Da li je islam religija mira?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moje mišljenje je da nije,,,i ne smo zbog dela današnjih običnih muslimana ,a i muslimana pre nego i samog Kurana i njegove poruke koju šalje svojim sledbenicima,,

,,svi znamo koja je kazna po Kuranu za one koji napuste islam,,,previše je to meni primitivno za religijsku knjigu,,,i ne samo to nego i mnogo druge poruke koje se šalju iz nje,,a i sam primer Muhameda,,kakav je život živeo i šta je sve radio,,
 
Nije religija mira ,ceo kuran opisuje i hadisi sta je Muhamed radio i kako treba da se ophode prema "nevernicima" i prema onima koji napuste islam.
primetio sam da su muslimani do te mere izmanipulisani od strane svojih verskih vođa pošto njih samo i slušaju jer je baš mali broj muslimana koji su čitali Kuran i hadise,,pogotovo za godine Ajše , a najautentičnije hadise kažu da je imala 9.god kad je konzumiran brak,,,a velika većina muslimana misli da je to laž iako je kao što rekoh iz najatentičnijih hadisa su izvori,,koja manipulacija mozgovima
 
primetio sam da su muslimani do te mere izmanipulisani od strane svojih verskih vođa pošto njih samo i slušaju jer je baš mali broj muslimana koji su čitali Kuran i hadise,,pogotovo za godine Ajše , a najautentičnije hadise kažu da je imala 9.god kad je konzumiran brak,,,a velika većina muslimana misli da je to laž iako je kao što rekoh iz najatentičnijih hadisa su izvori,,koja manipulacija mozgovima
Muhameda je Jevrejka otrovala da bi se osvetila zato sto je Muhamed pobio celu njenu porodicu ,on je dugo i u velikoj agoniji umirao zbog posledica otrova.
To je ustvari bio i test ,ako je Muhamed stvarni prorok prezivece a ako ne umirace u mukama.
 
Muhameda je Jevrejka otrovala da bi se osvetila zato sto je Muhamed pobio celu njenu porodicu ,on je dugo i u velikoj agoniji umirao zbog posledica otrova.
To je ustvari bio i test ,ako je Muhamed stvarni prorok prezivece a ako ne umirace u mukama.
pa da,,on je i sam rekao,,ako je neko lažni prorok od aorte,,tj prestanka dotoka krvi umreti svaki lažni prorok,,,a on je tako umro,,ali ajde to,,,meni je kao ljudskom biću neshvatljivo da se neko ko je imao 11 žena ko zna koliko robova , pljačkao,ubijao smatra u 21.veku nekakvim najmoralnijim ljudskim bićem koje je ikada živelo,,,muslimani će reći,,"pa treba istorijski kontekst uzeti",,,što je ustavri dokaz da je Kuran , a i sam Muhamed laž,,,
 
Hinduizam takođe nije religija mira, niti Hrišćanstvo niti Judaizam.
Svašta im piše po svetim knjigama.
Budizam je jedina religija mira.
ne znam za hinduizam ili Judeizam , ali sam siguran da je hrišćanstvo religija mira,,jer je osnivač hrišćanstva takvu poruku poslao svima nama,,mir,ljubav,,ne znam odakle ti da hrišćanstvo nije religija mira,,ne treba mešati crkvu i Novi Zavet
 
Islam je bleda kopija judeohrišćanskih mitova tačnije hrišćanstvo i islam su derivati judaizma.Islam je sve živo"pozajmio iz biblije samo je sad Abraham Ibrahim,David je Daud,Solomon je Sulejman,Isus je Isa itd. čak idu toliko daleko da i oni veruju u drugi povratak Hrista ali da će tada Isus da pređe u islam i optužuju da su jevreji i hrišćani korumpirali bibliju i da je iz orginala izbačen deo koji govori o proroku Muhamedu kao poslednjem božijem proroku.Ludilu avramskih vera nema kraja islam je samo najbanalniji primer
 
