Da li je egzotičnom drveću mesto na Kalemegdanu?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.748
Istina ima godina od kada se nisam prošetala Kalemegdanom, ne znam da li su ove palme preživele ili ne.
Jesu?

Da li vam se uklapa u trenutni pejzaž Beograda, voleli biste ih videti recimo i na Košutnjaku? Pored reka?

kal.jpg

Šetate Kalemegdanom - od pogleda na ušće kod sveže restauiranog spomenika Pobednik, nastavljate obilazak srednjovekovne tvrđave, izlazite u park i stazama između redova lipa, bagrema, kestena i hrasta krećete ka zoološkom vrtu. I onda naletite na palme.

_114587722_palma1.jpg.webp

Palme u Beogradu: Da li je egzotičnom drveću mesto na Kalemegdanu

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
12.130
Istina ima godina od kada se nisam prošetala Kalemegdanom, ne znam da li su ove palme preživele ili ne.
Jesu?

Da li vam se uklapa u trenutni pejzaž Beograda, voleli biste ih videti recimo i na Košutnjaku? Pored reka?

Šetate Kalemegdanom - od pogleda na ušće kod sveže restauiranog spomenika Pobednik, nastavljate obilazak srednjovekovne tvrđave, izlazite u park i stazama između redova lipa, bagrema, kestena i hrasta krećete ka zoološkom vrtu. I onda naletite na palme.

_114587722_palma1.jpg.webp

Palme u Beogradu: Da li je egzotičnom drveću mesto na Kalemegdanu
Noup. Bezobrazluk. Od kalemegdana napraviti vojnu bazu. Pravo iz kneza mladi tetovirani obrvo pocupani siljokurani u uskim pantalonicama prate putanju i tu vec kod semafora pretres vojne policije, i cim im se oduzmu nelegalne supstance i opijati deset koraka dalje poligon za proveru fizicke spreme. Nakon 20 metara street workout poligona zaduzuju pusku i gadjaju u pokretnu metu bojevom municijom, onog ko je odgovoran za ovakve smicalice. Ako je zensko donelo ovu odluku kazna ce biti odgovarajuca, 480 radnih sati drustvemo korisnog rada u vojnoj kuhinji.

Od nekadasnje vojne sile se pravi pokretni cirkus.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
277.631
Na severu Italije , Alpi pod snegom u junu mesecu a ispred prozora palma.
Meni je drvo palme ukrasno i ako moze da podnese sve blazu beogradsku zimu što da ne.
Zavisi samo gde se posadi.Najbolje u nekom skveru( na primer skver milene i dragana) ili parkicu ili u velikom parku u zavetrini.
Lepi su takodje i Bambusi.Kada porasru kao drvo izgledaju prelepo.I te bambuse sam vidjala na severu Italije

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.