Da li je Mars rešenje u slucaju smaka sveta

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Veteran
Supermoderator
Poruka
425.400
Glavni naučni saradnik i rukovodilac Odeljenja za astrobiologiju u Institutu za medicinsko-biološke probleme Ruske akademije nauka Vladimir Sičjov komentarisao je za RIA Novosti mogućnost da čovečanstvo, u slučaju katastrofe na Zemlji, spas pronađe na Marsu.Prema njegovom mišljenju, trenutne tehnologije ne dozvoljavaju stvaranje trajne baze na Crvenoj planeti koja bi mogla potpuno autonomno da postoji bez snabdevanja resursima sa Zemlje.

"Pitanje tragedije: Ako bi se nešto dogodilo na Zemlji, gde bismo otišli? Ne mislim da bi čovečanstvo moglo da se evakuiše na Mars, čak ni sa svim potrebnim tehnološkim sredstvima. Da bismo to uradili, morali bismo da izgradimo potpuno zatvorenu biosferu, što je nemoguće sa trenutnim nivoom tehnološkog razvoja“, rekao je Sičjov.
 
Prema njegovim rečima, svemirska tehnologija je trenutno dovoljna samo za dostizanje Marsa. Sistemi za održavanje života dostupni ljudima,
iako imaju minimalne sisteme regeneracije, čvrsto su vezani za snabdevanje sa Zemlje.

Štaviše, nije rešeno ni pitanje zaštite od sekundarnog zračenja na toj planeti.
Sičjov je dodao da je glavno pitanje koje bi moglo da zanima čovečanstvo na Marsu potraga za životom ili znacima njegovog nekadašnjeg postojanja. Međutim, napomenuo je da bi automatizovana vozila takođe mogla da se nose sa ovim zadatkom.link
 
Интересантна тема.
Не знам шта ће се тачно десити, могу само да предвиђам.
Постоји могућност да ће земљани урадити тераформацију Марса. У филму Човек од челика из 2013-е године је приказан поступак када су ванземаљци предвођени генералом Зодом покренули терафомацију Земље како би је учинили настањивом.
На јутубу се налази концепт тераформације Марса.


Ето, ако научници успеју да тераформирају Марс и учине га подгодним за живот мени ће бити драго да живим с остатком човечанства на њему.
 
još treba da ratuju na marsu i drugim planetama
Подржавам рат који би земљани водили на Марсу или другим планетама ради опстанка човечанства. Све ме то подсећа на филм Аватар 1 када Џејк Сали на самом почетку филма описује суморно стање Земље кроз унутрашњи монолог. Сали је рекао у вези ресураса и однос људи према природи

„Тамо одакле ја долазим, нема више ничег зеленог. Убили су своју мајку, а сад ће исто урадити и овде.”
Из Аватара (2009) сазнајемо да су ресурси у великом степену исрпљени и да је потребно набавити нове. Да би опстало човечанство потребно је експлоатисати ресурсе друге планете и тиме доводи до оправдања ратовања са ванземаљцима. Иако гледаоци Аватара навијају за становнике Пандоре на једну руку то није ОК зато што се тиме ради издаја човечанства.

Драго ми је што АИ напредује, што је технологија све боља и што је једнога дана кренути колонизација Марса ради обзбеђења опстанка људске цивилизације.
 
Glavni naučni saradnik i rukovodilac Odeljenja za astrobiologiju u Institutu za medicinsko-biološke probleme Ruske akademije nauka Vladimir Sičjov komentarisao je za RIA Novosti mogućnost da čovečanstvo, u slučaju katastrofe na Zemlji, spas pronađe na Marsu.Prema njegovom mišljenju, trenutne tehnologije ne dozvoljavaju stvaranje trajne baze na Crvenoj planeti koja bi mogla potpuno autonomno da postoji bez snabdevanja resursima sa Zemlje.

"Pitanje tragedije: Ako bi se nešto dogodilo na Zemlji, gde bismo otišli? Ne mislim da bi čovečanstvo moglo da se evakuiše na Mars, čak ni sa svim potrebnim tehnološkim sredstvima. Da bismo to uradili, morali bismo da izgradimo potpuno zatvorenu biosferu, što je nemoguće sa trenutnim nivoom tehnološkog razvoja“, rekao je Sičjov.
ma kaki mars kaki bakraci kakos doci do marsa bog stobom?

Ako bude smaka svjeta ljepo spakovati zenu i djecu i pravac njemacka!
 

Back
Top