Da li je humano držati ptice u kavezu?

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
Ptice su sve više popularniji ljubimci, i sve više ih viđamo po Pet-Shopovima.

Da li je po vama humano držati ptice u kavezu, da li vi držite vaše ptice u kavezu ili ako ste protiv kako držati ptice kao ljubimce bez kaveza?
Screenshot_20220124_114448.jpg

Manastirka

Elita
Poruka
21.334
Nije!
Eventualno dvorište i kućica za ptice.
P.S. Ne bih držala ni jednu životinju zatvorenu.Ni ribice u akvarijumu, ni psa na lancu,...!Svakom biću je potrebna sloboda.
P.S. Kapiram da bi mnoge vrste koje su predodređene da budu kućni ljubimci, uginule kada bi im naprasno bila data sloboda.To je tužno, ali je facat!
Nisam za to, da mi životinja "služi " kao kućni ljubimac ,mimo svoje volje.Zato što sam ga kupila. Ako dođe sama, to je onda druga stvar,...ali joj nikada ne bih uskratila slobodu.

Poslednja izmena:

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
Sviđa mi se tvoj avatar.

Pa sad, da li je humano.. Gde bi te ptice preživele u gradu? Naravno da ne bi. Ali znam da svako ko voli ptice, pušta ih iz kaveza neko vreme. Jednoj mojoj drugarici sletao je na glavu i rame dok sam imao skype call sa njom.
Ja imam ptice, ceo dan lete po stanu/sobi, uveče ih samo zatvorim da se ne bi dogodio incident.
Poruka je automatski spojena:

Ptica ne bi smela da bude kucni ljubimac, ma ja ni kokoske ne bih drzala po kavezima.
Kokoške i ne trebaju da se drže po kavezima jer ne mogu da odlete.
Poruka je automatski spojena:

Nije!
P.S. Ne bih držala ni jednu životinju zatvorenu.Ni ribice u akvarijumu, ni psa na lancu,...!Svakom biću je potrebna sloboda.
P.S. Kapiram da bi mnoge vrste koje su predodređene da budu kućni ljubimci, uginule kada bi im naprasno bila data sloboda.To je tužno, ali je facat!
Nisam za to, da mi životinja "služi " kao kućni ljubimac ,mimo svoje volje.Zato što sam ga kupila. Ako dođe sama, to je onda druga stvar,...ali joj nikada ne bih uskratila slobodu.
Ni ja im ne uskraćujem slobodu, ali neke vrste ptica jednostavno više ne mogu da prežive bez čoveka. Mnogo ribica takođe, zlatne ribice itd..Pas na lancu tek užas..

Manastirka

Elita
Poruka
21.334
Ni ja im ne uskraćujem slobodu, ali neke vrste ptica jednostavno više ne mogu da prežive bez čoveka. Mnogo ribica takođe, zlatne ribice itd..Pas na lancu tek užas..
Tako je,...predodređeni su da budu kućni ljubimci!Odeš u pet shop i sebi kupiš ljubimca.Msm,...koliko je to zaista humano?
Druga stvar je ukoliko životinji pružaš utočište.
Meni je odlazak u ZOO nešto najtužnije gde sam bila.Životinje u kavezima, koje poziraju radoznalim posetiocima.Disastre!

Manastirka

Elita
Poruka
21.334
Ne ti,...drugi su im uskratili slobodu.Dovukli su vrste kojima ova sredine nije prirodno stanište i očekuju da se ljudi staraju o njima.
Pticama nije potrebna ljudska briga, već sloboda i prirodno stanište u kome žive.Ne samo njima, već svim životinjama.Druga priča su rezervati životinja (tamo su stacionirane iz nekog razloga...tipa, ,ekološke katastrofe i sl ).

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
Tako je,...predodređeni su da budu kućni ljubimci!Odeš u pet shop i sebi kupiš ljubimca.Msm,...koliko je to zaista humano?
Druga stvar je ukoliko životinji pružaš utočište.
Meni je odlazak u ZOO nešto najtužnije gde sam bila.Životinje u kavezima, koje poziraju radoznalim posetiocima.Disastre!
Tuga..:rida:
Naletela sam na ovakve slike po internetu jutros..Odvratno, dušu sam isplakala. Jedno 30 njih u tako malom kavezu.
Screenshot_20220124_122903.jpg

Ja sam protiv PetShopova kad je u pitanju nabavka životinje. Zoo vrtovi su već veći nivoi ljudske gluposti i iživljavanja.

Manastirka

Elita
Poruka
21.334
Tuga..:rida:
Naletela sam na ovakve slike po internetu jutros..Odvratno, dušu sam isplakala. Jedno 30 njih u tako malom kavezu.
Pogledajte prilog 1090171
Ja sam protiv PetShopova kad je u pitanju nabavka životinje. Zoo vrtovi su već veći nivoi ljudske gluposti i iživljavanja.
Upravo!
Možeš sebi kupiti ljubimca u pet Shop-u, ali se trebaš zapitati da li mu time plaćaš (kupuješ)"bolji život"?

