Da li je istina da se zivelo bolje za vreme Milosevica?

ljudi, sta ste vi preziveli, dobro je da ste zivi. moj otac je bio primio platu i kupio jednu kartu za autobus. jos je i falilo para ali vozac mu rekao ajde sedi nema veze..
Pa nisu zivi.
Umrli su , a to ne znaju...
Mnogo misle da su zivi a davno su umrli.
Sta mislis zasto ja pljujem po svima koji su stariji od 1968og godista...?
Zato sto imam veze sa 1968?
Ne, nemam veze sa tim godistima, nego su to godista koja su bili na studiranju a stariji su bili vec zavrsili .....Stariji dupetom nisu mrdnuli , ni kad nisu videli sta se desava a ni kad su videli...
CIA ih je podelila tako , ne ja....

Danas su svi oni mrtvi , ali su spremni , to je vec poznato , da ti zabiju tako ostro lakat u rebra pri ulasku u prevoz, kao da im otimas zadnju koru hleba ....ali za svoju decu i drzavu nisu spremni dlaku da skinu...
Jel samo ja vidim prazne ulice leti i jedva 10% mladih u Srbiji , a ostali su po zemljama Sveta , rade da zarade za zivot?
Verovatno samo ja..

A to za platu i kartu za bus....pa tacno je, Karta BG NIS je bila tempirana na 8,5 maraka, a plata profesora na fakultetu je bila 5,5 maraka....
Zato si morao ili da ides od BG do Nisa preko Cacka, jer karta do Cacka iz BG je bila 1,5maraka, pa onda od Cacka do Nisa...1,5 maraka, ukupno 3, nekad i 2,4 marke ili da se snalazis.....

Naravno , Srbi su zilav narod, kradu kad moraju ili kad im se moze, pa zasto je uopste Sloba dobar , pa zato sto su na vlasti krali puno , ali su pustili da i raja krade sakicama...
 
i sledecih 29 dana nije isao autobusom ? Sta sve ovde necu procitati

Аутобуси нису редовно саобраћали и никакав ''ред вожње'' није постојао

Били су ретки на путевима

По провинцији их није ни било,раздаљине до 10 км је народ пешачио а многи су тад оспособљавали стара бицикла ''рог туринг'' заостала у шупи из неког прошлог времена...(''златног доба сфрј'' кад је бицикл могао да се купи за свега једну плату)

Једне прилике кренем из БГ у једно место удаљено 120 км

На аутобуској станици ми кажу овако ''Ако се скупи путника за пун аутобус онда ће ићи''

Наплаћивала се карта у маркама,циркулисала и ситнина(испред шофера на пулту пуна чинија кованица од једне и две марке)

Чекао сам до увече а онда схватио да нећу отпутовати јер нема довољно путника,...
 
Naravno , Srbi su zilav narod, kradu kad moraju ili kad im se moze, pa zasto je uopste Sloba dobar , pa zato sto su na vlasti krali puno , ali su pustili da i raja krade sakicama...


То јесте истина...крао је ко год је шта могао да украде,било је ''бити ил'не бити'' па онда нема више обзира

Полиција је отимала ...гледао сам их кад ватају уличне трговце цигарама и дилере девиза,отимају и трпају у своје џепове...
Како рече један полицајац у кафани ''максимално користим униформу''...

Био је то један велики суноврат српског друштва...морала,карактера,поштења више није било...

Политички ''неподобни опозиционари'' су отпремани на ратиште у ХР иако ''Србија није у рату''...многи се не вратише...
 
Аутобуси нису редовно саобраћали и никакав ''ред вожње'' није постојао

Били су ретки на путевима

По провинцији их није ни било,раздаљине до 10 км је народ пешачио а многи су тад оспособљавали стара бицикла ''рог туринг'' заостала у шупи из неког прошлог времена...(''златног доба сфрј'' кад је бицикл могао да се купи за свега једну плату)

Једне прилике кренем из БГ у једно место удаљено 120 км

На аутобуској станици ми кажу овако ''Ако се скупи путника за пун аутобус онда ће ићи''

Наплаћивала се карта у маркама,циркулисала и ситнина(испред шофера на пулту пуна чинија кованица од једне и две марке)

Чекао сам до увече а онда схватио да нећу отпутовати јер нема довољно путника,...
kakve gluposti ti pricas,medjugradski saobracaj se svakodnevno odvijao.Kako su djaci isli u skole i radnici na posao,na cilimima ?
sjasite malo sa tim glupostima
 
Jeste bilo saobracaja, nije da nije...
Ali ipak treba da se zna i sledece......1999 godine, autoput BG NIS kod Nisa.....5h nije prosao nijedan automobil......ni kamion...ama nista....
Od 9h, do 14h nije proslo nijedno vozilo 1999 godine, iako je autoput bio otvoren...

