Da li je dozovoljeno uzgajanje industrijske konoplje po zakonu u Srbiji?

Naime naletih na jednu emisiju na TV u jednom selu pored mog jedan čovek uzgaja industrijsku konoplju, ja sam mislio da su sve vrste konoplje ilegalne u Srbiji..
On tvrdi da je legalno uzgajanje samo ljudi to ne znaju, jer se ne raspitivaju..Potrebno je samo prijaviti se u opštinu..Da li je to stvarno tako?
i ne zaboravi da ti lupe pečat, jer bez pečata to niš ne vredi :lol:
 
Naime naletih na jednu emisiju na TV u jednom selu pored mog jedan čovek uzgaja industrijsku konoplju, ja sam mislio da su sve vrste konoplje ilegalne u Srbiji..
On tvrdi da je legalno uzgajanje samo ljudi to ne znaju, jer se ne raspitivaju..Potrebno je samo prijaviti se u opštinu..Da li je to stvarno tako?
Jeste, tako je, uzgoj industrijske konoplje u Srbiji je legalan.

Nego... da te sada pitam... ali da mi odgovoris onako ljudski, posteno...

...sta to tebe zanima, hasisaru?
 
Da, ali treba da se uklanja thc. Jer postoje u Nemackoj kuce koje su stare po 200 godina, ali i dalje izgledaju dobro. A kuce su inace pravljene od mesavine drveta i konoplje. Kasnije je 'Lewis' objavio da je takodje svoje farmerice pravili od konoplje i bile su veoma izdrzljive. Prekinuli su zbog toga sto je svakoj firmi u prvom planu da odeca sto pre pocepa,izbledi,izlize da bi posle kupili ponovo. Zamisli da nosis jednu majicu 40 godina, gde je zarada ...
 
Znam dobro šta je THC, u industrijskoj konoplji ima oko 0,3 % THC što je zanemarljivo.. Industrijska konoplja ima siroku primenu u industriji - gradjevinskoj kao izolator, u hemijskoj, farmaceutskoj, koristi se u proizvodnji kvalitetnih užadi i hartije, mozda da zameni u potpunosti plastiku jer je bio razgradiv..

Inace vrsi se veliki pritisak na biljke, jer ljudi zele da eliminisu sve ono sto je dobro i sto moze biti od koristi. Konoplja kao gradjevinski materijal ? To ce doneti gubitke kapitalizmu. Biljke su inace jeftinije od bilo kojeg gradjevisnkog materijala, a takodje za konoplju je samo potrebno da imas zemlju...
Danas se takodje vrsi pritisak kako soja nije zdrava, a jasno istrazivanja govore da zene nemaju bolnu menstruaciju tamo gde se najvise konzumira soja. Tako je i sa glutenom, a gluten je najbolji prirodni protein...

Zamisli imas svoju zemlju i uzgajas jedan od boljih gradjevinski materijala, konoplju. Postajes vec svoj sef, a to svakako nije cilj kapitalizma.
 
Inace vrsi se veliki pritisak na biljke, jer ljudi zele da eliminisu sve ono sto je dobro i sto moze biti od koristi. Konoplja kao gradjevinski materijal ? To ce doneti gubitke kapitalizmu. Biljke su inace jeftinije od bilo kojeg gradjevisnkog materijala, a takodje za konoplju je samo potrebno da imas zemlju...
Danas se takodje vrsi pritisak kako soja nije zdrava, a jasno istrazivanja govore da zene nemaju bolnu menstruaciju tamo gde se najvise konzumira soja. Tako je i sa glutenom, a gluten je najbolji prirodni protein...

Zamisli imas svoju zemlju i uzgajas jedan od boljih gradjevinski materijala, konoplju. Postajes vec svoj sef, a to svakako nije cilj kapitalizma.
Da li si ikada dobio kozni osip od mlade biljke?
Da li si ikada u zivotu uopste video biljku konoplje?
Da li si ikada drzao semenku konoplje u rukama?

