Da li je moguće pronaći fejsbuk manijaka?

Teodora9889

Početnik
Poruka
13
Dobila sam na svom profilu poruku da me muž navodno vara sa komšinicom, poslato mi je slike te žene, njene zadnjice gde se ne vidi njeno lice, poruke da je spavala sa mojim mužem da ima dokaze o tome. U međuvremenu je ta osoba obrisala profil, da li je moguće da policija pronađe tu osobu. Inače ta žena ima brata u policiji i da li on može proveriti ko je ta osoba iako je ona obrisala nalog na mreži?
 
Може, зато што Фејсбук чува све податке.
Jos samo da se IT sektor policija pocne baviti glupostima bice lako naci svalerke i
Jos samo da se IT sektor policija pocne baviti glupostima bice lako naci svalerke i svalere....za to sto bi ti radila ( ilegalno) bata bi mogao da ostane bez prstica....

svalere....za to sto bi ti radila ( ilegalno) bata bi mogao da ostane bez prstica....
Pa nebi ja, nego ta žena ali meni to deluje baš nešto nemoguće da se sazna, jos ako je preko WiFi i izbrisan je nalog totalno...
 
Pa pitam da li se osoba može tužiti zbog iznošenja tih tvrdnji?
Можеш ти увек тужити свакога. Ево, рођака скоро тужио брат са тврдњом да је кућа коју су наследили његова. А пре пар година се на оставинској расправи сложио на једнак део и обојица су тада добили једнаке делове. Сад се одједном "сетио" да је пре 50 година ох наводно давао паре да се та кућа изгради и да цела трeба да припадне њему.

Питање је и ко је то урадио и са којим мотивом. Може да буде неки клинац из комшилука.
Да ли се у поруци уопште помињу нека имена или чињенице, такве да се из ње може закључити да је она намењена баш теби?
 
Можеш ти увек тужити свакога. Ево, рођака скоро тужио брат са тврдњом да је кућа коју су наследили његова. А пре пар година се на оставинској расправи сложио на једнак део и обојица су тада добили једнаке делове. Сад се одједном "сетио" да је пре 50 година ох наводно давао паре да се та кућа изгради и да цела трeба да припадне њему.

Питање је и ко је то урадио и са којим мотивом. Може да буде неки клинац из комшилука.
Да ли се у поруци уопште помињу нека имена или чињенице, такве да се из ње може закључити да је она намењена баш теби?
Poslate su slike te žene, tj njene zadnjice gde se ne vidi njena faca, napisano je da se on viđa sa njom po vikendicama, da ima dokaze da on sa njom spava i da ce to svim njenim prijateljima poslati u inboks
 
Да, али није изнето у штампи или јавности.
По мени је већи проблем сама претња да ће бити изнето нешто из приватног живота, а што би могло шкодити угледу или части.
Ali ako ne bude iznete, kao što sam već navela osoba je potpuno ugasila profil na toj mreži
 
Онда ништа. Онда је само узнемиравање. А како није учестало, нико се неће озбиљно бавити тиме.

Оно шта тебе занима је да неко тврди да има личне податке о теби, чије изношење може шкодити твом угледу, а за које прети да ће их изнети у јавности. То је већ увод у уцену. Требало би да обратиш пажњу, и ако примиш још неку поруку у том смислу, онда идеш у полицију и пријављујеш.

Немој да трошиш време и новац на приватне тужбе за каљање части и слично.
 
Pa da, kao za iznošenje lazi i klevete

Pa, na stranu sad dal bi vi mogli da dobijete to na sudu ili ne, glavni problem je što vi ne znate ko je okrivljeni. Za uvredu se podnosi privatna tužba, to znači da nema krivične prijave, pa onda javni tužilac i policija istražuju ko je šta uradio i skupljaju dokaze... vi morate da znate koga tužite i da sami skupite dokaze i predstavite ih u tužbi. Kako sad da saznate ko je taj lik, ne znam. Da se obratite fejsbuk adminima možda...

Ako je ta poruka prosleđena i drugim ljudima, to bi možda moglo i da bude krivično delo iznošenje porodičnih prilika, ali gonjenje za to se isto preduzima po privatnoj tužbi.
 
Онда ништа. Онда је само узнемиравање. А како није учестало, нико се неће озбиљно бавити тиме.

Оно шта тебе занима је да неко тврди да има личне податке о теби, чије изношење може шкодити твом угледу, а за које прети да ће их изнети у јавности. То је већ увод у уцену. Требало би да обратиш пажњу, и ако примиш још неку поруку у том смислу, онда идеш у полицију и прјављујеш.

Немој да трошиш време и новац на приватне тужбе за каљање части и слично.
Da, razumem
Pa, na stranu sad dal bi vi mogli da dobijete to na sudu ili ne, glavni problem je što vi ne znate ko je okrivljeni. Za uvredu se podnosi privatna tužba, to znači da nema krivične prijave, pa onda javni tužilac i policija istražuju ko je šta uradio i skupljaju dokaze... vi morate da znate koga tužite i da sami skupite dokaze i predstavite ih u tužbi. Kako sad da saznate ko je taj lik, ne znam. Da se obratite fejsbuk adminima možda...

Ako je ta poruka prosleđena i drugim ljudima, to bi možda moglo i da bude krivično delo iznošenje porodičnih prilika, ali gonjenje za to se isto preduzima po privatnoj tužbi.
A šta ako ne daj Bože ta osoba stvarno ima dokaze za to što govori, ja sam 99% sigurno da nema ali ako kojim slučajem postoje dokazi za to što govori onda čak i da se pokrene privatna tužba necemo je dobiti
 
Dobila sam na svom profilu poruku da me muž navodno vara sa komšinicom, poslato mi je slike te žene, njene zadnjice gde se ne vidi njeno lice, poruke da je spavala sa mojim mužem da ima dokaze o tome. U međuvremenu je ta osoba obrisala profil, da li je moguće da policija pronađe tu osobu. Inače ta žena ima brata u policiji i da li on može proveriti ko je ta osoba iako je ona obrisala nalog na mreži?
A sto murija da trazi tu osobu ona ti je prijatelj valjda?
 

Back
Top