Da li je Isus Hristos Bog?

Sv Iovan

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

[/B]I na kraju samo da napomenem da u nasoj pravoslavnoj crkvi mi ne smemo da odajemo tajne neprijateljima vere.

Kakve tajne?
To sto je Otac Sin i Sveti Duh jedno te isto i zajedno ,?Pa to nije nikakva tajna to u Novom Zavetu pise.A sada da li ce to neko videti da pise ili ne ,to je na njemu.
 
da li je:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1.
bog otac jhvh
postao tijelo,
postao sin yehoshua pomazanik
postao čovjek?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ili je
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
2.
bog otac jhvh
stvorio tijelo svome sinu yehoshui pomazaniku
i
poslao sina pomazanika na zemlju?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

hebrejima 10,5
zato on ulazeći u svijet veli: žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

bog otac jhvh nije se utjelovio
nego je bog jhvh stvorio tijelo sinu

bog otac jhvh nije se utjelovio
nego se je jahvin sin
gospodin yehoshua pomazanik
utjelovio
-------------------------------------------------------------------------

ivan 3,16
uistinu, bog je tako ljubio svijet te je
dao svoga sina jedinorođenca
da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

bog otac jhvh nije se utjelovio
nego se je jahvin sin yehoshua pomazanik utjelovio

bog otac jhvh je dao svoga sina yehoshuu pomazanika
-------------------------------------------------------------------------

ivan 5,37
pa i otac koji me posla sam je svjedočio za mene.
niti ste glasa njegova ikada čuli niti ste lica njegova ikada vidjeli,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

bog otac jhvh nije se utjelovio
nego se je jahvin sin
gospodin yehoshua pomazanik
utjelovio

bog otac jhvh je poslao sina
gospodin yehoshua pomazanika na zemlju.
-------------------------------------------------------------------------
 
Da li je Isus bio Bog..Ja licno mislim da jeste

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Priče 8:30, Isa. 9:6, Zah. 13:7, Filip. 2:6, Otk. 19:13

2 Ona beše u početku u Boga.
Priče 8:30

3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
1 Moj. 1:1

4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.

5 I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.
Jn. 3:19

6 Posla Bog čoveka po imenu Jovana.
Mal. 3:1

7 Ovaj dođe za svedočanstvo da svedoči za Videlo da svi veruju kroza nj.

8 On ne beše Videlo, nego da svedoči za Videlo.
Dela 13:25

9 Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.
Isa. 49:6

10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.
Ps. 33:6, 1 Kor. 8:6

11 K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.
Ps. 69:8, Lk. 19:14

12 A koji Ga primiše dade im vlast da budu sinovi Božiji, koji veruju u ime Njegovo,
Isa. 56:5, Rim. 8:15, 2 Pet. 1:4

13 Koji se ne rodiše od krvi, ni od volje telesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.
5 Moj. 30:6, Jak. 1:18

14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.

Jasno je da se govori o tome da je Bog sisao na zemlju,dosao medju svoje,a oni Ga ne poznase.Posebno je zanimljiv poslednji citat "I rec postade telo i useli se u nas....." sta vi mislite,KO JE BIO ISUS HRISTOS?

gdje piše -
isus je riječ?
gdje piše da je gospodin yehoshua sam reko -
ja sam riječ! - ?
ja sam bog! - ?

nigdje nikad!
zašto ne?

pa zato jer nema laži u bibliji!

==========================

za one kojima je riječ = sin:
_______________________________________

riječ = bog
bog = otac jhvh

kad bi sin gospodin yehoshua krist - bio riječ
to bi značilo da je sin = bog

tada imaš dva boga
boga oca i boga sina

tada si više božac

--------------------------------------------------------------------------------------



sin od boga jedinoga oca jhvh
gospodin yehoshui = riječ = bog?
==============================================

1. ivanova 5,7
jer su trojica, što svjedoče u nebu:
"otac, logos i duh sveti;
i ova su trojica jedno,
…………………………………………..
postoji svjedočanstvo na nebu.
troje je na nebu.

1. na nebu je bog jhvh.

2. bog jhvh ima svoju riječ kojom sve stvara.
riječ je bog – riječ je jhvh.

3. bog jhvh ima svoga duha.
bog jhvh je svet i njegov duh je sveti duh.

na nebu bog jhvh i njegova riječ i njegov sveti duh koji čine jedno.
jedinoga boga jhvh.

