Da li je dusa besmrtna?

zamisli roditelja koji nema drugog načina da te nauči dobru nego da ti preti batinama (štap) i da te nagrađuje slatkišima (šargarepa)....Bog ti je ako se ne varam nebeski Otac....zamisli Boga koji nema drugi način da te nauči dobru nego da koristi štap (pakao ili uništenje) i šargarepu(raj ili večni život)..U stvari što da zamišljaš...u takvog boga i veruješ
Obrati paznju na sledece citate:

Isa.49,15.16:
'...Može li žena zaboraviti porod svoj da se ne smiluje na čedo utrobe svoje? A da bi ga i zaboravila, ja neću zaboraviti tebe.
Gle, na dlanovima sam te izrezao; zidovi su tvoji jednako preda mnom..."

Reci mi iskreno,dali ovo tebi vise lici na stap ili mozda morkov...?
Meni recimo ni jedno nit drugo nego mi lici na roditeljsku ljubav koja po svaku cenu zeli zadrzati svoje dete u narucju svome...
On zeli da njegovj deci bude dobro,zaista dobro zato im preporucuje da izaberu zivot !!!
Dakle izbiranje Bozjeg opredloga nije koristoljublje nego poslusnost koja ide u paketu sa Bozjim blagoslovima.

Evo jos jednom sta nam preporucuje Bog da izaberemo i sto ide uz taj izbor u paketu:
5 Mojs.30,16;
"...Jer ti zapovijedam danas da ljubiš Gospoda Boga svojega hodeći putovima njegovijem i držeći zapovijesti njegove i uredbe njegove i zakone njegove, da bi živ bio i umnožio se, i da bi te blagoslovio Gospod Bog tvoj u zemlji u koju ideš da je naslijediš...."
 
Obrati paznju na sledece citate:

Isa.49,15.16:
'...Može li žena zaboraviti porod svoj da se ne smiluje na čedo utrobe svoje? A da bi ga i zaboravila, ja neću zaboraviti tebe.
Gle, na dlanovima sam te izrezao; zidovi su tvoji jednako preda mnom..."

Reci mi iskreno,dali ovo tebi vise lici na stap ili mozda morkov...?
Meni recimo ni jedno nit drugo nego mi lici na roditeljsku ljubav koja po svaku cenu zeli zadrzati svoje dete u narucju svome...
On zeli da njegovj deci bude dobro,zaista dobro zato im preporucuje da izaberu zivot !!!
Dakle izbiranje Bozjeg opredloga nije koristoljublje nego poslusnost koja ide u paketu sa Bozjim blagoslovima.

Evo jos jednom sta nam preporucuje Bog da izaberemo i sto ide uz taj izbor u paketu:
5 Mojs.30,16;
"...Jer ti zapovijedam danas da ljubiš Gospoda Boga svojega hodeći putovima njegovijem i držeći zapovijesti njegove i uredbe njegove i zakone njegove, da bi živ bio i umnožio se, i da bi te blagoslovio Gospod Bog tvoj u zemlji u koju ideš da je naslijediš...."
paket je šargarepa...voli me da bi živ bio i umnožio se...
što implicira ne voliš li me onda nećeš biti živ i umnožiti se što je štap...

zamisli da ti se roditelj tako postavio prema tebi
 
paket je šargarepa...voli me da bi živ bio i umnožio se...
što implicira ne voliš li me onda nećeš biti živ i umnožiti se što je štap...

zamisli da ti se roditelj tako postavio prema tebi
Da ali ti zaboravljas da u sustinu ljubav prema Bogu podrazumeva poslusnost Njegovim zakonima...
Kad uporedis sa ljudskim odnosima dete/roditelj,to mu dodje kao da mu kazes: sine ,molim te poslusaj oca svojega sto ti kaze - nemoj dirati utikac svojim malim prsticima jes mozes poginutu...tata ce biti zalostan,citava poridica ce biti zalosna jer ces ti izgubiti zivot.
Zato ti drago moje dete zapovedam danas da bi bio ziv - NEMOJ DIRATI STRUJU !!!
Ako li me poslusas,onda ces ostati u zivotu uz ocem i sve privilegije koje idu s tim: cuvacu te i paziti,pomagat cu ti finansiski,kupovati sto ti treba da bi bio srecan !!!
Gde je tu morkov,gde je stap ?
Pa nema ih dragi moj prijatelju,to ide sve u paketu koji se zove Ocina ljubav prema svojoj deci !!!
Ja dakle verujem u takvog Boga,u takvog Oca Nebeskog !!!
 
