DA LI JE ISUS I JUDI DAO PRICEST?

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.393
DA LI JE ISUS I JUDI DAO SVETU VECERU (PRICEST)?

Za vrene Svete vecere kod Jehovihih svedoka ,pastor je sa propovedaonice izjavio da je Isus
sa svojih 11 ucenika imao Svetu veceru? Tako tvrde i veruju JS. Da li je to tačno?

Napomena: JS uce da vernici nemaju pravu da prime svetu veceru, osim onih koji pripadaju gardi od 144000 koji će ići na nebo a ostali ne će. Zato kod njih retko ko uzme hleb i vino.

Ako je tako, onda se JS suprote Hristovoj izjavi: „A ISUS IM RECE;... KO NE JEDE TELA SINA COVECIJEGA I NE PIJE KRVI NJEGOVE, NEćE IMATI ZIVOTA U SEBI.” Jovan 6,53.

Kad sam im rekao da je Isus i Judi izdajniku dao Svetu veceru, oni su se strogo suprotstavili tvrdeci da Juda nije imao udela u Svetoj veceri. Da li su u pravu?

Koliko Hristovih ucenika je prisusustvovalo Svetoj veceri?
U Bibliji nalazimo odgovor:

1. Tvrdnja evandjeliste Luke:
„I kad dodje cas SEDE ZA TRPEZU SA DVANAESTORICOM APOSTOLA.
I UZE HLEB, DADE HVALU... TAKO I CASU PO VECERI... ALI EVO RUKA IZDAJNIKA
MOJEGA SA MNOM JE NA TRPEZI.” Luka 22,14-21.
a. Ovde je jasno izneto da ih je bilo 12 apostola.
b. Isus je izjavio da sa njim za trpezom sedi i izdajnik.
c. Da je to bila SV a ne samo Pashalna, pokazuje da je blagoslovio hleb i vino i oda im dao da piju.

2. Evandjelista Matej:
„A kad bi uvece sede za trpezu SA DVANAESTORICOM... JEDAN IZMeđu VAS, izda će me... A JUDA RECE DA NISAM JA?... TI KAZA.
I uze Isus Hleb blagoslovi ga... uze i casu... Ovo je krv moja...” Matej 26,20-28.

a. I Matej tvrdi da su bili DVANAESTORICA za trpezom.
b. I da je Isus tada izjavio da će jedan od njih izdati ga.
c. Juda pita: da nisam ja?
d.To svedoci da je Juda još bio sa njima i da je ucestvovao u Svetoj veceri.

3. Apostol Jovan:
„A po veceri kad djavo bese metnuo u srce Judi Iskarijotskom da ga izda; Isus rece:
jedan od vas izdace me. Niste svi cisti, jer znadijase izdajnika svojega...
A kad im opra noge... Onaj je kome ja umocivsi zalogaj dam.
I po zalogaju tada udje sotona u njega... I on uizevsi zalogaj odmah izadjre a bese noć.”
Jovan 13 2-30.
a. Apostol Joan opisuje i pranje niogu, a to je builo pre vecer, jer je obicaj na Istoku da se noge peru pre obeda. Sto dokazuje da je Isus i Judi oprao noge.
b. Isus izjavljuje dvanaestorici da će ga jedan od njih izdati.
c. Ovo ponovo dokazije da je Juda bio sa njima.

3.Evandjelista Marko:
„I kad bi vece dodje SA DVANAESTORICOM...
I kad sedjehu za trpezom rece Isus: jedan od vas izdace me...
A on rece, JEDAN OD DVANAESTORICE, koji umoci sa mnom zalogaj.
I kad jedjahu uze Isus hleb i blagoslovi ga...
I uze casu... Ovo je krv moja...” Marko 14,17-24.

a. I Marko izjavljuje da je bio sa dvanarestoricom.
b. Da su svih dvanest sedeli za trpezom.
c. I da je Isus tada najavio izdajnika.
Korisno je da zapazimo da ISUS NIJE ODVOJO SVETU VECERU OD PASKALNE VECERE, NEGO JE ZA VREME PASHALNE USTANOVIO SVETU VECERU.

ZAKLJUCAK:
Pozivam Jehovine svedoke i sve vas koji smatrate da nije tako da iznesu svoje dokaze.
Na osnovu čega verujete da je Isus imao Svetu veceru sa 11 ucenika?

SVETA VECERA NIJE NAMENJENA SVECIMA, NEGO GRESNICIMA, KOJI PRIZNAJU SVOJE GREHE I KAJU SE. Zato Hristu nije smetalo da i Judi izdjniku opere noge i da mu da priliku da se pokaje.

„A ISUS IM RECE;... KO NE JEDE TELA SINA COVECIJEGA I NE PIJE KRVI NJEGOVE, NEćE IMATI ZIVOTA U SEBI. KOJI JEDE MOJE TELO I PIJE MOJU KRV, STOJI U MENI I JA U NJEMU.” Jovan 6,53.56.

Znavci da oni koji ne piju i ne jedu, nusu u Hristu niti Hristos u njima.

Cekamo na vase komentare
 
Pa neki demon, ili sam Sotona....on nije bio idealan, ali je bio moralan i pobozan. Uporedjujes ga sa Judom koji je vodjen Sotonom izvrsio samoubistvo.


Nije valjda.....A da nije ovaj demon...ili sam sotona...


Matej 16:23...

''A On obrnuvši se reče Petru: Idi od mene sotono; ti si mi sablazan; jer ne misliš šta je Božje nego ljudsko.''

Marko 8:33...

''A On obrnuvši se i pogledavši na učenike svoje zapreti Petru govoreći: Idi od mene sotono; jer ti ne misliš šta je Božje nego šta je ljudsko.''

:think:
 

Back
Top