Da li je Mihael - Isus Hrist

Jedno je Isus, drugo je Hrist.
Niste vi Isusohrišćani, nego ste hrišćani.
Pa da čitaju Bibliju pažljivije i sa razumevanjem, videli bi da se Isus pominje uvek u situaciji kad se govori o Dobru, dok se Hrist spominje kad se govori o Istini.
Dakle, Isus se veže uz Savest, dok se Hrist veže uz Svest. Isus nam pomaže preko Višeg Emocionalnog Centra, dok Hrist preko Višeg Intelektualnog Centra. U Bibliji se samo na nekoliko mesta koriste zajedno kao Isus Hrist, i to u Jovanovom jevanđelju.
 
Evo moja analiza Biblijskih citata o tome ko je Mihael

Isus Hrist je iznad andjela njihov predvodnik
On je posebne vrste, Bozji Sin

Biblijski dokazi zasto je Miahel nebesko ime za Isusa.
Mihael znaci "ko je kao Bog".
ne Bog, nego KAO Bog.

Jedino je Isus Hrist najblizi Bogu u svemu, kao Bozji SIN < Jedino je on kao Bog.

Mihael je ime Isusa na nebu pre nego je dosao na Zemlju,

zato njegovi ucenici to ne govore.
Dakle ime Mihael je njegovo nebesko ime...
Na Zemlji je Isus Hrist.
Zato se cesto kaze covek Isus Hrist. Iako on nije covek po svojoj prirodi, nego duhovno bice, jer je bio na Zemlji kao Isus Hrist,.

1. Petrova 3:21, 22
21 Ono što je time bilo predočeno i vas sada spasava,a naime, krštenje
(koje nije uklanjanje telesne nečistoće, nego molba upućena Bogu za čistu savest),
na temelju uskrsenja Isusa Hrista.
22 On je Bogu zdesna, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.
Biblija kaze da je Isus Hrist iznad andjela, njihov je predvodnik.

iz same Biblije se vidi da je Isus Mihael.
Dalje u Danilu 10 :13 pise
Ali knez persijskog kraljevstva stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan,
i gle, Mihailo,* jedan od najviših knezova, došao je da mi pomogne. A ja sam ostao tamo kod persijskih kraljeva.
Okolni citati ili reference su stihovi koji se odnose na Isusa Hrista

dakle sama Biblija nam daje odgovor ko je Mihael.
ovo su te reference:
Isus je rekao
:
(Jovan 17:5) A sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe slavom koju sam imao kod tebe prije nego je svet postao.
(Kološanima 2:10) I tako po njemu, koji je glava svake uprave i vlasti, imate puninu svega.
(1. Petrova 3:22) On je zdesna Bogu, jer je otišao na nebo, i podloženi su mu anđeli i vlasti i sile.

Dakle Biblija nam kaze da se ti stihovi odnose na Isusa
Dakle samo izucavanjem Biblijskih citata dolazimo do istine.
Jer Biblija sama sebe tumaci.
------------------------------------------------------------------
Evo jos dokaza Biblijskih da je Mihael nebesko ime Isusa
Otkrivenje 12
Otkrivenja 12:7-12

7“I izbio je rat na nebu: Mihael i anđeli njegovi borili su se sa zmajem. I zmaj se borio,
i anđeli njegovi, 8 ali nije nadvladao. I nije se za njih više našlo mjesta na nebu.
9 I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svet.
10 I začuo sam jak glas na nebu kako govori:
“Sada je nastalo spasenje i moć i kraljevstvo Boga našega i vlast Hrista njegova,
jer je zbačen optužitelj braće naše, koji ih je dan i noć optuživao pred Bogom našim!
11 A oni su ga pobijedili krvlju Janjetovom i riječju svjedočenja svojega i nisu ljubili život svoj ni
onda kad su se suočili sa smrću.
12 Zato veselite se, nebesa i vi koji prebivate u njima! Teško vama, zemljo i more,
jer je Đavo sišao k vama, silno gnjevan, znajući da ima malo vremena!”
Bio je zbačen na zemlju,+ a s njim su bili zbačeni i njegovi anđeli.