Olaksavajuci okolnost je da je putanja prema kopaoniku bila malo intezivnija, tj bilo je vozila koja su isla do pojata pa dalje ka Krusevcu.....
To je vreme posle rata tj napada NATO....
Sednes na autoput na sredinu i uopste se ne zivciras da li ce neko naleteti u brzini.....cuces ga mnogo pre nego sto ga vidis....
 
kakve gluposti ti pricas,medjugradski saobracaj se svakodnevno odvijao.Kako su djaci isli u skole i radnici na posao,na cilimima ?
sjasite malo sa tim glupostima

Који радници кад фабрике нису ни радиле или су радиле минимално а радници били на ''плаћеним отсуствима''.

Ђаци како се ко снађе а понегде су имали чак један аутобус дневно...

Нису то глупости шупчино него ти то ниси видео...
 
Jeste bilo saobracaja, nije da nije...
Ali ipak treba da se zna i sledece......1999 godine, autoput BG NIS kod Nisa.....5h nije prosao nijedan automobil......ni kamion...ama nista....
Od 9h, do 14h nije proslo nijedno vozilo 1999 godine, iako je autoput bio otvoren...

93-е је трава проникла у рупама на асфалтираном путу...идем ја а испред мене буљук народа иде пешке,и то попречили пут...нема аутомобила,нема никога,понеки бициклиста и пешаци...

Ко је могао да вози кад је литар бензина био 5 марака 92-е,касније појефтинило на 3 марке (целе 93-е)
 
Који радници кад фабрике нису ни радиле или су радиле минимално а радници били на ''плаћеним отсуствима''.

Ђаци како се ко снађе а понегде су имали чак један аутобус дневно...

Нису то глупости шупчино него ти то ниси видео...
pazi ovog teletabisa ala je uporan. :lol:
 
93-е је трава проникла у рупама на асфалтираном путу...идем ја а испред мене буљук народа иде пешке,и то попречили пут...нема аутомобила,нема никога,понеки бициклиста и пешаци...

Ко је могао да вози кад је литар бензина био 5 марака 92-е,касније појефтинило на 3 марке (целе 93-е)
:hahaha:
 
Аутобуси нису редовно саобраћали и никакав ''ред вожње'' није постојао

Били су ретки на путевима

И возови и Аутобуси и међуградски Аутобуси су САВРШЕНО ФУНКЦИОНИСАЛИ,
штајга пуна као Око,што препродаваца около ,што путника.

Нешто се догоди,Хитна била 3 пута бржа него данас и на лицу места те Чекају Доктори-ПРИМАРИЈУСИ,
А не као данас да те разни асистенти аСИСТЕНАТА одбију са шалтера ,као:"Није теби ништа,иди у свој Дом Здравља-.

Овај неолиберализам и демонократија је УНИШТИЛА наше Здравство.

Али Храну,ту здраву укусну Храну-не могу им опростим!
има је и сада али мораш је тражиш,тражиш..преко проверених Извора.
 
И возови и Аутобуси и међуградски Аутобуси су САВРШЕНО ФУНКЦИОНИСАЛИ,

Е нек си ми реко,баш ми је драго што су САВРШЕНО ФУНКЦИОНИСАЛИ

Да си бар био ту 93-е кад су ми рекли на станици БАС ''аутобус ће ићи АКО буде довољно путника тј.пун аутобус''

Тад су се младићу и појавили приватници са аутобусима попут оног ''крстић и син''...

Можда је хитна у БГ била три пута бржа него данас,у провинцији није...имали по три возила,два неисправна(нема делова) па онај трећи ако стигне доћи ће...

За храну шта да ти кажем,пресели се на село па производи сам...или ''ватај везу'' са неким из села :think:
 
pazi ovog teletabisa ala je uporan. :lol:
Телетабис ти тата мандрилу један

Чим су уведене санкције фабрике су метнуле кључ у браву,сва производња је зависила од увоза...машина,резервних делова,сировина...ту се и видело добро колико је та несрећна индустрија рањива и зависна од увоза...
 
И возови и Аутобуси и међуградски Аутобуси су САВРШЕНО ФУНКЦИОНИСАЛИ,

Напиши и да је војни одсек савршено функционисао

Ето нпр.мој покојни суграђанин добио позив да раздужи опрему али 6 месеци пошто је несрећник погинуо

Пошто Србија ''није у рату'' онда он није ни погинуо?

Удовица несрећна никад није сазнала ни где ни како али је знала да је био у Вуковару јер јој се једном јавио а још двојица суграђана су били с њим

Функционисало савршено како да није али војни одсек ето није знао да им је обвезник погинуо тамо где су га они и послали...

