Da li je kraj doshao?

intimo band

Zainteresovan član
Poruka
202
Ja sam zaposlen. Imam dvoje dece-ozenjen.Imam i 25 god staza.
Nesposoban sam za kriminal i zivim iskljuchivo od plate kao i vecina nadam se.
Tvrdim: od prosechne plate koju ja imam 30 000 u telekomu se nikakvim trikovima vishe nemoze ziveti. Nikada s nije gore zivelo ,i prosto je nelogichno da se sada zivi teze i gore nego u 90-tim kada smo bili pod sankcijama .Zivelo se bolje i pred bombardovanje- uspevao sam da odvojim neki dinar za svoju kucu prozore i sl.
Sada je to nemoguce ,i pored svih mogucih stezanja i shtednje vidim da je nemoguce.
Ostaje jos da - iskljuchim struju.
Samo da deci obezbedim pare za uzinu 50-70 din dnevno i ja da kupim doruchak od 80-100 dinara treba mi 5000-6000din!!,Struja 4000.Komunalije1300.telefoni oko 1300.=11600. Opa skoro pola. Tu sada slede rate za knjige ,exurziju..
Ostatak treba razvuci na hranu odecu obucu,patike...
Ja nekupujem vec odavno sebi nishta,(idem u HTZ opremi uglavnom) neizlazim nigde i nikada nesedim u nikakvom kaficu . Nemogu da poklonim svojim rodjacima (deci) za rodjendane nishta. Nikada nekupujem nameshtaj ,i neidem na zimovanje(bio sam na moru sedam dana letos)
Neradim nishta sto bi chovek trebao za obichan zivot . Ja nezivim .Ja nezivim .Ja nezivim .Ja nezivim .
Da radim dodatno? O radio sam i tri posla do pre 3 god ,ali vishe nemam snage i zdravlja.
Hocu da od ovog jednog zivim skromno.
Ali nemoze -ovde vishe nemoze. Kada je pocheo kraj? Kada je uveden PDV?
Mozete li vi da zivite od rada danas?
Da li je normalno da se kupuje 26 luksuznih automobila za potrebe vlade u trenutku kada
ljudi propadaju -gladuju. Kako li zive oni koji imaju i manje a takvih je nekoliko miliona.
Zasto nashi rukovodioci nedele nashu sudbinu?
Zasto u svakom jebenom sistemu koji je ovde proshao obichan chovek mora da bude uboga sirotinja.
Ja mislim da novca ima ,ali nas prost drze prikucane za dno jer :
:1.lakshe je vladati takvim tipovima.
2.jer da zaradjujemo vishe ,i slobode bi imali vishe,mozda nebi pristajali na sve sto nam kazu i rade.
3.Mozda bi udruzili novac i kupili neku firmu ,a to im se nesvidja
4.Ziveli duze a to nije lepo po njih
itd itd.
ko zna?
 
Pa kod nas prosek plate 15do 18 hiljada a ti kukas sa 30 .
Razumem te ali pogledaj samo sto juznije to tuznije dole su plate ispod 15 a sta reci za jadne poljoprivredne penzionere cija penzija jedva da prelazi 6 hiljada,kako se robovi onako stari snalaze do zadnjeg dana se muce po njivama,
Prosecna Beogradska porodica sa dva radno sposobna clana ima 60 hiljada to je solidna plata ako ni jedan ne pusi ali dovoljno je da samo jedan ima tu losu naviku i nema dosta.
Potpuno se slazem da se losiije zivi ali izdrzi zbog dece ,za nas je odavno kasno ali njihovo tek dolazi .
 
