Нема ту много свесности, она више иде подсвесно и по осећају. Ж.Често умишљају, претерују око свог избора и тако бране своју одлуку било позитивна или негативна. Када нешто уврти у вези мушкарца, онда ту нема помоћи од све своје рационализације
Што би реко Др.Проф.Јово Тошевски, жена све разуме око себе, само себе не разуме !
Ne razumiju ni muskarce,one imaju jaci egzsitencinalni nagon od muskaraca iako je i kod muskaraca super jak ali los njih je 100 puta jaci
Zena ima moc reprodukcije ona stvara zivot jer radja ili po vjernicima ona prenosi zivot a Bog ga stvara
Ali zena i ne treba da ima logiku,zena je bioloski perfektno dizajnirana da produzi vrstu i nadje sebi muzjaka koji ce joj obezbjediti sigurnost za nju i njeno dijete i komfor i luskuz.
Primjer da shvatis koliko zene ne shvataju surovu realnost i logike muskog zivota
One ne shvataju koliko je super tesko biti muskarac a emotivno zele da budu kao muskarci u smislu da osjete tu snagu i da budu jednake kao muski
Ne razumiju da pored presjednika,politicara,biznismena gdje su vecina muskarci i ono sto bi i one htjele da budu,one Logikom ne mogu da uvide da 99 posto bekucncika su muskarci,da 95 posto ljudi po po ludnicama,zatvorima su muskarci,da magacioneri koji nose ludacki teske terete su muskarci,da muskarci svakog dana radeci razlicite bijedno placene poslove rizikuju zivot i zdravlje u najmanju ruku imaju lomove a frakture,neki ostanu i invalidi,da muskarci grade puteve i zgrade na 40 stepeni,a sve to zene ne bi htjele da budu, i da samo 2 posto muskaraca su bogatasi i ljudi koji vode drustvo.A one vide samo tih 2 posto jer to rezonuju sa emocijom ne logikom,emotivno svi bi htjeli komfor i da budu bogati.Ali zene i kada pricaju izmedju sebe o muskarcima,one samo vide muskarce koji vode komforan zivot,lijepe, bogate u odijelu neki pjevac,glumac, politicar, popularni momak iz kraja,gradska faca nrka itd, sve muskarce van toga one ne mogu da vide niti Logikom da tumace npr muski rod
Opet ti kazem logika,ti logicno analiziraj svaku stvar u svojoj kuci, stepenice,krevet, plocice, parket ama sve vidjeces logicno da je sve to produkt rada nekog muskaraca ili nekih muskaraca.I kada zene kazu muskarcima je 100 puta laksi zivot
A ja ne kazem da je lako roditi dijete,odgajiti ga i cistiti ves i prati sudje i to je sve mnogo tesko,ali realno nije isto to i raditi na brodu u sred okeana i oluja na okeanu po sred noci a moras na palubu neki posao imas,rizikujes glavu, u ratu rizikujes glavu u jebenom rudniku rizikujes zivot,a muskarac ako zatreba moze i vaspitavati dijete vise posebno ako je samohrani otac,dok zena nema sanse da moze raditi u rudniku niti nositi teret od 100 kila