Da li je dusa besmrtna?

gde je to Pavle rekao??
vrujem sta je Bog rekao
da je covek postao dusha ziva,
znaci da je covek dusha ziva
ceo covek ukljucujuci i telo

vidim i tebi to bas nije jasno

carstvo nebesko je za duhovna bica
a mi smo stvoreni da zivimo vecno na Zemlji


Kaze Bog i Biblija.
pa ti si izučavaoc trebalo bi da znaš.

kad je govorio da je carstvo puno dece nije mislio na duhovna bića.
"ne branite deci jer carstvo je puno njih"
"ko se ne preobrati u dete neće videti carstva" itd.
 
Hajde ti da ne lupas pa daobjasnis ko je na nebu andjeli i Bog
i oni su duhovna bica jel tako
pa mozda me i ne sretnes ako te Bog ne vaskrsne na Zemlju
I šta? Niko drugi tamo nema pristup? Reci tim tvojim naučnicima da ti objasne to opet.

Nije smesno bolje radi na trome da volis ljude pa da dobijes spasenje odBoga
U vidu večnog zemaljskog života?:mrgreen:
 
pa ti si izučavaoc trebalo bi da znaš.

kad je govorio da je carstvo puno dece nije mislio na duhovna bića.
"ne branite deci jer carstvo je puno njih"
"ko se ne preobrati u dete neće videti carstva" itd.
trebao bi ti da znas da je Bozje Carstvo nebeska vladavina gde prebivaju duhovna bica
a kada se kaze da deca nasledjuju carstvo misli se na Zemlju gde ce biti sveopste vaskrsenje
carstvo se ne mzoe bukvalno videti nego Vladavina pod njim
 
trebao bi ti da znas da je Bozje Carstvo nebeska vladavina gde prebivaju duhovna bica
a kada se kaze da deca nasledjuju carstvo misli se na Zemlju gde ce biti sveopste vaskrsenje
carstvo se ne mzoe bukvalno videti nego Vladavina pod njim
A na koga se ovo odnosi ako ne na ljude u Carstvu Nebeskom?

7:21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.
 
trebao bi ti da znas da je Bozje Carstvo nebeska vladavina gde prebivaju duhovna bica
a kada se kaze da deca nasledjuju carstvo misli se na Zemlju gde ce biti sveopste vaskrsenje
carstvo se ne mzoe bukvalno videti nego Vladavina pod njim
"neka bude i na zemlji kao na nebu."
1.znači to će tek biti a kada pojma nemamo
2.znači li to da budu i demoni pošto su i oni duhovna bića

ili hoćeš da kažeš u tom carstvu bog samuje jer će se i anđelima suditi

2. Ne znate li da će sveti suditi svetu!

gde su ti sveti? u memoriji pa kad ih bog izvadi iz memorije oni će onako zbunjeni da sude :D
 
"neka bude i na zemlji kao na nebu."
1.znači to će tek biti a kada pojma nemamo
2.znači li to da budu i demoni pošto su i oni duhovna bića

ili hoćeš da kažeš u tom carstvu bog samuje jer će se i anđelima suditi

2. Ne znate li da će sveti suditi svetu!

gde su ti sveti? u memoriji pa kad ih bog izvadi iz memorije oni će onako zbunjeni da sude :D
Nebeska vladavima ima nebesku vladu Isusa kao Kralja i andjele kao i izabrane njih 144000 koji su vaskrsli nakon Hrista
kao njegovi suvladari
Sotona i demoni su kaznjeni i cekaju unistenje
Sudice svima
 
Prema Bibliji se ocekuje sveopste Zemaljsko vaskrsenje ljudi
Ako nema sta da vaskrsne, nema nista od vaskrsenja...

Nebeska vladavima ima nebesku vladu Isusa kao Kralja i andjele kao i izabrane njih 144000 koji su vaskrsli nakon Hrista
kao njegovi suvladari
Sotona i demoni su kaznjeni i cekaju unistenje
Sudice svima
Broj 144000 je simbolican, i koristi se uz 666 da se izracuna broj zveri...
 
