Da li je kapitalistima mesto u raju?

Schrodinger

Iskusan
Poruka
5.685
https://www.dan.co.me/vjera/pravosl...eku-da-ude-u-raj-podijelite-sta-imate-5135118
Patrijarh moskovski i cijele Rusije Kiril pozvao je imućne ljude u Rusiji da podijeli svoja sredstva sa onima kojima je potrebna, napominjući da ako čovjek sa mnogo novca ne želi da pomogne drugome, onda je na „putu za pakao“.

Ovo je tacno i prema raznim duhovnim ucenjima, naime ako neko ne koristi priliku koju ima stice negativnu karmu
„Teško je bogatom čovjeku ući u Carstvo nebesko; I opet vam kažem, lakše je kamili proći kroz iglene uši, nego bogatašu ući u kraljevstvo nebesko.”
Naravno jer kad bi podelio toliko koliko moze ne bi ostao bas bogat.

rz brzotrz 1972

Domaćin
Poruka
3.239
Ali da li se racunaju dobra dela koja je mogao uciniti a nije?
Ja sam iznio svoje misljenje.
Samo dobra djela koja je ucinio i losa djela koja je ucinio.
Dobra djela koja je mogao a nije su kao i losa koja je mogao a nije.
Po meni svaki dobar covjek treba da zavrsi u Raju.
A za lose ljude koji su se iskreno pokajali odlucivat ce pravedniji sudija od mene.

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
95.789
svi ce u pakao, osim beskucnica i celibata, tako da nema veze kolko imas...
Magic Amc GIF by A Discovery of Witches

Harsaphes

Zainteresovan član
Poruka
121
Svakom covjeku,koji ima vise dobrih od losih djela i vaga pokaze da je dobar covjek, je mjesto u raju.
Vaga pokaze...
A koncept vage potice iz Egipta, gde bog Anubis na tasovima vaga srce i pero.
Hriscanska bajka kaze kako on vaga dusu i pero (boginja pravde Maat), te odlucuje ko je dobar a ko ne.
Ustvari, Anubis ili Kerber predstavljaju sazvezdje Skorpije+Vuk, i on prikazuje jesenji ekvinocij, kada su dan i noc jednaki.
Anubis je onaj koji otvara ili cuva kapiju podzemlja-jesen-zima.

DedaStojan

Domaćin
Poruka
3.821
Vaga pokaze...
A koncept vage potice iz Egipta, gde bog Anubis na tasovima vaga srce i pero.
Hriscanska bajka kaze kako on vaga dusu i pero (boginja pravde Maat), te odlucuje ko je dobar a ko ne.
Ustvari, Anubis ili Kerber predstavljaju sazvezdje Skorpije+Vuk, i on prikazuje jesenji ekvinocij, kada su dan i noc jednaki.
Anubis je onaj koji otvara ili cuva kapiju podzemlja-jesen-zima.
Egipatski sistemi su implementirani u JudeoKrscanstvo

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
36.834
Evo ti citat:

For it should never be forgotten that by their glorification of poverty and celibacy both these religions struck straight at the root not merely of civil society but of human existence. The blow was parried by the wisdom or the folly of the vast majority of mankind, who refused to purchase a chance of saving their souls with the certainty of extinguishing the species.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
25.793
https://www.dan.co.me/vjera/pravosl...eku-da-ude-u-raj-podijelite-sta-imate-5135118
Patrijarh moskovski i cijele Rusije Kiril pozvao je imućne ljude u Rusiji da podijeli svoja sredstva sa onima kojima je potrebna, napominjući da ako čovjek sa mnogo novca ne želi da pomogne drugome, onda je na „putu za pakao“.

Ovo je tacno i prema raznim duhovnim ucenjima, naime ako neko ne koristi priliku koju ima stice negativnu karmu

imas pravo samo na jedan raj.......ili ovaj na zemlji ili onaj kad odapnes..............pa ti sad biraj.

Doctor Master

Domaćin
Banovan
Poruka
3.294

Ne idu baš u pako već u ognjeno jezero. Da za njih nema mesta u Carstvu Nebeskom.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
25.793
Svakom covjeku,koji ima vise dobrih od losih djela i vaga pokaze da je dobar covjek, je mjesto u raju.
to znaju i bogatasi pa zato pred kraj zivota postaju filantropi, poklanjaju hamburgere gladnima, usvajaju par sirocadi, stipendiraju dvojicu nepoznatih studenata .................daklem, dele pare narodu al paze da ta pomoc ne predje 0,00000000000000000000000000000000000000000000001 mikron njihovog bogatstva.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.