- Poruka
- 425.400
Glavni naučni saradnik i rukovodilac Odeljenja za astrobiologiju u Institutu za medicinsko-biološke probleme Ruske akademije nauka Vladimir Sičjov komentarisao je za RIA Novosti mogućnost da čovečanstvo, u slučaju katastrofe na Zemlji, spas pronađe na Marsu.Prema njegovom mišljenju, trenutne tehnologije ne dozvoljavaju stvaranje trajne baze na Crvenoj planeti koja bi mogla potpuno autonomno da postoji bez snabdevanja resursima sa Zemlje.
"Pitanje tragedije: Ako bi se nešto dogodilo na Zemlji, gde bismo otišli? Ne mislim da bi čovečanstvo moglo da se evakuiše na Mars, čak ni sa svim potrebnim tehnološkim sredstvima. Da bismo to uradili, morali bismo da izgradimo potpuno zatvorenu biosferu, što je nemoguće sa trenutnim nivoom tehnološkog razvoja“, rekao je Sičjov.
"Pitanje tragedije: Ako bi se nešto dogodilo na Zemlji, gde bismo otišli? Ne mislim da bi čovečanstvo moglo da se evakuiše na Mars, čak ni sa svim potrebnim tehnološkim sredstvima. Da bismo to uradili, morali bismo da izgradimo potpuno zatvorenu biosferu, što je nemoguće sa trenutnim nivoom tehnološkog razvoja“, rekao je Sičjov.
