Da li je došlo vreme za podelu KiM?

Vecina Srba iz RH nisu protjerani nego su pobjegli...i dobar dio njih sad vam je u policiji i bira radikale..ista retorika kao i prije...ali vjeruj mi, dojaditi ce i vama....
p.s. u RH nije postojala niti postoji nekakva krajina...imamo liku,kordun, slavoniju itd.

Ti ili si lud ili se samo praviš.
1. Kako to nisu proterani nego su pobegli, ako se sada čak i u Haagu sudi nekim hrvatskim generalima zbog etničkog čišćenja i ubijanja (staraca i starica) koji su se ipak odlučili da ostanu u Hrvatskoj nakon Bljeska i Oluje... znači lupetaš da je to strašno...
2. Otkud ti znaš da je većina tu i tu... imaš li nekih dokaza za to ili opet lupaš gluposti... ako baš hoćeš da znaš većina je u raznim izbegličkim naseljima, neko kod rodbine, a neko se snašao i uspeo da sagradi kuću, kupi nešto ili tome slično. Neki su se i vratili u Hrvatsku.
3. Ma jok, nije postojala, samo se malo potrudi i ukucaj to na internetu pa ćeš videti koliko linkova države koja "nije postojala" ćeš dobiti. Da ne pričam o tome da je u Hagu osuđen Milan Martić kao predsednik RSK!?!?!

E stvarno, kako vama Hrvatima ne dosadi da pravdate nešto što ne možete opravdati i da lupetate gluposti od kojih se ljudima smuči?
Izgleda da u "demokratskoj" Hrvatskoj imaju bolje rešenje za forume od "nedemokratske" Srbije. Tamo (kod vas) za ovakve izjave, ali protiv Hrvatske dobijaš trajni Ban!!!
 
ipak se slažemo u jednom dijelu.......ili mi se čini?

u jednom dijelu da al ni u tom posve...
naime našu djecu učimo u školama sljedeće (osvrćem se na tvoj citat)

1. da su ustaše počinile riječima neopisivi grozan čin masovnih zločina i ubijanja civila srpske nacionalnosti, židove, rome i homoseksualce u Jasenovcu i drugim logorima ustaške tvorevine NDH što je za svaku osudu

2. za vrijeme oslobodilačke akcije Bljesak i Oluja okupirani dijelovi Hrvatske su vraćeni i reintegrirani u Hrvatsku, a izmanipulirani i prestrašeni Srbi od strane pobunjenog vodstva i vrha takozvane RSK su masovno odlazili iz okupiranih teritorija u treće zemlje. Dio je ipak ostao i od tog dijela nekoji su bili ubijeni od strane pojedinaca iz hrvatske vojske što je također za svaku osudu


----------
eto to je cijela istina

da nije tako Amerika, EZ i UN kao velik dio svijeta tu vojnu akciju "Oluja" ne samo da nebi podmogli u vidu NATOa, već nebi ni dozvolili da Hrvatska vrati okupirani teritorij da je Hrvatska u cilju reintegracije okupiranih teritorija imala na umu izvršiti ubijanja civila

to su činili pojedinci i oni će što na haškom sudu a što na hrvatskim sudovima biti pravovaljano kažnjeni tako da se spere i svaka ljaga s oslobodilačke akcije Oluja čiji je jedini cilj bio vraćanje okupiranih teritorija

i točka
 
Glavno da vi Srbi znate što je istina i predbacujete "Bljesak" i "Oluju" dok vaši četnici nisu djecu i starce ni taknuli. Da im nisu ruke ljubili. Rekoh da svugdje ima ekstrema. Ali opravdanje za Ovčaru nikada nećete imati pa makar to bili samo ratni zarobljenici.U logore ste slali civile. Tako da jedino sami sebi skačete u usta govoreći nama. Alzo nisam baš vidjela puno banova vaših na Forumu.hr.koji redovito posjećujem. Nego što si ti bio na kojem hrvatskom forumu pa je to informacija iz prve ruke.Da nismo mi svoje civile ubijali sami.
 
