Quantcast

Da li je Jack Russell?

gagasf

Primećen član
Poruka
926
Nadji na internetu standard za tu rasu pa citaj:)
Inace, postoje veeeelike sanse da dobijes bas to sto si pomenuo-avlijanera.
Kad vec kupujes psa, sacekaj, skupi jos malo para pa kupi to sto hoces, a ne ono sto ti nude za male pare i bez papira... Taj pas ce da odraste, trebace da se pari, a s kim ces da ga "zenish", kad nema "licnu kartu".
Vazda ispadne skuplja jeftinija, neg` skuplja varijanta.

gost 199228

Veoma poznat
Poruka
13.878
Nadji na internetu standard za tu rasu pa citaj:)
Inace, postoje veeeelike sanse da dobijes bas to sto si pomenuo-avlijanera.
Kad vec kupujes psa, sacekaj, skupi jos malo para pa kupi to sto hoces, a ne ono sto ti nude za male pare i bez papira... Taj pas ce da odraste, trebace da se pari, a s kim ces da ga "zenish", kad nema "licnu kartu".
Vazda ispadne skuplja jeftinija, neg` skuplja varijanta.
Pa ovako me kosta nekih 50e a sa papirima kosta oko 500e sto mislim da nije mala razlika, a sto se zenidbe tice, ne zanima me zarada na parenju i slicno, zelim da ga kupim zato sto mi se svidja rasa... papiri mi i ne trebaju. Sve jedno hvala na savetu. :hvala:

lavicazar

Veoma poznat
Poruka
13.614
Pa ovako me kosta nekih 50e a sa papirima kosta oko 500e sto mislim da nije mala razlika, a sto se zenidbe tice, ne zanima me zarada na parenju i slicno, zelim da ga kupim zato sto mi se svidja rasa... papiri mi i ne trebaju. Sve jedno hvala na savetu. :hvala:
:)

Slusaj me, papiri ne sluze samo za izlozbu, to sam shvatila, to ti je garancija ovako neces biti siguran dok ne poraste, dok je stene za svasta oni mogu reci da je jack russel bas zato sto neki ljudi brzaju:) moj ti je savet da skupis pare i kupis kako treba, ovo na dostavu i tipovi sa rodovnikom a moze i bez nisu najbolja opcija, obicno ti uvale mesanca, ako imas slike daj, ali prvo procitaj standard i ako si u mogucnosti povedi nekog poznavaoca te rase sa sobom pa idite tamo da vidite u kakvim uslovima zivi stene. I trazi roditelje da vidis

lavicazar

Veoma poznat
Poruka
13.614
Ti kao i mnogi, mislis da papiri ne sluze nicemu, tj. samo za parenje i izlozbe, ali to je za tebe, dokaz tebi da neces dobiti mesanca;) veruj mi, to je sigurno mesanac:) ali dobro, ako vec tako hoces bolje da spasis neku zivotinju koja ce isto biti mesanac a neces nista platiti

Poslednja izmena:

gagasf

Primećen član
Poruka
926

Mislim da ti i cena sama govori po sebi. Ako nesto kosta deset puta manje, sigurno je to prava stvar.
Inace pas se ne pari da bi ti zaradio, nego mu to dodje prirodna potreba, a mesanaca je i ovako previse na ulicama. Razmisli dobro, al aj da ti ne solim pamet, svako je pametan za sebe. Sve najbolje ti zelim, u svakom slucaju :)

gost 199228

Veoma poznat
Poruka
13.878
:)

Slusaj me, papiri ne sluze samo za izlozbu, to sam shvatila, to ti je garancija ovako neces biti siguran dok ne poraste, dok je stene za svasta oni mogu reci da je jack russel bas zato sto neki ljudi brzaju:) moj ti je savet da skupis pare i kupis kako treba, ovo na dostavu i tipovi sa rodovnikom a moze i bez nisu najbolja opcija, obicno ti uvale mesanca, ako imas slike daj, ali prvo procitaj standard i ako si u mogucnosti povedi nekog poznavaoca te rase sa sobom pa idite tamo da vidite u kakvim uslovima zivi stene. I trazi roditelje da vidis
:cmok:

pa fora je u tome, sto kolegi sa posla komsija drzi odgaivacnicu, pa je taj komsija nudio njemu za 50e, ali bez papira, ja sam razmisljao da pogledam bar oca i majku, pa ono ako me usere super ako ne ***, ali da ne bude bas previse ocigledno dok je stene da je mesanac - cisto zbog svog ega :)

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Ej, narode JRT, niti bilo koji drugi pas neke skuplje i ređe rase, se ne poklanja, niti se prodaje za 50 evra bez nekog veeelikog interesa, ja sam lično pre par meseci odbila ženku od mesec ipo jer znam da bi posrednik u poklanjanju želeo nešto zauzvrat, jednostavno je takav čovek. A ruku na srce, Džekiji imaju toliko dvojnika u avlijanerskom svetu da je barem meni, pa da su još 1000 puta tako genijalni, suludo utrošiti toliki novac za nešto što može da se nađe iza svakog ćoška. (Druga priča su, recimo, scotties, westies ili cairne terijeri... :whistling:)

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.644
Ej, narode JRT, niti bilo koji drugi pas neke skuplje i ređe rase, se ne poklanja, niti se prodaje za 50 evra bez nekog veeelikog interesa, ja sam lično pre par meseci odbila ženku od mesec ipo jer znam da bi posrednik u poklanjanju želeo nešto zauzvrat, jednostavno je takav čovek. A ruku na srce, Džekiji imaju toliko dvojnika u avlijanerskom svetu da je barem meni, pa da su još 1000 puta tako genijalni, suludo utrošiti toliki novac za nešto što može da se nađe iza svakog ćoška. (Druga priča su, recimo, scotties, westies ili cairne terijeri... :whistling:)
a maline ništa....

bjn_tmc

Početnik
Poruka
36
Ako je mesanac, ne vredi ni tih pisljivih 50 evrica ! :thumbdown::ljutko:
Ko ti je rekao da je rasan JRT 500 evra sa rodovnikom ???? Ima i jeftinije ! :super::bye:

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Ako je mesanac, ne vredi ni tih pisljivih 50 evrica ! :thumbdown::ljutko:
Ko ti je rekao da je rasan JRT 500 evra sa rodovnikom ???? Ima i jeftinije ! :super::bye:
Znaš, imala sam skoro 15 godina mešanca i jeste s te strane bio bezvredan ali za mene je bio neprocenjiv, nema tih para za koje bih dala njega za života ili sad uspomene na njega. A poslednjih godinu dana me samo njegova hrana i terapija za 2 meseca koštala toliko. Dakle, ljubav nema cenu, a zamisli tek da ne uzme to štene pa ga vidi jednog dana, kad poraste, i uveri se da je stvarno JRT, kako bi se tek onda osećao!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.