Da ali ti zaboravljas da u sustinu ljubav prema Bogu podrazumeva poslusnost Njegovim zakonima...
Kad uporedis sa ljudskim odnosima dete/roditelj,to mu dodje kao da mu kazes: sine ,molim te poslusaj oca svojega sto ti kaze - nemoj dirati utikac svojim malim prsticima jes mozes poginutu...tata ce biti zalostan,citava poridica ce biti zalosna jer ces ti izgubiti zivot.
Zato ti drago moje dete zapovedam danas da bi bio ziv - NEMOJ DIRATI STRUJU !!!
Ako li me poslusas,onda ces ostati u zivotu uz ocem i sve privilegije koje idu s tim: cuvacu te i paziti,pomagat cu ti finansiski,kupovati sto ti treba da bi bio srecan !!!
Gde je tu morkov,gde je stap ?
Pa nema ih dragi moj prijatelju,to ide sve u paketu koji se zove Ocina ljubav prema svojoj deci !!!
ovde ne pričamo o zahtevu da ne diraš struju nego o zahtevu voli me...da li roditelj zahteva to od dece ili to dođe samo po sebi tako što roditelj u nebrojenim situacijama pokazuje i dokazuje svoju ljubav prema detetu i tako ga uči ljubavi? ne kažem da to pravi Bog ne radi na načine koje ne vidimo, ali ovaj tvoj bibliski bog mi je nešto sumnjiv u pogledu toga..
 
ovde ne pričamo o zahtevu da ne diraš struju nego o zahtevu voli me...
Nisi me razumeo zato cu ti ovaj put pokazati citima:

Jov.14,15.21:
"...Ako imate ljubav k meni, zapovijesti moje držite...
...Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam..."

Kao sto se jasno vidi,u kontekst relacije covek/Bog ljubav coveka prema Bogu je isto sto i drzanje Bozje zapovesti. Dakle ako drzis zapovesti to je dokaz da ljubis Hrista i ujedno,ko drzi Njegove zapovesti i Otac Nebeski ga voli !!!
Ovo ne izmislja robivek nego je to notorna Bibliska realnost i istina i tu nema prostora za bilo kakvog spekuliranja ili suvisnog filozofiranja.
Tako stvatri stoje a gresniku stoji opcija " take it or leave it ".
 
ovde ne pričamo o zahtevu da ne diraš struju nego o zahtevu voli me...da li roditelj zahteva to od dece ili to dođe samo po sebi tako što roditelj u nebrojenim situacijama pokazuje i dokazuje svoju ljubav prema detetu i tako ga uči ljubavi? ne kažem da to pravi Bog ne radi na načine koje ne vidimo, ali ovaj tvoj bibliski bog mi je nešto sumnjiv u pogledu toga..
Bog ti je dokazao ljubav tako sto te je stvorio
dajle ti zivot i takodje ono sto sledi vecni zivot
nema nista vece od toga
ko je ne zahvalan za to i ne treba da zivi nek ide u unistenje
 
Kao sto se jasno vidi,u kontekst relacije covek/Bog ljubav coveka prema Bogu je isto sto i drzanje Bozje zapovesti. Dakle ako drzis zapovesti to je dokaz da ljubis Hrista i ujedno,ko drzi Njegove zapovesti i Otac Nebeski ga voli !!!

ne znam ja sam pod ljubavlju prema Bogu podrazumevao mnogo više od držanja zapovesti, čak nešto mnogo važnije od držanja zapovesti

Matej 22,36Učitelju! koja je zapovijest najveća u zakonu?
Matej 22,37A Isus reče mu: ljubi Gospoda Boga svojega svijem srcem svojijem, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.
Matej 22,38Ovo je prva i najveća zapovijest.

Zapovesti možeš držati i bez trunke ljubavi prema Bogu
 
Poslednja izmena:
ne znam ja sam pod ljubavlju prema Bogu podrazumevao mnogo više od držanja zapovesti, čak nešto mnogo važnije od držanja zapovesti

Matej 22,36Učitelju! koja je zapovijest najveća u zakonu?
Matej 22,37A Isus reče mu: ljubi Gospoda Boga svojega svijem srcem svojijem, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.
Matej 22,38Ovo je prva i najveća zapovijest.

