Да ли је довољно?

bernardo

Veoma poznat
Poruka
11.862
Замислимо човека (који можда може бити ја) који има много добрих особина. Искрен је, паметан је, стало му је и спреман је да подари и прими љубав.

Међутим, није баш најлепши (просечног је изгледа), има своје рутине и чини ствари које су скоро свима чудне али ипак никога не угрожавају а њему помажу?

И на крају, да ли је истина да је само потребно бити највише лиге и класе у изгледу, или глумити "алфу"? Чињеница је да је све више младих мушкараца самих на западу, и да уопште није ни статистички највише могуће да ћеш пре или касније наћи партнера.

И на крају, да ли је истина да је само потребно бити највише лиге и класе у изгледу, или глумити "алфу"?
Glumiti alfu? Onaj što glumi je beta.

Alfa muškarac je sa integritetom, stabilan, zreo, sa samopoštovanjem, inteligentan, duhovit, samosvjestan, poštuje druge itd.

Postoje osobine alfe koje se ne mogu nikako odglumiti, npr. ne možeš glumiti da si osoba na koju se drugi mogu osloniti.
Ne možeš odglumiti zrelost...

Ja opet sa primerom ;)

Ovog puta je u pitanju neko iz dalje rodbine, mladić sasvim prosečnog izgleda, ali je išao u teretanu i onako telo mu je zgodno. Prosečno visok i da napomenem, vrlo zatvoren i ćutljiv.

Ja sam baš mislila pre 10tak godina kako će da nađe devojku, jer je delovalo da nije zainteresovan, tj da ne znam ni da li je imao neku. I nekako činilo se da to neće lako da mu ide da se snađe.

Međutim, za razliku od mnogih koji su menjali devojke, on je našao jednu tako kao on, lepa devojka, tiha i pouzdana i evo imaju dete malo, u braku su, gde ju je našao ne znam, ali baš je prema njemu. Našao je SEBI par. Tražimo mi sebi par, traže oni sebi par i ako se ta dva poklope to je to. Samo je bitno raditi na sebi da budemo što bolji da više toga možemo da pružimo. Što više pružimo druga strana će biti zadovoljnija. Najmanje mislim na materijalno, mada je i to bitno. Već ono kao ličnost, da ne bude da nađemo nekog dobrog za nas a onda to upropastimo svojim nesposobnostima.

Замислимо човека (који можда може бити ја) који има много добрих особина. Искрен је, паметан је, стало му је и спреман је да подари и прими љубав.

Међутим, није баш најлепши (просечног је изгледа), има своје рутине и чини ствари које су скоро свима чудне али ипак никога не угрожавају а њему помажу?

И на крају, да ли је истина да је само потребно бити највише лиге и класе у изгледу, или глумити "алфу"? Чињеница је да је све више младих мушкараца самих на западу, и да уопште није ни статистички највише могуће да ћеш пре или касније наћи партнера.
A el ima kesha

Ne sumnjati u sebe.

Istina je

Pitanje je i koje su mu negativne osobine/mane/nedostaci? Ako je negativno jače izraženo nego pozitivno - neće to na dobro da izađe...
Biti iskren - ok u partnerskom odnosu gde stvarno treba postojati obostrano poverenje, ako si previše iskren sa ljudima iz okoline postoji mogućnost da ćeš imati neke probleme u nekom momentu - sigurica po meni jeste da je najbolje naučiti da nekada treba da se drži jezik za zubima
Pametan - u kontekstu? Završio nešto više, ume da se snađe u prašumi ako mu otkaže avion, član Mense? Po meni bolja osobina je biti inteligentan u smislu da umeš da se nađeš/adaptiraš novim situacijama, pametan je dobro za kvizove i sl.
Ljubav je specifična kategorija - ako umeš da definišeš šta za tebe znači ljubav, kao i da prepoznaš da li osoba sa druge strane želi/oseća slično, kao i da se nosiš sa ne tako ljubavnim situacijama koje mogu da vas zadese you're good to go 👍
Ako si prosečan izgled nije bitan, a i ako si ispod proseka može se to korigovati. Iskoristiš ono šta imaš, poboljšaš nešto - središ kosu, fazoniraš bradu, vežbaš - guraš kontejnere do Save i nazad, čitaš - vežbaš da vodiš razgovor, poradiš na samopouzdanju (verovatno prva stvar na listi).
Stvari koje su skoro svima čudne??? Zaintrigiran sam, šta je u pitanju???
И на крају, да ли је истина да је само потребно бити највише лиге и класе у изгледу, или глумити "алфу"?
Kako za koga, rekao bih da zavisi od toga šta tražiš?
Imaš ove koji glume da su alfe (oponašaju estetiku, ali iznutra jadac...) par puta ih provale i nestanu sa periferije.
A imaš i "alfe"
Kontekst izgleda - pa sada ako su skoncentrisani na izgled većinski moraju imati neku narcisoidnu crtu? Za emotivno povezivanje su uglavnom nesposobni...
Kontekst statusa - kako su došli do svog prvog miliona/kola/čuke? Ako su nasledili/postavljeni na poziciju mahom su alfe u smislu mogu biti alfe pred nekim ko nema kičmu/nesposoban je...
Чињеница је да је све више младих мушкараца самих на западу, и да уопште није ни статистички највише могуће да ћеш пре или касније наћи партнера.
Raspadaju se ljudi u zapadnom sistemu, a mislim da i mi ubrzano tonemo sa njima... Loš/neodrživ sistem vrednosti, dosta trauma, ekonomsko preživljavanje, plus potonuće u online život (instagram/filteri i sl) uglavnom gubitak vremena...

