Da li je dusa besmrtna?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
32.632
Psalam 127,1Ako Gospod neće graditi doma, uzalud se muče koji ga grade; ako neće Gospod čuvati grada, uzalud ne spava stražar.

Psalam 37,16Bolje je malo u pravednika nego bogatstvo mnogih bezbožnika.
Psalam 37,17Jer će se mišice bezbožnicima potrti, a pravednike utvrđuje Gospod.
Psalam 37,18Zna Gospod dane bezazlenima, i dio njihov traje dovijeka.
Psalam 37,19Neće se postidjeti u zlo doba, u dane gladne biće siti.
Psalam 37,20A bezbožnici ginu, i neprijatelji Gospodnji kao ljepota šumska prolaze, kao dim prolaze.

Psalam 37,35Vidjeh bezbožnika strašna koji se raširivaše kao granato drvo;
Psalam 37,36Ali prođe, i evo nema ga; tražim ga i ne nahodim.
Psalam 37,37Hrani čistotu i pazi pravdu, jer će u čovjeka mirna ostati natražje.
Psalam 37,38A bezakonika će nestati sasvijem; natražje će se bezbožničko zatrti.
Psalam 37,39Od Gospoda je spasenje pravednicima; on je krjepost njihova u nevolji.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.971
Ti govoris kao nevernik.
Kao verujes u Boga a Bog nam nije dao nikakvo otkrivenje, znanje itd..
Cilj masonerije je upravo to.
Da covek misli da je na putu a u stvari izgubljen i daleko od spasenja na zalost.

Oci imaju a ne vife, usi imaju a ne cuju rece Hristos.
Za mene si ti druge vere, nekompatibilne sa mojom, a ipak necu reci da si nevernik, jer ipak verujes u nesto.
Sto se tice sta ce biti posle smrti ti verujes da ce ti se ugasiti svest, da ces nestati, bas kao sto ateisti
veruju.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
32.632
Za mene si ti druge vere, nekompatibilne sa mojom, a ipak necu reci da si nevernik, jer ipak verujes u nesto.
Sto se tice sta ce biti posle smrti ti verujes da ce ti se ugasiti svest, da ces nestati, bas kao sto ateisti
veruju.
Opet nisi skapirao.
Nisam kazao da si nevernik.
Ali pises kao da,si.
Pokazujes neveru u Bozje otkrivenje u bizju rec?
Znanje minimum?
To ne pase zajedno.
To je produkt tih Njuejdj religija, kojia je produkt masonerije.
Da uniste duse.
Misle da su na putu, u stvari nisu.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.971
Opet nisi skapirao.
Nisam kazao da si nevernik.
Ali pises kao da,si.
Pokazujes neveru u Bozje otkrivenje u bizju rec?
Znanje minimum?
To ne pase zajedno.
To je produkt tih Njuejdj religija, kojia je produkt masonerije.
Da uniste duse.
Misle da su na putu, u stvari nisu.
Zar ti ne verujes da ce se ugasiti svest, kao ateisti? Ja nisam mason niti znam mnogo o masonima.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
32.632
Nisi odgovorio na pitanje. Imam knjigu Izrael Regardiea, to je masonska literatura, ali ne znam gde mi je na kompu :p
Nezbam ja odgovor.
Zba pismo.

Pa ako je neko mrtav, gasi li se tu nesto sta kaze Bozja rec?

Propovjednik 9,4Jer ko će biti izabran? U živijeh svijeh ima nadanja; i psu živu bolje je nego mrtvu lavu.
Propovjednik 9,5Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.

salam 88,10Eda li ćeš na mrtvima činiti čudesa? ili će mrtvi ustati i tebe slaviti?
Psalam 88,11Eda li će se u grobu pripovijedati milost tvoja, i istina tvoja u truhljenju?
Psalam 88,12Eda li će u tami poznati čudesa tvoja, i pravdu tvoju gdje se sve zaboravlja?

Sta kaze Bozja rec sta citas?
Danas ne treba pitati, znas li da citas?
Vec, hoces li procitati sta stvarno tamo pise i to prihvatiti?

Verujes li da je Bozja rec duhovno ouizje Bozje u nasim rukama u borbi za spasenje u kojoj se nalazi istina o söasenju?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
32.632
To nije Bozja rec. Za mene Bozja rec nije Biblija, suprotno je mom iskustvu. Biblija je meni knjiga kao i svaka druga, skup bajki
i prica. Ja sam Pravoslavac zato sto sam tako rodjen, i zato sto sam izabrao da praktikujem tu religiju upravo zbog toga.
Ne vidim da praktikujes na osnovu onoga sto oises.
Ti imaa bwku svoju licnu religiju.
Znaci samo navika i tradicija., nista ozbiljno.
Zadivoljenje duhovnosti trazis na drugom mestu.
Pa ni pravoslavlje ne mozes da praktikujes ako ti i pismo nije Bozja rec.
Posto ti odbacujes pismo, ti i ja nemamo o cemu da razgovaramo.
Jer nema smisla i logike vise, nena osnove.

I sta kaze biblija gore?
Mozes li to barem da izustis?

Za mene je hriscanstvo nacin zivita, hleb svagdasnji.
A Bozja rec duhovna Hrana.
Hristos u njoj, svakodbevni hleb zivota.

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
87.885
Za mene je hriscanstvo nacin zivita, hleb svagdasnji.
A Bozja rec duhovna Hrana.
Hristos u njoj, svakodbevni hleb zivota.
jer si rodjen ovde
da si rodjen u arapskim zemljama isto ovako bi bio za islam, u aziji, bio bi budista, da si rodjen kao indijanac verovao bi u manitua a da si nordijac isao bi u valhalu.

da si rodjen u starom rimu bio bi mnogobozac..

hocu da kazem...da li mislite da se u stvari sve to radi o jednom Bogu prilagodjenom podnevlju i populaciji odredjenog geografskog podrucja?

hm337

Poznat
Poruka
8.313
jer si rodjen ovde
da si rodjen u arapskim zemljama isto ovako bi bio za islam, u aziji, bio bi budista, da si rodjen kao indijanac verovao bi u manitua a da si nordijac isao bi u valhalu.

a da si rodjen u starom rimu bio bi mnogobozac..

hocu da kazem...da li mislite da se u stvari sve to radi o jednom Bogu prilagodjenom podnevlju i populaciji odredjenog geografskog podrucja?
Bog postoji a religije su ljudska tvorevina..

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
32.632
Pa kako mozes da vidis? Znas sta je prelest tip 1? Ja to definisem drzanje Biblije u jednoj ruci, a tuki u drugoj :P
Iz onogs sto pises
Rekao sam.
To bije pravoslavlje.
Ili je tvoj osnovni stav da su svi ljudi glupi?

Nisi mi odgovorio na pitanje.
Treci put.
Sta kaze biblijski tekst gire sto sam naveo?

Ako to shvatis, shvatices da je ne navodim nista svoje niti bilo koje crkve.
Ja verujem samo sto pismo kaze, jer u njenuj govori Hristos i apostoli i patrijarsi.

I samo pokazem sta oni kazu.

Dakle kada me pljujes, pljujes njih.
Ali slobodno ti radi svoj posao.
Ali umereno.

Interesantno da to nisi shvatio do sada da uvek citiram sta kaze pismo?

Dakle, cetvrti put.
Sra kaze pismo u tekstu koji sam postavio gore?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.