Zapovesti možeš držati i bez trunke ljubavi prema Bogu
Hajdemo onda jednom paralelom:
Molim te navedi sta ti licno podrazumevas pod pojmom ljubav prema bliznjima,kako se ta ljubav praktikuje,kako se manifestuje ?
Kad mi ovo odgovoris,onda mi navedi sta podrazumevas pod pojmom ljubav prema Bogu ( dakle kako se ona manifestuje),budi precizan i detaljan,nemoj se uzdrzavati da ne bi slucajno svi mi koji mozda nismo upoznati s tom materijom - propustili da se dobro informisemo... :)
Dakle ...???
 
Poslednja izmena:
Nisi me razumeo zato cu ti ovaj put pokazati citima:

Jov.14,15.21:
"...Ako imate ljubav k meni, zapovijesti moje držite...
...Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam..."

Kao sto se jasno vidi,u kontekst relacije covek/Bog ljubav coveka prema Bogu je isto sto i drzanje Bozje zapovesti. Dakle ako drzis zapovesti to je dokaz da ljubis Hrista i ujedno,ko drzi Njegove zapovesti i Otac Nebeski ga voli !!!
Ovo ne izmislja robivek nego je to notorna Bibliska realnost i istina i tu nema prostora za bilo kakvog spekuliranja ili suvisnog filozofiranja.
Tako stvatri stoje a gresniku stoji opcija " take it or leave it ".
A šta će da bude sa nekima koji, kao vi, ,pogrešno tumače šta su njegovi aktuelni zakoni? Svesno se oglušili o najnoviji "Službeni Glasnik"(NZ) i prate uputstva nadri "proroka" ala Miler i Elena White, slave subotu a ne vi trebali i tako to?
 
ne znam ja sam pod ljubavlju prema Bogu podrazumevao mnogo više od držanja zapovesti, čak nešto mnogo važnije od držanja zapovesti

Matej 22,36Učitelju! koja je zapovijest najveća u zakonu?
Matej 22,37A Isus reče mu: ljubi Gospoda Boga svojega svijem srcem svojijem, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.
Matej 22,38Ovo je prva i najveća zapovijest.

Zapovesti možeš držati i bez trunke ljubavi prema Bogu
Nije tako.
Ne moze to sto na um to na drum.

Ti vidis ljubav u postovanju nekih pravila i onda je to kao navodno ljubav prema Bogu po tebi?

Tekst koji si naveo gore govori o prve 4 zapovesti.
Prvu plocu zakona.
2. Mojsijeva 20,3Nemoj imati drugih bogova uza me.
2. Mojsijeva 20,4Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
2. Mojsijeva 20,5Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj,
Izlazak 20,7Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
Izlazak 20,8Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Izlazak 20,9Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.
One govore o postovanju Boga.
Niko to ne moze da postuja ako ga ne pokrece ljubav.
Ljubav prema Bogu.

Mi ljudi smo spremni cesto da ucinimo velike stvari iz ljubavi prema nekome ili necemu pa i da se zrtvujemo.
Bez te ljubavi ne bismo nikada.
To je svakome dobro poznato.

Tako i prve 4 zapovesti se postuju samo iz ljubavi prema Bogu.
Ko nema ljubav nece i ne moze da ih postuje.
I nema nikakvog smisla.

Jer drzanje zapovesti ne spasava.
Vec spaseni drze zapovesti.
Kroz zajednicu sa Duhom svetim, proizilazi natprirodna ljubav.
Covek biva pokrenut i dobija ljubav.

I tada iz ljubavi nece krsiti prve 4 zapovesti koje su svrstane u prvu zapovest.
Ili prvu plocu sa zapovestima.
A isto tako drugu plocu zakona.
A to su ostale 6 zapovesti koje govore o ljubavi prema bliznjemu.

1. Jovanova 4,7Ljubazni! da ljubimo jedan drugoga; jer je ljubav od Boga, i svaki koji ima ljubav od Boga je rođen, i poznaje Boga.

A sada me zanima tvoj odgovor robiveku.





A šta će da bude sa nekima koji, kao vi, ,pogrešno tumače šta su njegovi aktuelni zakoni? Svesno se oglušili o najnoviji "Službeni Glasnik"(NZ) i prate uputstva nadri "proroka" ala Miler i Elena White, slave subotu a ne vi trebali i tako to?
Jezekilj 20,20I subote moje svetkujte da su znak između mene i vas, da znate da sam ja Gospod Bog vaš.

Matej 24,20Nego se molite Bogu da ne bude bježan vaša u zimu ni u subotu;

Jevrejima 4,9Daklem je ostavljeno još subotnje počivanje narodu Božijemu.

