Да ли је добро или лоше бити промискуитетан?

Taj deo je najlaksi , uzori u drustvu.....niko ne pita da li je dobro ili lose, nego moja generacija sta misli o tome....
Е баш то, то мене занима. Да ли је добро или лоше? Ја сам дао пример на целој популацији али то су врло екстремистички ставови

А ти си им бројао партнере?

Овде пишете о сексуалном поремећају,

а као пример наводите тинејџерке које желе да експериментишу у Будви (на мору), јер их повукло друштво.

А и то понашање твојих другарица вероватно, ако је и слободније, трајало је неких шест месеци, док није нашла озбиљнијег дечка.

Буквално не знам ни једну особу која је промискуитетна на начин на који овде у последње време стално пишете о промискуитету.

Буквално не знам особе које ускачу у кревете са непознатим особама. Не кажем да не може да се деси, али то је таква реткост, а и тај неко сигурно није рандом лик са улице.

То што се неко некад опусти на летовању, због мора и плаже, то није промискуитет. То што је неко окружен са пуно припадника супротног пола, па има ивше могућности које тек по некад искористи, то није промискуитет.

то што је неко слободан годинама, па повремено нађе сексуалне партнере, некад и за краћи период, па и једно вече, то није промискуитет.

Посебно не на начин на који га ви овде доживљавате.
Добро, све си ти у праву. Само, не знаш боље од мене оно што ја видим и што знам.

jer žene imaju daleko više prilika, udvarača, i nasrtanja što emotivnih što seksualnih itd.
Pa kad žena koja može izabere da neće-to je baš jak karakter.
Muškarcima je svakako teže, pa sve i da hoće, zavisi hoće li uspijeti...
Тако је, но да не крене нека феминистичка прича...неке ствари су лакше женама, неке мушкима, све је то тако како је. Али сигурно је, жена је ловина, која може да бира да бежи или да буде ухваћена. Уз то, она диктира

Upravo je to ono o čemu govorim. Žena se može heftati bilo kada. Uđe u klub, odabere mladića i to jee to. Male su šanse da će muško odbiti ako je već u klubu i traži tako nešto. Muško mora imati štošta nešto da bi uopšte i prišao devojci, pa je "obradio" itd. Nama je znatno teže. I upravo zato ja želim ženu koja zna šta je samokontrola i koja ume da kaže ne. Koja će naći "pravog" momka za nju, a ne nekog ko bi samo da je kresne i odbaci.

Dovoljno je samo staviti muškarca da čeka par meseci u vezi. Odmah se filtrira kome je do seksa, a kome je do prave veze i ozbiljnijih planova.
Слажем се скроз са тобом. Тако је, с тим да су код мене чак две онако речима тражиле секс а ја одбио, да се похвалим!!!!!

Шалу на страну, ништа злонамерно, за све си у праву. А ја сам, да не буде да се уздижем, свакако остао сува кухца🤣

Drugo , seks je proizvod, pa se konzumira odvojeno od emocija, promiskuitet je onda to cesto menjanje partnera da bi se unosila raznovrsnost ishrane i onda je sve lepse zacinjeno.
Е овде је то... Бар по ономе што кажу џорџ, мане, паула, да не цитирам и не наводим да се неко не наљути на мене

Слажем се скроз са тобом. Тако је, с тим да су код мене чак две онако речима тражиле секс а ја одбио, да се похвалим!!!!!

Шалу на страну, ништа злонамерно, за све си у праву. А ја сам, да не буде да се уздижем, свакако остао сува кухца🤣
Ima nesto kod muskih sto treba reci , a to je da im se nece ako zena vodi inicijativu,
Ja bas i ne vidim uvek razlog za to , volim da zena vodi.....ali ne volim da me satire kao individuu...znaci da vodi moze sve...ali da se ne zezne pa da pomisli da je to potpuno potapanje licnosti , ja ne potapam zene sa kojima sam, naprotiv pomazem im u svemu , s tim sto uslove pomoci bira zena, pa je nezgodno kad kopira neke druge muskarce gde nastupa potapanje zene....
E ta igra mi ne prija...nekad pustim ali naglasim da ne moze iskljuciti muskost kod mene...tako to zovemo da bude jasnije...najlakse je..
Ne znaci da se necu sloziti, ali onda mora da me simulira kako treba...da predvidja moje reakcije...to dozvoljavam...inicijativu i u remote obliku..

