Да ли је дошло време да се аболирају "пет М"?

Крста

Poznat
Poruka
7.429
У светлу договарања око формирања владе, подсетићу вас на следеће речи Милутина Мркоњића.

On je ponovio da, kad god sretne Borisa Tadića, on ga pita za sudbinu svojih "pet M prijatelja".
To su Dragoljub Milanović, Mirjana Marković, Marko Milošević, Rade Marković i Mihalj Kertes, za koje Mrkonjić smatra da su nevini. Zbog ovoga je lider SPO-a tražio da se DS izjasni o Mrkonjiću, koji "ovakvim izjavama ponižava i vređa sve žrtve od 1990. do 2000."

Mrkonjić, međutim, odbacuje te navode Vuka Draškovića i kaže da svi građani znaju ko je on.

"Ja sam dobar inženjer i graditelj i ja ne vređam nikoga kada kažem ko su moji prijatelji o kojima brinem i za koje smatram da su nevini", rekao je Mrkonjić u emisiji "Između dve vatre" B92.
Visoki funkcioner SPS-a je rekao da smatra da je Dragoljub Milanović nevin čovek koji služi kaznu koju nije zaslužio.
"Ja se sa tom presudom ne slažem, znam da Dragoljub ništa nije skrivio. Presuda je doneta i ja je poštujem, ali je on nevino osuđen čovek", kaže Mrkonjić.
Dragoljub Milanović, koji je tokom devedesetih bio direktor RTS-a, je, podsetimo, osuđen na 10 godina zatvora zbog pogibije 16 radnika RTS-a prilikom bombardovanja 1999. godine.
Mrkonjić takođe sumnja i u ispravnost presuda na koje je osuđen nekadašnji šef DB-a Radomir Marković.
Ipak, on kaže da smatra da te sumnje nemaju veze sa vladom u kojoj sedi kao ministar za infrastrukturu i energetiku.
"Ja samo pomažem ljudima koji su osuđeni, to su moji prijatelji i ja ne mogu da ih izbrišem. A mislim i da je sramota za ovu zemlju što sudi Miri i Marku", naveo je Milutin Mrkonjić.
"Ja ne osuđujem režim, samo sam rekao da osuđujem sistem u kome se proganjaju ljudi koji nisu osuđeni. To su tih pet M. To su moji prijatelji. Ja ne znam kakav je vaš odnos prema prijateljima... "

17. 11. 2011.
Извор: Блиц

Да ли мислите да је сада дошао тренутак да се коначно аболирају људи које је Мркоњић навео?
Како гледате на то?
Ја апсолутно подржавам Мркоњића, штавише, сматрам да је куцнуо час да се прекине хајка у јавности која траје против њох већ годинама.
 
Гурате народу прст у око. Лоше ће да буде по вас.
Ко коме гура прст у око?
Пре ће бити да Демократска странка то ради из дана у дан, незадовољни су што је Ивица променио мишљење (тј. спустио их на праву меру) па се гађају глупим саопштењима.
И притом не дозвољавају Мири и Марку да се врате у своју домовину, Милановић због НАТО злочина у згради државне телевизије лежи невин у затвору...
И сад ми кажи, ко гура прсте у очи овде?:think:
 
2qkqde8.jpg
news_501.jpg

0401-bosko-karanovic.jpg
sudenje-dragoljub-milanovic-optuznica-1328585176-70249.jpg


Сви на окупу. :super:
 
Ко коме гура прст у око?
Пре ће бити да Демократска странка то ради из дана у дан, незадовољни су што је Ивица променио мишљење (тј. спустио их на праву меру) па се гађају глупим саопштењима.
И притом не дозвољавају Мири и Марку да се врате у своју домовину, Милановић због НАТО злочина у згради државне телевизије лежи невин у затвору...
И сад ми кажи, ко гура прсте у очи овде?:think:

Треба вратити и Миру и Марка, наравно !!!
Да нам буду на дохват руке.
 