Prve 4 zapovesti mogu da se drze samo iz ljubavi prema Bogu.
Drugacije nikako.
Nije potrebno da dodatno pokazujete i dokazujete da tu ljubav nemate.
Nasuprot, cak mrznnju na zalost.
 
Poslednja izmena:
Hajdemo onda jednom paralelom:
Molim te navedi sta ti licno podrazumevas pod pojmom ljubav prema bliznjima,kako se ta ljubav praktikuje,kako se manifestuje ?
evo napisao sam ovde https://forum.krstarica.com/threads/voli-bliznjeg-svog-kao-samog-sebe.951705/#post-44800470 pa pročitaj to da se ne ponavljam na ovoj temi...možeš da odgovoriš bilo ovde bilo tamo
Kad mi ovo odgovoris,onda mi navedi sta podrazumevas pod pojmom ljubav prema Bogu ( dakle kako se ona manifestuje),budi precizan i detaljan,nemoj se uzdrzavati da ne bi slucajno svi mi koji mozda nismo upoznati s tom materijom - propustili da se dobro informisemo... :)
Dakle ...???
slično je kao ljubav za bližnje...ljubav prema Bogu se ispoljava kao ogromno poštovanje prema svom Tvorcu i Izvoru beskrajnog svemira i svih drugih paralelnih svetova i svih duša u tim svetovima, kao zahvalnost za život koji nam je dao i za sve lekcije koje nam je život dao, ljubav je i pokušaj da se razume Bog, ljubav je i kad izdvojimo vreme da razmišljamo o Bogu i pomolimo se, ljubav je i poverenje i vera da ti je on najbolji prijatelj i jedini koji te nikada neće izdati i prevariti, ljubav prema Bogu je i želja da se vole i pomognu bližnji baš zato što su i bližnji Božija deca kao i ti, onda to da ne krivimo Boga za svoje probleme nego da u svemu vidimo neku lekciju koju je pripremio za nas, ljubav je i u tome da se ne plašimo Boga jer gde je strah tu nema ljubavi, ljubav prema Bogu je i želja da unapredimo ovaj njegov svet na Zemlji svojim osećanjima, mislima i delima, ljubav je i da ne plašimo druge Bogom i njegovim sudom i paklom i sličnim izmišljoitinama, ljubav je i kad uviđamo da je uvreda za Boga za njegovu beskrajnu mudrost i kreativnost, pomisliti da je Biblija njegova reč diktirana ljudima, ljubav prema Bogu je i da ne propagiramo lažne ili delimično lažne religije, ljubav je i da se ne krijemo iza navodnih Božjih reči,....

verujem da ima još mnogo toga, ali eto trenutno mi ne pada na pamet više od ovoga..
 
Jezekilj 20,20I subote moje svetkujte da su znak između mene i vas, da znate da sam ja Gospod Bog vaš.

Matej 24,20Nego se molite Bogu da ne bude bježan vaša u zimu ni u subotu;

Jevrejima 4,9Daklem je ostavljeno još subotnje počivanje narodu Božijemu.

Prve 4 zapovesti mogu da se drze samo iz ljubavi prema Bogu.
Drugacije nikako.
Nije potrebno da dodatno pokazujete i dokazujete da tu ljubav nemate.
Nasuprot, cak mrznnju na zalost.
Koji deo Bibliju citiraš, kakav te Jahve spopao? Novozavetni možda? Takođe i u poslanici Jevrejima, nema pomena suboti
4:9 Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem
Ljubav pokazujete samo prema suboti (a više nije mnogo bitna),traktorima Jeleni Vajt i prema 10%bruto mesečno. Nije čudno za nehriscanine, koji hrišćanstvo nakaleme na svoju ubogu rabotu, zbog benefita, jedinog Boga kojeg volite istinski.
 
Koji deo Bibliju citiraš, kakav te Jahve spopao? Novozavetni možda? Takođe i u poslanici Jevrejima, nema pomena suboti

Ljubav pokazujete samo prema suboti (a više nije mnogo bitna),traktorima Jeleni Vajt i prema 10%bruto mesečno. Nije čudno za nehriscanine, koji hrišćanstvo nakaleme na svoju ubogu rabotu, zbog benefita, jedinog Boga kojeg volite istinski.
Ne moze izbegavanjem da se argumentuje.
säSuvise je ocigledno.

Naravno da stoji subota.
Neke preoidu su samo napisali pocivanje.
Odmor
Sto je u prevodu subota.
Jer im smeta rec subota.

