Da li je etika koju je doneo Isus odbacivanje dotadašnje ili je njena dopuna?

Isusovo učenje je

• logičan nastavak SZ

glasova: 3 33,3%
  • suprotstavljeno učenju SZ

glasova: 6 66,7%

• Ukupno glasova
    9

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.436
Nikakav konkretan odgovor nisi dao, vrati se i pogledaj svoj "odgovor"

Nije dobra rec "mudro" nego "nemam odgovor" :per:
malo preteruješ, čovek ti je dao odgovor na svoj način, prihvati ili odbaci. ovim načinom spamuješ temu i nije jedini kome upućuješ konstantno jedno te isto pitanje.
kvalitetna diskusija je bitnija nego zapitkivanje i nabijanje broj postova u temi.

Zdrav razum

Buduća legenda
Poruka
30.031
malo preteruješ, čovek ti je dao odgovor na svoj način, prihvati ili odbaci
Citiraj mi taj njegov odgovor ako ti razum govori da je to uopste odgovor, hvala

ovim načinom spamuješ temu i nije jedini kome upućuješ konstantno jedno te isto pitanje.
Svako insistiranje na konkretnom odgovoru Vi vernici nazivate spamom ali navikao sam :D
Insistiram na jednom te istom pitanju dok mi se ne odgovori no iz iskustva na mnoga moja pitanja nema odgovora.
Samo skretanje misli koje Vi nazivate odgovorom

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.436
Citiraj mi taj njegov odgovor ako ti razum govori da je to uopste odgovor, hvala

Svako insistiranje na konkretnom odgovoru Vi vernici nazivate spamom ali navikao sam :D
Insistiram na jednom te istom pitanju dok mi se ne odgovori no iz iskustva na mnoga moja pitanja nema odgovora.
Samo skretanje misli koje Vi nazivate odgovorom
mene kao korisnika briga da li će se tebi odgovoriti kako ti zamišljaš da ti se odgovori.

kao modu ti si klasičan spamer. "daj dokaz, pa daj dokaz" "reko ti neko ili?" itd i to radiš konstantno a to je spam

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.436
Svaki nevernik trazi dokaze.
Znaci li to da ne treba da budemo na ovom forumu o religiji ?
nije poenta u tome već za dobijeni odgovor postavljaš isto pitanje.
i vernik traži sebi dokaz u ono što veruje.
zapamti, duhovno se ne može materijalnim dokazati. religija je povezivanje sa bogom, religija nije egzaktna nauka, svako veru doživljava na svoj lični način. tako da bilo ko da ti odgovori zašto veruje dobićeš različite odgovore. i zato se ti vrtiš u začaranom krugu jednog te istog pitanja. i daleko od toga da si ti ili bilo ko nepoželjan na ovom pdf-u.
kaži sad ti meni šta je ljubav i posle svakog tvog odgovora ja ću uvek imati šta da te pitam i tražim dokaz. i čemu bi vodilo to mrcvarenje. ostaje mi samo da verujem da ti veruješ da je tako kao što si napisao.

Гром

Domaćin
Poruka
3.995
Pre 7-8 god rešim ja da se oprobamu uzgajanju jagoda, mislio samd će to biti lako ali sam se prevario, glavno kada su počele razne bolestivirusii slične stvarija sam se našao u problemu jer o tome nemam pojma, pitam, po forimima pitam agrotehničare po poljoprivrednim apotekama i uglavnom dobijam neke nebulozne odgovore,
U stvari to nisu bili nebulozni odgovorinego ja u to vreme nisam mogao da razumem šta se tub zapravo dešava pa sam postavljao pogrešna pitanja,
A ljudi stručnjaci, iako su videli moja pogrešna pitanja su ipak davali prave odgovore koji se nisu uklapali u moje predrasude o tome kako bi to tebalo da funkcioniše, kada sam posle par godina bavljenja jagodama razumeo te stvari ja sam shvatio da su ljudi davali dobre odgovore ali ja nisam bio sposoban da ih razumem. I kada sretnem početnika i čujem njegova pitanja ja odmah znam koliko je sati.
Isti slušaj je i sa Zdravim Razumom; on postavlja pitanja i tražiodgovore ali on nije u stanju da razume odgovore pa mu se čini kao da neko izbegava damu da odgovor.
prihvatio bi on kad bi mu neko dao odgovor koji on očekuje, odgovor zasnovan na njegovim predrasudama,
On jednostavno ne želi da čuje niti da razume odgovor koji mu se daje jer misli da su njegove predrasude istina.
Da on vrlo dobro zna materiju.
I takav njegov stav svaki razgovor vodi na stranputicu.
A pride toga je što kad mu daš odgovor koji ne razume on počne da ti se ruga i na taj način sebe uzdiže što stvara mučan osećaj u diskusiji

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.