,
ali dovoljno je da samo jedan ima tu losu naviku i nema dosta.
Potpuno se slazem da se losiije zivi ali izdrzi zbog dece ,za nas je odavno kasno ali njihovo tek dolazi .[/QUOTE]

Ah da! Nepushim ,nepijem (Sto je lose)
Upravo to u kazem ..kako pobogu oni zive? Moja majka ima penziju 7-8 hiljada!!
Pa ljudi moji !!
To ja i kazem -nikada nam nece dati da budemo ljudi...bar ne vishe jer sam u par godina -tamo nekih 80-tih bio neki poluchovek.
Sto bi rekao Mile -aloooo breee!
Pa kako najskuplja hrana ovde? Jos samo jedan stepenik mali i neko ce pokrenuti lavinu nesrecnika i nece nam ni trebati Nato i slichni da nestanemo. Za to vreme se gomile ludih politichara izivljavaju sa luksuzom.S kojim pravom bre? Ko im je to stavio krunu i proglasio kraljevima?
Postoji jos jedan metod borbe sa njima i to nikako da probamo .
Bojkot svega i svachega. Ugasimo struju ceo jedan mesec -da nemaju prihoda .
Da nekupujemo sve po svaku cenu. Prosto ovoga meseca cemo da mesimo hleb ,ali svi.
Da neprodaju nijedan.
Da nijedan gradjanin neregistruje automobil u januaru.Jer je nenormalno dati platu za to.
Post i kazani ,alternativni pa ko duze izdrzi.
 
Ja sam zaposlen. Imam dvoje dece-ozenjen.Imam i 25 god staza.
Nesposoban sam za kriminal i zivim iskljuchivo od plate kao i vecina nadam se.
Tvrdim: od prosechne plate koju ja imam 30 000 u telekomu se nikakvim trikovima vishe nemoze ziveti. Nikada s nije gore zivelo ,i prosto je nelogichno da se sada zivi teze i gore nego u 90-tim kada smo bili pod sankcijama .Zivelo se bolje i pred bombardovanje- uspevao sam da odvojim neki dinar za svoju kucu prozore i sl.
Sada je to nemoguce ,i pored svih mogucih stezanja i shtednje vidim da je nemoguce.
Ostaje jos da - iskljuchim struju.
Samo da deci obezbedim pare za uzinu 50-70 din dnevno i ja da kupim doruchak od 80-100 dinara treba mi 5000-6000din!!,Struja 4000.Komunalije1300.telefoni oko 1300.=11600. Opa skoro pola. Tu sada slede rate za knjige ,exurziju..
Ostatak treba razvuci na hranu odecu obucu,patike...
Ja nekupujem vec odavno sebi nishta,(idem u HTZ opremi uglavnom) neizlazim nigde i nikada nesedim u nikakvom kaficu . Nemogu da poklonim svojim rodjacima (deci) za rodjendane nishta. Nikada nekupujem nameshtaj ,i neidem na zimovanje(bio sam na moru sedam dana letos)
Neradim nishta sto bi chovek trebao za obichan zivot . Ja nezivim .Ja nezivim .Ja nezivim .Ja nezivim .
Da radim dodatno? O radio sam i tri posla do pre 3 god ,ali vishe nemam snage i zdravlja.
Hocu da od ovog jednog zivim skromno.
Ali nemoze -ovde vishe nemoze. Kada je pocheo kraj? Kada je uveden PDV?
Mozete li vi da zivite od rada danas?
Da li je normalno da se kupuje 26 luksuznih automobila za potrebe vlade u trenutku kada
ljudi propadaju -gladuju. Kako li zive oni koji imaju i manje a takvih je nekoliko miliona.
Zasto nashi rukovodioci nedele nashu sudbinu?
Zasto u svakom jebenom sistemu koji je ovde proshao obichan chovek mora da bude uboga sirotinja.
Ja mislim da novca ima ,ali nas prost drze prikucane za dno jer :
:1.lakshe je vladati takvim tipovima.
2.jer da zaradjujemo vishe ,i slobode bi imali vishe,mozda nebi pristajali na sve sto nam kazu i rade.
3.Mozda bi udruzili novac i kupili neku firmu ,a to im se nesvidja
4.Ziveli duze a to nije lepo po njih
itd itd.
ko zna?

ja ti verujem, i ja isto sto i ti kazes , tvrdim, no sta vredi kad vecina gradjana glasa stalno iste lopove.
 