Milanovic je dokazano pilotirao NATO avionom koji je zgradu zlocinacke televizije raketirao - kao legitimnu vojnu metu , po svim pravilima medjunarodnog prava ... :rtfm: .. da guli do kraja kaznu !!! ....

A za ove ostale ??' :think:

Pa moracemo prihvatiti realnost na terenu ... neki su godinama u zatvoru po krajnje sumnjivim i optuznicama i presudama ...

Licno smatram da bi Mira mogla ostati u Moskvi i dalje - em joj je tamo lepse , em je ovde rekla sve sto je imala da kaze - a tamo joj se ocito ne prica ( Rusi su ukapirali da je najpametnija kad cuti ) .... Ako i ovde zacuti - ok .. moze da prodje .... kao da ce biti jedina dalabu u Srbiji .... :manikir:

Mali Marko ??? Pa sta znam - neki ,, Otporasi ,, su se zalili da im je pretio ... big dil ... ma nek se vrati , ako je toliko glup da jednu svetsku metropolu zameni balkanskom kasabom .... :manikir:
 
Poslednja izmena:
У светлу договарања око формирања владе, подсетићу вас на следеће речи Милутина Мркоњића.



Да ли мислите да је сада дошао тренутак да се коначно аболирају људи које је Мркоњић навео?
Како гледате на то?
Ја апсолутно подржавам Мркоњића, штавише, сматрам да је куцнуо час да се прекине хајка у јавности која траје против њох већ годинама.



Traje hajka?

Jao jadni, kako mi ih je žao.

Ti skotovi treba da budu srećni što nisu povešani na Terazijama 5. oktobra 2000. godine (neoprostiva greška DOSmanlija).

Da su oni dobili ono što su zaslužili i ova današnja politička eLjita bi se drugačije ponašala.
 
У светлу договарања око формирања владе, подсетићу вас на следеће речи Милутина Мркоњића.



Да ли мислите да је сада дошао тренутак да се коначно аболирају људи које је Мркоњић навео?
Како гледате на то?
Ја апсолутно подржавам Мркоњића, штавише, сматрам да је куцнуо час да се прекине хајка у јавности која траје против њох већ годинама.

Nikakva abolicija ne dolazi u obzir !
Ni sada, niti kasnije.
Srpsko pravosuđe treba da istraje da pred lice pravde privede i javno sudi
Miri Marković i njenom sinu.
Smešna je optužnica za Miru o tamo nekakvim stanovima i dadiljama....
Stoji ta veštica,direktno, i iza mnogih likvidacija !
A,tifusaru (pegavom) Mrkonjiću zahvaliti se na dosadašnjoj saradnji.
Zaslužio je pecanje....
 
Traje hajka?

Jao jadni, kako mi ih je žao.

Ti skotovi treba da budu srećni što nisu povešani na Terazijama 5. oktobra 2000. godine (neoprostiva greška DOSmanlija).

Da su oni dobili ono što su zaslužili i ova današnja politička eLjita bi se drugačije ponašala.

Гиљотина је за деспоте, па нећемо ваљда мењати тековине Комуне !!!
 
Traje hajka?

Jao jadni, kako mi ih je žao.

Ti skotovi treba da budu srećni što nisu povešani na Terazijama 5. oktobra 2000. godine (neoprostiva greška DOSmanlija).

Da su oni dobili ono što su zaslužili i ova današnja politička eLjita bi se drugačije ponašala.

Баш лепо и цивилизовано... из тебе проговара прави ДОС јуришник... да ниси можда украо коју слику из Скупштине тог дана? :think:
 
Milanovic je dokazano pilotirao NATO avionom koji je zgradu zlocinacke televizije raketirao - kao legitimnu vojnu metu , po svim pravilima medjunarodnog prava ... :rtfm: .. da guli do kraja kaznu !!! ....



Znao je da će zgrada RTS-a biti bombardovana, a nije evakuisao pomoćno osoblje iako je postojao nalog Savezne vlade da se to učini.

On je odgovoran za smrt tih ljudi koliko i pilot NATO pakta koji je ispalio raketu.
 

Back
Top