Ima nesto kod muskih sto treba reci , a to je da im se nece ako zena vodi inicijativu,
Ja bas i ne vidim uvek razlog za to , volim da zena vodi.....ali ne volim da me satire kao individuu...znaci da vodi moze sve...ali da se ne zezne pa da pomisli da je to potpuno potapanje licnosti , ja ne potapam zene sa kojima sam, naprotiv pomazem im u svemu , s tim sto uslove pomoci bira zena, pa je nezgodno kad kopira neke druge muskarce gde nastupa potapanje zene....
E ta igra mi ne prija...nekad pustim ali naglasim da ne moze iskljuciti muskost kod mene...tako to zovemo da bude jasnije...najlakse je..
Ne znaci da se necu sloziti, ali onda mora da me simulira kako treba...da predvidja moje reakcije...to dozvoljavam...inicijativu i u remote obliku..
Ја уопште не волим игре. Само истина и реала.

Е овде је то... Бар по ономе што кажу џорџ, мане, паула, да не цитирам и не наводим да се неко не наљути на мене
Pa nisam dzabe naveo ostale kategorije, i ostalo neko shvata kao promiskuitet, ne verujes?
Probaj da budes promiskuitetan na 3 ili 4 nacin, sto zbog ovog ili onog razloga bices etiketiran kao promiskuitetan, zato i pomenuh kvazi promiskuitet...sto ne znas nije se ni desilo...

Po om misljenju najbrojnije su 3 i 4 kategorija....ne 2...to sad 2 hvata zalet....ali 3 je uvek brojna, cesto se zove dr.olja, ali niko od takvih osoba ne voli taj naziv pa se i ne prihvata lako....A 4 je cuveni problem, taman nadjoh pravu kad naleteh na fatalnu....

Trec seks je izvor ljubavi , i ako je u pitanju cisti animal shvatanje, onda je seks ustvari ljubav....pa se traganje za emocijom ljubavi svodi na traganje za dobrim seksom, promiskuitet tu definise okolina kao sto definise i adekvatnost razlike u godinama ili novcanim sredstvima...visini ili ko zna cemu...Sama osoba ne definise tu promiskuitet jer je nedeljivo vezan sa idejom ljubavi kakvom je ona vidi..
Па секс само са особом са којом знаш да само теби може то и ти само њој. То је интима, а промискуитетни на то гледају као на добар дан.

Trebao si kresnut ako nemaš ozbiljnih namera. He he

Многи ће рећи да је добро, или лоше, и мишљења ће бити скроз подељена.

Али сигурно да постоји нешто што ће одредити да ли промискуитет има више предности или мана. Ипак, филозофија је ту да открије опште одговоре а не само личне и субјективне. Зашто је промискуитет уопште лош? Или још боље питање, зашто је добар?

Било би лепо одговорити на ова питања и проценити да ли и како промискуитет утиче на особу, друштво, и какве су краткорочне и дугорочне последице истог.
Nije lose ako se nadje normalna osoba za ceo zivot sto je nemoguce,jer znas vec zbog onih spodoba koje unistavaju patrijarhat kad su opstajali po pola veka zajedno

Па секс само са особом са којом знаш да само теби може то и ти само њој. То је интима, а промискуитетни на то гледају као на добар дан.
To je onda tvoja definicija promiskuiteta.....
Kazem svako ima svoju...
Ali kad je cvrsto drzis u grupi, onda nema lelujanja...zato su dobre grupe, a zato su Srbi lelujavi....jer kad sam pravis kategorije, onda si wannabe..

Mozda treba reci , da ne samo pojam promiskuiteta , nego i strategija prema seksualnom iskustvu zavisi od moda koji izaberete..

