Da li je DOS ispunio obećanja?

Jesu li DOS-ovci ispunili obećanja?


  • Ukupno glasova
    25
  • Anketa je zatvorena .

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Pojedini lideri Demokratske opozicije, koji su predvodili promene 5. oktobra 2000. godine, priznaju da nije urađeno mnogo od onoga što je tada obećano.

(FoNet, arhiva)

Danas se navršava devet godina od velikog mitinga tadašnje ujedinjene Demokratske opozicije Srbije koji je označio kraj vladavine režima Slobodana Miloševića.

Akter petooktobarskih promena, bivši premijer Zoran Živković, smatra da se ni devet godina kasnije nije uradilo mnogo od obećanog.

“Danas smo u kalendarskoj 2009. godini, a na pragu smo da budemo u 1995. ili ‘94. zato što je kontrarevolucija, teška reč, ali tačna, počela puzajući posle 6. oktobra, dan posle 5. oktobra, to jest noć, kada je Koštunica sprečio DOS da izvrši sve promene koje su bile potrebne za ostvarivanje diskontinuiteta sa prethodnom vlašću, nego je otišao te večeri kod Miloševića”, ocenio je Živković u emisiji "Utisak nedelje" na TV B92.

I Nebojša Čović rekao je u istoj emisiji da obećanja koja su data u ugovoru potpisanom na Preobraženje 2000. nisu ispunjena.

“Ta zamisao je imala ideju da će toliko puno stranaka napraviti takav sistem da će jedna stranka kontrolisati drugu, međutim u tome se zanemarilo da ime dve krupne stranke, a da su ostale male stranke i onda je krenulo namirivanje. Kadrovi nisu bili kompetentni”, smatra Čović.



Dragoljub Mićunović, nekadašnji predsednik Demokratskog centra, a sada predsednik političkog saveta Demokratske stranke, priznaje da su neka očekivanja izneverena, ali ipak kaže da se ne može tvrditi da se ništa nije dogodilo i da je sada situacija još gora.

"Kao ozbiljni ljudi moramo znati da se stvari ne dešavaju uvek kako vi očekujete. Ne možete na sve događaje da utičete. Velike istorijske promene događaju se tek ako je dubina društva za to spremna", rekao je Mićunović, gostujući u vestima TV B92.

On je podsetio na neke uspehe DOS-ove vlade.

"Najvažnija stvar je da nismo više izolovani, sada smo članovi svetske zajednice, i zemlja smo koja teži Evropskoj uniji. Imamo većinu stanovništva koja vidi svoju perspektivu u EU i pokušava da usvoji te standarde. Stabilizovano je monetarno tržište, ljudi su zaboravili kako je izgledala inflacija, prodavnice... Mnoge stvari su i u tom pogledu urađene", rekao je Mićunović.

Možete pogledati snimak gostovanja Dragoljuba Mićunovića u vestima TV B92.



Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić rekao je da smatra da je ispunjeno ono zbog čega je tada formirana Demokratska opozicija Srbije - obaranje režima na miran i demokratski način, bez prolivanja krvi.

"To je najvažniji posao koji je DOS ispunio. Druga dva zadatka su delimično ostvarena - početak ekonomskih, političkih, društvenih reformi i trasiranje puta ka Evropskoj uniji. To su ujedno i najveći promašaji tadašnjeg DOS-a", rekao je Ljajić.

Ljajić je ocenio da se "tu završava spisak onoga što je pozitivno" i da se zato ne može izraziti zadovoljstvo učinjenim u proteklih devet godina.

"Očito da ta politička grupacija sa 18-9 političkih stranaka, različite političke provenijencije, nije imala dovoljno unutrašnjih kapaciteta da sprovede ove reforme i Srbiju dovede do vrata Evropske unije", zaključio je Ljajić.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=05&nav_category=11&nav_id=384825
Eto,pitanje je prosto.Jesu li DOS-ovci ispunili obećanja?Gledajući Živkovića u ''Utisku'',koji kaže da ništa nije obećao,onda jesu.Šta mislite?
 
image10051803fox.jpg


jedan iz prtijske galerije na kopovima kolubare, hvali se kako `nije pokleknuo pred pavkovicem i automatima`

jadna logika coveculjka

u vezi teme, meni nisu nista obecali,

odmah sam znao da su lazljivi nikogovici i skorojevici.

posto nista dobro za narod nije proizaslo, mi smo u pravu, kao sto smo uvek bili

politicki i ljudski patuljci i ne mogu bolje, da potrose tudje to da, da nesto posteno rade ...ic
 
potpuni debakl...potrosise mi 9 godina zivota ....ovima bi trebalo po 5 zivota da ispune svoja obecanja...ali posto su unistili i raskucili sve ---sa ovima se ne moze nigde....kad se desi neka nova revolucija sve ove treba pohapsiti i njih i sve njihove saradnike...uspostaviti sud koji ce im utvrditi trenutno materijalno stanje---uporediti sa stanjem na dan 5.10.2000.---razliku konfiskovati...utvrditi stvarnu stetu njihovim politickim delovanjem---politicku i ekonomsku....osuditi ih na izdrzavanje kazne u neki rudnik...
 