Što se mladih likova na zapadu tiče - zapitaj se šta oni tačno traže i da li imaju mogućnosti (skill + finansije) da to što žele ostvare, ako postoji mogućnost da li imaju inicijativu da krenu u ostvarenje ili ostaju u poziciji puke teorije?

Nikad nije dovoljno.

Savet "budi svoj" je nesto sto nikad ne bih savetovao, bez licnog poznavanja osobe.
Hm, ali saznaće kakav je kad tad, ako dugoročno gledamo. Može li pojašnjenje?

Ali ako "kada je svoj" ima neke čudne osobine koje tjeraju cure, onda treba sebe upoznati.
Treba odlučiti kakav hoće biti, i raditi na tome.
Mnoge vrline ne idu same od sebe. @bernardo

Pa sad…Mozes glumatanjem alfe imati uspeha, ali je pitanje koliko je to dobro za tebe i za drugu stranu koja na tu kozmeticku transformaciju padne. Od takvog stava samo kratkorocno mozes da imas nesto, na duge staze - tesko.
Pre ili kasnije ces se (ti ili bilo ko) umoriti od lazne slike i glumljena.

Dok si mlad, a ti to jesi, mozes malo da „profitiras“ od glumljenja alfe, mozda ces imati vise devojaka, ali za neku ozbiljniju vezu i pravu zajednicu je bolje da budes ono sto jesi.
Ako nisi „alfa“ to ne znaci nuzno i da si potcinjen. Izmedju te alfe (ako je ja dobro tumacim) i potcinjenosti ima puno prostora.

Glumiti alfu? Onaj što glumi je beta.

Alfa muškarac je sa integritetom, stabilan, zreo, sa samopoštovanjem, inteligentan, duhovit, samosvjestan, poštuje druge itd.

Postoje osobine alfe koje se ne mogu nikako odglumiti, npr. ne možeš glumiti da si osoba na koju se drugi mogu osloniti.
Ne možeš odglumiti zrelost...
Ne glumi
Budi ti
Radi na sebi po svom unutrašnjem nahođenju
Privući ćeš devojke koje tebi odgovaraju
Posebne

Svet je postao dosta surov.Mladima uopste nije lako da se snadju kroz zivot.
Nazalost moraces da prodjes jos dosta losih zivotnih situacija,da bi kasnije imao neko vece iskustvo.

odvec su skrte i sture informacije za kazati nesto suvislo i pametno, nacelno ka mladom momku mislim, mogu ti reci da virujes u neke zasade, ideale, zivot, mijenjanje,ljubav, zene, ljudsko, partnrstvo, sve ono sta zivot i covika cini zivotom i covikom.
Kriteriji moraju biti strogi, definirani, jasni i bori se za njih, tad postajes alfa...
sretno

Ja opet sa primerom ;)

Ovog puta je u pitanju neko iz dalje rodbine, mladić sasvim prosečnog izgleda, ali je išao u teretanu i onako telo mu je zgodno. Prosečno visok i da napomenem, vrlo zatvoren i ćutljiv.

Ja sam baš mislila pre 10tak godina kako će da nađe devojku, jer je delovalo da nije zainteresovan, tj da ne znam ni da li je imao neku. I nekako činilo se da to neće lako da mu ide da se snađe.

Međutim, za razliku od mnogih koji su menjali devojke, on je našao jednu tako kao on, lepa devojka, tiha i pouzdana i evo imaju dete malo, u braku su, gde ju je našao ne znam, ali baš je prema njemu. Našao je SEBI par. Tražimo mi sebi par, traže oni sebi par i ako se ta dva poklope to je to. Samo je bitno raditi na sebi da budemo što bolji da više toga možemo da pružimo. Što više pružimo druga strana će biti zadovoljnija. Najmanje mislim na materijalno, mada je i to bitno. Već ono kao ličnost, da ne bude da nađemo nekog dobrog za nas a onda to upropastimo svojim nesposobnostima.
Pricas o muzu i zeni.
Poredis sa svojim fakerima.

Nije to za poredjenje.

...treba biti u pravo vreme na pravom mestu i kada vidiš odgovarajuću priliku uzmi je ...

Back