Da li je dusa besmrtna?

Душа је бесмртна! Свако ко тврди супротно опасну лаж шири.
Stvarno?
A na osnovu cega da ti verujemo?
Da li i ti imas crne debele, guste vedje?

Ja ne sirim laz.
Ja samo citiram Bibliju.
Jezekilj 18,4Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.

Samo Bog ima besmrtnost.
1. Timotiju 6,16Koji jedini ima besmrtnost, i živi u svjetlosti kojoj se ne može pristupiti, kojega niko od ljudi nije vidio, niti može vidjeti, kojemu čast i država vječna. Amin.
Zalosno je da ne poznajes istinu.😔
 
Evo sta kaze Biblija pa se sad ti "proracunaj"jos jednom:

Jez.18,4:
"...Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti..."
To ne znaci da je smrtna...

Stvarno?
A na osnovu cega da ti verujemo?
Da li i ti imas crne debele, guste vedje?

Ja ne sirim laz.
Ja samo citiram Bibliju.
Jezekilj 18,4Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.

Samo Bog ima besmrtnost.
1. Timotiju 6,16Koji jedini ima besmrtnost, i živi u svjetlosti kojoj se ne može pristupiti, kojega niko od ljudi nije vidio, niti može vidjeti, kojemu čast i država vječna. Amin.
Zalosno je da ne poznajes istinu.?
Dakle i nakon vaskrsenja moze poginuti? Dakle nista od vecnog zivota?
 
Po ovom stihu su i duše besmrtne jer pripadaju besmrtnom Bogu.
E jes ti logika.
Hajdemo to proveriti Biblijskim tekstom:
Ps.24,1:
" Gospodnja je zemlja i što je god u njoj,..."

Kao sto se vidi,Biblija kaze da je zemlja Gospodnja i sve sto je u njoj a tamo su i trava i sva druga vegetacija sto znaci da po tvojoj logici i trava ili svaka druga vegetacija je vecita ( jer su Gospodnji) ali to definitivno nije slucaj.
Naime, nakon izvesnog vremena trava se susi i nestaje a tako je i sa svakim drvecem jer su oni smrtni,sa odredjenim zivotnim vekom...

Toliko o tvojoj tvrdnji,sledece pitanje...!?? :kafa:
 
E jes ti logika.
Hajdemo to proveriti Biblijskim tekstom:
Ps.24,1:
" Gospodnja je zemlja i što je god u njoj,..."

Kao sto se vidi,Biblija kaze da je zemlja Gospodnja i sve sto je u njoj a tamo su i trava i sva druga vegetacija sto znaci da po tvojoj logici i trava ili svaka druga vegetacija je vecita ( jer su Gospodnji) ali to definitivno nije slucaj.
Naime, nakon izvesnog vremena trava se susi i nestaje a tako je i sa svakim drvecem jer su oni smrtni,sa odredjenim zivotnim vekom...

Toliko o tvojoj tvrdnji,sledece pitanje...!?? :kafa:
Za razliku od tela koje je propadljivo i samim tim smrtno, baš kao i trava, koju spominješ, duša nije materijalna. Zato i pripada Bogu, što je i naznačeno u onom stihu. Duša uzima telo koje Bog izabere za nju kako bi ga oživilo pravim, božjim, vrednostima.
Kada telo umre, duša traži novo telo, prilagođeno njenom duhovnom stanju.
 
Za razliku od tela koje je propadljivo i samim tim smrtno, baš kao i trava, koju spominješ, duša nije materijalna. Zato i pripada Bogu, što je i naznačeno u onom stihu. Duša uzima telo koje Bog izabere za nju kako bi ga oživilo pravim, božjim, vrednostima.
Kada telo umre, duša traži novo telo, prilagođeno njenom duhovnom stanju.
A nisi malo ti ipak pomesao babe i zabe.. ?
To sto pricas mi vise nalikuje na reinkarnaciju stoga ti predlazem da jos jednom ali ovaj put temeljno proveris sve citate koje su navodili Glasnik i robivek.
 