Evo vrlo je jednostavno
Mihailo i njegovi andjeli borilI su se za Satanom i njegovim demonima, Pobedio ga je i zbacio.

Iz konteksta u Otkrivenju vidimo iz ostalih citata da je upravo Isus Hrist Taj koji se bori protiv Satane Djavola
i njegovih demona

I nakon zbacivanja Isus Hrist je taj koji postaje kralj Bozjeg kraljevstva na nebu. Otkrivenje 12: 1


Ko bi bio kralj Bozjeg Kraljevstva nego sam Isus Hrist.
To niko drugi ne moze biti.

Iz Biblije se zna da Bog daje Isusu da se Bori sa Satanom.
Isus je onaj koji je na belom konju
I koji se bori protiv satane i demona.,


Otkrivenje 6 :2 I pogledao sam, i gle — beli konj i na njemu jahač koji je imao luk. I dana mu je kruna te je izašao pobeđujući i krenuo u konačnu pobjedu.
(Otkrivenje 14:14) I pogledao sam, i gle — bijeli oblak, a na oblaku sjedi netko kao sin čovečji, sa zlatnom krunom na glavi i oštrim srpom u ruci.
(2. Solunjanima 1:7 a vama, koji trpite nevolju, da donese olakšanje, kao i nama,
kad se s neba pojavi Gospodin Isus sa svojim moćnim anđelima


Mateja 24:30, 31; 25:31) prorice da ce Isus doci sa svojim andjelima da izvrsi Bozju volju

30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovječjega. I tada će proplakati sva plemena zemaljska.
I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.
31 I on će poslati anđele svoje uz glasan zvuk trube i oni će skupiti izabrane njegove s četiri strane svijeta, s jednog kraja nebesa do drugoga.

Dakle MIhael je Isus Hrist.
Koliko ima Božijih sinova? Termin Božiji sinovi koristi se verovatno za anđele. U priči o pravednom Jovu pominje se skup Božijih sinova među kojima je satana. Takođe se u vreme Noja pominje da su se sinovi Božji mešali sa ženama ljudskim.Kako je ovo predstavljeno kao nešto negativno to znači da su ti sinovi Božiji verovatno bili pali anđeli. A da li smo i mi sinovi Božiji s obzirom da se Bogu obraćamo sa Oče naš?

Ako je Isus samo Božiji sin on je samo jedan od mnogih.

Da je Isus bio arhanđeo Mihaljo to bi pisalo u Bibliji,a ne bi bilo ostavljeno čitaocima da mozgaju o tome koristeći ideju da su i jedan i drugi Božiji sinovi i predvodnici Božije vojske.
 
Jedno je Isus, drugo je Hrist.
Niste vi Isusohrišćani, nego ste hrišćani.
Nista protiv tebe, vec samo informacije radi.
Mi hriscani smo i jedno i drugo jer Isus nosi i jedno i drugo, i mnoga druga imena i titule
Ali se hriscani rimuje i to se vise iskristaliziralo jer je i poznatije.

Име Исус потиче од грчке речи Ιησούς (Исоус), која је хеленизација хебрејске речи יהושע (Јехошуа) од хебрејско-арамејског ישוע (Јешуа), што значи Јахве спасава. Христос је титула која потиче од грчке речи χριστός (христос), односно помазаник, што се подудара са хебрејским називом речи месија (машиах).

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Исус
 

hm337


Koliko ima Božijih sinova? Termin Božiji sinovi koristi se verovatno za anđele. U priči o pravednom Jovu pominje se skup Božijih sinova među kojima je satana. Takođe se u vreme Noja pominje da su se sinovi Božji mešali sa ženama ljudskim.Kako je ovo predstavljeno kao nešto negativno to znači da su ti sinovi Božiji verovatno bili pali anđeli. A da li smo i mi sinovi Božiji s obzirom da se Bogu obraćamo sa Oče naš?

