Quantcast

Da li je moguce da se Bog javljao i ljudima kroz istoriju a koje ne pominje Biblija.

kaai79

Poznat
Poruka
7.065
Evo sta me na to navelo da pomislim .Mi svi znamo za cuvene faraone o kojima se danas prica, ali malo ko od ljudi koje ta tematika ne zanima zna, da je bas jedan egipatski faraom bio zacetak prve monoteisticke religeje, veoma slicne hriscanstvu a da za to nije imao uzora ni na sta da se ugleda u svojoj istoriji i okruzenju.

Amenhotep IV ili kako je on sam promenio ime u Ehnaton sto znaci sluga Boziji..
Njegovo verovanje se zanivalo u veru u jedinog Boga koji za razliku od dotadasnjih bogova nema ljudske osobine i ne crta se na hijaroglifima kao covek vec kao suncev disk.On nema ni ljutnje ni mrznje ni slabosti samo ,ogromnu ljubav prema covecanstvu ne priznaje nacije i rase .On je stvaraoc sveta i sunca i svega na svetu.

To je za tadasnje prilike bilo prava revolucija, nesto sto niko nije uradio dotad .
Njegovi naslednici su se vratili staroj religiji a on je kaznjen tako sto je njegovo ime izrezano a grobnica ,hramovi i njegov grad devastirani i rastureni kako bi se napravili drugi hramovi.
Samu njegovu mumiju su sakrili kako bi je spasili u grobnicu njegove majke .
Ali ipak to je faraon o kome se sad najvise zna, i ako su njegove biste i hijeroglifi unisteni ,nekim cudom su sacuvani i to kod preprodavaca razni dokumenti i prepisci koji govore o njemu.I ako je trebalo da ga proguta zaborav cak je izbrisan i njegovo ime se ne pominje u rodoslovu faraona .
Mi znamo za to da je to sto je on tad uradio bilo nesto jako vazno, i da li je moguce da su bas tad egipcani zasluzili kaznu da posle toliko dugog postojanja, njihovo carstvo padne u zaborav..
Sta je navelo jednog mladog princa da uradi nesto tako ,da se odrekne svog verovanja hiljadu godisnjeg verovanja ,i da poveruje u nesto sto je bukvalno bas slicno Judaizmu i Hriscanstvu .
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%95%D1%85%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BD

Poslednja izmena:

gost 202584

Poznat
Poruka
7.237
моша је знао више него што у библији пише, христос не стаје у књигу, ни буда ни алах...
светлост је знак ванчулног ка чулном...духовност је пут у бескрај...
бог, шта год ко подразумевао, се не крије. једно је цело, не подељено.

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.575
U svakom trenutku, bilo kog vremena iz prošlosti (i sadašnjosti) Bog je imao svog predstavnika (kojeg neki zovu slugom Boga, drugi Bog-Čovekom, treći agentom Boga...). U jednom trenutku je uvek bio samo po jedan takav.
Bog je uvek imao samo ljubav za svoju kreaciju.
Ono što pomućuje razumevanje i izgleda da Bog ima i negativnih osobina je samo nerazumevanje čoveka da u nižim svetovima vladaju striktni Zakoni Uzroka i Posledica (Zakoni Karme) koji su baš takvi da bi primorali Dušu, ono što mi jesmo, da sagleda, spozna i realizuje svoje božanstvene potencijale.
Mi kao Duše jesmo kreirani po ugledu na Njega po svim kvalitetima a nikako mi kao fizička bića.
Boga možemo spoznati samo mi kao duhovna bića Duše preko svoje ekspandirane svesti a nikako mi kao fizička bića preko naših fizičkih čula.
Mnogi veruju da će Bog dati svakome da po Njegovoj milosti udje u Carstvo Nebesko. Istina je da će svako ući ali samo i tek onda kada u potpunosti zasluži ulazak u to Carstvo.
Svako u sebi mora razotkriti i realizovati svoje božanstvene osobine. Na prvom mestu mora biti ljubav koja podrazumeva odsustvo svih negativnih pasija....
Put jeste i dug i težak ali nije i nemoguć iako taj put jeste u svakom od nas. Zato se i kaže da je lakše naći put prema Carstvu Nebeskom nego li put iz džungle....
Dobro je proučiti minule "svete knjige" ali onaj ko očekuje da će u njima naći odgovor svojim današnjim potrebama, ostaće duhovno i gladan i žedan.

Poslednja izmena:

kaai79

Poznat
Poruka
7.065
U svakom trenutku, bilo kog vremena iz prošlosti (i sadašnjosti) Bog je imao svog predstavnika (kojeg neki zovu slugom Boga, drugi Bog-Čovekom, treći agentom Boga...). U jednom trenutku je uvek bio samo po jedan takav.
Bog je uvek imao samo ljubav za svoju kreaciju.
Ono što pomućuje razumevanje i izgleda da Bog ima i negativnih osobina je samo nerazumevanje čoveka da u nižim svetovima vladaju striktni Zakoni Uzroka i Posledica (Zakoni Karme) koji su baš takvi da bi primorali Dušu, ono što mi jesmo, da sagleda, spozna i realizuje svoje božanstvene potencijale.
Mi kao Duše jesmo kreirani po ugledu na Njega po svim kvalitetima a nikako mi kao fizička bića.
Boga možemo spoznati samo mi kao duhovna bića Duše preko svoje ekspandirane svesti a nikako mi kao fizička bića preko naših fizičkih čula.
Mnogi veruju da će Bog dati svakome da po Njegovoj milosti udje u Carstvo Nebesko. Istina je da će svako ući ali samo i tek onda kada u potpunosti zasluži ulazak u to Carstvo.
Svako u sebi mora razotkriti i realizovati svoje božanstvene osobine. Na prvom mestu mora biti ljubav koja podrazumeva odsustvo svih negativnih pasija....
Put jeste i dug i težak ali nije i nemoguć iako taj put jeste u svakom od nas. Zato se i kaže da je lakše naći put prema Carstvu Nebeskom nego li put iz džungle....
Dobro je proučiti minule "svete knjige" ali onaj ko očekuje da će u njima naći odgovor svojim današnjim potrebama, ostaće duhovno i gladan i žedan.

Nece bukvalno naci odgovore ali princip je isti samo treba da ga primeni ,i dobro i lose je u samom coveku ,i raj i pakao .Sam biras ,lose je reci da Bog ne razume coveka ja bi rekao da mi ne razumemo Boga .
Nase zelje su nase prokletstvo ,zato kazem Boze neka bude volja tvaja jer jer najveca zelja moja da bude volja tvoja.Zlo koje nam je od Boga bolje je za nas od dobra koje mi sami sebi zelimo i dobro i lose od Boga nije tu da bi nas unizilo i unistilo vec da bi od nas nacinilo coveka.

ristob

Veoma poznat
Poruka
12.339
Evo sta me na to navelo da pomislim .Mi svi znamo za cuvene faraone o kojima se danas prica, ali malo ko od ljudi koje ta tematika ne zanima zna, da je bas jedan egipatski faraom bio zacetak prve monoteisticke religeje, veoma slicne hriscanstvu a da za to nije imao uzora ni na sta da se ugleda u svojoj istoriji i okruzenju.

Amenhotep IV ili kako je on sam promenio ime u Ehnaton sto znaci sluga Boziji..
U stvari, Egipćani su monoteizam preuzeli od Hesita (nijesam siguran da sam zapamtio njihov pravi naziv; neka me ispravi neko ko bolje poznaje antički istoriju), jednog semitskog naroda koji su držali u ropstvo Egipćane, čini mi se, nekih 150 godina.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.