A nisi malo ti ipak pomesao babe i zabe.. ?
To sto pricas mi vise nalikuje na reinkarnaciju stoga ti predlazem da jos jednom ali ovaj put temeljno proveris sve citate koje su navodili Glasnik i robivek.
Mogu da pogledam citate, ali tumačenje tih citata ću zadržati za sebe. Jer Glasnik za dušu misli da je to duh iz holivudskih filmova, a ne verujem ni da ti bolje razumeš tu temu jer si na istoj talasnoj dužini sa njim..
 
Ja samo citiram Bibliju.
Jezekilj 18,4Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.

Samo Bog ima besmrtnost.
1. Timotiju 6,16Koji jedini ima besmrtnost, i živi u svjetlosti kojoj se ne može pristupiti, kojega niko od ljudi nije vidio, niti može vidjeti, kojemu čast i država vječna. Amin.
Zalosno je da ne poznajes istinu.?
Tako je

To ne znaci da je smrtna...


Dakle i nakon vaskrsenja moze poginuti? Dakle nista od vecnog zivota?
Bog daje vecni zivot onima koji se drze Bozjeg zakona.
 
Znas kako, to poginuti ne znaci biti smrtan ukoliko ne mozes da umres prirodno...
Ali onda je vecni zivot laz, ako ce da te ubije...
Poginuti znaci ziveti?
Sta sve te masonska ucenja mogu da ucine od coveka?

Ti ne razumes sta znaci vecni zivot.

Adam i Eva,su imali vecni zivot.
Mogli su da zive bez prekida.

Ali definucija greha je ova: GREH JE BEZAKONJE.
Krsenje Bozjeg zakona.

A plata za greh je SMRT.

Covek ima izbor.
Put zibita ili smrti.
Put smrti je obo sto imamo na zemöji.
To je nas izbor ne bozji.
Ti ocigledno necrazumes sta je greh, posledica greha, pad u geh, Bozji plan spasenja coveka.

Ne zanima te a hteo bi da diskutujes o tome?
Pa to ne postoji nigde na svetu.
 
Poginuti znaci ziveti?
Sta sve te masonska ucenja mogu da ucine od coveka?

Ti ne razumes sta znaci vecni zivot.

Adam i Eva,su imali vecni zivot.
Mogli su da zive bez prekida.

Ali definucija greha je ova: GREH JE BEZAKONJE.
Krsenje Bozjeg zakona.

A plata za greh je SMRT.

Covek ima izbor.
Put zibita ili smrti.
Put smrti je obo sto imamo na zemöji.
To je nas izbor ne bozji.
Ti ocigledno necrazumes sta je greh, posledica greha, pad u geh, Bozji plan spasenja coveka.

Ne zanima te a hteo bi da diskutujes o tome?
Pa to ne postoji nigde na svetu.
Ma batali, kako ti karikiras, ja mogu reci, da taj neko ne ubija stvarno dusu, nego se nalazi u stanju koje se moze opisati
kao smrt. No to je cista teologija, ne vidim kako bi nesto uopste moglo ubiti nesto bestelesno...
 
ti veruješ da je čovek duša = telo+duh, a pavle da je čovek od tela duše i duha.
sem boga nema besmrtnih zato je po blagodati a ne po prirodi.
kakvo je to carstvo nebesko ako nema nikog. šta je rekao isus, da je carstvo puno dece. u kakvom su to oni obliku, šta su, duhovi neki buaaa :D
gde je to Pavle rekao??
vrujem sta je Bog rekao
da je covek postao dusha ziva,
znaci da je covek dusha ziva
ceo covek ukljucujuci i telo

vidim i tebi to bas nije jasno

carstvo nebesko je za duhovna bica
a mi smo stvoreni da zivimo vecno na Zemlji

Ne kaze Bog nego JS. JS inace nisu ni promil...
Kaze Bog i Biblija.
 

Back
Top