Ti ili si lud ili se samo praviš.
1. Kako to nisu proterani nego su pobegli, ako se sada čak i u Haagu sudi nekim hrvatskim generalima zbog etničkog čišćenja i ubijanja (staraca i starica) koji su se ipak odlučili da ostanu u Hrvatskoj nakon Bljeska i Oluje... znači lupetaš da je to strašno...
2. Otkud ti znaš da je većina tu i tu... imaš li nekih dokaza za to ili opet lupaš gluposti... ako baš hoćeš da znaš većina je u raznim izbegličkim naseljima, neko kod rodbine, a neko se snašao i uspeo da sagradi kuću, kupi nešto ili tome slično. Neki su se i vratili u Hrvatsku.
3. Ma jok, nije postojala, samo se malo potrudi i ukucaj to na internetu pa ćeš videti koliko linkova države koja "nije postojala" ćeš dobiti. Da ne pričam o tome da je u Hagu osuđen Milan Martić kao predsednik RSK!?!?!

E stvarno, kako vama Hrvatima ne dosadi da pravdate nešto što ne možete opravdati i da lupetate gluposti od kojih se ljudima smuči?
Izgleda da u "demokratskoj" Hrvatskoj imaju bolje rešenje za forume od "nedemokratske" Srbije. Tamo (kod vas) za ovakve izjave, ali protiv Hrvatske dobijaš trajni Ban!!!

1. rekla sam , vecina je svojevoljno pobjegla, a ne svi...i time uopce ne negiram revansisticke zlocine pojedinaca Hrvata kojima se sudi..i u Haagu i u RH
2. informacije o tome gdje je zavrsio dobar dio "ljutih krajsnika" imas u srpskim medijima dovoljno
3.procitaj jos jednom (ako si to uopce i ucinio) Marticevu presudu, cijelu...on je predsjednik samoproglasene republike i na vise mjesta" takozvane rsk na dijelu teritorija RH"
4. mogu Srbi postaviti i milion linkova i stranica na internet, ali to nemijenja cinjenicu da krajina u RH ne postoji niti je ikada postojala...a to sto je vi izmislili je samo dokaz vase mitomanije...dok Kosovo npr. postoji od uvijek, ili npr. Dalmacija
5. nema razloga da se pjenis i ljutis zbog misljenja koje je suprotno tvome...razgovaraj argumentirano...
pozz
 
Glavno da vi Srbi znate što je istina i predbacujete "Bljesak" i "Oluju" dok vaši četnici nisu djecu i starce ni taknuli. Da im nisu ruke ljubili. Rekoh da svugdje ima ekstrema. Ali opravdanje za Ovčaru nikada nećete imati pa makar to bili samo ratni zarobljenici.U logore ste slali civile. Tako da jedino sami sebi skačete u usta govoreći nama. Alzo nisam baš vidjela puno banova vaših na Forumu.hr.koji redovito posjećujem. Nego što si ti bio na kojem hrvatskom forumu pa je to informacija iz prve ruke.Da nismo mi svoje civile ubijali sami.

Gle, gle napretka... nisi napisao/la Ćetnici, nego ispravno Četnici... Vauuuu :)
A inače u Bljesku i Oluji je sve bilo u redu i niko nije napravio nikakav zločin, "izmanipulisani Srbi" su pobegli umesto da buduće ubice i koljače dočekaju cvećem...

A što se Ovčare tiče, mi sudimo svima za to, ali reda radi i kulture (i istine) još niko nije osuđen za par hiljada ubijenih i nestalih Srba. Npr. za Medački džep, za Bljesak, za Oluju, za Osijek i Vukovar...
Što se tiče hrvatskih foruma, pa stvar je jasna.
Ja sam bio stotinjak puta i kada napišem čak nešto što je deset puta blaže od ovog tvog teksta sledi trajni BAN.
Tako vi demokratski rešavate probleme...
 
u jednom dijelu da al ni u tom posve...
naime našu djecu učimo u školama sljedeće (osvrćem se na tvoj citat)

1. da su ustaše počinile riječima neopisivi grozan čin masovnih zločina i ubijanja civila srpske nacionalnosti, židove, rome i homoseksualce u Jasenovcu i drugim logorima ustaške tvorevine NDH što je za svaku osudu

