Da li je Isus Hristos Bog?

Ne pada mi napamet da gubim pola sata na pravljenje referenci i neko dokazivanje bilo kome za koga pouzdano znam da definitivno nece to uzeti u obzir, i da ce i dalje govoriti da su Hriscanska ucenja uzeta iz Misisra, i da je sve laz.Naravno, i ja tvoje price smatram potpuno glupim.
Sto se tice zastave, onaj Hriscanin koji ne voli Izrael, mogao bi da se zapita da li je zaista Hriscanin.Pozdrav.
Ma, da, najlakse se pravdati "gubljenjem vremena". Ako imas argumenta da potvrdis svoje tvrnje, lako i brzo ces naci reference.

P.S. I ja tebe zapitah da li si Jevrejin ili hriscanin. Nisi odgovorio, a druge pitas za njihovu religiju.
 
Poslednja izmena:
Prvo, kako su ti, nazovi “sveti oci”, i na osnovu kojih kriteruijuma, ocenili sta je apokrifno, a sta je bozija rec, tj. kanonsko. Ne znas, pa upucujes na gugl. Ako znas napisi, a ako ne znas ne upucuj na bilo koji portal sa koga stice svoje velelepno znanje. Ako si pismen, ne moras da kopiras kilometarske postove, napravi sazetak, i navedi reference. Drugo, uopste me ne interesuje tvoja ocena da li delujem ili ne delujem “kao vrlo obavesten o religiji…." Vodi ti racuna koliko si ti obavesten o svojoj relgiji. I, kao trece, u Bibliji se nalazi mitologija kompilirana iz brojnih onda vladajucih religija. Nista novo, samo treba malo znanja, logike i kriticnosti.

Dalje, kazes da se ne bi slozio “da je Stari zavet u suprotnosti sa Novim,…”, vec da Novi zavet ispunjuje Stari. Ne, to nije ispunjene Starog zaveta vec njegova revizija do neslucenih razmera sa i te kako glupim pricama o Isusu (Jeshue) kao Jahvehovim sinu. Procitaj sta misirska mitolgija pise o Horusu ili rimska o bogu Mitri, pa ces videti koliko Novi zavet dopuje, tj. revidira Stari.

P.S. Interesantno da, ako si hricanin, koristis jevrejsku zastavu, tj. Davidovu zvezdu kao simbol tvoje vere. Ili si mozda Jevrejin?

"Nazovi "Sveti oci""....kako ih ti to zamisljas?Da li si upoznao nekog svetog oca pa mozes da ih tako omalovazavas?Da li mislis da ti bolje znas od tih ljudi o ovome o cemu pricamo,pa mozes tako da ih ispravljas ili da govoris kako su to gluposti?Zasto sad o Guglu?Odakle tebi toliko znanje o hriscanstvu ako nisi vernik?Ako nisi vernik,i ako to o cemu pricas ne razumes ni malo,vec si samo malo nacuo na Googlu,i od ko zna koga vec,kako mozes da sudis da li je Novi zavet revizija Starog,o neslucenih razmera sa i te kako glupim pricama o Isusu kao Bozijem sinu,da citiram do reci?Kakve sad veze ima Horus ili Mitra koji nisu postojali sa Isusom,koji je postojao?
 
A tko je bliži bogu će naravno da odluči zna se tko.

Je li baca dinar do zida tko bliže ili tko dulje može postiti??

Nece biti sud za svakoga isti....Sta je Isus rekao o Sudu?Kako ce biti sudjeno?Isus je rekao:A kada dodje Sin Bozji sa svim andjelima svojim i kad sedne na svoj presto i okupi sve narode ispred sebe,reci ce onima koji su mu sa desne strane:Dodjite vi,koji ste od Oca mojeg,jer bio sam gladan i vi ste me nahranili,bio sam bolestan i vi ste me obisli,bio sam go i vi ste me obukli,bio sam u tamnici i vi ste me obisli.Ali ce neko pitati:Gospode,ali ja tebe nikad nisam video bolesnog niti u tamnici,niti gladnog i nisam ti nikad pomogao..."Kada ste pomogli i najmanjem od moje brace,i meni ste pomogli".

Ko je blizi Bogu?Evo ti jos nesto sto je Isus rekao:Doci ce vremena kada ce vam ljudi govoriti:"Gle,eno ga Carstvo Bozije onde ili ovde ili tamo,ali nemojte im verovati,jer Carstvo Nebesko je u vama". Dakle,to niko ne odredjuje,vec ako je Bog svuda,pa i u nama,moramo krenuti da se poboljsavamo,kako bi smo osetili Boga.Sad to "poboljsavamo" krije iza sebe 1000 poslova,i covek ce u sebi znati da je blizak Bogu.
Dakle,to "ko odlucuje ko je blizak Bogu?",bi bilo isto kao kad bi ti pitao "Ko odlucuje ko zna u skoli".Znaci ako ti uzmes,pa naucis,onda znas,i ne mora tu niko da ti odredjuje da li znas...
 
Ma, da, najlakse se pravdati "gubljenjem vremena". Ako imas argumenta da potvrdis svoje tvrnje, lako i brzo ces naci reference.

