Da li je Isus uopšte sudija? I ko su sudije ovog sveta?

  • Začetnik teme Začetnik teme hm337
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

hm337

Elita
Poruka
24.670
Mi smo u tami, zarobljeni u svetu konstrukciji zlih bogova koji nas vrte u točku samsare da bi nam cedili energiju..posle svake inkarnacije oni nam sude i zaključuju uvek da imamo još karme da otplatimo i onda nam obrišu memoriju i vrate nas da se ponovo rodimo da bi nam dalje cedili energiju...

Isus je gost u tom svetu, njegovo carstvo nije od ovog sveta..., zato on mora da da žrtvu vladarima ovog sveta za otkup nas koji smo zarobljeni...Isus nije sudija u astralnom svetu,... Isus jw žrtvovao sebe vlasnicima ovog sveta da da otkup za nas da svako ko veruje u Isusa i živi kako je on propisao ne ide na sud zlih vladara nego u svet van ovog Matriksa izvan domašaja lažnih bogova - Jehove i ostale vanzemaljske bande...

Pročitajte u svetlu ovih ideja šta Isus kaže o tome da li je došao da sudi...


Jovan 3.17. Јер Бог не посла Сина свог на свет да суди свету, него да се свет спасе кроза Њ.18. Који Њега верује не суди му се, а који не верује већ је осуђен, јер не верова у име Јединородног Сина Божијег.

Jovan 5. 24. Заиста, заиста вам кажем: Ко моју реч слуша и верује Ономе који је мене послао, има живот вечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот.

Jovan 8.15 15. Ви судите по телу, ја не судим никоме.

Jovan 12. 46. Ја дођох видело на свет, да ниједан који ме верује не остане у тами.
47. И ко чује моје речи и не верује, ја му нећу судити; јер ја не дођох да судим свету, него да спасем свет.
48. Који се одрече мене, и не прима речи моје, има себи судију: реч коју ја говорих она ће му судити у последњи дан;

i o tome da li je on od ovog sveta i da li je ovaj svet njegovo carstvo

Jovan 8.23. И рече им: Ви сте од нижих, ја сам од виших; ви сте од овог света, ја нисам од овог света.
Jovan 17.14. Ја им дадох реч Твоју; и свет омрзну на њих, јер нису од света, као и ја што нисам од света.
Jovan 18.36. Исус одговори: Царство моје није од овог света; кад би било од овог света царство моје, онда би слуге моје браниле да не бих био предан Јеврејима; али царство моје није одавде

i o tome da je Isus dao otkup za nas vladarima ovog sveta
Matej 20.28. Као што ни Син човечији није дошао да Му служе, него да служи и да душу своју у откуп да за многе.
Marko 10.45. Јер Син човечји није дошао да Му служе него да служи, и да да душу своју у откуп за многе.


Crkva je izokrenula celu priču pa je ušla u fantazije da je Isus sebe prineo na žrtvu svom Ocu jer je ovaj kao ljut na nas zbog nekog izmišljenog prvobitnog greha, dok je istina mnogo logičnija..mi smo večna bića zarobljena u matriksu zlog carstva boga Jehove i ostalih lažnih bogova..i Isus nam nudi izlaz iz tog konstrukta i prelaz u njegov svet koji nema veze sa celim ovim veštačkim konstruktom od Univerzuma
 
Isus je upozorio ljude da se čuvaju takvih kao Pavle jer je znao da će vladari ovog sveta uraditi sve da preotmu njegovu poruku

Matej 24.4. И одговарајући Исус рече им: Чувајте се да вас ко не превари.5. Јер ће многи доћи у име моје говорећи: Ја сам Христос. И многе ће преварити.

Jovan 5.43. Ја дођох у име Оца свог и не примате ме; ако други дође у име своје, њега ћете примити.
 
