Da li je i čovek životinja?

Аристотел је још у 4. столећу п.н.е. нашироко писао о човеку као животињи с највишим степеном способности за рационалну мисао, поред мноштва других способности. Теорија еволуције је тек потврдила оно што су прво филозофи, па онда и биолози већ знали. Колико год били умногоме напреднији од осталих облика живота на свету, још увек нама управљају исти нагони који управљају и осталим врстама животиња. Интелигенцијом коју смо развили баш и немамо права да се превише размећемо с обзиром на то да смо једина врста на свету која тамани и припаднике сопствене врсте и све остале које нам засметају, док се тешимо како смо осећајни јер чувамо мачиће и кучиће.
 
Da smo zhivotinje, ne bi imali ni moral ni etiku, ni civilizaciju... ono shto je deo nas je zhivotinjska priroda i nagoni. No mozhemo da ih kontrolishemo
voljno, zhivotinje ne mogu...
Pa imanje svega toga nije isključenje iz životinjskog carstva. Čovek je životinja sa vrlo razvijenom svešću i izraženim društvenim crtama. Ali ne znam, ja ne doživljavam tu čenjicu kao uvredu za nas, šta više, kao svojevrstan kompliment. Životinjsko carstvo je prelepo i prepuno raznih zanimljivih stvorenja i pojava. 🤷🏻‍♀️
I da, naravno da i one imaju neki oblik svesti i osećanja. To što mi možemo bolje da kontrolišemo nagone (mada pojedinima to baš i ne ide od ruke) opet nije nešto što nas izdvaja iz ž.c. Ja sam prirodnjak i slažem se sa biolozima.
 
A chuj svi mozgovi primata su isti. Ne mozhesh odrediti po fizichkim karakteristikama nikako... to retji razvijeniji, ne mozhesh u materijalnom
smislu. Drugo, nije dokazano da svest i inteligencija potichu iz mozga, zapravo upravo se postavljaju nauchne teorije da nisu...

Šta je sa tvojim pismom sokole ? Šta te tera da "ć" pišeš sa "tj" i slično ?

Hajde objasni bez svađe !
 
Аристотел је још у 4. столећу п.н.е. нашироко писао о човеку као животињи с највишим степеном способности за рационалну мисао, поред мноштва других способности. Теорија еволуције је тек потврдила оно што су прво филозофи, па онда и биолози већ знали. Колико год били умногоме напреднији од осталих облика живота на свету, још увек нама управљају исти нагони који управљају и осталим врстама животиња. Интелигенцијом коју смо развили баш и немамо права да се превише размећемо с обзиром на то да смо једина врста на свету која тамани и припаднике сопствене врсте и све остале које нам засметају, док се тешимо како смо осећајни јер чувамо мачиће и кучиће.
daleko smo od jedine vrste koja tamani svoje

 
daleko smo od jedine vrste koja tamani svoje

Нисам мислио у том, већ у смислу да једино човек спроводи масовна истребљења читавих људских заједница и то не из потребе како то животиње раде због урођеног инстинкта, него из похлепе, различитости, нетрпељивости, мржње, садизма, сујеверја, зарад политичких циљева и томе слично, а кад је реч о другим врстама, њих таманимо и из крајње површних разлога, попут спорта или рецимо крзна које нам одавно није неопходно у већини делова света, али је још увек на цени, па је зарада добра и зато још увек постоје фарме крзна.
 
Pa imanje svega toga nije isključenje iz životinjskog carstva. Čovek je životinja sa vrlo razvijenom svešću i izraženim društvenim crtama. Ali ne znam, ja ne doživljavam tu čenjicu kao uvredu za nas, šta više, kao svojevrstan kompliment. Životinjsko carstvo je prelepo i prepuno raznih zanimljivih stvorenja i pojava. 🤷🏻‍♀️
I da, naravno da i one imaju neki oblik svesti i osećanja. To što mi možemo bolje da kontrolišemo nagone (mada pojedinima to baš i ne ide od ruke) opet nije nešto što nas izdvaja iz ž.c. Ja sam prirodnjak i slažem se sa biolozima.
Voleo bih da i zhivotinje mogu kao i mi :P
 
Šta mislite? Po teoriji evolucije svakako jesmo, ali po nekim svetim knjigama čovek je uzvišenije biće od životinje. Moje mišljenje je da jesmo, sve što nas odvaja od ostatka drugih organizama je malo razvijeniji mozak i ništa više.
Kako prolazi vreme ja iskreno mislim da nista mi nismo puno uzviseniji. I dobro kazes malo razvijeniji mozak, ali uskoro dolazimo do toga da cemo imati skoro isti iq kao i zivotinje, i pod time nista ne vredjam zivotinje jer su one takve stvorene cak mislim da su oni cistiji od nas u srcu i glavi.. I nije neka teorija zavere.. ali iskreno mislim da se danas samo debilanama daju veliki pare da bi se oni sto vise razmnozavali i da bi mocne sile lakse vladale nad masom iq2. Pogledaj film idiocracy. I sve ce ti biti jasno sta nas ceka.
 
Šta mislite? Po teoriji evolucije svakako jesmo, ali po nekim svetim knjigama čovek je uzvišenije biće od životinje. Moje mišljenje je da jesmo, sve što nas odvaja od ostatka drugih organizama je malo razvijeniji mozak i ništa više.

Ниједна животиња не уништава свој хабитата тако да више не може исти обитавати.

Значи није животњавећ нешто много много мнго малигније.

Једино вируси бесловесно уништавају тело где се размножавају

Значи хомосапијенс је вирус
 
Zivotinje itekako imaju inteligenciju, imaju li savet?? Ili samo roditeljski instinkt, da pomazu I drugim vrstama, neke, u odredjenim situacijama, Ali kada su napadacki nastrojene I naude nekome drugoj jedini I bez povoda nece se kajati, cak mozda ni pamtiti.
 

Back
Top