2. za vrijeme oslobodilačke akcije Bljesak i Oluja okupirani dijelovi Hrvatske su vraćeni i reintegrirani u Hrvatsku, a izmanipulirani i prestrašeni Srbi od strane pobunjenog vodstva i vrha takozvane RSK su masovno odlazili iz okupiranih teritorija u treće zemlje. Dio je ipak ostao i od tog dijela nekoji su bili ubijeni od strane pojedinaca iz hrvatske vojske što je također za svaku osudu


----------
eto to je cijela istina

da nije tako Amerika, EZ i UN kao velik dio svijeta tu vojnu akciju "Oluja" ne samo da nebi podmogli u vidu NATOa, već nebi ni dozvolili da Hrvatska vrati okupirani teritorij da je Hrvatska u cilju reintegracije okupiranih teritorija imala na umu izvršiti ubijanja civila

to su činili pojedinci i oni će što na haškom sudu a što na hrvatskim sudovima biti pravovaljano kažnjeni tako da se spere i svaka ljaga s oslobodilačke akcije Oluja čiji je jedini cilj bio vraćanje okupiranih teritorija

i točka

Da,i kakove to ima veze sa eventualnom podelom KiM.?
Ili si dalekovidan u razmisljanju pa te golica ekspresno priznanje Italije nezavisnog Kosova.?
Ali to su samo morske granice.....:lol:
 
Kyotia...
A jesu li Hrvati zato bombardovali (iz aviona) izbegličke kolone u zapadnoj Bosni, da se "izmanipulirani i prestrašeni" Srbi vrate nazad???

e vidiš sa time nisam upoznat...

interesantno....

sad mi se postavlja pitanje jel ovo neka izmišljotina RTS kalgon propagande 90ih ili istina

al čim velih Hrvati u zapadnoj Bosni ne bi me čudilo ...BIH je "čudo" a narodi koji tamo žive "čudesa"

ipak to nek ide na teret BiH historije i pravosuđa

meni je samo važno da u Hrvatskoj budu kažnjeni Hrvati i Srbi koji su počinili ratne zločine na tlu Hrvatske...za sve ostalo ALI STVARNO boli tuki i ne interesira me UOPŠTE
 
Glavno da vi Srbi znate što je istina i predbacujete "Bljesak" i "Oluju" dok vaši četnici nisu djecu i starce ni taknuli. Da im nisu ruke ljubili. Rekoh da svugdje ima ekstrema. Ali opravdanje za Ovčaru nikada nećete imati pa makar to bili samo ratni zarobljenici.U logore ste slali civile. Tako da jedino sami sebi skačete u usta govoreći nama. Alzo nisam baš vidjela puno banova vaših na Forumu.hr.koji redovito posjećujem. Nego što si ti bio na kojem hrvatskom forumu pa je to informacija iz prve ruke.Da nismo mi svoje civile ubijali sami.

A sta kaze HR istina o tome?

aj prosvetli nas
 
]
4. mogu Srbi postaviti i milion linkova i stranica na internet, ali to nemijenja cinjenicu da krajina u RH ne postoji niti je ikada postojala...a to sto je vi izmislili je samo dokaz vase mitomanije...dok Kosovo npr. postoji od uvijek, ili npr. Dalmacija

Postojala je Vojna krajina (granica) u Habzburškoj monarhiji, ali ne može se izjednačavati sa RSK.
Srbi su se pozivali na konstitutivnost i pravo na samoopredeljenje, na osnovu svog tumačenja ustava SFRJ.

Kosovo nikad nije postojalo kao neki politički entitet, već samo geografski, dok onaj satrap i ubica srpskog naroda sa šifrovanim imenom nije ga proglasio i tu nema poređenja sa Dalmacijom.
Kosovo je i noviji slovenski (srpski) naziv za tu teritoriju, a ime Dalmacija je više od hiljadu godina starije, još od starih Rimljana i pre.
 