Jovan 12. 46. Ја дођох видело на свет, да ниједан који ме верује не остане у тами.
47. И ко чује моје речи и не верује, ја му нећу судити; јер ја не дођох да судим свету, него да спасем свет.
48. Који се одрече мене, и не прима речи моје, има себи судију: реч коју ја говорих она ће му судити у последњи дан;
Drugi put kad dodje sudice.
 
U Jevanđeljima postoji nekoliko ključnih mesta koja direktno govore o tome da je Isusu Hristu poverena uloga sudije celom svetu. Evo najznačajnijih stihova:

1. Sveopšti sud nad narodima (Matej 25, 31–46)

Ovo je najdetaljniji opis Strašnog suda gde Hristos nastupa kao Car i Sudija:
  • Matej 25, 31–32: „A kada dođe Sin čovečiji u slavi svojoj i svi sveti anđeli sa njime, tada će sesti na presto slave svoje. I sabraće se pred njim svi narodi, i razlučiće ih jedne od drugih kao pastir što razlučuje ovce od jaradi.“

2. Otac predaje sav sud Sinu (Jovan 5, 22–27)

U Jevanđelju po Jovanu, Isus eksplicitno objašnjava svoj autoritet:
  • Jovan 5, 22: „Jer Otac ne sudi nikome, nego je sav sud dao Sinu.“
  • Jovan 5, 27: „I dade mu vlast i da sudi, jer je on Sin čovečiji.“

3. Sud po delima prilikom drugog dolaska

Hristos najavljuje da će suditi svakome prema onome što je činio:
  • Matej 16, 27: „Jer će doći Sin čovečiji u slavi Oca svoga sa anđelima svojim, i tada će uzvratiti svakome po delima njegovim.“

4. Vreme suda nad svetom

  • Jovan 12, 31: „Sada je sud ovome svetu; sada će knez ovoga sveta biti izbačen napolje.“
  • Jovan 5, 28–29: „...jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg i izići će: oni koji su činili dobro u vaskrsenje života, a oni koji su činili zlo u vaskrsenje suda.“
Ovi stihovi jasno ukazuju na to da Hristov drugi dolazak neće biti u poniznosti, kao prvi, već u sili i slavi kako bi uspostavio konačnu pravdu.
 
Ova razlika između prvog i drugog dolaska (Parusije) je ključna za razumevanje Novog zaveta. Dok je prvi put došao kao „Sluga Gospodnji“ da spase svet, drugi put dolazi kao „Car nad carevima“ da vlada i sudi.

1. Od skrivenosti do univerzalne vidljivosti

Prvi dolazak bio je tih i gotovo neprimećen – rođenje u pećini, skroman život u Nazaretu i smrt na krstu. Drugi dolazak će biti takav da ga niko neće moći ignorisati.
  • Matej 24, 27: „Jer kao što munja izlazi od istoka i sine do zapada, tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.“
  • Značenje: Neće biti sumnje ili potrebe da neko kaže „evo ga ovde“ ili „tamo je“; njegova slava će obasjati čitav kosmos istovremeno.

2. Od poniznosti (kenoze) do božanske sile

Prvi put Isus dolazi u „obličju sluge“, dopuštajući ljudima da mu sude i da ga razapnu. Drugi put, on dolazi sa nebeskom vojskom.
  • Luka 21, 27: „I tada će ugledati Sina čovečijeg gde dolazi na oblaku sa silom i slavom velikom.“
  • Matej 25, 31: „A kada dođe Sin čovečiji u slavi svojoj i svi sveti anđeli sa njim, tada će sesti na presto slave svoje.“
  • Značenje: „Presto slave“ simbolizuje vrhovni autoritet. On više nije optuženi pred Pilatom, već Sudija pred kojim kleče svi narodi.

3. Od milosti i poziva do konačne pravde

Svrha prvog dolaska bila je pružanje šanse za pokajanje („Nisam došao da sudim svetu, nego da spasem svet“, Jovan 12, 47). Drugi dolazak je trenutak kada se vreme izbora završava i nastupa naplata.
  • Matej 16, 27: „...i tada će uzvratiti svakome po delima njegovim.“
  • Parabola o kukolju (Matej 13, 41-42): Isus objašnjava da će u „posletku veka“ poslati anđele da pokupe sve koji čine bezakonje i bace ih u peć ognjenu, dok će pravednici zasijati kao sunce.
  • Značenje: Konačna pravda znači da zlo više neće imati poslednju reč. Hristos uspostavlja poredak u kojem nema nepravde, bola ni greha.
 