OK, ovo poslednje verovatno jesi.

Konoplja je dobra za nekolko stvari - nadrogirati se, leciti rak (upitno), olaksati multiplu sklerozu... znaci hedonizam i trgovina lekovima... sve odreda kapitalisticke odlike.
 
Da li si ikada dobio kozni osip od mlade biljke?
Da li si ikada u zivotu uopste video biljku konoplje?
Da li si ikada drzao semenku konoplje u rukama?

OK, ovo poslednje verovatno jesi.

Konoplja je dobra za nekolko stvari - nadrogirati se, leciti rak (upitno), olaksati multiplu sklerozu... znaci hedonizam i trgovina lekovima... sve odreda kapitalisticke odlike.

Konoplja nije lek. Ali svakako da moze da pomogne kod teskih bolesti, deluje kao anestezija, ublazuje bol, a onda covek kad ne oseca bol, moze da se leci.
Mi danas pricamo o konoplji, a sta je sa legalnim stvarima koji donose vise stete od konoplje ?
Kako su se hranili Indijanci Tanamura? Hranili su se samo biljnom hranom, divljac su hvatali samo kad im zatreba koza za odecu. Cak postoje nagadjanja da su toliko bili spretno da su trcali za divljacem...
Takodje mak ako se dobro ne preradi moze lagano da se zavrsi dva metra ispod zemlje. Glavni sastojak za mofijum je mak.

Nisam imala dodira sa marihuanom, ali svakako znam iz literature ...
 
Konoplja nije lek. Ali svakako da moze da pomogne kod teskih bolesti, deluje kao anestezija, ublazuje bol, a onda covek kad ne oseca bol, moze da se leci.
Mi danas pricamo o konoplji, a sta je sa legalnim stvarima koji donose vise stete od konoplje ?
Kako su se hranili Indijanci Tanamura? Hranili su se samo biljnom hranom, divljac su hvatali samo kad im zatreba koza za odecu. Cak postoje nagadjanja da su toliko bili spretno da su trcali za divljacem...
Takodje mak ako se dobro ne preradi moze lagano da se zavrsi dva metra ispod zemlje. Glavni sastojak za mofijum je mak.

Nisam imala dodira sa marihuanom, ali svakako znam iz literature ...
Слабо си проучила. Канабис, осим што умирује, има и лековите способности, на пример хемијски утиче на канцерогене ћелије без негативних последица на здраве људске ћелије.
Није свака конопља Канабис врсте. Индустријска конопља се гаји због влакна и нема оно што (Србин) канабис имаде.
Морфијум се извлачи из мака али је потребно да поједеш огромну количину сировог мака (док ти не припадне тешка мука) да би се нагомилало довољно морфијума да можеш лепо да га осетиш. Можеш да се преједеш и од пасуља и да ти буде још већа мука, а ако попијеш превише воде можеш да умреш врло брзо. У семенкама јабуке и кајсије има цијанида, веома потентног отрова али коштице од кајсије доказано убијају ћелије рака.
Да прекратим, битна је количина и за добре и за лоше ствари.
 
као што рекох има 1000 других биљака које могу да се гаје... а марихуана је веома штетна како за појединца тако и за цело друштво - тако да видите шта радите!
(ја када сам био млађи од дилера сам слушао како дрога ваља - и видите шта су урадили од друштва. сада то исто хоће са травом)
 
Pa da nije bilo konoplje, verovatno se niko od vas ne bi ni rodio!
.....

SRBI BRE SPOMENIK KONOPLJI DA PODIGNU KOLIKO JE ONA POKOLJENJA OBUKLA!
ја би се родио као и сви остали срби и да конопље није било!
то што си сада рекао је глупост. а ево и зашто. свако ко проба дрогу било којег типа па и марихуани неће, ПОНАВЉАМ НЕЋЕ ништа урадити у животу. ај што неће ништа урадити већ ће изгубити и Душу. без тога је обичан робот - то треба онима који имају пара! да лепо робујеш другоме да се не питаш шта ће њему пета јахта и осма зграда! да се уопште не буниш. заправо животи тих наркомана смрде и одвратни су а они се смеју ко луди на брашно! јел конташ?
 
