Да ли је добро или лоше бити промискуитетан?

Zato ti je majka priroda dala moralnu svest i savest da razlikuješ dobro od lošeg, prihvatljivo od neprihvatljivog, da ga imaš neki stav prema tome. A, posle nje i zakoni koji su oblikovali savremena društva...
Мислим да је ово за законе и саврмена друштва тачно. За природу вреди расправити

Чуо си?

Гледао на телевизији?

Колико таквих особа знаш?
Чуо, познајем доста другарица које тако функционишу. На телевизији мање ал мислим да је било и на ТВ. Био је један филм, сад сам се сетио, нешто црна змија, тако се звао некако... Јаук црне змије.

Nazalost to je relatovan pojam koji razliciti ljudi razlicito tumace.Za nekoga je to bilo ko ko ima bilo kakva sekualna iskustva pre braka,za nekog je to neko ko je imao/imala vise od 3-4 partnera,za nekog je to osoba koja svoj sekualitet ne skriva cak ako ne menja partnere,za nekog je to osoba koja stupa u odnose na prvom sastanku...za nekog je to osoba koja ppnekad praktikuje neobavezni seks...obrni o kreni sve je stvar toga kako neko taj pojam tumaci.
То је особа која често и лако ступа у сексуалне односе са већим бројем партнера у релативно малом периоду. Можемо тако да објаснимо

Чуо, познајем доста другарица које тако функционишу. На телевизији мање ал мислим да је било и на ТВ. Био је један филм, сад сам се сетио, нешто црна змија, тако се звао некако... Јаук црне змије.
I kako bi opisao svoje drugarice? Mislim karakterno...stabilne, prizemne, svesne svojih mogućnosti...ili nekako drugačije?

ахам, другарица има 18 година, па хтела да промени неколико момака,

и ти закључио да је особа промискуитетна?

ахам, другарица има 18 година, па хтела да промени неколико момака,

и ти закључио да је особа промискуитетна?
Немој доносити такве осуђивачко-злонамерне претпоставке. Не, другарице имају 16-19, имале су 10 сексуалних односа и 30 ваћарења. Напију се па иду и по будви се деру "јебте ме, оћу да се иебем..."

Немој доносити такве осуђивачко-злонамерне претпоставке. Не, другарице имају 16-19, имале су 10 сексуалних односа и 30 ваћарења. Напију се па иду и по будви се деру "јебте ме, оћу да се иебем..."
Što imlicira moju pretpostavku da nisu emocionalne stabilne osobe...

Ovo mi zvuci kao da si ti pogresno protumacio dve pijane klinke kako se sprdaju...ili kao nesto sto se nije desilo uopste xD

А ти си им бројао партнере?

Овде пишете о сексуалном поремећају,

а као пример наводите тинејџерке које желе да експериментишу у Будви (на мору), јер их повукло друштво.

А и то понашање твојих другарица вероватно, ако је и слободније, трајало је неких шест месеци, док није нашла озбиљнијег дечка.

Буквално не знам ни једну особу која је промискуитетна на начин на који овде у последње време стално пишете о промискуитету.

Буквално не знам особе које ускачу у кревете са непознатим особама. Не кажем да не може да се деси, али то је таква реткост, а и тај неко сигурно није рандом лик са улице.

То што се неко некад опусти на летовању, због мора и плаже, то није промискуитет. То што је неко окружен са пуно припадника супротног пола, па има ивше могућности које тек по некад искористи, то није промискуитет.

то што је неко слободан годинама, па повремено нађе сексуалне партнере, некад и за краћи период, па и једно вече, то није промискуитет.

Посебно не на начин на који га ви овде доживљавате.

Dati olako sebe drugima za mene nije odraz kvaliteta, ma koliko se god žena promenila. U mojim očima će uvek biti osoba koja se lako davala drugima što meni pokazuje manjak njene samokontrole ili želju za "seksualnim eksperimentisanjem". To nisu kvaliteti žene ili buduće majke koje ja želim. Neka bude i najbolja žena, ja to ne mogu prihvatiti.