. И даде Му власт да и суд чини, јер је Син човечији.



28. Не дивите се овоме, јер иде час у који ће сви који су у гробовима чути глас Сина Божијег,

I sad hm cuje glas a pljuckao po bibliji jel ce biti radostan sto se budi
E u ruke zivoga boga upasti xaebano.
 
i nemojte mi samo citirati onog sotonu Pavla da dokažete da grešim...imate gore model stvarnosti i imate Isusove reči koje se savršeno uklapaju u taj model...
a onda entiteti koji vladaju ovim svetom pošalju Pavla da usere celu poruku i vi mu verujete...verujete sotoni Pavlu a ne verujete Isusu
Niko nikome ne može da sudi, jedini sud je samom sebi i jedina istina.....
 
i nemojte mi samo citirati onog sotonu Pavla da dokažete da grešim...imate gore model stvarnosti i imate Isusove reči koje se savršeno uklapaju u taj model...
a onda entiteti koji vladaju ovim svetom pošalju Pavla da usere celu poruku i vi mu verujete...verujete sotoni Pavlu a ne verujete Isusu
citirase ti jevandjelje, ali tebi opet ne pase, a da ti se citira sz Prorok, ima da me tuzis moderaciji kao kada si podrtzao cicolina da se ja banujem

prestani da napadas mog apostola, vice ti HRISTOS S NEBA!
Isus je upozorio ljude da se čuvaju takvih kao Pavle jer je znao da će vladari ovog sveta uraditi sve da preotmu njegovu poruku
ne, Pavla su prihvatili svi apostoli - to se desilo i pre 1. polovine 1. veka, a Hristos nas je upozorio na kraj tog istog 1. veka, kada je napisana apokalipsa - razumes, POSLE 50-AK GODINA CAK?!
 
Poslednja izmena:
Crkva je izokrenula celu priču pa je ušla u fantazije da je Isus sebe prineo na žrtvu svom Ocu jer je ovaj kao ljut na nas zbog nekog izmišljenog prvobitnog greha, dok je istina mnogo logičnija..mi smo večna bića zarobljena u matriksu zlog carstva boga Jehove i ostalih lažnih bogova..i Isus nam nudi izlaz iz tog konstrukta i prelaz u njegov svet koji nema veze sa celim ovim veštačkim konstruktom od Univerzuma
dok smo pisali mi vero-uceni [uceni veri] na forumu, a onda ste vi, zagovornici matriksa, oteli ovaj forum, pretvorivsi ga u teoriju zavera

Zrtva Gospoda Isusa Hrista iz poslusnosti, podredjenosti... ili neceg treceg?

 
Mi smo u tami, zarobljeni u svetu konstrukciji zlih bogova koji nas vrte u točku samsare da bi nam cedili energiju..posle svake inkarnacije oni nam sude i zaključuju uvek da imamo još karme da otplatimo i onda nam obrišu memoriju i vrate nas da se ponovo rodimo da bi nam dalje cedili energiju...

Isus je gost u tom svetu, njegovo carstvo nije od ovog sveta..., zato on mora da da žrtvu vladarima ovog sveta za otkup nas koji smo zarobljeni...Isus nije sudija u astralnom svetu,... Isus jw žrtvovao sebe vlasnicima ovog sveta da da otkup za nas da svako ko veruje u Isusa i živi kako je on propisao ne ide na sud zlih vladara nego u svet van ovog Matriksa izvan domašaja lažnih bogova - Jehove i ostale vanzemaljske bande...

Pročitajte u svetlu ovih ideja šta Isus kaže o tome da li je došao da sudi...