1. rekla sam , vecina je svojevoljno pobjegla, a ne svi...i time uopce ne negiram revansisticke zlocine pojedinaca Hrvata kojima se sudi..i u Haagu i u RH
2. informacije o tome gdje je zavrsio dobar dio "ljutih krajsnika" imas u srpskim medijima dovoljno
3.procitaj jos jednom (ako si to uopce i ucinio) Marticevu presudu, cijelu...on je predsjednik samoproglasene republike i na vise mjesta" takozvane rsk na dijelu teritorija RH"
4. mogu Srbi postaviti i milion linkova i stranica na internet, ali to nemijenja cinjenicu da krajina u RH ne postoji niti je ikada postojala...a to sto je vi izmislili je samo dokaz vase mitomanije...dok Kosovo npr. postoji od uvijek, ili npr. Dalmacija
5. nema razloga da se pjenis i ljutis zbog misljenja koje je suprotno tvome...razgovaraj argumentirano...
pozz

1. Nije tačno da je većina svojevoljno "pobegla" nego su proterani i još usput bombardovani iz aviona hrvatske vojske dok su se u kolonama povlačili. Da ne pričam o tome šta su doživljavali usput (kamenovanje, pljuvanje i sl.) o čemu imaš i video snimke...
2. Nije tačno.
3. Samoproglašena, to je tačno. Ali je isto tako tačno da je i postojala, a ti tvrdiš da nije. Pa šta ste onda napadali i ponovo osvajali, ako je nije bilo...
I šta je onda ovo???

300px-RSK.png


mapa311.jpg


Rsk_grb.PNG


hr-rsk3.gif


Sve o nepostojećoj državi imaš ovde:

http://images.google.co.yu/imgres?i...mages?q=RSK&start=36&gbv=2&ndsp=18&hl=sr&sa=N
 
e vidiš sa time nisam upoznat...

interesantno....

sad mi se postavlja pitanje jel ovo neka izmišljotina RTS kalgon propagande 90ih ili istina

al čim velih Hrvati u zapadnoj Bosni ne bi me čudilo ...BIH je "čudo" a narodi koji tamo žive "čudesa"

ipak to nek ide na teret BiH historije i pravosuđa

meni je samo važno da u Hrvatskoj budu kažnjeni Hrvati i Srbi koji su počinili ratne zločine na tlu Hrvatske...za sve ostalo ALI STVARNO boli tuki i ne interesira me UOPŠTE

Nisi upoznat.... baš me čudi.
Evo ti link i to B92 da ne kažeš da ti poturam neki nacionalistički tekst o tome.
Pošto si dobro obavešten o medijima u Srbiji, nećeš valjda reći da je i B92 pročetnički medij:
http://www.b92.net/specijal/oluja/index.php?nav_id=174035

A evo još malo o tome...
http://www.krajinaforce.com/filmovi.html
 
Slavonia i Kyoatia... da se ne bi više natezali oko ovog pitanja, pošto znam da nećete pročitati ništa sa linkova koje sam vam dao evo kratki siže oko toga.
Objavljeno na sajtu B92 koji je poznat kao antinacionalistički sajt, a mnogi ga u Srbiji napadaju kao antisrspski.
E, ako oni ovo tvrde, onda budite sigurni da je istina još gora i strašnija...

Epilog

U operaciji "Oluja" učestvovalo je 138.500 pripadnika Hrvatske vojske, MUP-a i Hrvatskog vijeća obrane. Tim snagama su se, prema hrvatskim izvorima, suprotstavile srpske snage od oko 31.000 vojnika. Područje zahvaćeno hrvatskom ofanzivom napustilo je gotovo celokupno srpsko stanovništvo. Kolone izbelica na traktorima i drugim poljoprivrednim vozilima su preko područja pod kontrolom bosanskih Srba u zapadnoj i severnoj Bosni krenule ka Srbiji, izložene čestim napadima hrvatskih snaga. Vlasti u Srbiji, čiji su mediji gotovo potpuno ignorisali pad Krajine, izbegličke kolone upućivale su u centre u unutrašnjosti zemlje, uključujući i pokrajinu Kosovo u kojoj većinu čine kosovski Albanci.