Jerusalimski prevod.
Hebrejima 4,9Dakle: preostaje neki subotni počinak narodu Božjemu!
Tomiskav Ditar orevid.
Hebrejima 4,9Jedan šabatski odmor ostaje dakle u pocivnju za narod Božji.
Ne mozes ti da postujes subiotu Gispidnju bez ljubavi prena Bogu.
A ko ne postuje Bozje zapovesti napreduje u mrznji prema njegovim zapovestima i onima koji ih postuju.

Sta kaze Isus o poslednjem vremenu.
Ignirisao si ovaj tekst?
Matej 24,20Nego se molite Bogu da ne bude bježan vaša u zimu ni u subotu;
 
Neke preoidu su samo napisali pocivanje.
Odmor
Sto je u prevodu subota.
Jer im smeta rec subota.
Nema šta da smeta nego hrišćanima ne važi, kao što se ni Bog ne naziva nigde Jahve u NZ. Zato što smeta? Ne nego zato što smo ljudi Novog Zaveta a ne malo tamo, malo vamo, kako su vaši nepismeni proroci u vašoj sekti tumačili a ti sad ovde nama.

U prevodu, ko je hrišćanin, može slobodno da radi šta hoće subotom, kao što je i Sun Božji radio. To šta vi radite je vaša stvar i može biti BIBLISKA istina samo vama. Ali onda bi trebao da se zapitaše i što nisi obrezan, što ne kolješ kokoške u tu vašu "crkvu" bez krsta i koješta drugo, jeronda ne ispunjavaš Njegove zakone pa ga, samim tim, i ne voliš.
 
Nema šta da smeta nego hrišćanima ne važi, kao što se ni Bog ne naziva nigde Jahve u NZ. Zato što smeta? Ne nego zato što smo ljudi Novog Zaveta a ne malo tamo, malo vamo, kako su vaši nepismeni proroci u vašoj sekti tumačili a ti sad ovde nama.

U prevodu, ko je hrišćanin, može slobodno da radi šta hoće subotom, kao što je i Sun Božji radio. To šta vi radite je vaša stvar i može biti BIBLISKA istina samo vama. Ali onda bi trebao da se zapitaše i što nisi obrezan, što ne kolješ kokoške u tu vašu "crkvu" bez krsta i koješta drugo...
Vama hriscanima koji ste prihvatili papski dan odmora ne vazi.
I to je ok.
Ne mira da vam vazi.
Nigde nisam rekao da se Bog naziva Jahve u Novom zavetu.
Medjutim kazi nam kako u prevodu glasi Isusovo ime Jehosua?
Nemoj da izbegnes kso 99% sto radis.
I kazi bam sra je to Isus radio subotom a bilo je zabranjeno?
Koji posao?
I zasto ga nisu kamenovali zbog toga?
Nenoj da izbegnes.

Obrezanje nije deo moralnog zakona.
I ukazuje na duhovno obrezanje srca.
Ko nema to obrezanje, nema spasenja.
Sta je to obrezanje srca?
Da li si ikada citao i nobom zavetu o tome?
 
Dusa postoji u nama kao poseban entitet, i ne moze nikako umreti jer smrt je karakteristika materijalnog nesavrsenog tela.
Ja sam doziveo izlazak iz tela samo jednom i bilo mi je dovoljno.
Ucenje o smrti duse je zbog koncepta o vaskrsenju. No kako da se molis mrtvom svecu? Cemu onda bilo
kakav obred u vezi mrtvih? Cemu dusa uopste? Dakle ili verujes u dusu kao nezavistan entitet ili ne verujes...
No vaskrsenje je prosto ulazak u telo. Dakle dusa sama za sebe je cista svest koja bi mogla biti u stanju u kome
spavamo kada nije u telu. Zapravo verujem da kada spavamo da dusa luta van tela i da je to iskustvo
upravo ono kada umremo. Dakle svaki san je mala smrt. Sta mislite?
normalno
sta su snovi nego reminiscencije na prosle zivote
naravno ko ume da sanja san u snu...
 
