Да ли је и зашто је брак данас изгубио на важности?

bernardo

Veoma poznat
Poruka
11.738
Видимо да све мање из године у годину људи причају и дају важност браку. Некада је брак био један од врхунаца живота човека.

Гледајући старе филмове стичемо утисак да је брак највиши степен љубави између две особе. Но, данас живимо у доба развода, где многи испред себе и својих очију имају лоше моделе бракова.

Или су то неработни тојест дисфункционални бракови, или су то разводи... И то је јак разлог зашто људи данас на брак не гледају тако узвишено као некад.

Многи смо деца разведених родитеља, или деца "лоших бракова". У том грму лежи наш зец.

Pa nije na njima nego na onima koji su to isplanirali i sproveli emancipacijom
Ваља да се и девојке образују, није само то проблем. Сигурно има и до тога, али, мислим да није главни узрок. Мислим да је главно неразумевање, лош модел родитељских бракова, често.

Brak je cuvala bespogovorna poslusnost zene...
То је поголемо ср'ње. Мени је најбољи пример брака мога ђеда-ујака. Толико су се волели и поштовали и живели складно и у слози. А пре свега у љубави.

Ваља да се и девојке образују, није само то проблем. Сигурно има и до тога, али, мислим да није главни узрок. Мислим да је главно неразумевање, лош модел родитељских бракова, често.
Ma jok iskljucivo namera da se rasturi porodica i svako za sebe postane rob potrosackog drustva,imam burazera na selu sa 4 dece pa da se podsetim kako je nekad izgledalo

Зато јер се промовише блуд и неморал у виду промискуитета и "слободне сексуалности".
Kondom ti je idealan da imaš upravo to, seks bez rizika da zatrudniš i da ne dobiješ polno prenosivu bolest od drugih partnera. Da toga nema, ne bi se oni heftali tako olako.

Kondom ti je idealan da imaš upravo to, seks bez rizika da zatrudniš i da ne dobiješ polno prenosivu bolest od drugih partnera. Da toga nema, ne bi se oni heftali tako olako.
Znaci mislis da kontracepcija nekako vodi u sekualni promikuitet? A sta cemo sa ljudima koji u braku koriste kontracepiju jer su resili da im je dovoljno jedno,dvoje,ili troje dece?

Третирање симптома а не саме болести. Уосталом доста омладине ни не користи кондоме пошто кондоми умањују осјећај приликом односа.

Видимо да све мање из године у годину људи причају и дају важност браку. Некада је брак био један од врхунаца живота човека.
Nije, bio je jedna od metoda upralvjanja domacinstvom. Spajanje, zdruzivanje, radjanje dece da bi se imala radna snaga za domacinstvo.....
Nista mnogo vise od toga.

Гледајући старе филмове стичемо утисак да је брак највиши степен љубави између две особе. Но, данас живимо у доба развода, где многи испред себе и својих очију имају лоше моделе бракова.
Filmovi uvek prikazuju romanticnije nesto nego sto jeste zaista.
Или су то неработни тојест дисфункционални бракови, или су то разводи... И то је јак разлог зашто људи данас на брак не гледају тако узвишено као некад.
Jos jednom, osim u filmovima, uopste se nije gledalo na brak uzviseno.
Многи смо деца разведених родитеља, или деца "лоших бракова". У том грму лежи наш зец.
Bolje dobar razvod nego los brak je jedna od najboljih izreka.

Najjaci su brakovi koji nastanu bez pritiska.
A svi pritiskaju. Familija, prijatelji, drustvo...."kad ces se udas, prodje ti vreme, kad ces se zenis, osta sam, itd."

Samo bez presije i sve ce biti okej.

P.S.
Naravno, dezurni zenomrzci su se odmah javili da okrive zene za razvod brakova - ocekivano :D

Зато јер се промовише блуд и неморал у виду промискуитета и "слободне сексуалности".
Слажем се, али да ли је промискуитет баш толико лош? Ја га не подржавам ни најмање, али, не видим да такво понашање има неку већу штетност.

Имаш и људе по трафикама који буше кондоме... Да би повећали наталитет :Д

Brak nema drustvenu vaznost,to je pogresno predstavljanje braka kao neceg bitnog za drustvo i to je pogresno shvatanje braka kao koncepta.On ima samo emotivnu vrednost ljudima koji odlucili da stupe u njega i to je sve.
Zakonski je regulisano da bi bilo fer po oba partnera i eventualne naslednike.
Ја мислим да је та емотивна важност за те људе јако важна. Она утиче на то како ће се брак доживети.

Znaci mislis da kontracepcija nekako vodi u sekualni promikuitet? A sta cemo sa ljudima koji u braku koriste kontracepiju jer su resili da im je dovoljno jedno,dvoje,ili troje dece?
Има и тога наравно. Но, ипак, ти се сексају у браку, а ови други ван њега. Није ни то проблем, но, он је колико се мени чини циљао на сам промискуитет.

Третирање симптома а не саме болести. Уосталом доста омладине ни не користи кондоме пошто кондоми умањују осјећај приликом односа.
Тако је, сведок сам томе. Пар познаница које су као девојчице затруднеле.

Ok,ne vredi razgovarati s tobom o kontracepciji...jedino sto mogu da ti kazem je srecno i cestitam unapred kad ti se bude omaklo da postanes tata xD
Нико не зна шта нас чека у будућности... Мада мислим да кондоми умногоме повећавају број сексуалних односа, то је ја механизам за све остало.

Back