Da li je dusa besmrtna?

bmaxa

Legenda
Poruka
70.815
Dusa postoji u nama kao poseban entitet, i ne moze nikako umreti jer smrt je karakteristika materijalnog nesavrsenog tela.
Ja sam doziveo izlazak iz tela samo jednom i bilo mi je dovoljno.
Ucenje o smrti duse je zbog koncepta o vaskrsenju. No kako da se molis mrtvom svecu? Cemu onda bilo
kakav obred u vezi mrtvih? Cemu dusa uopste? Dakle ili verujes u dusu kao nezavistan entitet ili ne verujes...
No vaskrsenje je prosto ulazak u telo. Dakle dusa sama za sebe je cista svest koja bi mogla biti u stanju u kome
spavamo kada nije u telu. Zapravo verujem da kada spavamo da dusa luta van tela i da je to iskustvo
upravo ono kada umremo. Dakle svaki san je mala smrt. Sta mislite?
 
Dusa postoji u nama kao poseban entitet, i ne moze nikako umreti jer smrt je karakteristika materijalnog nesavrsenog tela.
Ja sam doziveo izlazak iz tela samo jednom i bilo mi je dovoljno.
Ucenje o smrti duse je zbog koncepta o vaskrsenju. No kako da se molis mrtvom svecu? Cemu onda bilo
kakav obred u vezi mrtvih? Cemu dusa uopste? Dakle ili verujes u dusu kao nezavistan entitet ili ne verujes...
No vaskrsenje je prosto ulazak u telo. Dakle dusa sama za sebe je cista svest koja bi mogla biti u stanju u kome
spavamo kada nije u telu. Zapravo verujem da kada spavamo da dusa luta van tela i da je to iskustvo
upravo ono kada umremo. Dakle svaki san je mala smrt. Sta mislite?
Kako vam ne dosadi?
Objasni ti prvo ljudima argumentovano sta je dusa na osnovu biblije a ne tom mesavinom budizma i platonizma i nju ejdj supe.
Uzmes biblijski tekst i razlomis ga u sto detalja

A ne, Dusa je besmrtna.
Zato jer ja tako volim.

Ja sam izasao iz tela verujte mi.
I nista nisam koristio...

Treba se moliti svecima?
Pa potvrda bibijskim tekstom.
A ne, verujte mi jer sam kao lutka...
Dusa je besmrtna, pa potvrda bibljskom tekstom...
A ne, joooj sto sam sladak...😄

Evo izazov.

Dajte biblijski tekst koji kaze da je dusa besnrtna.

Evo mog teksta da dusa nije besmrtna da pocrvenis. 😀
Jezekilj 18,4... koja duša zgriješi ona će poginuti.

Sada ti postavis tekst koji kaze, dusa je besmrtna.
I ja pocrvenim?
A ako ne, ti ostanes da crvenis?

Ako nemas tekst, onda me napljujes samo...👍
Ako ne ti, onda reci ovim drugim tvojim hriscanima...

Jer ako je dusa smrtna, to rusi ceo tvoj uvod...
Dakle, pozuri.
 
Poslednja izmena:
ne razmisljam.
kad umres, umro si..nema te...da li ima nesto posle, ne zamaram se takvim mislima...
Не мислиш јер ти то још делује као нешто далеко, потпуно ван видокруга. Као и већини људи и то је негде и нормално или бар уобичајено.
Али када ти се смрт појави у видокругу и кад је осетиш у својој близини на хоризонту, онда не можеш више да немаш мишљење... онда одједном постаје реална и део твоје приче.
 
Da i ne...

Sto se tice mog trenutnog stanja i horizonta do kojeg moja misao moze dobaciti, dusa izgleda besmrtnom, ali kao sto iza ovog zivota ili mnogih zivota koje zivimo postoji dusa, tako je moguce da iza te duse postoje daljne duse i nesto sasvim trece, sto slijedi nakon smrti duse.
Sta li je to, ne znam, ali vjerujem da cu si u bezbrojnim inkarnacijama koje nadolaze, uvijek iznova postavljati to pitanje koje ce me tjerati naprijed.
 