Ako je Isus samo Božiji sin on je samo jedan od mnogih.

Da je Isus bio arhanđeo Mihaljo to bi pisalo u Bibliji,a ne bi bilo ostavljeno čitaocima da mozgaju o tome koristeći ideju da su i jedan i drugi Božiji sinovi i predvodnici Božije vojske
U biblij se nigde ne kaze da su andjeli sinovi bozji.
Oni se nazivaju glasnici, sluzbeni duhovi itd.
U Bibliji se Adam nqziva sinom Bozjim.
I Hristos jer je zauzeo potpuno mesto Adama i njegovu titulu sina.
Nastavio je tamo gde je Adam pao.
Jer kako nas je Adam uveo u greh i smrt, tako ce nas Hristos drugi Adam izvesti iz greha i smrti.

Nazivaju se jps verni sinovima Bozjim jer verom u Hrista to postaju.
Ali niko se ne naziva kao Adam sinom Bozjim u smislu direktnog stvaranjja.

Ko su onda sinovi bozji u Jovu ili oni sa kcerima covecjim?
O tome u drugoj epizodi?
 
Da li je tebi ovo jasno:
Jos da se na ovo doda sta je Vatikan 1215 god. na Lateranskom saboru odlucio,a to je da su bica koja se zovu andjeli dobiju duhovnost.
Znaci Vatikan je odlucio da andjeli imaju duhovnu funkciju,a to znaci da oni nisu bili duhovna bica.
Zanima me ko su Boziji sinovi koji su uzimali ljudske kceri za zene, :?:
A šta su bili do tad po vatikanu leptejebo? :lol:
 
Tako Sveti Jovan Zlatoust, tumačeći pomenuto mesto Knjige postanja: „Videći sinovi Božji kćeri ljudske…“, veli: „Oni (neki ljudi) govore kao da je to rečeno ne o ljudima, nego o anđelima kao da bi njih Pismo nazvalo sinovima Božjim…

Oni vele: „Stvarno to su bili anđeli, i zato što su sišli (s neba na zemlju) radi bezakonog dela, lišeni su svoga dostojanstva…
“ No Pismo nas uči drukčije, naime, da su se još pre stvorenja prvog čoveka oni lišili toga svoga dostojanstva. ., kao što i kaže Premudri: „Zavišću đavola smrt uđe u svet“ (Prem. Solom. 2, 24). U stvari, da đavo nije pao još do stvorenja čoveka, kako bi, ostajući u svom dostojanstvu, bestelesan i nalazeći se u takvoj časti, pozavideo čoveku obloženom telom“?[12]
Da pad anđela nije bio u spajanju sa ženama, 3latoust navodi i drugi biblijski dokaz: „A sa druge strane, zar nije bezumno govoriti da bi anđeli pali do sažiteljstva sa ženama i bestelesna se priroda unizila do sjedinjenja sa telima? Zar ne čuješ šta veli Hristos o anđelskoj prirodi:
„U vaskrsenju niti se žene, niti se udaju, nego su kao anđeli Božji“ (Mt. 22, 30). Nesvojstveno je toj bestelesnoj prirodi da ima takvu (telesnu) želju. A povrh toga, treba rasuditi da bi primanje takvog mišljenja i po razumu bilo najveća besmislica“.[13]
 
Verovatno da i Sveti Atanasije Veliki, imajući u vidu mišljenje da je pad anđela bio u grehu sa ženama, određeno kazuje: „No satana nije zbačen sa neba ni zbog bluda, ili preljube, ili krađe, nego ga gordost baci u najdonji deo bezdana. Jer ovako reče: „Uzdignuću se i staviću presto svoj pred Bogom i biću sličan Svevišnjemu“ (Isa. 14, 40). I zbog te reči bi srušen i nasleđe je njegovo oganj večni. Dakle, gordost je u đavolu, a smirenje u Hristu“.[14]