Hinduizam takođe nije religija mira, niti Hrišćanstvo niti Judaizam.
Svašta im piše po svetim knjigama.
Budizam je jedina religija mira.
Будизам је више филозофија, не личи баш много на религију.
Хришћанство нема улогу да замени постојећи друштвени систем, нити да намеће силом неке идеје.
Стога, нема могућности да неко силом неког другог "претвори" у хришћанина.
Нешто си погрешно прочитао везано за хришћанство.
ne znam za hinduizam ili Judeizam , ali sam siguran da je hrišćanstvo religija mira,,jer je osnivač hrišćanstva takvu poruku poslao svima nama,,mir,ljubav,,ne znam odakle ti da hrišćanstvo nije religija mira,,ne treba mešati crkvu i Novi Zavet
Не разумем шта ово значи ? У Новом Завету, Црква није било удружење свештеника и епископа, већ је Црква представљала све верне окупљене на једном месту око епископа.
Тако је остало и до данас, не може свештеник сам за себе да служи литургију. Нити он сам за себе представља Цркву. Литургије се и данас служе на отвореном када има много људи па не могу сви да стану у цркву.
Христос говори о оснивању Цркве, а и апостол Павле пише првим црквеним заједницама. Ако то избациш из Новог Завета, избацићеш скоро цео Нови Завет.
 
ne znam za hinduizam ili Judeizam , ali sam siguran da je hrišćanstvo religija mira,,jer je osnivač hrišćanstva takvu poruku poslao svima nama,,mir,ljubav,,ne znam odakle ti da hrišćanstvo nije religija mira,,ne treba mešati crkvu i Novi Zavet
A šta ćemo sa onim nisam tu da donosim mir nego mač,ja sam tu da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od majke itd. i gde se nedvosmisleno kaže da moraš da voliš Isusa više od svoje dece i od svojih najbližih,voliš li ti više lika iz drevnih spisa više od rođene dece? Eto testa za svakog hrišćanina da vidite da li ste vernici tj ludaci ili ste nevernici odnosno normalni
 
Islam je bleda kopija judeohrišćanskih mitova tačnije hrišćanstvo i islam su derivati judaizma.Islam je sve živo"pozajmio iz biblije samo je sad Abraham Ibrahim,David je Daud,Solomon je Sulejman,Isus je Isa itd. čak idu toliko daleko da i oni veruju u drugi povratak Hrista ali da će tada Isus da pređe u islam i optužuju da su jevreji i hrišćani korumpirali bibliju i da je iz orginala izbačen deo koji govori o proroku Muhamedu kao poslednjem božijem proroku.Ludilu avramskih vera nema kraja islam je samo najbanalniji primer
ne,ne,ne ,ne,,,Isus je musliman po njima,,ti i ja smo muslimani po njima,,svako rođen je po njima musliman,,čak i onaj koji nema nikakve veze sa islamom,,Oni Aleksandra Makedonskog smatraju muslimanom,,čovekom koji je 1000 godina pre osnivanja islama živeo,,,a upravu si za sve ostalo,,islam je skup nekih starozavetnih priča , a i sumerskih verovanja i verovanja zoroatrizma i paganizma u Arabiji pre Muhameda(sedam puta oko Kible da se prođe,,,sedam planeta,crni kamen itd.)
 
Будизам је више филозофија, не личи баш много на религију.
Хришћанство нема улогу да замени постојећи друштвени систем, нити да намеће силом неке идеје.
Стога, нема могућности да неко силом неког другог "претвори" у хришћанина.
Нешто си погрешно прочитао везано за хришћанство.

Ni ti meni ne ličiš da možeš da povezuješ informacije ispravno.
 