P.S. I ja tebe zapitah da li si Jevrejin ili hriscanin. Nisi odgovorio, a druge pitas za njihovu religiju.
Nisam zapazio drugi deo.Jesam ti odgovorio.Zar nisam napisao Hriscanin koji ne voli Izrael treba da se preispita da li je Hriscanin?-Ja sam Hriscanin, Protestant.
 
Ne radi se o neimanju vremena, vec o uzalud izgubljenom vremenu, razumes?Tebi, druze, sto bi rekao R. Dokins, ne vredi i da Marija, Isusova majka sidje i mase.A sta mislis da ti dam linkove, pa citaj, a?

"Ko nece Istinu da cuje,niko mu je ne moze otkriti".,i znacenje ovoga sam otkrio tek na ovom forumu....ti mu objasnis sve,i na kraju ce ti neko reci:"To sto ti pricas mene ne zanima",ili ce jednostavno ignorisati,menjati temu......pljuni me u lice kad si najbolesniji ako ne bude tako
 
Ako je tako onda je to jos jedna nemoralnost u Hriscanstvu, posto je Izrael genocidna tvorevina, bila u Biblijska vremena, takva je i sada.
To je već druga tema, zar ne? Pre bi se reklo da je Izrael žrtva genocida, ali ne sporim i da je u novijoj istoriji bio malo surov u odgovru na samoubilačke napade islamskih terorista.Što se tiče Biblijskog vremena, nisi baš u pravu.
 
Dobro zapazanje. Sve pod pretkstom da im je tu zemlju YHWH dodelio.
Ne samo dodelio, nego direktno naredio na pocine genocid nad 10 hananskih naroda, da pobiju sve mlado i staro, musko i zensko, cak i njihovu stoku. Prema Palestincima danas imaju malo blazi odnos od tog. A i to je pitanje da li je blaze nekoga ubiti da mu uzmes teritoriju ili ga muciti i maltretirati da ga oteras sa teritorije.
 
Dobro zapazanje. Sve pod pretkstom da im je tu zemlju YHWH dodelio.

Da,zemlju im jeste Bog dodelio,i oni su bili izabran narod da od njih sve pocne i da se u njihovom narodu rodi Mesija,ali Isus je rekao sledece,ima jedna prica o vinogradarima:
"Posadi čovek vinograd, ogradi ga plotom, iskopa muljaru, sagradi kulu, te ga dade pod zakup vinogradarima i otputova. A u svoje vreme posla slugu vinogradarima, da primi od vinogradara deo vinogradskih plodova. No oni ga uhvatiše, izbiše i otpustiše praznih ruku. I opet posla k njima drugoga slugu. I njega izudaraše po glavi i naružiše. Posla i trećega, i njega ubiše, i mnoge druge - jedne izbiše, a druge pobiše. Još jednog imađaše, voljenoga sina; njega najzad posla k njima govoreći: prezaće od moga sina. Ali oni vinogradari rekoše među sobom: ovo je naslednik; hajde da ga ubijemo, pa će nasledstvo biti naše. I uhvativši ga ubiše i izbaciše iz vinograda. Šta će dakle učiniti gospodar vinograda?",posle price Isus je rekao:"Zlocince ce zlom smrti pomoriti,a vinograd ce dati drugome.Zato vam kazem da ce se carstvo uzeti od vas i dati narodu koji donosi njegove plodove".
 
Ima jos jedna parabola Isusova:
"Bila jedna smokva koja je prestala da radja.Dosao je covek cija je smokva bila i hteo da je posece,ali njegov sin mu je rekao:"Neka je,ostavimo je jos 1 godinu,pa cemo je odseci ako i tada ne bude davala plodove."
Smokva je inace simbol Izraela uopste.
 
Tema je za sve one koji veruju da u naseg Gospoda Isusa Hrista, i u Boga Oca, Boga Sina i Bozjed Duha (Svetog Duha).


Isus Hristos je drugo lice Bozanstva, i dosao na Zemlju iz 3 razloga:


- da iskupi grehe ljudi svojim bezgresnim zivotom i smrcu na krstu

-da nam pokaze primer svoim zivotom kao da se branimo od greha i sluzimo Bogu

-da nam pomogne da vidimo Boga


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo nije tema za sve one koji sumnjaju u bozanstvo Isusa Hrista.

Ovo je temo o kojoj ce se raspravljati o TAJNI UTELOVLJENJA , i razmenjivati nasa razmisljanja o tome.

Stoga koristim pravo ovog pdf-a, da mi koji verujemo u ISUSA HRISTA BOGA mozemo bez smetanje da pricamo o tome i hrabrimo se stihovima iz Biblije! :)
 
Poslednja izmena:
Isus je Bog JHVH i Bozji Sin !!!

1.Moj.1:26

"Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi..."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jovan 1,1-3.10.11

"U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Ona beše u početku u Boga.
Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.

1:10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Matej 1,23

" Eto, devojka će zatrudneti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isaija 9,6

"Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Timotiju 3,16 : " 16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi."

Bozji Sin Isus,koji je i Bog je velika tajna Utelovljenja !!!
 

Back
Top