Blaženi Avgustin († 430. g.) takođe dokazuje da se pod izrazom „sinovi Božji“ podrazumevaju ljudi. Najjasniji dokaz da su oni bili ljudi, Blaženi Avgustin vidi u kazivanju 3. stiha iste glave Postanja, te veli: „Da oni nisu bili anđeli tako da ne bi bili ljudi, kao što misle neki, nego da su nesumnjivo bili ljudi, o tome govori bez svake dvosmislenosti samo Sveto Pismo. Jer posle prethodnih reči: „Videvši anđeli Božji kćeri čovečje da su lepe, uzimahu ih sebi za žene između sviju koje izabraše“, odmah je dodato: I reče gospod Bog: „Heće duh moj prebivati (u Daničićevom prevodu: preti se) vavek sa ovim ljudima“.
 
Blaženi Teodorit († 460. g.), svoje savremenike koji su smatrali da se pod sinovima Božjim podrazumevaju anđeli, naziva nerazumnim i krajnje otupelim ljudima, i veli da takvo shvatanje „oni drže misleći, može biti, da nađu opravdanje svome ništavilu ako okrive anđele u tome sličnom“.[18] Za dokaz da se tu misli na ljude, kao i Blaženi Avgustin, navodi reči gospodnje u st. 3: „Heće prebivati duh moj vavek sa ovim ljudima…“ Iz toga treba razumeti da se ove reči ne mogu odnositi na anđele, jer „bestelesna priroda nema ni telo, ni života ograničenog vremenom, zato što su stvoreni besmrtnim“. Pored toga dodaje: „Ako su se anđeli smešali sa kćerima čovečjim, ljudima je učinjena nepravda od anđela u tome što su oni razvratili kćeri čovečije. A pretrpeli bi nepravdu i od Boga koji ih je stvorio, trpeći kaznu zbog pohotljivosti anđela. A to, mislim, ne bi se usudio reći ni sam otac laži“.[19]
 
Pravoslavno učenje da anđeli kao duhovna bića, koja su se samo javljala u telesnom vidu da bi ih ljudi mogli videti, ali se ne mogu ovaplotiti niti imati materijalno telo, utvrđeno je rečima Gospoda, a takođe iznetim kazivanjem Svetih Otaca i učitelja Crkve. Utvrdivši tako nemogućnost da se na ovom mestu pod sinovima Božjim mogu razumeti anđeli, ostaje samo mogućnost da je reč o ljudima. Koje, dakle, od tadašnjih ljudi treba tu razumeti?

Najprirodnije i najprihvatljivije je mišljenje koje iznosi Sveti Jovan Zlatousti da pod sinovima Božjim treba razumeti pobožne ljude koji su „vodili svoje poreklo od Sita i njegovog sina nazvanog Enoh (A on, govori Pismo, poče prizivati ime Gospoda Boga.). Ti njegovi dalji potomci, u božanstvenom Pismu nazvani su sinovima Božjim zbog toga što su dotle podražavali vrlinama predaka.[23] A sinovima čovečjim nazvani su oni koji su se rodili od Kajina i od njega vodili svoje poreklo“.[24]

Isto tako tumači ovaj izraz i Blaženi Avgustin veleći da su se divovi „mogli rađati i pre nego što su sinovi Božji, koji se nazivaju i anđelima Božjim, smešali sa kćerima čovečjim, tj. sa kćerima onih koji žive po čoveku, odnosno sinovi Sita, s kćerima Kajinovim“.[25]