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
Ne ti,...drugi su im uskratili slobodu.Dovukli su vrste kojima ova sredine nije prirodno stanište i očekuju da se ljudi staraju o njima.
Pticama nije potrebna ljudska briga, već sloboda i prirodno stanište u kome žive.Ne samo njima, već svim životinjama.Druga priča su rezervati životinja (tamo su stacionirane iz nekog razloga...tipa, ,ekološke katastrofe i sl ).
Tako je..Nimfe i tigrice naprimer, uopšte ne potiču sa ovog prostora, niti im je prirodno stanište ovako. Ne razumem ljudi kod nas vrapce, golubove, vrane i laste smatraju štetočinama, a dovukli tigrice iz Australije.

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
Takođe se mogu napraviti drvene kućice za ptice, svuda gde to može.Napr.gde je Kej ili su zasadi drvoreda u nizu.Tako je slično urađeno kod mene.Nije neki veliki izdatak za gradski budžet.Ptice dolaze i odlaze,...čuje se crkut ptica, dok šetaš gradom.Osim što su atrakcija, ptice imaju slobodu i nisu zatvorene.
To je super, lepo ih je videti kako sa slobodom lete i cvrkuću, a ne kad uđeš u PetShop sve što čuješ je kreštanje.

bmaxa

Elita
Poruka
23.350
Nije!
Kad sam drzao papagaja vratanca na kavezu su uvek bila otvorena pa je ulazio i izlazio samo kad je hteo :P
Imao sam jednog ne mogu da ga prezalim kad ga odvedemo kod veterinara svima slece na glavu :P

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
Jeste,...ja mačku tamo uglavnom kupujem hranu.
Mučno mi je kad moram uopšte tamo ići!
Ja isto, samo kad idem da uzmem hranu ili neke vitamine..Em što ne brinu o pticama, već i o drugim životinjama. Morski prasići, npr u malim kavezima. Zečevi bolesni. Ribice u prljavom akvarijumu. Hrčci koji nisu socijalne životinje, drže jedne sa drugima. To je stvarno za žalbu..

Manastirka

Elita
Poruka
21.334
Ja isto, samo kad idem da uzmem hranu ili neke vitamine..Em što ne brinu o pticama, već i o drugim životinjama. Morski prasići, npr u malim kavezima. Zečevi bolesni. Ribice u prljavom akvarijumu. Hrčci koji nisu socijalne životinje, drže jedne sa drugima. To je stvarno za žalbu..
Jednom kolegi kupili hrčka za rođus.Živi u stanu,pa d'ima nekog ljubimca.
On ga pustao ponekad iz kaveza, pa mu je pregrizao kablove po kući. :hahaha:
P.S.Nije hrčak ukrasno "živinče", nego glodar!

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
Oo, pa mora da pazi na to. Ja sam sve kablove kanalicama prekrila po kući, jer mi onako trčkaraju životinje pa glođu na sve što naiđu.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
271.159
Kokoške i ne trebaju da se drže po kavezima jer ne mogu da odlete.
ali mogu da odu
životinje za ishranu čoveka nemaju kud nego u kaveze ili torove i gde se vec sve cuvaju životinje za ljudsku ishranu
kucni ljubimci su u stanovima, dvorištima , kucicama a ptice..oduvek u kavezu jer mogu da odlete
čovek ima izbor..ili da uzme pticu i cuva je u kavezu ili da je ne uzme
moji prijatelji imaju Glišu malog papagaja koji je po ceo dan slobodan u stanu, jedino nocu ulazi u kavez na spavanje i to ulazi sam kada mu se kaže..Glišo na spavanje i Gliši je super..voljen je pažen , mažen i uživa iako je u kavezu

ilovedoggos

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.950
ali mogu da odu
životinje za ishranu čoveka nemaju kud nego u kaveze ili torove i gde se vec sve cuvaju životinje za ljudsku ishranu
kucni ljubimci su u stanovima, dvorištima , kucicama a ptice..oduvek u kavezu jer mogu da odlete
čovek ima izbor..ili da uzme pticu i cuva je u kavezu ili da je ne uzme
moji prijatelji imaju Glišu malog papagaja koji je po ceo dan slobodan u stanu, jedino nocu ulazi u kavez na spavanje i to ulazi sam kada mu se kaže..Glišo na spavanje i Gliši je super..voljen je pažen , mažen i uživa iako je u kavezu
Pa mogu, ako nije ograđeno. Ja sam pre imala kokoške, bile puštene tokom dana uveče zatvorene. I meni je super opcija da je ptica preko dana puštena, a noću uglavnom većina spava.

bmaxa

Elita
Poruka
23.350
Pre psa smo imali hrcka, nazalost zive samo 2 godine :(
Nocna zivotinja, aktivna nocu spava danju. imao je ogroman kavez pa nije nesto hteo da izlazi.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
271.159
Pa mogu, ako nije ograđeno. Ja sam pre imala kokoške, bile puštene tokom dana uveče zatvorene. I meni je super opcija da je ptica preko dana puštena, a noću uglavnom većina spava.
meni je san da imam svoju kucu i veliko dvoriste i negde u dnu dvorista ogradjen kokošinjac sa kokama nosiljama.
mazila ih i pazila , hranila i vodila o njima racuna,a one bi mi donosile sveža jaja..ali casna rec da sam u mogucnosti to bih uradila

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.