Ja sam zaposlen. Imam dvoje dece-ozenjen.Imam i 25 god staza.
Nesposoban sam za kriminal i zivim iskljuchivo od plate kao i vecina nadam se.
Tvrdim: od prosechne plate koju ja imam 30 000 u telekomu se nikakvim trikovima vishe nemoze ziveti. Nikada s nije gore zivelo ,i prosto je nelogichno da se sada zivi teze i gore nego u 90-tim kada smo bili pod sankcijama .Zivelo se bolje i pred bombardovanje- uspevao sam da odvojim neki dinar za svoju kucu prozore i sl.
Sada je to nemoguce ,i pored svih mogucih stezanja i shtednje vidim da je nemoguce.
Ostaje jos da - iskljuchim struju.
Samo da deci obezbedim pare za uzinu 50-70 din dnevno i ja da kupim doruchak od 80-100 dinara treba mi 5000-6000din!!,Struja 4000.Komunalije1300.telefoni oko 1300.=11600. Opa skoro pola. Tu sada slede rate za knjige ,exurziju..
Ostatak treba razvuci na hranu odecu obucu,patike...
Ja nekupujem vec odavno sebi nishta,(idem u HTZ opremi uglavnom) neizlazim nigde i nikada nesedim u nikakvom kaficu . Nemogu da poklonim svojim rodjacima (deci) za rodjendane nishta. Nikada nekupujem nameshtaj ,i neidem na zimovanje(bio sam na moru sedam dana letos)
Neradim nishta sto bi chovek trebao za obichan zivot . Ja nezivim .Ja nezivim .Ja nezivim .Ja nezivim .
Da radim dodatno? O radio sam i tri posla do pre 3 god ,ali vishe nemam snage i zdravlja.
Hocu da od ovog jednog zivim skromno.
Ali nemoze -ovde vishe nemoze. Kada je pocheo kraj? Kada je uveden PDV?
Mozete li vi da zivite od rada danas?
Da li je normalno da se kupuje 26 luksuznih automobila za potrebe vlade u trenutku kada
ljudi propadaju -gladuju. Kako li zive oni koji imaju i manje a takvih je nekoliko miliona.
Zasto nashi rukovodioci nedele nashu sudbinu?
Zasto u svakom jebenom sistemu koji je ovde proshao obichan chovek mora da bude uboga sirotinja.
Ja mislim da novca ima ,ali nas prost drze prikucane za dno jer :
:1.lakshe je vladati takvim tipovima.
2.jer da zaradjujemo vishe ,i slobode bi imali vishe,mozda nebi pristajali na sve sto nam kazu i rade.
3.Mozda bi udruzili novac i kupili neku firmu ,a to im se nesvidja
4.Ziveli duze a to nije lepo po njih
itd itd.
ko zna?

Slika i prilika Srbije.
Tako je većini.
I biće JOŠ gore.:-?
 
Demokratija :) kod nas nikad (sem cigana) nije bilo beskucnika i ulicara kao na dobrom starom zapadu, ali polako, evo i njih, svakim danom ce ih biti sve vise i vise :) Ali dobro, kako mozete ocekivati neke promene preko noci, iako je proslo skoro 8g ;) dajte im jos 8, pa ko ziv ko mrtav ;) :P zato DAJTE SVOJ GLAS ZA DOS ! DS, DSS, ma nije vazno, moze i LDP, oni ce najbrze muke da vam skrate ;) :P :D
 
Pa uz "baksis" recimo da ode na 400:5=80 po glavi, kao sto rekoh nije bog zna sta. Ali ima ona "kad deca nisu besna...."
nego koliko je 1 euro bre:evil:
Verujem da je ono"sa strane"kljuchno tako da ne brinem ja za tebe.
Currency list
EUR79,32 Din. AUD47,39 Din. CAD53,56 Din. HRK10,63 Din. BAM40,55 Din. CHF48,14 Din. GBP110,12 Din. USD54,28 Din.
 

Back
Top