Na istom stanovištu stoji i tumačenje Blaženog Teodorita: „Kao pobožni, nazvani su sinovima Božjim potomci Sitovi, zato što je rod Sitov bio odvojen i nije se mešao sa potomcima Kajinovim, zbog kletve koju je na njega bacio Bog sviju. No kad prođe mnogo vremena…, videvši lepolike kćeri potomaka Kajinovih, i verovatno prevareni pronađenim od njih muzičkim instrumentima (jer Juval, potomak Kajina, pokaza psaltir i kitaru – 1 Mojs. 4, 21), sjediniše se s njima i iskvariše svoje blagorodstvo… Ulovljeni krasotom bezakonih žena, povezali su dotle razdvojena plemena, i kao plod nasleđa primili konačnu propast“.[26]

Sveti Jefrem Sirin zastupa isto gledište: „Sinovima Božjim nazivaju se sinovi Sitovi. Oni kao deca pravednog Sita nazivaju se narodom Božjim. Kćeri čovečje, lepe po izgledu, koje su videli sinovi Božji, kćeri su Kajinove. Njihova lepota i ukrasi poslužili su kao zamka za sinove Sitove“.[27]

U udžbeniku zakonskih knjiga Starog zaveta za pravoslavne bogoslovije prota Stevan Veselinović, ukratko tumači ovo mesto kao i navedeni Sveti Oci: „Ubitačna mešavina sinova Božjih, tj. potomaka Sitovih, sa kćerima čovečjim, tj. kćerima Kajinovim, dala je povoda strogoj kazni Božjoj, potopu“, a tako isto prof. Hr. Andrucos: „U Postanju 6, 2 sinovi Božji su Sititi, a ne anđeli“.[28]
 
A šta su bili do tad po vatikanu leptejebo? :lol:
Kao sto napisah, Vatikan je proglasio duhovima,a sta su bili pre toga, pise u Postanju 18:
2 Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje;
16 Potom ustaše ljudi odande, i pođoše put Sodoma; a Avram pođe s njima da ih isprati.
Kao sto vidis , lepo pise Ljudi, :)
 
Kao sto napisah, Vatikan je proglasio duhovima,a sta su bili pre toga, pise u Postanju 18:
2 Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje;
16 Potom ustaše ljudi odande, i pođoše put Sodoma; a Avram pođe s njima da ih isprati.
Kao sto vidis , lepo pise Ljudi, :)
Lupaš gluposti.
Tu se klanja Svetoj Trojici.

Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne. 2 Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajaše prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; 3 I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. 4 Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom. 5 I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao.
 
Lupaš gluposti.
Tu se klanja Svetoj Trojici.

Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne. 2 Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajaše prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje; 3 I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog. 4 Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom. 5 I izneću malo hleba, te potkrepite srce svoje, pa onda pođite, kad idete pored sluge svog. I rekoše: Učini šta si kazao.
A zasto bih lupao gluposti kada je to dokazano u vezi andjela da im je to funkcija,a ne bit njihovih bica, :?:
Danilo 9, 21: 21 Yes, while I was speaking in prayer, the MAN Gavri’el, whom I had seen in the vision:
Hajd prevedi ovo pa vidi o kome se radi, :?:
A ko jeste posetio Avrama pise u Egzodus 15, 3 YHWH is a Man of war( Ish Milhamasch); YHWH is His Name.
Prevedi pa ces razumeti ko je posetio Avrama, :?:
 
U biblij se nigde ne kaze da su andjeli sinovi bozji.
Oni se nazivaju glasnici, sluzbeni duhovi itd.
U Bibliji se Adam nqziva sinom Bozjim.
I Hristos jer je zauzeo potpuno mesto Adama i njegovu titulu sina.
Nastavio je tamo gde je Adam pao.
Jer kako nas je Adam uveo u greh i smrt, tako ce nas Hristos drugi Adam izvesti iz greha i smrti.

Nazivaju se jps verni sinovima Bozjim jer verom u Hrista to postaju.
Ali niko se ne naziva kao Adam sinom Bozjim u smislu direktnog stvaranjja.