Требали докази да њега више нема:dash:
 
Najgore se zivelo za vreme Milosevica.
Malo bolje za vreme DOS-a(najbolje za vreme Djindjica)
Najbolje se zivi danas za vreme SNS-a.
ZIVEO ALEKSANDAR VUCIC!
A za vreme Tita...Neznam nisam ni rodjen tada,ali zamisli da u ono vreme imas toliko stvari koje placas.Internet,mobilni raznorazni...Tada je bio samo fiksni telefon cije uvodjenje je kostalo 3.000 maraka.Automobili koje je iole priucen majstor sam mogao opraviti danas ovi sa elektronikom svaki kvar servis.Odmaralista u nasoj drzavi na moru,danas svi Grcka,Turska,Egipat,Spanija...Mast i leb sa crvenom mlevenom paprikom bio kolac za decu.Danas pljeskavice,pice,mekdonals...U skoli uniforme,danas svi markiranu garderobu...
Realno mnogo trosimo ,jedemo i provodim se kvalitetnije nego tada.
 
ja sam mlad pa ne znam. kazu ljudi koji su ziveli devedesetih da su imali platu tipa 9.000 dinara, ali za taj novac su mogli kupiti puno vise proizvoda (namirnica, hrane) nego danas sa ovim platama.
vi koji ste bili svedoci tog vremena,jel mozete da potvrdite da je ovo istina?
Није било лакше, ни боље; али смо барем знали зашто је тако; санкције, изолација, рат.
Није било толико лоше колико лажу жутаре, нити толико добро колико лажу ови други.
Народ је прихватио то стање великом већином, јер је разумео потезе режима и отпор западној банди, којој је требало 10 година да схвати да Србија подржава Милошевића и његову политику, и тада је помогао опозицији да покраде изборе 2000-те.
Проћи ће време, и схватићеш и сам, да је ово најпоштенија оцена те ситуације коју ћеш икад чути.
 
A za vreme Tita...Neznam nisam ni rodjen tada,ali zamisli da u ono vreme imas toliko stvari koje placas.Internet,mobilni raznorazni...Tada je bio samo fiksni telefon cije uvodjenje je kostalo 3.000 maraka.Automobili koje je iole priucen majstor sam mogao opraviti danas ovi sa elektronikom svaki kvar servis.Odmaralista u nasoj drzavi na moru,danas svi Grcka,Turska,Egipat,Spanija...Mast i leb sa crvenom mlevenom paprikom bio kolac za decu.Danas pljeskavice,pice,mekdonals...U skoli uniforme,danas svi markiranu garderobu...
Realno mnogo trosimo ,jedemo i provodim se kvalitetnije nego tada.
Тачно је да је било много мање слаткиша и грицкалица, јер су постојали другачији стандарди него данас, сматрало се да није здраво да деца и омладина уносе много шећера и угљених-хидрата.

Наиме, домаћи стручњаци су још 70-тих утврдили да су деца све више гојазна, појавио се дијабетес тип 1(код деце) и онда се кренуло у ограничавање производње чипса, грисина, кондиторских производа, није било пице у пекарама све до 90-тих.
 
Није било лакше, ни боље; али смо барем знали зашто је тако; санкције, изолација, рат.
Није било толико лоше колико лажу жутаре, нити толико добро колико лажу ови други.
Народ је прихватио то стање великом већином, јер је разумео потезе режима и отпор западној банди, којој је требало 10 година да схвати да Србија подржава Милошевића и његову политику, и тада је помогао опозицији да покраде изборе 2000-те.
Проћи ће време, и схватићеш и сам, да је ово најпоштенија оцена те ситуације коју ћеш икад чути.
Био је рат, а у ратним околностима се никада није лепо живело.
 
Телетабис ти тата мандрилу један

Чим су уведене санкције фабрике су метнуле кључ у браву,сва производња је зависила од увоза...машина,резервних делова,сировина...ту се и видело добро колико је та несрећна индустрија рањива и зависна од увоза...
glupane ne lupaj vise
 
Е нек си ми реко,баш ми је драго што су САВРШЕНО ФУНКЦИОНИСАЛИ

Да си бар био ту 93-е кад су ми рекли на станици БАС ''аутобус ће ићи АКО буде довољно путника тј.пун аутобус''

То се мени никада није десило.
Имао сам тада неку бесну,кожну јакну-леонардо- јакну са 8 џепова,како гурнем руку у Џеп-господине,полазимо-,
сви се одмах фатали Волана.
А ти што си бедни црв погнутих леђа,сам си крив.

Узгред,сви су они тада наплаћивали карте директно у Бусу,тако?
Пола Фирми,пола себи у џеп :D:D
из тог разлога су и чекали пун Бус да би се јаче-офајдили-,
већ речено,Свако у домену својих могућности је преживаљавао.
 

Back
Top