Da li je Isus pravio crkve i promovisao popove?

I neko je imao
ideju da o Hristu zna dovoljno? Toliki ratovi i tumbanja i spaljivanja biblioteka
i neko je imao pouzdane izvore? Jako čudno.
Niko o Hristu ne zna dovoljno, kao uostalom ni o Bogu, jer onda ovo ne bi bila vera.

Međutim, iz mog ugla, nije ni bitno da zgrnemo gomilu informacija već da pokušamo da svoju prirodu saobrazmo njegovoj, koliko možemo. Kako to izvesti je opisano bar nekim delom u Bibliji a ono što nije su nam nadopunile generacije "popova" opitnih.
 
Zato što Mojsijev zakon više ne važi.

Aj sad objasni zašto dajete desetak ako nema sveštenstva.
Znaci vise ne vazi ibsvedtenstbo je ukinuto.
I ti nemas dokaze u Novom zavetu za svestenstvo!
A ipak zastupas tu praksu koju Isus i apostoli nisu uspostavili.
Uvesti svestenstvo je ozbiljan napad na Hrista.
Jer sada imamo svestenstvo na nebu.
Nebesko svestenstvo be temaljsko.
Hristos kaze on je sada svestenik u nebeskoj svetinji.
Sa svojom andjelima.
Hristos je svestenik po redu Melhisedekovu.
Uvesti drugo svestenstvo je odricanje Hristovog na nebu. U Melhusedekovom svestenstvu se daje desetak za odrzavanje Hrustove zemaljske zajednice.
Jer Avram dade desetak Melhusedeku od svega.
 
Biblija ju naziva oni koji drze zapovesti Bozje i imaju duh prorostva, veru Hristovu i samo se Bogu klanjaju.
Nisi znao?

Otkrivenje 19,10I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.

Otkrivenje 14,12Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu

Po ovome ih je lako prepoznati...
 
Biblija ju naziva oni koji drze zapovesti Bozje i imaju duh prorostva, veru Hristovu i samo se Bogu klanjaju.
Nisi znao?

Otkrivenje 19,10I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.

Otkrivenje 14,12Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu

Po ovome ih je lako prepoznati...
A to je kojim slucajem tvoja denominacija ? :P
 
Znaci vise ne vazi ibsvedtenstbo je ukinuto.
I ti nemas dokaze u Novom zavetu za svestenstvo!
A ipak zastupas tu praksu koju Isus i apostoli nisu uspostavili.
Uvesti svestenstvo je ozbiljan napad na Hrista.
Jer sada imamo svestenstvo na nebu.
Nebesko svestenstvo be temaljsko.
Hristos kaze on je sada svestenik u nebeskoj svetinji.
Sa svojom andjelima.
Hristos je svestenik po redu Melhisedekovu.
Uvesti drugo svestenstvo je odricanje Hristovog na nebu. U Melhusedekovom svestenstvu se daje desetak za odrzavanje Hrustove zemaljske zajednice.
Jer Avram dade desetak Melhusedeku od svega.
A kome daješ taj desetak za održavanje zajednice/crkve ako nema sveštenika? Ako postoji samo nebesko sveštenstvo, onda je desetak ukinut.
 
A kome daješ taj desetak za održavanje zajednice/crkve ako nema sveštenika? Ako postoji samo nebesko sveštenstvo, onda je desetak
Prva crkva je imala Staresine, pastire i Djakone ali ne svestenike.
Tako i danas.
Ima zgrade i ustanove.
Za to sluzi desetak ne za svestenike.
Prva crkva nije imala svestenike..
To je kasnija izmisljeno.
Niko nema pravo da preuzme Hristovo svestenstvo koje on obavlja za nas na nebu u nebeskoj svetinji sa svojim andjelima.
To je onda otimacina

Jevrejima 5,6 Kao što i na drugome mjestu govori (Hristu) : ti si sveštenik vavijek po redu Melhisedekovu
.
Cak je i proreceno da ce antihrist to
uciniti.
Daniel 8,11Poraste sve do Zapovjednika Vojske, oduze mu svagdašnju žrtvu i razori mu njegovo Sveto mjesto.
 
Prva crkva je imala Staresine, pastire i Djakone ali ne svestenike.
Tako i danas.
Ima zgrade i ustanove.
Za to sluzi desetak ne za svestenike.
Prva crkva nije imala svestenike..
To je kasnija izmisljeno.
Niko nema pravo da preuzme Hristovo svestenstvo koje on obavlja za nas na nebu u nebeskoj svetinji sa svojim andjelima.
To je onda otimacina

Jevrejima 5,6 Kao što i na drugome mjestu govori (Hristu) : ti si sveštenik vavijek po redu Melhisedekovu
.
Cak je i proreceno da ce antihrist to
uciniti.
Daniel 8,11Poraste sve do Zapovjednika Vojske, oduze mu svagdašnju žrtvu i razori mu njegovo Sveto mjesto.
Pa djakoni, prezviteri i episkopi i jesu sveštenici (jereji). Oni su rukopoloženi da obavljaju službu i propovijedaju. Uloga Hrista kao prvosveštenika je nešto drugo.

Desetak je isključivo vezan za sveštenike. Ako njih nema, ne postoji potreba za desetkom. Vrlo jednostavan koncept koji ste izvitoperili.
 

Back
Top