Poslednja izmena:
Da li @Glasnik. mislite da su ljudi iz SZ obezbedili sebi besmrtne duše do danas? Neki ili svi?
Da li smo mi izmolili njihovih duša besmrtnost, da li je Bog znao da ćemo osećati kroz vreme da to treba da radimo?
Ko će se u poslednja vremena moliti za nas?
Obezbedili je pogresan i ne biblijski izraz.
Niko ne moze da obezbedi.
Bog to odlucuje.
Nase je da hodamo sa Bogom kao Enoh do kraja.
Ako na tom putu odustanemo, onda je sve propalo.

Ne postoje besmrtne duse po bibliji.

Jezekilj 18,4... koja duša zgriješi ona će poginuti.

Postoji vaskrsenje mrtvih.
I verni umrli iz Starog zaveta i novog,cekaju vaskrsenje.
Tada ce ustati u svojim telima i ziveti vecno na ovoj zemlji.
Ali novoj.
Kao na pocetku sto su trebali Adam i Eva.

Bog ce napraviti restart i vratiti na fabricko podesavanje.

1. Solunjanima 4,13Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
1. Solunjanima 4,14Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
1. Solunjanima 4,15Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
1. Solunjanima 4,17A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.

Zapazi sta kaze apostol.
Kada dodje Isus.
Mi ili oni koji to docekamo.
Necemo preteci mrtve u Bozjem carstvu.

Pa zar oni nisu mrtvi i vec tamo?
Pa nisu, mrtvi su.
U grobovima, cekaju vaskrsenje za vecni zivot .
Ne zive nigde kao duse u nekom raju.
Inace su pretekli.
Ili kako bi ih oni koji cekaju Hristov dolazak pretekli?
 
Poslednja izmena:
ne razmisljam.
kad umres, umro si..nema te...da li ima nesto posle, ne zamaram se takvim mislima...

licno mislim da je ceo taj koncept besmrtnosti i vaskrsenja izmisljen da bi kod ljudi smanjio strah od smrti.
Pa ni naucnici se ne slazu sa tobom. A naucnici na to gledaju kroz kvantnu mehaniku. Vise puta rekoh Stjuart Hamerof osnivac
nauke o svesti misli da je svest "entangled" izmedju usiju dok zivimo, a "entangled" u kosmosu kad umremo.
Dakle imas iskustva klinicke smrti, tj ljudi koji su bili mrtvi pa oziveli, sto su svojevrsna vaskrsenja, pa su mogli da
pricaju. No ne secaju se svi...

Ali svaki običaj ima neko objašnjenje.
Eto to sa 40 dana, na primer... moguće da je duša još živa posle fizičke smrti, ali samo na neko vreme. Mislim da posle 40 dana jednostavno rečeno postaje nešto drugo, spaja se sa drugim energijama kosmosa ili tako nešto.
Mislim da kao entitet ostajes, ali mozda prelazis u druge svetove. Recimo imas poltergejst fenomen kad dusa ne odlazi nego smara ukucane.
Mnogima se to desava kad se susretnu sa necim takvim.
 
ne razmisljam.
kad umres, umro si..nema te...da li ima nesto posle, ne zamaram se takvim mislima...

licno mislim da je ceo taj koncept besmrtnosti i vaskrsenja izmisljen da bi kod ljudi smanjio strah od smrti.
Ne razumem zašto se ljudi boje smrti, valjda se boje "pakla", jesi u pravu, samo kažem da nema logike. Ima logike plašiti se procesa umiranja.
 
Ali svaki običaj ima neko objašnjenje.
Eto to sa 40 dana, na primer... moguće da je duša još živa posle fizičke smrti, ali samo na neko vreme. Mislim da posle 40 dana jednostavno rečeno postaje nešto drugo, spaja se sa drugim energijama kosmosa ili tako nešto.
40 dana je simbolika u hrišćanstvu da je nakon vaskrsenja bio na zemlji pa se vazneo.
u srbiji običan narod veruje da duša luta tih 40 dana obično u i oko kuće tačnije da nije svesna da se odvojila od tela.
 

Back
Top