Da li je moguce da roditelji mrze svoju decu?

Шта ти је то?

valjda na redditu ili tako nešto, deo foruma koji se ne moderiše ili tako nešto, možda ima veze i s ovim https://www.4chan.org/, tj drugi je forum
čitala sam to ili u "darknetu" ili "deep webu" slične su knjige
možda mogu da puste i neke hm gadarije slobodno bez moderacije, a nije deep web
palo mi na pamet, ne znam neke veće detalje
 
valjda na redditu ili tako nešto, deo foruma koji se ne moderiše ili tako nešto, možda ima veze i s ovim https://www.4chan.org/, tj drugi je forum
čitala sam to ili u "darknetu" ili "deep webu" slične su knjige
možda mogu da puste i neke hm gadarije slobodno bez moderacije, a nije deep web
palo mi na pamet, ne znam neke veće detalje

Ја јесам на Редиту али пратим само отворене садржаје.
 
Teška priča. :)
Probaj da ne shvatiš lično. Ne znam koliko si emotivna, jer onda može da ti bude žao tvoje mame i da stalno želiš do dopreš do nje da joj pomogneš. (Ukoliko ne shvatiš lično) Tu je mnogo češći slučaj da ona tebe vuče dole nego ti nju gore.

Ne znam koliko mogu da se povežem s tvojim slučajem. Ni ja nisam neko baš voljeno dete, ali sam samu sebe iznegovala za sve pare. Ali niko me ni ne mrzi. Ono... Samo kažem da ni u običnim porodicama ne cvetaju ruže, uvek postoji reka neprežalna.

Nadam se da si naučila da voliš sebe jer nije imao ko da te nauči. Osim možda pape, ali mama je mama. Žene su nežnije.
 
Mogu da ih mrze..onoliko koliko i odrasla deca mogu da budu egocentricna i stavljaju se u ulogu zrtve..
Vlastita percepcija itekako moze da se razlikuje od stvarnosti... rekla bih da fali samokriticnosti i volje da se preuzme sopstvena odgovornost.
Delotvornije je suociti se sa svojim osecanjima,...itd.nego prebacivati odgovornost na druge - nimalo simpaticno u odraslom dobu.
 
Slažem se ali...
Voda ume biti mutna i situacija mrčkava. Šta hoću da kažem? Kada bi svi ljudi u bilo kom odnosu prihvatili svoj deo odgovornosti moglo bi se izaći s nekim rešenjem. A ovako vrlo često neki ljudi ne priznaju nikad da su delimično odgovorni i ne žele da se menjaju ni po koju cenu. Možemo naposletku i zaključiti da persona ni ne zna gde greši ali kakva je vajda od toga. Ovo se onda svodi na igru dominacije. Udarilo ja na ja, a to je fešn no no. Ovo pričam jeri sam neretko upadala u takav položaj... nezavidan.
 
Nekako ne uspevam iz uvodnog da vidim mrznju...
Sad si me naterala da pročitam opet. Mržnja je jaka reč. Gospođa je klasičan kontrol frik. Odsustvo empatije sigurno da postoji. Čak i depresija nagoni majke da sednu deci na glavu. Šta znam, brate. Nije normalno ponašanje majke po mom mišljenju.
Samo spisateljica ne treba da shvati lično.
 

Back
Top