Jovan 3.17. Јер Бог не посла Сина свог на свет да суди свету, него да се свет спасе кроза Њ.18. Који Њега верује не суди му се, а који не верује већ је осуђен, јер не верова у име Јединородног Сина Божијег.

Jovan 5. 24. Заиста, заиста вам кажем: Ко моју реч слуша и верује Ономе који је мене послао, има живот вечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот.

Jovan 8.15 15. Ви судите по телу, ја не судим никоме.

Jovan 12. 46. Ја дођох видело на свет, да ниједан који ме верује не остане у тами.
47. И ко чује моје речи и не верује, ја му нећу судити; јер ја не дођох да судим свету, него да спасем свет.
48. Који се одрече мене, и не прима речи моје, има себи судију: реч коју ја говорих она ће му судити у последњи дан;

i o tome da li je on od ovog sveta i da li je ovaj svet njegovo carstvo

Jovan 8.23. И рече им: Ви сте од нижих, ја сам од виших; ви сте од овог света, ја нисам од овог света.
Jovan 17.14. Ја им дадох реч Твоју; и свет омрзну на њих, јер нису од света, као и ја што нисам од света.
Jovan 18.36. Исус одговори: Царство моје није од овог света; кад би било од овог света царство моје, онда би слуге моје браниле да не бих био предан Јеврејима; али царство моје није одавде

i o tome da je Isus dao otkup za nas vladarima ovog sveta
Matej 20.28. Као што ни Син човечији није дошао да Му служе, него да служи и да душу своју у откуп да за многе.
Marko 10.45. Јер Син човечји није дошао да Му служе него да служи, и да да душу своју у откуп за многе.


Crkva je izokrenula celu priču pa je ušla u fantazije da je Isus sebe prineo na žrtvu svom Ocu jer je ovaj kao ljut na nas zbog nekog izmišljenog prvobitnog greha, dok je istina mnogo logičnija..mi smo večna bića zarobljena u matriksu zlog carstva boga Jehove i ostalih lažnih bogova..i Isus nam nudi izlaz iz tog konstrukta i prelaz u njegov svet koji nema veze sa celim ovim veštačkim konstruktom od Univerzuma

Христос као Божји Логос кроз којег је све створено нема разлога и не може да себе приноси на жртву ентитетима који су створени кроз њега, то једноставно није могуће и нема никаквог смисла, они могу једино да му се покоравају или да беже од њега. Христос се жртвовао зато што је Адам требало да умре због првобитног греха када се човечанство одрекло послушности Богу, али је зато и Васкрсао као нови Адам новог човечанства. Његова смрт на крсту и Васкрсење симболизује смрт старог човека и Васкрсење новог човека.

Христос неће судити као неки земаљски људски судија у некаквом судском процесу, већ једноставно они који су се обожили, односно који су се синхронизовали са Христом, ће бити спашени, а они који нису ће бити осуђени. Зато имамо живот Цркве који нам помаже и учи нас како да будемо обожени, односно како да будемо као Христос, зато смо Тело Христово а Христос је наша глава, зато имамо Свето Причешће, и зато је Христос рекао да ко не једе његово тело и не пије његову крв тај нема живот у себи.

Шта је твој проблем са Павлом, гледао си нешто на кабловској о древним ванземаљцима и Павлу који је изврнуо Христово учење?
 