------------------------------
stih prije i stih poslije ovoga jasno odvajaju gospodinu yehoshuu
od toga da je riječ,
jer gospodin yehoshua svjedoči na zemlji
a bog - koji je otac riječ sd - svjedoči na nebu.

======================================

1.božja zapovijest kaže tko je bog:
…………………………............................

izlazak 20,2 "ja sam jhvh, bog tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
izlazak 20,3 nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

da li je neupitno da je
bog = otac = jhvh?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

to sad uvrsti u ivana da ti se otvore oči
------------------------------------------------------

ivan 1,1
u početku bijaše riječ i riječ bijaše u boga oca jhvh
i riječ bijaše bog otac jhvh.
……………………………………….

ivan 1,14
i bog otac jhvh = riječ napravi tijelo isusu i nastani se među nama i vidjesmo slavu njegovu - slavu koju ima kao jedinorođenac
od boga oca jhvh - pun milosti i istine.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kjv

joh 1:14
and the word was made flesh, and dwelt among us,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
riječ je napravila tijelo
riječ – bog – napravio tijelo – jehoshui – koji je do tada bio duhovno biće

============================
hebrejima 10,5
zato on ulazeći u svijet veli: žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;
 
Nijemu on nista nije stvorio.
Vec je rodjenjem preko Marije dobio ljudsko telo.
Zasto?
Zato sto kao Bog ne bi mogao da umre.
Filibljanima 2.6.
Isus Bog.

- - - - - - - - - -

Fiöibljanima 2

5Jer ovo da se misli među vama što je i u Hristu Isusu,
,6Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije se otimao da se inizi ispod Bozanskog;
,7Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek.
8Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti na krstu.
 
da li je:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
1.
bog otac jhvh
postao tijelo,
postao sin yehoshua pomazanik
postao čovjek?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ili je
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
2.
bog otac jhvh
stvorio tijelo svome sinu yehoshui pomazaniku
i
poslao sina pomazanika na zemlju?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

hebrejima 10,5
zato on ulazeći u svijet veli: žrtva i prinos ne mile ti se,
nego si mi tijelo pripravio;
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

bog otac jhvh nije se utjelovio
nego je bog jhvh stvorio tijelo sinu

bog otac jhvh nije se utjelovio
nego se je jahvin sin
gospodin yehoshua pomazanik
utjelovio
-------------------------------------------------------------------------

ivan 3,16
uistinu, bog je tako ljubio svijet te je
dao svoga sina jedinorođenca
da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

bog otac jhvh nije se utjelovio
nego se je jahvin sin yehoshua pomazanik utjelovio

bog otac jhvh je dao svoga sina yehoshuu pomazanika
-------------------------------------------------------------------------

ivan 5,37
pa i otac koji me posla sam je svjedočio za mene.
niti ste glasa njegova ikada čuli niti ste lica njegova ikada vidjeli,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

bog otac jhvh nije se utjelovio
nego se je jahvin sin
gospodin yehoshua pomazanik
utjelovio

bog otac jhvh je poslao sina
gospodin yehoshua pomazanika na zemlju.
-------------------------------------------------------------------------

kad bi stvarao isusa stvorio bi ga ko adama..sta mu je marija trebala..aj odgovori..sta ce bozi.marija.
 
A kod vas, ko se utelovio?

Pa dao sam vec stih ko.

- - - - - - - - - -

5Jer ovo da se misli među vama što je i u Hristu Isusu,
,6Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije se otimao da se inizi ispod Bozanskog;
,7Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek.
8Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti na krstu.
 
Majka koja veruje da će Isusa roditi, rodiće Isusa. Zato je Marija važna.

Il kako bi ti rekla, rodila je dete koje nije imalo raslabljen um. Tako nekako.

- - - - - - - - - -

Pa dao sam vec stih ko.

- - - - - - - - - -

5Jer ovo da se misli među vama što je i u Hristu Isusu,
,6Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije se otimao da se inizi ispod Bozanskog;
,7Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek.
8Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti na krstu.
U telu u kome si, ko se utelovio?

To sam pitala.

Ne štampaj jedno te isto ko Štros.
 
Isus Hrist je Bog.