Pokazuje i nezrelost, koja ide uz manje godine, u većini slučajeva, osim ako nisi star-mali kao što sam izgleda ja bila, jer sam tako naučila u prodici od malena razmišljati zrelije i dalekosežnije, misleći o posljedicama...

Najvažnije je da je svako zadovoljan svojim izborom i posljedicama istih.
Ja svojim jesam, zadovoljna sam jakom samokontrolom, snagom volje i izborom života po svojim, višim vrijednostima. I vjerujem da je Bog mene iako se čak nisam ni smatrala vjernicom, nagradio partnerom za mene baš zbog te suzdržanosti od seksa kad mi je bilo najteže.
Iskreno u to vjerujem, jer žene imaju daleko više prilika, udvarača, i nasrtanja što emotivnih što seksualnih itd.
Pa kad žena koja može izabere da neće-to je baš jak karakter.
Muškarcima je svakako teže, pa sve i da hoće, zavisi hoće li uspijeti...

Ipak si upravu, ipak nije to ništa blaže za ženu. Žena se može hebabati koliko hoće i može, ako odluči tako, jer muškarci teže nalaze, pa kad i nađu ne bi propuštali priliku...

Pokazuje i nezrelost, koja ide uz manje godine, u većini slučajeva, osim ako nisi star-mali kao što sam izgleda ja bila, jer sam tako naučila u prodici od malena razmišljati zrelije i dalekosežnije, misleći o posljedicama...

Najvažnije je da je svako zadovoljan svojim izborom i posljedicama istih.
Ja svojim jesam, zadovoljna sam jakom samokontrolom, snagom volje i izborom života po svojim, višim vrijednostima. I vjerujem da je Bog mene iako se čak nisam ni smatrala vjernicom, nagradio partnerom za mene baš zbog te suzdržanosti od seksa kad mi je bilo najteže.
Iskreno u to vjerujem, jer žene imaju daleko više prilika, udvarača, i nasrtanja što emotivnih što seksualnih itd.
Pa kad žena koja može izabere da neće-to je baš jak karakter.
Muškarcima je svakako teže, pa sve i da hoće, zavisi hoće li uspijeti...

Ipak si upravu, ipak nije to ništa blaže za ženu. Žena se može hebabati koliko hoće i može, ako odluči tako, jer muškarci teže nalaze, pa kad i nađu ne bi propuštali priliku...
Upravo je to ono o čemu govorim. Žena se može heftati bilo kada. Uđe u klub, odabere mladića i to jee to. Male su šanse da će muško odbiti ako je već u klubu i traži tako nešto. Muško mora imati štošta nešto da bi uopšte i prišao devojci, pa je "obradio" itd. Nama je znatno teže. I upravo zato ja želim ženu koja zna šta je samokontrola i koja ume da kaže ne. Koja će naći "pravog" momka za nju, a ne nekog ko bi samo da je kresne i odbaci.

Dovoljno je samo staviti muškarca da čeka par meseci u vezi. Odmah se filtrira kome je do seksa, a kome je do prave veze i ozbiljnijih planova.

Ma šalim se 😁 Prvo bi bilo dobro da se definiše taj termin promiskuitet jer se uglavnom koristi u negativnom kontekstu. Što se mene tiče, nije ni negativan ni pozitivan. Ko kako želi i voli.
Hajde ja da onako na moj nacin....

Dakle vidim bar 4 a mozda i pet znacenja reci promiskuitet..

Da vidimo prvo sta je ljudima seks pa cemo videti i sta im je promiskuitet.

Prvo ili zadnje je, seks je zavisnost....
Drugo je seks je proizvod
Trece seks je izvor ljubavi i to na dva nacina, jedno je izvor emocije, a drugo je izvor identiteta i uskladjenosti....i
peto je, seks je i dushevna i duhovna stvar...tj religijski koncept

Promiskuitet kod seks zavisnosti je detaljno objasnjen u spanskim filmovima sa glumcem Javier Bardem, ne znam koji film, neka grupna terapija
Drugo , seks je proizvod, pa se konzumira odvojeno od emocija, promiskuitet je onda to cesto menjanje partnera da bi se unosila raznovrsnost ishrane i onda je sve lepse zacinjeno.
Trec seks je izvor ljubavi , i ako je u pitanju cisti animal shvatanje, onda je seks ustvari ljubav....pa se traganje za emocijom ljubavi svodi na traganje za dobrim seksom, promiskuitet tu definise okolina kao sto definise i adekvatnost razlike u godinama ili novcanim sredstvima...visini ili ko zna cemu...Sama osoba ne definise tu promiskuitet jer je nedeljivo vezan sa idejom ljubavi kakvom je ona vidi..