A šta ćemo sa onim nisam tu da donosim mir nego mač,ja sam tu da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od majke itd. i gde se nedvosmisleno kaže da moraš da voliš Isusa više od svoje dece i od svojih najbližih,voliš li ti više lika iz drevnih spisa više od rođene dece? Eto testa za svakog hrišćanina da vidite da li ste vernici tj ludaci ili ste nevernici odnosno normalni
А шта ћемо са оним када Христос каже да са њим пође ко жели ? Јел он неког на силу убеђивао да постане апостол ? Да поверује у њега ? Сећаш се приче о жени која је имала више мужева и којој је Христос рекао да је и тај сада кога има да јој није муж ? Онда је она поверовала да је Христос месија када јој је то рекао.
Ni ti meni ne ličiš da možeš da povezuješ informacije ispravno.
Мени се чини да се теби хришћанство не допада, јер не можеш да образложиш своје мишљење, одакле ти идеја да је хришћанство насилна религија. То што ти волиш будизам, то је у реду, али нема разлога да пљујеш по свима осталима само јер сви други не воле будизам као што га ти волиш. Дај неки аргумент, па да разговарамо, овако дао си твоје мишљење, и ја могу да дам моје мишљење да ми се нечији аватар не свиђа, али са таквим ставом нема дијалога, некоме се не свиђа ни мој аватар и ту је крај дискусије.
 
ne,ne,ne ,ne,,,Isus je musliman po njima,,ti i ja smo muslimani po njima,,svako rođen je po njima musliman,,čak i onaj koji nema nikakve veze sa islamom,,Oni Aleksandra Makedonskog smatraju muslimanom,,čovekom koji je 1000 godina pre osnivanja islama živeo,,,a upravu si za sve ostalo,,islam je skup nekih starozavetnih priča , a i sumerskih verovanja i verovanja zoroatrizma i paganizma u Arabiji pre Muhameda(sedam puta oko Kible da se prođe,,,sedam planeta,crni kamen itd.)
Isus je musliman po njima ali kad bude dolazio drugi put on će to javno i da kaže pošto to nigde nije rekao u bibliji
 
bojim se da ti mene ne razumeš...ajde kaži mi koju je Isus poruku poslao? poruku ljubavi i mira ili poruku rata?,,ti izgleda nisi čitao ,a ne ja,,,i ne Bibliju nego Novi Zavet,,,baš me briga šta je bilo pre Isusa,,,dolaskom Isusa novi dogovor je sklopljen sa Bogom,,a prošlo ostavimo prošlošću
Mnogo si mi ti mudar. Svu pamet sveta pokupio. Kuran i Bibliju pročitao
do u detalje i došao ovde da distkutuješ.

Aj pali...
 
Čuj u krstaškim ratovima su cveće i zagrljaje vojnici delili. Sve ljubavnik do ljubavnika...
jer vidiš kako ne znaš,,to što je neko vodio krstaške ratove nema nikakvo uoprište u Novom Zavetu,,,i to je delo jedne crkve..katoličke ,,,tog doba,,ti mešaš politiku crkve sa Isusovim učenjem,,,čuj krstaški ratovi,,,bilo pre 800.godina!,,prevaziđeno je to
 
А шта ћемо са оним када Христос каже да са њим пође ко жели ? Јел он неког на силу убеђивао да постане апостол ? Да поверује у њега ? Сећаш се приче о жени која је имала више мужева и којој је Христос рекао да је и тај сада кога има да јој није муж ? Онда је она поверовала да је Христос месија када јој је то рекао.
to je ona smešna priča o slobodnoj volji jel tako,kao imaš slobodnu volju pođi samnom a šta je alternativa? alternativa je večiti oganj ali imaš slobodnu volju pa ti biraj
ako ja nekom stavim pištolj na glavu i kažem veruj u ovo moje ili bum ! da li sam ja njemu dao slobodnu volju? taj bog radi nešto još gore od toga,neuporedivo gore
 
Mnogo si mi ti mudar. Svu pamet sveta pokupio. Kuran i Bibliju pročitao
do u detalje i došao ovde da distkutuješ.

Aj pali...
kakav ti je to rečnik,a?,,"aj pali"?! čuvali smo ovce zajedno pa mi pričaš tako? vidim ja da si se našao uvređenim pa ti je to prirodna reakcije,,jer su te tako naučili kad neko u negativnom kontekstu priča o tvojoj religiji,,,
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top