"Gospod moj i Bog moj!" (Jovan 20:28)

"Za Sina pak: Prijesto je tvoj, Bože, vavijek vijeka, žezal pravičnosti je žezal carstva Tvojega. Zavolio si pravdu i omrzao bezakonje, zbog toga Te, Bože, pomaza Bog tvoj " (Jevrejima 1:8-9)

"Jer se javi blagodat božija spasonosna svim ljudima, koja nas uči da se odreknemo bezbožnosti i zemaljskih požuda i da poživimo razborito, pravedno i pobožno u sadašnjem vijeku, očekujući blaženu nadu i javljanje slave velikoga Boga spasa našeg Isusa Hrista" (Titu 2:11-13)

"Pazite dakle na sebe i sve stado u kome vas Duh Sveti postavi za episkope da napasate crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom". (Dap 20:28)


"Da se proslavi ime Gospoda našeg Isusa Hrista u vama i vi u Njemu, po blagodati Boga našeg i Gospoda Isusa Hrista." (2. Sol 1:12)


"Od Simona Petra, sluge i apostola Isusa Hrista, onima što su primili s nama jednu časnu veru u pravdi Boga našeg i spasa Isusa Hrista" 2. Petrova 1:1


"A znamo da Sin Božji dođe, i dao nam je razum da poznamo Boga Istinitog, i da budemo u istinitom Sinu Njegovom Isusu Hristu. Ovo je Istiniti Bog i Život večni." 1.Jovanova 5:20


"U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč." Jovan 1:1

U svim ovim citatima koji dokazuju da je Hrist Bog, reč "Bog" je prevdena sa originalnog grčkog teksta u kojem stoji reč Theos, Θεός, koja znači "Bog".
Tako je !Amin
 
"...45 Ne mislite da ću vas ja tužiti Ocu; ima ko vas optužuje, Mojsije, u koga ste se uzdali.

46 Jer da ste verovali Mojsiju, verovali biste i meni; jer je on o meni pisao.

47 Ako pak njegovim pismima ne verujete, kako ćete verovati mojim rečima...." ...Po Jovanu 5...
 
Isus je Bozj iSin tako pise u Bibliji

Bog je licno sa neba posvedocio tri puta, svojim Glasom da je Isus njegov Sin.

Dokazi:


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga JHVH Jehove da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...


I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori:
Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje!
(Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni,
u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

Isus je sam za sebe rekao da je Bozji sin a ne Bog.

On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli,
jer govoraše: "Ja sam Sin Božji".
(Matej 27:43)

Isus kaze: " Moj Otac je veci od mene" Jovan 14:28
 
Isus kaze: " Moj Otac je veci od mene" Jovan 14:28

- - - - - - - - - -

Jednostavno je samo treba citati Bibliju.

Ako pise da je Isus Bozji Sin onda je Bozji Sin


A dokaza ima i previse



ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji?
(1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)
29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...


I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

Isus nije niekada rekao da je Bog.


Takodje ISUS SAM ZA SEBE KAZE DA JE BOZJI SIN.

Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
 
Poslednja izmena:
30.Ja i otac jedno smo.
Jovan 10

- - - - - - - - - -

Jeste Sin ,Jedne sustine sa Ocem koji vecno postoji koji je Alfa i Omega Prvi i Poslednji koji ce doci u velikoj slavi da sudi svima i Njegivom carstvu nece biti kraja .Amin

Kakva sustina, prilikom krstenja, primio je Bozijeg duha, i Svevisnji lepo kaze: "ovo je moj sin ljubazni,a ne ovo je drugi Bog , :)

A Svevisnji iznosi dela , dobra ili losa na sud.

- - - - - - - - - -

30.Ja i otac jedno smo.
Jovan 10

- - - - - - - - - -

Jeste Sin ,Jedne sustine sa Ocem koji vecno postoji koji je Alfa i Omega Prvi i Poslednji koji ce doci u velikoj slavi da sudi svima i Njegivom carstvu nece biti kraja .Amin

A kaze i : "ko vide mene, vide i Oca";, a to ne znaci da je Mesija Svevisnji, :)
 
Kakva sustina, prilikom krstenja, primio je Bozijeg duha, i Svevisnji lepo kaze: "ovo je moj sin ljubazni,a ne ovo je drugi Bog , :)

A Svevisnji iznosi dela , dobra ili losa na sud.

- - - - - - - - - -



A kaze i : "ko vide mene, vide i Oca";, a to ne znaci da je Mesija Svevisnji, :)

misis sto mu je priroda drugacija od svevisnjeg..kakav ti to bio bog da ne ume da istrci iz tvoje prirode i da se u toj novoj prirodi javi sav bog..
 

Back
Top