Cetvrta definicija , seks je trazenje sinhroniciteta i identiteta, tu je ono tinejdzersko trazim se trazim , na zalost danas je i ne znam da li sam gej ili strejt, lez ili trans...mora sve da probam...Tu promiskuitet jeste stvartrazenja mere izmedju kolaca i hrane...
Ali u mnogim stvarima ne menja sustinu same podele i zasto je promiskuitet ovakav ili onakav...

Peta je religijska podela, promiskuitet je do pet ostvarenih veza, seksualnih, jer posle tog broja krece razdvajanje seksualnog od duhovnog kod osobe...tj neminovno se to razdvaja...te psiha dobija taj promiskuitetni karakter...

Ovde je verovatno kao i kod svih stvari kod Srba , da nece nastupiti prepoznavanje nijansi, pa ce podela izgledati sasava..
Svaka od ovih kategoija ima svoje prednosti i svoje mane i svoju logku..
I cesto se izbegava da se nazovu jednim imenom jer ostale grupe ce to videti kao pezurativno pa ce osoba izbegavati radi moralne nadmenosti da koristi taj termin..

Zakljucak moze biti i sledece...
Drustvo forsira danas 3 i 4 tip promiskuiteta, ali je sve vise u opticaju i 2 tip promiskuiteta
Uzmite primer najcesceg modela upoznavanja ili muvanja, sto pre do kreveta pa posle cemo da se upoznamo ili onaj drugi , mora da se vidi da li smo seksualno kompatibilni...da li postoji seksualna a ne ljudska hemija..

Tu je izuzetno tesko , citaj nemoguce ostvariti bilo kakvu vezu ako imas religijski stav i definiciju promiskuiteta, jer su ti onda sve te osobe promiskuitetne i sto je jos gore, ne dozvoljavaju slow rate ili slow motion napredak u vezi..
Znaci ni 3, seksualna hemija, ni 4 model sto pre do kreveta da bi videli kompatibilnost nece blagonaklono prihvatiti neku odmerenost ili umerenost u pristupu seksu...

Cesto osobe tumace promiskuitet na osnovu iskazanog i recenog, a to je suprotno od sustine promiskuiteta....
Npr najefikasniji pristup danas u brzini seksu je da ona neda i brani , a ti da je krades, raznim marifetlucima...
Kako ce tim kriterijumima ona proceniti da je neko promiskuitetan, , dok ce ovog gore podelom preko sustine biti jasno, jer je na nivou uma...
Odgovor je preko price...ne preko sustine, nego moze biti isto ponasanje isti playerski stosevi , ali da nema price da je svaler ili da je mnogo u prometu i onda ce zakljucak biti nije promiskuitetan...Sustina uspesno zanemarena...pa je i nepotrebna....
Svaka takva procena ustvari odustaje od bilo kakve ideje o promiskuitetu...i uglavnom se drzi one, razlika izmedju 3 i 4, tj da li se trazi ili je njegova sustina stalno da bude animalan, napaljen....ili ona napaljena, zeljna, pzudna..
Tu promiskuitet ustvari jeste kvazi kategorija, koliko je javan nastup osobe, toliko je promiskuitetna...

Hajde ja da onako na moj nacin....

Dakle vidim bar 4 a mozda i pet znacenja reci promiskuitet..

Da vidimo prvo sta je ljudima seks pa cemo videti i sta im je promiskuitet.