Ko su onda sinovi bozji u Jovu ili oni sa kcerima covecjim?
O tome u drugoj epizodi?
kaze se
U Bibliji kada se kae sinovi Boji to se odnosi na andjele

Koliko ima Božijih sinova? Termin Božiji sinovi koristi se verovatno za anđele. U priči o pravednom Jovu pominje se skup Božijih sinova među kojima je satana. Takođe se u vreme Noja pominje da su se sinovi Božji mešali sa ženama ljudskim.Kako je ovo predstavljeno kao nešto negativno to znači da su ti sinovi Božiji verovatno bili pali anđeli. A da li smo i mi sinovi Božiji s obzirom da se Bogu obraćamo sa Oče naš?

Ako je Isus samo Božiji sin on je samo jedan od mnogih.

Da je Isus bio arhanđeo Mihaljo to bi pisalo u Bibliji,a ne bi bilo ostavljeno čitaocima da mozgaju o tome koristeći ideju da su i jedan i drugi Božiji sinovi i predvodnici Božije vojske.
Da, tacno je tako...

Termin Božiji sinovi koristi se za anđele.

Takodje u Jovu pominje se skup Božijih sinova - andjela među kojima je Satana.
I nanebu je taj skup
tako da ti Boji Sinovi ne mogu biti nista drugo do andjeli...

Takodje izvestaj iz Postanja 6:4

4 U to vreme, a i kasnije, sinovi pravog Boga su imali odnose sa ženama i one su im rađale sinove, koji su se zvali nefilimi*. Bili su to silni ljudi, koji su bili čuveni u staro doba.

Sinovi Boga su andjeli - pali andjeli ili demoni
 
Isus Hristos ne može biti arhandjeo jer je kroz njega sve stvoreno, pa i sama nebeska vojska:

"Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji..." (Kološanima 1,16)

Isus Hristos je Bog Sin, Logos, koji se ovaplotio=javio u tijelu (Jevandjelje po Jovanu, prva glava).
 
Isus Hristos ne može biti arhandjeo jer je kroz njega sve stvoreno, pa i sama nebeska vojska:

"Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji..." (Kološanima 1,16)

Isus Hristos je Bog Sin, Logos, koji se ovaplotio=javio u tijelu (Jevandjelje po Jovanu, prva glava).
Ja sam u uvodnom postu dala Biblijske dokaze a ti mozes verovati kako ti hoces.

Dokaze da je Isus Hrist Mihael

Isus Hrist je prema Bibliji Bozji Sin a ne Bog
tako pise u Bibliji i tako je rekao Bog.
 
I konteksta se vidi da su u pitanju andjeli
ko bi bio na nebu nego oni
Ahaaa.
Znaci ti nagadjas da su i blefiras, a prvo kazes jasno pise.
U Bibliji se nigde andjeli ne zovu sinovi Bozji.
Adam se zvao sin Bozji.
On je bio ambasador ove zemlje.
Da covek nije pao u greh, on bi bio glavni na ovoj zemlji.
Luka 3,38Sina Enosova, sina Sitova, sina Adamova, sina Božijega.


Tako sinovi Bozji iuskupu koji pominjes, mogu da budu samo nadglednici, to jest Adami drugih planeta.

Jer sotona na tom skupi dolazi kao nadglefnik zemlje.
To mu daje pravo da bude tamo.

Job 2,2GOSPOD reče Protivniku: ` Otkud dolaziš ti?` ` Bijah pregledati zemlju, odgovori on, i sređivati ondje stvari.`
Posle Isusove smrti i odlaska na nebo, sotona je zbacen sa neba.
Sto znaci nema vise pristup na tom skupu.
Otkrivenje 12,10I čuh glas veliki na nebu koji govori: sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.
Sada nas Isus zastupa.

Zato se on pored svega i naziva Sinom Bozjim.
On predstavlja nasu zenlju na skupu Sinova Bozjih mesto Adama Sina Bozjeg.
 

Back
Top