ја би се родио као и сви остали срби и да конопље није било!
то што си сада рекао је глупост. а ево и зашто. свако ко проба дрогу било којег типа па и марихуани неће, ПОНАВЉАМ НЕЋЕ ништа урадити у животу. ај што неће ништа урадити већ ће изгубити и Душу. без тога је обичан робот - то треба онима који имају пара! да лепо робујеш другоме да се не питаш шта ће њему пета јахта и осма зграда! да се уопште не буниш. заправо животи тих наркомана смрде и одвратни су а они се смеју ко луди на брашно! јел конташ?
супер си извежбао то мењање боја.
Индустријска конопља има врло мало опојног састојка те се не исплати гајити је у те сврхе. Индустријска се гаји због влакана (конопац, и тако то).
Марихуана је МНОГО МАЊЕ ЗЛО него ракија, а може да буде и лековита.
 
Марихуана је МНОГО МАЊЕ ЗЛО него ракија, а може да буде и лековита.
значи зло је мање или више.. остаје да се види.

него што уводиш ракију у причу? ко је спомињао да ракија ваља? алкохол је такође зло које ти се ставља пред нос - па ти узми или остави (у продавници рецимо).

што се мене тиче марихуана је много веће зло од ракије (или алкохола генерално). ево ти један пример, ја сам из једног малог војовђанског места, тамо је један погинуо од алкохола док је једно 20 погинуло од траве!
о каквом мањем злу причате?

ето била је "ЛЕКОВИТА" за те момке и девојке сви мислим нису догурали ни до 25те! свима су рекли - ма то је мање штетно и од цигара... и ти наивни млади повероваше!
 
значи зло је мање или више.. остаје да се види.

него што уводиш ракију у причу? ко је спомињао да ракија ваља? алкохол је такође зло које ти се ставља пред нос - па ти узми или остави (у продавници рецимо).

што се мене тиче марихуана је много веће зло од ракије (или алкохола генерално). ево ти један пример, ја сам из једног малог војовђанског места, тамо је један погинуо од алкохола док је једно 20 погинуло од траве!
о каквом мањем злу причате?

ето била је "ЛЕКОВИТА" за те момке и девојке сви мислим нису догурали ни до 25те! свима су рекли - ма то је мање штетно и од цигара... и ти наивни млади повероваше!
зато што су се скоро сви острвили на канабис а махом убијају ракију и пиво.
 
оно што нико не види (или можда мали %) јесте да се у Србију уводи много тежак систем капитализма - ово захтева и теже дроге! јер ове досадашње не могу да изгурају оно што се спрема у Србији!
У Србији (верујем и у окружењу) скоро да нема човека који не узима Бенседин или неку органску верзију (пиво, ракија, вино). По мојој слободној процени, 80 посто народа је већ зомбирано јер у свесном стању не могу да издрже то што их је снашло. Увек може и горе, ал и ово дибидус не ваља.
 
о томе ти ја причам.. и шта треба им дати тежу дрогу да им буде боље?? - па неее!
треба решити проблем а не отклањати последице!!!
није то само у србији тако.. немачка, данска, италија, швица, холандија.. све капиталистичке земље распадају се од дрога!
јер је систем толико репресиван према појединцу да људи луде!

у данској чак у центру главног града можеш купиш шта хоћеш (christiania):
85229275-kopenhagen-dänemark-27-april-2017-interessant-gemaltes-gebäude-im-freetown-christiani...jpg

био сам тамо - пакао!
 
ти то одочно или из искуства?
ја траву пробо нисам а нити ћу. да из личног искуства, знам бар једно 10так познаника из "комшилука" шта им је трава урадила.. а знао сам их и више.. али одоше да миришу цвеће од доле.
 

Back
Top