Da li je IT jedina šansa da se neko izvuče iz kolotečine slaboplaćenih poslova?!

Poenta je da je menadžerstvo precenjeno. Razlike u platama menadžera i običnih radnika je prevelika. Vidiš majstor kada nema menadžera kada sam ugovara poslove dogura do 200 hiljada plate.
Dobar menadzer vredi puno ali nije placen puno , zato mi imamo firme koje su drzi vodu da majstori odu....i proguta nas bilo koja strana firma....

Najgore od svega što ne postoji posao koji nije odgovoran. Radiš neki posao za 500-600 evra a odgovornost velika, plus napor i vreme koji čovek ulaže. A neko sa strane samo ubira kajmak u fazonu "tašna-mašna".
Jok brate, u Srbiji nijedan posao nije odgovoran....ubijes coveka kao lekar, boli te tuki...
Ne uradis kako treba, boli te tuki...za sve te boli tuki...

a devojke, pa mi nemamo mnogo izbora, jedino možda neka kuhinja, kuvari/ce su extra plaćeni, ali to mlade devojke ne žele da rade, pekari se isto dosta traže
frizerke voze besna kola, ali naravno i tu se treba probiti, opstati
kozmetičarke, manikirke lepo mogu da zarade, mada i njih je sad dosta
dakle sve je kako se snađeš
Jes vala , pitam ja na onih 40 oglasa od stanice do okretnice sto moram da predjem peske, manje od jedne stanice , jel ima neki oglas za devojke....oni me svi gledaju belo....

Gledajte to na primjeru sporta.Koja disciplina u atletici je najpopularnija pa onda koja je najbrza i koja najkrace traje

100 metara trcanje,ima toliko boljih i zahtjevnijih disicplina ali to svi ce odgledati kada dodje Olimpijada jer to traje 10 sekundi

A opet i kada gledate You Tube video sta ljudi vise gledaju kratke video snimke koji najduze traju par minuta ili one duge.Ljude briga za kvalitet,bolje i prosjek al da je brzo i da ne gube vrijeme
U atletici su ranije, najbitnije discipline bile 800 i 1500 metara.

Sa profesionalizacijom i izlaskom na trziste, trziste je reklo da je 100 m najpopularnija, i tu su najvece pare.

Inace, u zlatno doba SFRJ renesanse i 'bilo je posla za sve' SF prica, imao si fizicke radnike koji su nudili svoj rad po pijacama.

Znaci gradis kucu, trebaju ti radnici, odes na pijac, i pokupis nekoliko komada njih.
Meni stariji ljudi kažu da se sve kupovalo na pijaci od kobasica pa do sira i mleka da su marketi i supermarketi tek kasnije došli do izražaja...
Najveća ironija tog socijalističkog sistema je da je čak i tu free market bio glavna stvar.
Nikad više TC Ušće neće biti CeKa.:per:

Inace, u zlatno doba SFRJ renesanse i 'bilo je posla za sve' SF prica, imao si fizicke radnike koji su nudili svoj rad po pijacama.

Znaci gradis kucu, trebaju ti radnici, odes na pijac, i pokupis nekoliko komada njih.
Uuuu , nikad nije bilo bas toliko posla.....niti za sve, a obicno si radnie za dizanje kuce dobijao od kolega sa posla, samo im najavis vikend i oni dodju moba.....tako su se kuce pravile..

Elektricari, vodoinstalateri, hvac … ko zna nesto konkretno da napravi i popravi nema problema sa zaradom.
Znas da bi rado iso u segrte za hvac....svima korist, meni praksa i znanje, a gazdi radnik koji ce da radi dobro....samo sto necu da se penjem na merdevine...taj deo mi ne ide, nego projektovanje varenje, zamena fluida i slicno ....dijagnostika , a klime klinci..

Jos kad bi bila neka firma sto se bavi dvostepenim co2 sistemima, to bi bilo teski ubod...Trostepenim ne mogu da ocekujem...to je tek novo...

Znas da bi rado iso u segrte za hvac....svima korist, meni praksa i znanje, a gazdi radnik koji ce da radi dobro....samo sto necu da se penjem na merdevine...taj deo mi ne ide, nego projektovanje varenje, zamena fluida i slicno ....dijagnostika , a klime klinci..

Jos kad bi bila neka firma sto se bavi dvostepenim co2 sistemima, to bi bilo teski ubod...Trostepenim ne mogu da ocekujem...to je tek novo...

Sto da ne … i ja bi. “Nikad nije kasno” :lol:

Back