Naravno da ce oni iz grupe 2 da gledaju da osete sto vise u zivotu, da skupe sto vise dozivljaja , a seks je najbrzi i najjeftiniji nacin da ispunis zivot bez zaljenja...hedonisticki..
Koliko ti iskustva treba ako si grupa 3?
Nebitno je, radis ono sto ti se radi ali na bosanski nacin....imam decka tog i tog..., tj svaki seks je i povezivanje ili pokusaj kreiranja trajne seksualne, ljubavne veze..

Ako pitas takvu osobu da li je promiskuitetna, , mozes dobiti odtovor niisam imala ili nisam imao srece...ali se nedam...a cifra razlicitih moze biti pozamasna...
Jos se tu uplete ono treba svakog probati , ili dati mu sansu....

Grupa 4 je tu vec sa nekim blagim ogranicenjima...jer ima neke druge zahteve , ne samo seksualne...ali to nece smanjiti broj razlicitih partnera, malo ce smanjiti u praksi, jer je princip selekcije zasnovan na fizickoj interakciji i probi..
Dakle grupa 4 ce u strategiji biti itekako promiskuitetna, tj ako vidi nesto interesantno bacice se na to ako nema trenutnu vezu....sto neko drugi moze tumaciti kao promiskuitet...jer spolja tako izgleda...Nekad osoba moze iz grupe 4 skociti u grupu 2....eto st moze stil zivota uciniti , to je kad se igras sa principima na neadekvatan nacin...

Glupo bi bilo strategiju trazenja ljubavi u zivotu osobi iz grupe 4 ograniciti na nesto drugo...
Pa ipak postoji....
Ne u danasnjim modelima ponasanja, tako da osoba mora da pravi svoj model ponasanja sto retko prolazi...ali taj model bi izgledao , osoba npr smatra da je sasvim logican nastavak izlaska u grad ili na veceru , i seks posle te vecere....ili izlaska..
Naravno ako je partner zadovoljio ljudske kriterijume, nazovimo to one druge kriterijume koji postoje, npr karijera, uspesnost, novac, ovo ono..
Da je neki drugi model na trzistu prisutan, npr da se moze kao nekad , gledati pa igrati na saborima, vasarima, ili setati na korzou , i tako produbljivati spoznaju o partneru , onda bi 4 bila manje seksualna, a vise ljubavna kategorija..ali danas to nije, sto mozemo zahvaliti dobu Sodomije i gomore...

Nisu svi za brzi ulazak u seksualne vode....ali sam princip kradje seksa od zene i zeninog cuvanja seksa od muskarca, je u osnovi vec predefinisan kao seksualni i seksualna igra...i to menja sustinu...nije flert igrarija, gde ima navodjenja kao npr 80tih , gde kao u brilijantinu ili tako nekim filmovima ali i u realu , jedan partner igra tik, drugi tak, i tako se medjusobno usmeravaju sta im odgovara, i preko vise ili manje izrazenog flerta sebe i nagradjuju i upoznaju sa partnerom.

Na zalost, racunati na nepostojece modele muvanja, je uzasan potez...cini se da nije katastrofa takva odluka, ali jeste..

Tako da iz ugla strategije zivota, i u zivotu , pa i u braku , jer je brak za vecinu cilj pre formiranja porodice...vrlo je vazno imati u vidu koji ste tip seksualnog i tip promiskuitetnog ponasanja..

Mozda treba reci , da ne samo pojam promiskuiteta , nego i strategija prema seksualnom iskustvu zavisi od moda koji izaberete..

Naravno da ce oni iz grupe 2 da gledaju da osete sto vise u zivotu, da skupe sto vise dozivljaja , a seks je najbrzi i najjeftiniji nacin da ispunis zivot bez zaljenja...hedonisticki..
Koliko ti iskustva treba ako si grupa 3?
Nebitno je, radis ono sto ti se radi ali na bosanski nacin....imam decka tog i tog..., tj svaki seks je i povezivanje ili pokusaj kreiranja trajne seksualne, ljubavne veze..

Ako pitas takvu osobu da li je promiskuitetna, , mozes dobiti odtovor niisam imala ili nisam imao srece...ali se nedam...a cifra razlicitih moze biti pozamasna...
Jos se tu uplete ono treba svakog probati , ili dati mu sansu....

