Da li je igranje igrica hobi ili zavisnost

Da li je igranje igrica hobi ili zavisnost

• Ukupno glasova
    12

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.791
Igrice postoje od kako je računara, pa i pre njih. Međutim, godinama unazad igranje igara dostiglo je neverovatne visine. Uzmimo grafički prikaz gejmera kroz godine od 2015. Decimalni brojevi su zapravo brojevi igrača izraženi u milijardama.
Screenshot_1.png

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.791
Pa vidi svako doba ima svoje tripove koji ne mogu da potraju,kod normalnih mislim,tako da sve treba probati a ne zaglibiti vekovima
A da li neće potrajati? S obzirom da se dosta novca obrće u toj industriji, nema smisla da doživi pad. Štaviše, može samo doživeti porast. U Koreji su gejmeri veoma, veoma popularni. To je još malo pa državni sport. Ogromne pare se osvajaju na turnirima. Klinci željni tog novca igraju po ceo dan, vežbaju.

Onda tu postoje strimeri, youtube-eri koji o tome govore da bi i oni zaradili novac. Ne vidim uopšte ideju da će to izumreti.

pesho

Veoma poznat
Poruka
10.110
A da li neće potrajati? S obzirom da se dosta novca obrće u toj industriji, nema smisla da doživi pad. Štaviše, može samo doživeti porast. U Koreji su gejmeri veoma, veoma popularni. To je još malo pa državni sport. Ogromne pare se osvajaju na turnirima. Klinci željni tog novca igraju po ceo dan, vežbaju.

Onda tu postoje strimeri, youtube-eri koji o tome govore da bi i oni zaradili novac. Ne vidim uopšte ideju da će to izumreti.
pa rekoh ti imas kreatore i folovere raznih vrsta najpasivnijih folovera je najvise

georgejune

Starosedelac
Poruka
189.676
To da li treba i šta treba je sada irelevantno. Prema bihevioralnoj psihologiji, igranje igara je klasifikovana kao zavisnost. Svakako, ne mora biti ukoliko se ne pređe određena granica.
I ja sam se lozio na igrice ko mali ali samo dok ih ne predjem,posle jos par na istu foru i dosade,ali ti neki ortaci oci im ispale po dan i noc blejali u ekran,zajebi

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.791
I ja sam se lozio na igrice ko mali ali samo dok ih ne predjem,posle jos par na istu foru i dosade,ali ti neki ortaci oci im ispale po dan i noc blejali u ekran,zajebi
Tako je, ali današnje igre su osmišljene bez priče gde se dva tima bore jedni protiv drugih i na svakih pola sata - sat vremena može krenuti to isto od početka. To je ona fora: Jaoooo, kako sam loše odigrao sada, ali imam još jednu priliku nove partije gde se sve anulira. I tako ukrug.

dakyorlando

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.122
Zavisi u kojoj meri se baviš njima. Ako ne možeš da izdržiš jedan dan da se ne igraš, onda to ne valja. Ali ako ti služe kao zabava i jedan od vidova prekraćivanja vremena, onda je sasvim u redu.

Inače, osim što je više puta dokazano da pomažu u razvijanju raznih sposobnosti kao što su motorika, refleksi, koordinacija, koncentracija itd, takođe postoje video-igre uz koje možeš ispoljiti i kreativnost. The Sims i Super Mario Maker mi prvi padaju na pamet, ali ima ih još podosta.

Baad_Boy

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.638
Bio sam dominantan u agario i u cs.

U agario sam treci na balkanu anlokovao krakena, prvi i drugi su kupili ekspirijens.
Pamte me po zlu jer sam satima drzao poziciju 1 na serveru i maltretirao cak i timove po 2, 3+ igraca. Nisam imao milosti ni prema Srbima jer su timovali na free for all.

U cs, mapa assault upc, ma kakvi pocistim ceo protivnicki tim dve partije zaredom.

Sve u svoje vreme. Nema se vremena kao nekad, stigli su neki novi leveli u zivotu.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.