Naravno da nije ispunio obećanja, ali je isto tako vidljivo da DOS ne postoji još pd decembra 2003. godine, a jedna od njegovih ključnih ličnosti u međuvremenu je ubijena. Jedino što se politička scena u Srbiji bitno izmenila, samo donekle profilisala, a mnogi od vođa ondašnjeg DOS-a, sada su politički marginalci.
 
image10051803fox1.jpg


jos jedan iz galerije `tihih` junaka sa kopova kolubare

slusam ga i - on ni sam dan danas ne zna sta je radio i sta je uradio, predstavlja se kao nepartijska licnost, a ono posle 5/10 enormne kradjje na kopovima kolubare, kroz rad nepostojecih privatnih masina i vozila. zanimala ga drzxavna politika, a ono sto ga hrani tu se ne razume bas najbolje

nabliza i najlaksa kvalifikacija nekog ko da nesto za nista, je politicki idiot - naglasavam politicki, jer ga kao coveka i ne znam, mozda je panja od coveka, a mozda mafijas
 
potpuni debakl...potrosise mi 9 godina zivota ....ovima bi trebalo po 5 zivota da ispune svoja obecanja...ali posto su unistili i raskucili sve ---sa ovima se ne moze nigde....kad se desi neka nova revolucija sve ove treba pohapsiti i njih i sve njihove saradnike...uspostaviti sud koji ce im utvrditi trenutno materijalno stanje---uporediti sa stanjem na dan 5.10.2000.---razliku konfiskovati...utvrditi stvarnu stetu njihovim politickim delovanjem---politicku i ekonomsku....osuditi ih na izdrzavanje kazne u neki rudnik...

Ma, da je ne znam ko dosao na vlast 2000 sta je mogao da napravi?

A narod nece vise komunjare, jedine koji su sposobni nesto da naprave kako valja ...

Pa eto onda...

:kafa:

:whistling:
 
Ajde malo da budemo realni za promenu ?
I da priznamo da je Dos ispunio glavno obecanje dato 5.oktobra...
Ja se licno secam kada je Djelic na pitanje novinara kada je sleteo u beograd, oko toga da li ce i kada biti bolja situacija u srbiji odgovorio ''JEDNOM CE BITI BOLJE''
I to obecanje je i ostvario, jer je on TAJ JEDAN i bez predmetno mu je MNOGO BOLJE NEGO PRE 9GOD.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Ajde malo da budemo realni za promenu ?
I da priznamo da je Dos ispunio glavno obecanje dato 5.oktobra...
Ja se licno secam kada je Djelic na pitanje novinara kada je sleteo u beograd, oko toga da li ce i kada biti bolja situacija u srbiji odgovorio ''JEDNOM CE BITI BOLJE''
I to obecanje je i ostvario, jer je on TAJ JEDAN i bez predmetno mu je MNOGO BOLJE NEGO PRE 9GOD.

ja se ne secam, al verujem

jel stvarno to rekao?
 
Ajde malo da budemo realni za promenu ?
I da priznamo da je Dos ispunio glavno obecanje dato 5.oktobra...
Ja se licno secam kada je Djelic na pitanje novinara kada je sleteo u beograd, oko toga da li ce i kada biti bolja situacija u srbiji odgovorio ''JEDNOM CE BITI BOLJE''
I to obecanje je i ostvario, jer je on TAJ JEDAN i bez predmetno mu je MNOGO BOLJE NEGO PRE 9GOD.

ne secam se ovoga al djelic bio i ostao shaljivdzija tako da ne sumnjam u istinitost izjave:mrgreen:
 
Da, spavaju gladni, goli, bosi, mrtvi u grobu... Potpuna tišina i pusta zemlja.

Zatvore ima svaka drzava, a kako su domaci kriminalci i narodni neprijatelji bili znatno brutalniji od svojih kolega u drugim drzavama, skladno tome su i pojedini domaci zatvori, poput onog na Golom Otoku, bili za nijansu brutalniji od drugih.

Sve u interesu bezbednosti ostalih gradjana.
 

Back
Top