Nebeska vladavima ima nebesku vladu Isusa kao Kralja i andjele kao i izabrane njih 144000 koji su vaskrsli nakon Hrista
kao njegovi suvladari
Sotona i demoni su kaznjeni i cekaju unistenje
Sudice svima
jeste sa sve kraljem isusom, premijerom mihajlom i ministarima arhanđelima. gavrilo, urilo, rafailo, jegudilo... ovaj zadnji je za sport.
a žešća levo orijentisana opozicija na čelu sa đavolom.
a onda se vade 144000 jarana kao skupština
idi begaj demokratska država će bude :D
 
Evo sta kaze Biblija pa se sad ti "proracunaj"jos jednom:

Jez.18,4:
"...Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti..."
Stvarno?
A na osnovu cega da ti verujemo?
Da li i ti imas crne debele, guste vedje?

Ja ne sirim laz.
Ja samo citiram Bibliju.
Jezekilj 18,4Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.

Samo Bog ima besmrtnost.
1. Timotiju 6,16Koji jedini ima besmrtnost, i živi u svjetlosti kojoj se ne može pristupiti, kojega niko od ljudi nije vidio, niti može vidjeti, kojemu čast i država vječna. Amin.
Zalosno je da ne poznajes istinu.😔
Zar vi ne rekoste da duša označava cijelog čovjeka? Prvo se dogovorite sa sobom koje stanovište zastupate.
 
Kod Platona (kao i kod većine grčkih filozofa) imaš i učenje o Logosu. Jel to znači da je Jovan Bogoslov bio platonista?
Ne.
Vec ucenje o dusi ste uzeli od Platona.
Opste poznta stvar.
Svaki iole religiozno upucen covek to zna.

I ne samo Platonski I pre njega nalazimo u Egiptu takve stavove KOJI JE PRIHVACEN U MRACNOM SREDNJEM VEKU OD KATOLIKA A KASNIJE KAKO SE JEDNA CRKVA ZA DRUGOM ODVAJLA od Katolika SAMI SU PONELI OVU njihovu ZABLUDU.

Mnogi će biti iznenađeni kada otkriju da ideja o besmrtnosti duše nije proistekla od Jevreja iz spisa Starog Zaveta, već uzeta od Platona ili čak I pre.

Ideja o besmrtnosti duše potiče mnogo ranije od osnivanja glavnih današnjih religija. Antički grčki istoričar Herodot (5. vek pre Hrista) nam govori u svojoj istoriji da su stari Egipćani bili prvi koji su učili da duša čoveka može biti odvojena od tela, i da je besmrtna. Ova egipatska ideja je postojala vekovima pre nego što su hinduizam, budizam, hrišćanstvo i islam došli na scenu.
Egipćani su prvi koji su tvrdili da je duša besmrtna … Ovo mišljenje su neki među Grcima u različitim periodima vremena, usvojili kao svoje (citat iz Euterpa, druga knjiga Herodotove Istorije).

Paganski Grci su dobili koncept besmrtne duše od Egipćanima! Najvažniji zastupnik među starim Grcima o ideji besmrtne duše, bio je atinski filozof Platon (428-348 pne), koji je bio Sokratov učenik. Platon je bio osnivač „Akademije”, instituta za filozofsko i naučno istraživanje nedaleko izvan Atine.

Pre Sokrata, grčki filozofi nisu imali stvarne koncepcije o bilo kojem nematerijalnom elementu u čoveku. Filozofi Sokrat i Pitagora su bili među prvim Grcima koji su usvojili egipatski pogled. Oni su potom imali veliki uticaj na Platonovu misao. Platon je bio taj koji je popularizovao koncept besmrtne duše širom grčkog sveta.

U Phaedo – jednom od najpoznatijih Platonovih dela – Platon priča o Sokratovom poslednjem razgovoru sa svojim prijateljima, poslednjeg dana Sokratovog života. Sokrat im je izjavio:

Budite hrabri, i ne žalite za mojom smrću … Kada me položite u moj grob, recite da ste sahranili samo moje telo, a ne moju dušu.

U knjizi X iz Republike – još jedan od glavnih Platonovih dela – on je ponovo napisao: „Duša čoveka je besmrtna i neprolazana.”
-
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
 
Znači ako neko ima istu ideju o nečemu kao i neko drugi, on,da to sigurno znači da je
A inače, i Maje su verovale u besmrtnost dušemora da je i njima Platon podvaliti.
Ma pazi, ko da niko nije verovao tako hiljadama godina, nego je bas Platon to izmislio :P
Meni se pre cini da je ono "U pocektu bese rec i rec bi u Boga, i Bog bese ta rec",
preuzeto iz grcke filozofije.
 

Back
Top