Grupa 4 je tu vec sa nekim blagim ogranicenjima...jer ima neke druge zahteve , ne samo seksualne...ali to nece smanjiti broj razlicitih partnera, malo ce smanjiti u praksi, jer je princip selekcije zasnovan na fizickoj interakciji i probi..
Dakle grupa 4 ce u strategiji biti itekako promiskuitetna, tj ako vidi nesto interesantno bacice se na to ako nema trenutnu vezu....sto neko drugi moze tumaciti kao promiskuitet...jer spolja tako izgleda...Nekad osoba moze iz grupe 4 skociti u grupu 2....eto st moze stil zivota uciniti , to je kad se igras sa principima na neadekvatan nacin...

Glupo bi bilo strategiju trazenja ljubavi u zivotu osobi iz grupe 4 ograniciti na nesto drugo...
Pa ipak postoji....
Ne u danasnjim modelima ponasanja, tako da osoba mora da pravi svoj model ponasanja sto retko prolazi...ali taj model bi izgledao , osoba npr smatra da je sasvim logican nastavak izlaska u grad ili na veceru , i seks posle te vecere....ili izlaska..
Naravno ako je partner zadovoljio ljudske kriterijume, nazovimo to one druge kriterijume koji postoje, npr karijera, uspesnost, novac, ovo ono..
Da je neki drugi model na trzistu prisutan, npr da se moze kao nekad , gledati pa igrati na saborima, vasarima, ili setati na korzou , i tako produbljivati spoznaju o partneru , onda bi 4 bila manje seksualna, a vise ljubavna kategorija..ali danas to nije, sto mozemo zahvaliti dobu Sodomije i gomore...

Nisu svi za brzi ulazak u seksualne vode....ali sam princip kradje seksa od zene i zeninog cuvanja seksa od muskarca, je u osnovi vec predefinisan kao seksualni i seksualna igra...i to menja sustinu...nije flert igrarija, gde ima navodjenja kao npr 80tih , gde kao u brilijantinu ili tako nekim filmovima ali i u realu , jedan partner igra tik, drugi tak, i tako se medjusobno usmeravaju sta im odgovara, i preko vise ili manje izrazenog flerta sebe i nagradjuju i upoznaju sa partnerom.

Na zalost, racunati na nepostojece modele muvanja, je uzasan potez...cini se da nije katastrofa takva odluka, ali jeste..

Tako da iz ugla strategije zivota, i u zivotu , pa i u braku , jer je brak za vecinu cilj pre formiranja porodice...vrlo je vazno imati u vidu koji ste tip seksualnog i tip promiskuitetnog ponasanja..
Слажем се али ту је секс надређен у односу на љубав тј претпостављам. Прво секс па онда љубав. Ипак секс је интима, неким здравим редоследом, требало би обратно?

Одлично запажање што се група тиче.

Retko ko nije imao više od 1 partnerku/partnera.

Tako da smo svi. U principu.

Ali. Oni kojima je to životni stil znaju kako je biti pun a prazan. A onima kojima nije prazan a pun. I svako kako vidi svoju čašu tako i prazni i puni je.
Sa sazrevanjem se odnos menja na većinski, da partner postane životna obaveza a ne ono što je bilo do sazrevanja životna avantura ili prilika dok se ne pronađe prava osoba za život kad posle sazrevanja više ne želiš prolaznost...
Kompromisniji smo kako smo iskusniji...

Naravno. Ne svi.

I tako... Život prođe...

Такође, врло сам сличног размишљања. И исто питање постављам
Ne znaš dok ne izjebete jedno drugo, i bukvalno i figurativno...

Naravno, postoji i mogućnost bez te vulgarnosti. Sklad s kompromisima. I bez promene partnera do kraja života...
Ali, dok nemaš partnera ne znaš dal je za život ili za dve sedmice u kojim te više figurativno nego bukvalno pojebe..

A sa ovom prvom opcijom si izjeban do kraja života. Bio njen ili nenjen...

Back