Da li je lepo biti lep ?

Tako je! Zato što se misli da je to narcizam, zato je priča o sopstvenoj lepoti nešto što nije uljudno, čak ni pristojno... Previše se barata psihološkim definicijama tamo gde im ni mesto, a ni razumevanje istih nije na visini...
Mislim da je tema odlična i da treba da kažemo šta imamo... i to bez kompleksa
Za sada ću reći ovo: ljudi tokom vremena naviknu na svoj izgled, bio on lep, ili manje lep...osobina žena, meni nerazumljiva, je da misle da su lepe u svakom slučaju... predpostavljam da je to zato što mešaju pojmove "biti lep" i "seksualni objekat"... naravno, ni muškarci nisu operisani od ovakvog "slepila", pa i sujete...
Biti lep je božiji dar... nekada je bilo 10 lepih žena u Beogradu... danas je svaka klinkica lepa, šminka se, češlja na prepoznatljiv način sponzoruša, jer nemaju ni mozga, ni uzora da bi poželele da budu različite...i u tom prešminkanom ludilu će im proći vreme...

Biti lepa žena - ranije - nije podrazumevalo da se ističe kukić, strukić, lepe noge, lepi zubi...to se videlo iako se nije isticalo...tada je žena zaista lepa...
Viđala sam žene pred ogledalom...kada su zamišljale da su same...kada su mazale usne, smešile se u nameštenoj, zavodničkoj pozi, očigledno zadovoljne onim što vide... a bile su (žao mi je što moram da kažem) - ispod proseka.. tako da - ovde svi nastupamo sa svojim istinama.
:ogledalo::hehe:
 
Ja sam dobar deo svog života provela misleći da sam jedna od onih ljudi kojima nije dato sve što osobi treba da bude dato da bi bila konvencionalno dopadljiva i uspešna u svetu, i dosta patila zbog toga.

Dok me jednog nije spucalo upravo suprotno - da mi je mnogo dato. Čudan je osećaj shvatiti da ti je mnogo dato. Čudno je i kako naša sopstvena percepcija može godinama da nas drži u paklu loših osećanja i samokriticizma. Sada ne trošim vreme na samoprezir, već sa zdravim samopouzdanjem (ali bez taštine i preterane identifikacije) uživam u svojoj fizičkoj formi.
 
Viđala sam žene pred ogledalom...kada su zamišljale da su same...kada su mazale usne, smešile se u nameštenoj, zavodničkoj pozi, očigledno zadovoljne onim što vide... a bile su (žao mi je što moram da kažem) - ispod proseka.. tako da - ovde svi nastupamo sa svojim istinama.
:ogledalo::hehe:

Ma kako se usudila sebi da bude lepa pred ogledalom i isprobava poze i maže usne, a nije vanvremenska beogradska lepotica.

Meni se nekad čini da su hijene bolje jedna prema drugoj nego neke žene prema drugim ženama.
 
Ma kako se usudila sebi da bude lepa pred ogledalom i isprobava poze i maže usne, a nije vanvremenska beogradska lepotica.

Meni se nekad čini da su hijene bolje jedna prema drugoj nego neke žene prema drugim ženama.
Usudila se zato što mi - žene - nemamo mozga u glavi!
:zper:
Inače - žene jesu gore od hijena jedna prema drugoj... ako nisu - biće!
 
Iz krajnosti u krajnost.
Ili ti "gledaju kroz prste", ili te otmu u belo roblje.
Mnogi žene prazne lepotice iako ih ne vole, tzv "Žena- trofej", kasnije, kad sazri ostavi je i to često kao samohranu majku.
Lično sam baš skoro razmišljala o ovome, koliko je fizički izgled važan, nekad i presudan i opet kažem, iz krajnosti u krajnost, sredine nema.
 
Lepi ljudi su nesigurni kada su mladi...prolaze kroz različita iskušenja, pa i traumatične situacije, koje oni "prosečni" ne prolaze. Ako lepi ljudi ne rade na sebi, ne unapređuju svoje znanje i lične kvalitete i talente, ostaju jadna ljuštura propalog pokušaja prirode... Predivan osećaj je kada lepi ljudi dožive kvalitetnu zrelost i lepote i znanja i talenta i lične sigurnosti... Tada je ceo svet njihov... Ali, klizav je put do toga
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Iskustveno gledano onda ta životna filozofija ovako izgleda:

Čovekova je fizička lepota, vrlo često, najteže breme života ...

Ima li neko drugačija životna iskustva i da li mu je fizička lepota bilo šta lepo donela ?

Pogledajte prilog 565497


Naravno da je lepo biti lep.

No nisi dobro formulisao pitanje.
Trebao si pitati :
“Da li je korisno biti lep?”

Zavisi. Zavisi od nivoa svjesnosti koji imaš uz ljepotu.
 
Danas,u zapadnoj civilizaciji (u koje i Srbija vise manje spada) je jedna od najvaznijih stvari u zivotu biti lep.....ili bar stremiti ka tome.....jer to,najcesce donosi,ogromne benefite....pa sledstveno tome,biti lep je nesto NAJLEPSE na svetu....

I muskarcima je vazno (i lepo) biti lep,ali mislim da je zenskom polu to znatno vaznije i lepse.....mislim,tako je bilo "od kako je sveta i veka",tj zenska lepota je uvek bila na ceni.....ali danas u Srbadiji to je od posebnog znacaj za mnoge zene,uglavnom iz razloga sto je ta (fizicka) lepota nesto najvrednije sto imaju....tj,to mu dodje kao neki "kapital" kojim ce raspolagati (cesto i manipulisati pa i zloupotrebljavati) da bi se bolje udale,nasle pos'o,takmicile sa ostalim zenkama itd,itd....
 

Back
Top