Da li je IT jedina šansa da se neko izvuče iz kolotečine slaboplaćenih poslova?!

a devojke, pa mi nemamo mnogo izbora, jedino možda neka kuhinja, kuvari/ce su extra plaćeni, ali to mlade devojke ne žele da rade, pekari se isto dosta traže
frizerke voze besna kola, ali naravno i tu se treba probiti, opstati
kozmetičarke, manikirke lepo mogu da zarade, mada i njih je sad dosta
dakle sve je kako se snađeš
Da sam žensko, radio bih kao vodoinstalaterka.

Najskuplja u gradu. z:mrgreen:

Kljucno je da budete dobri u necemu i mnogo brzi,ne morate biti odlicni u nekom poslu a nikako ne smijete biti losi, dovoljno je da budete solidni,al morate da budete super brzi

Brzina jednako Novac

Da li placate brzeg ili boljeg majstora
Da li bi prije kupili brzi ili bolji auto

Vecina ljudi je nestrpljiva ,a manjina gleda svaki detalj

Ko vise zaradi novca: muzicka grupa koja u 10 godina objavi 2 super kvalitetna albuma ili grupa koja objavi u 10 godina 6 ili 7 prosjecnih albuma.Novac uvijek zavisi od brzine

E sada mnogi su vrhunski ali spori,previse izbirljivi previse cekaju

Analizirajte bogate ljude,ono sto sam uocio kod velikog broja njih da su u kratkom vremenu jako brzo radili i jako brzo mijenjali poslove i sami kazu imali su propalih biznisa u mladosti i fijasko avantura al su isli brzo dalje

Tipa ako radite zanat morate napasti zaradu u pozitivnom smislu, tipa pozurujte musterije da brze plate vas rad,ako vam kazu da im odgovara u petak a danas je utorak vi gubite mnogo vremena eeej 3 dana tu nema brzine smanjite vasu cijenu razumno al ubijedite musteriju da vas danas ili najkasnije sjutra ujutru zove,ako nece trazite druge musterije,jer stvari moraju da idu dalje i brzo, bolje biti manje placen od brze musterije nego vise placen od spore muterije koja vam uzima vrijeme

Uradite posao solidno korektno,nema potrebe za perfecijom i da budete najbolji

Gledajte to na primjeru sporta.Koja disciplina u atletici je najpopularnija pa onda koja je najbrza i koja najkrace traje

100 metara trcanje,ima toliko boljih i zahtjevnijih disicplina ali to svi ce odgledati kada dodje Olimpijada jer to traje 10 sekundi

A opet i kada gledate You Tube video sta ljudi vise gledaju kratke video snimke koji najduze traju par minuta ili one duge.Ljude briga za kvalitet,bolje i prosjek al da je brzo i da ne gube vrijeme

Ma kakvi. Muškarci imaju toliko izbora, da se bave nekim zanatima. Evo čekam keramičara mesec dana i više. Zatrpani su poslom jer svi majstori beže u ino gde su plaćeniji.
Evo moj brat radi struju, ima platu 200k i ništa mu ne fali, samo malo da se zasuku rukavi, svi bi u kanc, da budu menadžeri i programeri
Koja je to firma za struju, meni treba posao. Ako bi mi dala informaciju, bio bih ti veoma zahvalan.

Nije to baš tako. Većina programera nema 1500€, to je jedna velika zabluda. To je samo za ove koji su bolji, većina samo životari, neki ne mogu ni posao da nađu.

U pravu si. Sad sam pogledao https://helloworld.rs/plate/beograd. Ja već dugo nisam u Srbiji ali dok sam bio to je bilo mnogo bolje plaćeno. Juniori jesu bili malo plaćani ali to je bilo godinu-dve dok ne uđu u posao. Ovo je baš mali prosek.

Čim padne prodaja IT kurseva odmah kreću naslovi po tabloidima i žutoj štampi.
Daj molim te.:roll: Nije moguće da još uvek postoje ljudi koji idu na te domaće IT kurseve.
Svako ko ima makar malo znanja zna da je to čista glupost i da jedino inostrani kursevi preko interneta imaju smisla.

Pričamo o Srbiji, za običnog momka/devojku koji nisu završili fakultet, a nemaju neki poseban talenat koji bi naplatili. Aha znamo već i priču za zanate da se to sad dobro plaća ali i šta sve zanat nosi sa sobom... Nije lako i nije ni za svakog... Treba tu treninga, veštine i obučavanja...

Od ,,elegantnijih" poslova da li je IT danas jedina opcija da se mlad čovek u Srbiji izvuče iz kolotečine 70-80k poslova koji će posle dve tri godine možda biti 90k. Ili da neko kononobariše po 60 sati nedeljno i nema nikakav život osim posla.😩

Pričamo o ljudima bez fakulteta ili sa završenim neperspektivnim fakultetima, što je kada se sve uzme u obzir dosta dosta veliki broj mladih.

Pogledajte prilog 1557129

Nije.

Imaš i call centre.

Back