Nakon akcije "Oluja", hrvatske vlasti zatvorile su područije bivše Krajine. Ulaz je bio dozvoljen samo hrvatskoj vojsci i policiji, ali i hrvatskim izbeglicama iz tog područja. Tada je u Hrvatskoj otpočelo sa temeljnim miniranjem i rušenjem praznih srpskih kuća.

Komandant civilne policije mirovnih snaga UN za područje Knina, general Alan Goran, na kraju svoje misije napisao je u izveštaju da je policija UN na tom području, nakon dolaska hrvatskih snaga, pronašla 128 ubijenih srpskih civila, a 73 odsto zgrada je uništeno.

Prema nekim podacima (preciznih podataka još nema), u akciji hrvatske vojske "Oluja" nestalo je 1.805 osoba, a Hrvatski helsinški odbor za ljudska prava tvrdi da je tokom te operacije poginulo oko 700 civila. Taj odbor je u više navrata optužio hrvatske snage da su tokom operacije "Oluja" pocinile zločine nad srpskim stanovništvom. Spaljeno je preko 20.000 srpskih kuća, dok su ostale opljačkane i devastirane.

Dokumentaciono-informativni centar "Veritas" u svojoj evidenciji ima imena 1.960 poginulih i nestalih Srba, od čega 1.205 civila, među njima 522 žene i 12 dece.

Ova zadnja rečenica je odgovor Astrici na njenu tvrdnju u postu: "Glavno da vi Srbi znate što je istina i predbacujete "Bljesak" i "Oluju" dok vaši četnici nisu djecu i starce ni taknuli. Da im nisu ruke ljubili."
Mislim kada već pominješ decu...
 
Ovo je veoma mucna tema (a u jos mucnijr je prerasla) ali dobro je sto su se javili i Hrvati, da iz prve ruke kazu kako se kod njih tumace neke stvari. Epilog je uzas da gori ne moze biti. Ne znam samo kako mozete (a to se odnosi an sve koji to rade) da verujete pricama lokalnih medija. Pa ako toliki ljudi tvrde da su Srbi pravili onolika sranja, a samo mi pricamo da je to teorija zavere... zasto se ne zapitate? ... Ako Hrvati (oni koji su voljni da razgovarjau, nadam se da ima takvih, ne mislim ovde, nego generalno) cuju da se prica o zlocinima koje su pravili Hrvati- zasto se ne zapitaju? Isto vazi i za Bosnjake. Kako jedna te ista stvar mzoe biti "individualni zlocin" kada su ga pocinili pripadnici tvog naroda, a "etnicko ciscenje" i "genocid" kada su ga uradili drugi? Ako dan nezavisnosti- izvinjavam se- neovisnosti Hrvati slave kao dan kada su se oslobodili okupacije, dok je Srbima to dan najvece zalosti zbog progona i genocida... a kako se neko ne zapita da mozda stvari nisu onakve kakvim se predstavljaju u medijima?

Rat u bivsoj Jugi je bio gradjanski rat, rat medju ljudima koji su godinama potiskivali svoj nacionalni identitet i koji je eksplodirao na sve strane. Problem za strance, a bogami i za dobar deo ucesnika, jeste u tome sto, cinjenica, hrvatska i bosnjacka vojka nije ratovala na tlu Srbije, pa po tome ispada da su zli Srbi napadali teritoriju druge drzave. Kao da nije bilo onoliko hiljada Srba i u Hrvatskoj i u Bosni, koji vise nisu bili dobrodosli na toj zemlji. Pa sta je trebalo, da nestanu? Da se razumemo, ne opravdavam srpske zlocine kojih je onoliko, ali za mene su osobe tipa Milosevic, Tudjman isti (jedino sto je Tudjman malo pametnije odigrao). Ponavljam, to ej biog radjanski rat, mnogi od nas imali su porodice i prijatelje medju drugim narodima (a i narodnostima), licno, imam baba tetku u Zagrebu koju en znam da li cu u zivotu vise videti, porodice su se cepale, raspadale, ubijale. To ej bio gradjanski rat.