evo napisao sam ovde https://forum.krstarica.com/threads/voli-bliznjeg-svog-kao-samog-sebe.951705/#post-44800470 pa pročitaj to da se ne ponavljam na ovoj temi...možeš da odgovoriš bilo ovde bilo tamo

slično je kao ljubav za bližnje...ljubav prema Bogu se ispoljava kao ogromno poštovanje prema svom Tvorcu i Izvoru beskrajnog svemira i svih drugih paralelnih svetova i svih duša u tim svetovima, kao zahvalnost za život koji nam je dao i za sve lekcije koje nam je život dao, ljubav je i pokušaj da se razume Bog, ljubav je i kad izdvojimo vreme da razmišljamo o Bogu i pomolimo se, ljubav je i poverenje i vera da ti je on najbolji prijatelj i jedini koji te nikada neće izdati i prevariti, ljubav prema Bogu je i želja da se vole i pomognu bližnji baš zato što su i bližnji Božija deca kao i ti, onda to da ne krivimo Boga za svoje probleme nego da u svemu vidimo neku lekciju koju je pripremio za nas, ljubav je i u tome da se ne plašimo Boga jer gde je strah tu nema ljubavi, ljubav prema Bogu je i želja da unapredimo ovaj njegov svet na Zemlji svojim osećanjima, mislima i delima, ljubav je i da ne plašimo druge Bogom i njegovim sudom i paklom i sličnim izmišljoitinama, ljubav je i kad uviđamo da je uvreda za Boga za njegovu beskrajnu mudrost i kreativnost, pomisliti da je Biblija njegova reč diktirana ljudima, ljubav prema Bogu je i da ne propagiramo lažne ili delimično lažne religije, ljubav je i da se ne krijemo iza navodnih Božjih reči,....

verujem da ima još mnogo toga, ali eto trenutno mi ne pada na pamet više od ovoga..
A ti bi opet da se izvuces filozofiranjem .,.!?
E neces moci ove noci... :D
Hajde mi sad lepo objasni sta to znace i kako se manifestiraju, bar po tebi,znace sledece formulacije;
1. postovanje prema Tvorcu
2. zahvalnost prema Bogu
3. kako to razmisljas o Bogu,jesi li ga ikad video pa da mozda vizueliziras Njegovu pojavui ili mozda reakcije
4. sta to znaci biti Bozji ( ili eto Hristov) prijatelj
5. sta to znaci da se ne plasimo Boga
6. kako se i na koji nacin plase drugi Bogom
7. ako ne propagiramo lazne religije,koju onda trebamo,tvoju ? Ako je ovo zaista slucaj,onda nam reci koja je ta religija ( ne pitam te za denominaciju nego opsta kategorizacija)

Dakle ???
 
A ti bi opet da se izvuces filozofiranjem .,.!?
E neces moci ove noci... :D
Hajde mi sad lepo objasni sta to znace i kako se manifestiraju, bar po tebi,znace sledece formulacije;
1. postovanje prema Tvorcu
2. zahvalnost prema Bogu
3. kako to razmisljas o Bogu,jesi li ga ikad video pa da mozda vizueliziras Njegovu pojavui ili mozda reakcije
4. sta to znaci biti Bozji ( ili eto Hristov) prijatelj
5. sta to znaci da se ne plasimo Boga
6. kako se i na koji nacin plase drugi Bogom
7. ako ne propagiramo lazne religije,koju onda trebamo,tvoju ? Ako je ovo zaista slucaj,onda nam reci koja je ta religija ( ne pitam te za denominaciju nego opsta kategorizacija)

Dakle ???
otvorio sam temu o ljubavi prema Bogu...ponovi pitanja tamo da ne spamujemo ovu temu...
 
Evo sta kaze nauka o zivotu poslije smrti...poslusajte doktora Bruce Greysona i kakav on dokaz navodi iz primjera pacijenta

ako vam ovo nije dokaz da religije su upravu kad kazu da smrt nije kraj nego se zivot nastavlja onda sta mi tu imamo vise pricati, ako ti doktor iz struke koji radi sa pacijentima dadne dokaz da svijest/dusa nastavlja zivjeti i poslije smrti onda znajte da vise vas nije briga za nauku nego samo licni prohtjevi i zelja za nevjerovanjem.
 
Poslednja izmena:
Св. Јован Дамаскин: "Душа је суштина жива, проста, бестелесна, бесмртна, служи се органским телом... променљива с обзиром на вољу, јер је створена. Све је то душа по природи добила од благодати Створитеља, од које благодати је добила и биће и нарочиту врсту природе." (Тачно изложење Православне вере 11,12)
Дакле, раја и беззгодни, оспадоше јудејствујучи јеретици....

Ко би рекао, покојни Макса боље научио сам самцат теологију створене природе од учених Тасиних и Хришиних теомахиста са ПБФ
 

Back
Top