Да ли је и зашто је брак данас изгубио на важности?

Mislim da je brak nekada bio precenjen.
Davnih dana su to bili ugovoreni brakovi gde su roditelji i babe i dede sve odlučivali. Supružnici se nisu pitali ni zašta. (Samo kukuruzna polj, tavani i ambari znaju kakvi su to bili "čvrsti" brakovi.
Kasnije su ljudi stupli u brakove da bi mogli da seslobodno seksaju da ih ne prozivaju kako se vucaraju. A posle kada se izgustiraju opet po kancelarijama, službenim putovanjima...
Mislim da brak ima svoju dužinu i rok trajanja.
koji bedan zivot moras da imas da bi ovako odredio kurs i kreirao stavove :(

Мање вероватан случај у односу на више вероватан. Ређи у односу на чешћи
Nije retkost, brakovi itekako postoje danas. Prijatelj mi non stop piše: E, oženio mi se ovaj ortak, pa ovaj ortak, ja sam ostao poslednji u društvu. Meni se to ne čini retkim. Apsolutna svaka drugarica iz srednje škole koju sam poznavao je udata. Ne znam odakle izvlačiš te podatke. Pogledaš oko sebe i sve ti je jasno.

Nije retkost, brakovi itekako postoje danas. Prijatelj mi non stop piše: E, oženio mi se ovaj ortak, pa ovaj ortak, ja sam ostao poslednji u društvu. Meni se to ne čini retkim. Apsolutna svaka drugarica iz srednje škole koju sam poznavao je udata. Ne znam odakle izvlačiš te podatke. Pogledaš oko sebe i sve ti je jasno.
Мислим на бракове на силу. На намештене и договорене бракове

Back