Vrlo je moguće da je I Isus prevara kontrolora Matriksa. Uostalom i on govori o ljudima kao stadu što je žargon koji odgovara vlasnicima farme duša. On govori o žetvi na kraju i žeteocima koji odvajaju žito od kukolja. Imam razloga da verujem da je žetva počela, ali da nije ono što mislite. Da je u pitanju podela Matriksa na 3 dela: oni okrenuti sebi na jednu Zemlju gde će da iskuse više zla, oni okrenuti drugima na drugu Zemlju gde će da iskuse više ljubavi i oni između na istu kao do sad Zemlju. Ali to je samo preraspodela duša unutar Matriksa da se odvoje tipovi energije koji se žanju doki žetva s obzirom na važnost koju joj pridaju može da bude i odvajanje dela duša a ne samo emocionalne energije. Zapamtite da imate pravo na slobodnu volju. Niko vam ne može ništa bez vašeg pristanka. Ja ne želim da budem deo bilo kakve žetve, niti ovca na farmi duša. Žetva bi mogla da biude povoljan trenutak da se pobegne iz Matriksa. U svakom slučaju moj savet vam je da se molite Bogu koji je život, svesnost, ljubav, pravda, istina, poštenje i beskrajna mudrost a ne nekim tamo entitetima za koje ne znate ko su. Toliko od mene na pdf Religija.
 
Vrlo je moguće da je I Isus prevara kontrolora Matriksa. Uostalom i on govori o ljudima kao stadu što je žargon koji odgovara vlasnicima farme duša. On govori o žetvi na kraju i žeteocima koji odvajaju žito od kukolja. Imam razloga da verujem da je žetva počela, ali da nije ono što mislite. Da je u pitanju podela Matriksa na 3 dela: oni okrenuti sebi na jednu Zemlju gde će da iskuse više zla, oni okrenuti drugima na drugu Zemlju gde će da iskuse više ljubavi i oni između na istu kao do sad Zemlju. Ali to je samo preraspodela duša unutar Matriksa da se odvoje tipovi energije koji se žanju doki žetva s obzirom na važnost koju joj pridaju može da bude i odvajanje dela duša a ne samo emocionalne energije. Zapamtite da imate pravo na slobodnu volju. Niko vam ne može ništa bez vašeg pristanka. Ja ne želim da budem deo bilo kakve žetve, niti ovca na farmi duša. Žetva bi mogla da biude povoljan trenutak da se pobegne iz Matriksa. U svakom slučaju moj savet vam je da se molite Bogu koji je život, svesnost, ljubav, pravda, istina, poštenje i beskrajna mudrost a ne nekim tamo entitetima za koje ne znate ko su. Toliko od mene na pdf Religija.

Очигледно не знаш баш пуно о Православној вери и превише верујеш преварантима који говоре о Матриксу и ванземаљцима и скривеним јеванђељима и којечему. Учење о људима као индивидуама потиче из Протестантске побуне против Папе, нису хтели да их Папа контролише, па су измислили индивидуално тумачење вере, индивидуална права и слободе, и сл. Људи су увек живели у заједници, и увек су били део заједнице, а нису били само индивидуе са својим личним правима и слободама. Зато Исус говори о стаду као људској заједници. Слободна воља се односи једино на питање да ли ћемо поштовати Божју вољу или нећемо. На жалост, свако нам може нешто без нашег пристанка, јер се нечија слободна воља може прекршити, као што је очигледно, осим што нас не може натерати против нашег пристанка да не поштујемо Божју вољу. И ту је негде поента вере, шта год нам неко урадио, ми треба да останемо верни Богу. Зато Бог и допушта зло на нас, да би видео да ли ћемо му бити верни, јер лако је бити веран Богу у миру и изобиљу, тешко је бити веран Богу када нам се дешавају зла и неправде, а то је управо оно што је најбитније, да у злу и неправдама које нам се дешавају останемо верни Богу. Што ти не желиш да будеш део жетве, нико те не пита, не зависи све од тебе и не контролишеш ти све. А на жетви, судиће нам се само по једном питању, да ли смо остали верни Богу, или нисмо.
 
to je dalekoistocna diverzija, podvojene licnosti, rekli bi psiholozi, a mi tu doktrinu odbacujemo, bar ja je odbacujem, eliminises ego, lazno ja, i odmah si atman, kao bog, pravi ti - macku o rep ta teologija eliminacije koja je nista drugo do kriza identiteta
Ko pravi greh sigurno ne ono istinsko nego ono lazno
E ono istindko koje je uspavano na strasnom sudi se budi i tolhagom.po.laznjsku ahaha
 

Back
Top