PS-Da ne bude da pricam u prazno, znam slucaj coveka koji je u Hrvatskoj zamalo stradao dva puta, jednom od Hrvata, jednom od Srba i koji nije pravio razliku u vojnim akcijama (u smislu, da su jedne bile oslobodilacke, a druge genocidne).

PPS-Zaista se izvinjavam na offtopicu, svi znaju da retko to radim, ali morala sam ovo da napisem.
 
podelom KiM automatski priznajete za pravo Albancima na Kosovu NA njihovu nezavisnost...dakle one skupove koje organizirate po Evropi i svetu i svi ostali napori da Kosovo ostane u Srbiji :arrow:PADAJU U VODU:!:

Nećemo da DELIMO KiM: Samo AP-granicu treba pomaknuti na jug, do sadašnje linije razgraničenja! Na taj način povećavamo Centralnu Srbiju, a smanjujemo KiM! Jasno!
 
Postojala je Vojna krajina (granica) u Habzburškoj monarhiji, ali ne može se izjednačavati sa RSK.
Srbi su se pozivali na konstitutivnost i pravo na samoopredeljenje, na osnovu svog tumačenja ustava SFRJ.
Kosovo nikad nije postojalo kao neki politički entitet, već samo geografski, dok onaj satrap i ubica srpskog naroda sa šifrovanim imenom nije ga proglasio i tu nema poređenja sa Dalmacijom.
Kosovo je i noviji slovenski (srpski) naziv za tu teritoriju, a ime Dalmacija je više od hiljadu godina starije, još od starih Rimljana i pre.

vidim da smo se razumijeli...
ustvari nije neko posebno razumijevanje nego cinjenice i fakti, pogotovo boldovano

o povijesti Kosova ne znam mnogo, uglavnom ono sto procitam na ovom forumu, ali moje poredenje sa Dalmacijom se odnosilo na cisto postojeci geografski pojam...dok nekakva krajina u RH ne postoji i nije nikada postojala, cak ni kao geografski pojam, dok je Srbi nisu pokusali izmisli...ali time sto su je izmislili ne cine je postojecom...moze se pricati o Lici, Kordunu itd., a ne o nekakvoj rsk
 
vidim da smo se razumijeli...
ustvari nije neko posebno razumijevanje nego cinjenice i fakti, pogotovo boldovano

o povijesti Kosova ne znam mnogo, uglavnom ono sto procitam na ovom forumu, ali moje poredenje sa Dalmacijom se odnosilo na cisto postojeci geografski pojam...dok nekakva krajina u RH ne postoji i nije nikada postojala, cak ni kao geografski pojam, dok je Srbi nisu pokusali izmisli...ali time sto su je izmislili ne cine je postojecom...moze se pricati o Lici, Kordunu itd., a ne o nekakvoj rsk
...citam danas traze "neki" neku odstetu od Nas za neke logore..svasta...
 
Dalmacija, kao i Panonija su pojmovi koji su nastali mngoo pre nego sto su Srbi i Hrvati dosli na ove prostore, to su bile Rimske provincije. Valjda ovo svi znaju.

Ne znam da li znaju da je Dalmacija kao rimska provincija pocinjala od Cacka :P

@zvezdice..
nadrljale smo od Jomini
zadnji off iako ima veze sa temom
naravno da to svi znaju...a mi govorimo o geografskim pojmovima ...rsk nikada prije nego sto su je Srbi izmislili nije postojala, niti postoji sada, dok Kosovo nisu Albanci izmislili u zadnjih 20-ak god., kosovo je, kao geografska odrednica postojalo od prije, od kada neznam
 
@zvezdice..
nadrljale smo od Jomini
zadnji off iako ima veze sa temom
naravno da to svi znaju...a mi govorimo o geografskim pojmovima ...rsk nikada prije nego sto su je Srbi izmislili nije postojala, niti postoji sada, dok Kosovo nisu Albanci izmislili u zadnjih 20-ak god., kosovo je, kao geografska odrednica postojalo od prije, od kada neznam

Kosovo ti je bio pojam kao Baranja, Banija, Kordun, dok to Tile nije proglasio za A. OBLAST, a ne pokrajinu!:D
Dalje znaš!
 

Back
Top