenjem gradova Hirošima i Nagasaki.

Moje pitanje je da li je s sve učestalijim nuklearnim probama moguće napraviti tako nešto?
 
@tema. ma godzila je sitnica. To je inače bila poplava filmova '50 kada je radijacija bila nešto novo, i niko nije znao kakve sve posledice izaziva. Pored velikog čudovišta Godzile koje napada grad, izašla je čitava serija sa najrazličitijim zamislima koje se svode na istu priču: nešto veliko i mutirano, a veliko o neboder pravi haos po gradu. Godzila je valjda najpopularnije od svih. Pored svih postojećih, voleo bih da izdvojim najmaštovitije: napad džinovske žene, napad pobesnele pene, i posebno: napad džinovskog paradajza.

Pa sad vi vidt'e.

U suštini može da se načini nešto ogromno kao godzila ali bi trebale bukvalno godine i godine genetskog inženjeringa i toliki budžet da je jeftinije kolonizovati Mars za te pare.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zato što su krokodili budisti. :)

@tema. ma godzila je sitnica. To je inače bila poplava filmova '50 kada je radijacija bila nešto novo, i niko nije znao kakve sve posledice izaziva. Pored velikog čudovišta Godzile koje napada grad, izašla je čitava serija sa najrazličitijim zamislima koje se svode na istu priču: nešto veliko i mutirano, a veliko o neboder pravi haos po gradu. Godzila je valjda najpopularnije od svih. Pored svih postojećih, voleo bih da izdvojim najmaštovitije: napad džinovske žene, napad pobesnele pene, i posebno: napad džinovskog paradajza.

Pa sad vi vidt'e.

U suštini može da se načini nešto ogromno kao godzila ali bi trebale bukvalno godine i godine genetskog inženjeringa i toliki budžet da je jeftinije kolonizovati Mars za te pare.

tesko da bi to moglo godinama... mozda pre hiljade godina da bi se tako nesto ogromno stvorilo. Jer sumnjam da bi materijal od kojeg su izgradjeni carbon based organizmi mogao da podnese uopste tu velicinu?
 
Upravo se na ˇPrvojˇ televiziji završio film ˇGodzilaˇ, koji me je naveo na razmišljanje da otvorim ovu temu, koja će, nadam se, mnogima biti interesantna.

Živimo u nuklearnom dobu. Sve je više država koje poseduju, ili nameravaju da krenu u pravljenje nuklearnog i hemijskog oružja, atomske bombe... U gorepomenutom filmu radnja je u nuklearnoj probi na delu Pacifika naseljenog morskim iguanama. Takva proba je napravila monstruma. Kao i u uopšte priči o ˇGodziliˇ, koja je počela još sredinom prošlog veka, inspirisana nuklearnim uništenjem gradova Hirošima i Nagasaki.

Moje pitanje je da li je s sve učestalijim nuklearnim probama moguće napraviti tako nešto?

Moguce je.

U cuvenom filmu velikog Spilberga (najveceg rezisera danasnjice!) JURASSIC PARK data je jedna SASVIM REALNA ideja odakle treba poceti da se tocak evolucije vrati 60 miliona godina u nazad i da se proizvedu dinosaurusi, mozda ne bas identicni sa onima iz praistorije, ali svakako veoma slicni....

Radiacijom se takodje mogu izazvati narazlicitije mutacije kod gmizavaca, pa i one kojima bi se njihova velicine znatno uvecala.

Jedina ogranicavajuca okolnost je PROCENAT KISEONIKA U VAZDUHI koji je u vreme dinosaurusa bio znatno visi, ali i to bi se moglo resiti u kontrolisanim uslovima.
 
Poslednja izmena:
Kako neko rece, sto se mene tice Godzila je obican dinosaurus. Radijacija ili ne, ne secam se sad detalja filma, gledao sam davno, sustina je da je u pitanju dinosauroliko stvorenje.

Naravno, ono izdrzavanje tenkovskih i avionskih projektila itd je cisto lozenje u holivudskom stilu, ali samo bice - izgled i to...

Japanci se spremaju da kloniraju mamuta, pozajmili od Rusa tkivo onih zamrznutih. Videcemo sta ce uspeti.

Inace zaista se bojim i da mislim sta sve postoji ili je postojalo/radjeno u raznim tajnim laboratorijama sirom sveta.
 
Јесу постојали гигантски диносауруси, биљоједи, на четири ноге, процењене тежине до око 80 т.
Кога интересује име истих, нек гугла, а може и да погледа серију ,, У шетњи са диносаурусима".
Али о чудовиштима величине Годзиле тешким неколико хиљада тона( а јесте толика, треба је само упоредити са зградама у Њ.Ј. у филму)може се само маштати.
Никаква генетска манипулација не може створити и одржати такво чудовиште јер скелет не би издржао нити би мишићи одрађивали посао.
А Годзила са титанијумским скелетом и моторним погоном већ није предмет расправе.
 

Back
Top