Prvo ili zadnje je, seks je zavisnost....
Drugo je seks je proizvod
Trece seks je izvor ljubavi i to na dva nacina, jedno je izvor emocije, a drugo je izvor identiteta i uskladjenosti....i
peto je, seks je i dushevna i duhovna stvar...tj religijski koncept

Promiskuitet kod seks zavisnosti je detaljno objasnjen u spanskim filmovima sa glumcem Javier Bardem, ne znam koji film, neka grupna terapija
Drugo , seks je proizvod, pa se konzumira odvojeno od emocija, promiskuitet je onda to cesto menjanje partnera da bi se unosila raznovrsnost ishrane i onda je sve lepse zacinjeno.
Trec seks je izvor ljubavi , i ako je u pitanju cisti animal shvatanje, onda je seks ustvari ljubav....pa se traganje za emocijom ljubavi svodi na traganje za dobrim seksom, promiskuitet tu definise okolina kao sto definise i adekvatnost razlike u godinama ili novcanim sredstvima...visini ili ko zna cemu...Sama osoba ne definise tu promiskuitet jer je nedeljivo vezan sa idejom ljubavi kakvom je ona vidi..

Cetvrta definicija , seks je trazenje sinhroniciteta i identiteta, tu je ono tinejdzersko trazim se trazim , na zalost danas je i ne znam da li sam gej ili strejt, lez ili trans...mora sve da probam...Tu promiskuitet jeste stvartrazenja mere izmedju kolaca i hrane...
Ali u mnogim stvarima ne menja sustinu same podele i zasto je promiskuitet ovakav ili onakav...

Peta je religijska podela, promiskuitet je do pet ostvarenih veza, seksualnih, jer posle tog broja krece razdvajanje seksualnog od duhovnog kod osobe...tj neminovno se to razdvaja...te psiha dobija taj promiskuitetni karakter...

Ovde je verovatno kao i kod svih stvari kod Srba , da nece nastupiti prepoznavanje nijansi, pa ce podela izgledati sasava..
Svaka od ovih kategoija ima svoje prednosti i svoje mane i svoju logku..
I cesto se izbegava da se nazovu jednim imenom jer ostale grupe ce to videti kao pezurativno pa ce osoba izbegavati radi moralne nadmenosti da koristi taj termin..

Zakljucak moze biti i sledece...
Drustvo forsira danas 3 i 4 tip promiskuiteta, ali je sve vise u opticaju i 2 tip promiskuiteta
Uzmite primer najcesceg modela upoznavanja ili muvanja, sto pre do kreveta pa posle cemo da se upoznamo ili onaj drugi , mora da se vidi da li smo seksualno kompatibilni...da li postoji seksualna a ne ljudska hemija..

Tu je izuzetno tesko , citaj nemoguce ostvariti bilo kakvu vezu ako imas religijski stav i definiciju promiskuiteta, jer su ti onda sve te osobe promiskuitetne i sto je jos gore, ne dozvoljavaju slow rate ili slow motion napredak u vezi..
Znaci ni 3, seksualna hemija, ni 4 model sto pre do kreveta da bi videli kompatibilnost nece blagonaklono prihvatiti neku odmerenost ili umerenost u pristupu seksu...

Cesto osobe tumace promiskuitet na osnovu iskazanog i recenog, a to je suprotno od sustine promiskuiteta....
Npr najefikasniji pristup danas u brzini seksu je da ona neda i brani , a ti da je krades, raznim marifetlucima...
Kako ce tim kriterijumima ona proceniti da je neko promiskuitetan, , dok ce ovog gore podelom preko sustine biti jasno, jer je na nivou uma...
Odgovor je preko price...ne preko sustine, nego moze biti isto ponasanje isti playerski stosevi , ali da nema price da je svaler ili da je mnogo u prometu i onda ce zakljucak biti nije promiskuitetan...Sustina uspesno zanemarena...pa je i nepotrebna....
Svaka takva procena ustvari odustaje od bilo kakve ideje o promiskuitetu...i uglavnom se drzi one, razlika izmedju 3 i 4, tj da li se trazi ili je njegova sustina stalno da bude animalan, napaljen....ili ona napaljena, zeljna, pzudna..
Tu promiskuitet ustvari jeste kvazi kategorija, koliko je javan nastup osobe, toliko je promiskuitetna...
:eek:

Back