Da li je Đilas upravo podržao Vučića po pitanju Šolc-Makronovog plana?

Sve ima svoj kraj pa i vladavina sns-a
Ovaj nema kraja,po uzoru na onog besnog kepeca Putina,i ovaj će vladati do smrti...
Pamtim vrlo dobro kad je Toma došao na vlast,prvo je smenio sve sudije ustavnog suda i postavio svoje ljude.
Zatim je očistio Titov sef i počeo da gradi vile,kuće i crkvu po Bajčetini i oko Save.
Bukvalno svi u Srbiji,zaposleni u javnim službama su na nekom spisku SNS a.
Koliko njih je na izmišljenim radnim mestima.
Imaš korupciju,hapšenja,pa oslobadjanja zbog nedostatka dokaza,Imaš Bajatovića,Džorgovanku i hiljade sličnih parazita i kriminalaca.
To je ušlo u svaku sferu našeg društva i sistema.
Počevši od malog odbornika kancelarije neke seoske mesne zajednice do samog predsednika,njegovog brata ili sina
Zamisli taj njihov strah,da neko drugi zavlada i da padne ceo taj njihov sistem.
To ne bi bila više njihova borba za posao ili dalje muljanje državnih para,već borba za život na slobodi...
Sve ove priče patriotske,o našem Kosovu,o borbi,o nespavanju,o velikoj žrtvi predsednika,sve je to gluma,podizanje neke afere da ljudi ne primete nenormalno poskupljenje cena energenata i životnih namirnica sa jedne,i dodatnog povećavanja plata svih zaposlenih u javnim službama,a pogotovo ministrima,poslanicima,direktorima...
Zamisli kad Bajatović dobije povišicu od 10%,to mu dođe više od 3000e dodatno mesečno,a koliko radnika na minimalcu je moralo da radi i da napravi nešto,da bi taj žvalonja dobio još više...
I sad ti radnici na minimalcu da ustanu i da izlome te bitange,razbiju tu propagandu,oni su zauzeti Kurtijevim napadom na Srbe,Evropskim na Rusiju,Američkim na Iran...a sistem se samo širi,bogati i bahati...
 
"Meni bi zaista bio zločin da neko prizna nezavisnost Kosova, ali bi bio i zločin da neko našoj deci i Srbiji uskrati evropsku budućnost"
Da vidimo šta piše u tom francusko-nemačkom predlogu, ako daje evropsku budućnost Srbiji, a nema priznanja Kosova i omogućava dalju normalizaciju odnosa, ako je sve to tako, onda bismo mi bili spremni da glasamo za to, rekao je Đilas za TV Prva.

Nije suština ojačati poziciju Aleksandra Vučića u tim pregovorima, već poziciju Srbije u tim pregovorima, jer ako stane parlament, crkva, Akademija, onda onaj ko pregovara ima bolju poziciju, predočio je Đilas.

„Očekujem izbore u Beogradu ove godine, ali i na svim niovima, osim predsedničkih, jer kriza koja je pred nama iziskuje da građani na izborima kažu koju politiku podržavaju i šta žele, očekujem te izbore i verujem u njih“, rekao je Đilas.

Saradnja opozicije, posebno sličnih vrednosnih opredeljenja, normalna je, naveo je on, dodajući da jedna lista opozicije nije izgledna. Ako postoji neki zakon koji predloži vlast, a donosi boljitak Srbiji, glasaćemo za to, najavio je predsednik SSP.

Đilas je rekao da sa strankom Zdravka Ponoša postoji saradnja i komunikacija, dok sa Narodnom stranke nema saradnju, jer ona u svojih deset tačaka programa nema EU, već pisma Putinu i Si Đinpingu.

Moguća je saradnja o temama slobode medija, demokratije, naveo je on, ali ne možemo zajedno na izbore."

https://nova.rs/vesti/politika/djilas-zlocin-je-da-neko-prizna-kosovo-ocekujem-izbore-ove-godine/

--------------------------------------------------------------------------

Dakle onako prevedeno, osim ako explicitno ne piše da priznajemo Kosovo, a znamo da ne piše nego je uvijeno u oblande , SSP će podržati plan u skupštini. Ako tome dodamo SPS, manjine, Ljajića i Moramo koji sumnjam da će se protiviti za predlog bi glasalo 179 poslanika a uz DS koji se nije izjasnio ali mi deluje da neće talasati i 189 poslanika što je daleko preko 2/3 skupštine. Tu su i razni "nezavisni" ako zatreba. Čak i referendum u takvim uslovima će imati izvestan kraj. (dovoljno je 50%+1 izašlih).
Osim ako se novopečeni "vukovi" ne pobune interno a znamo da neće ili Vučić ne iskakuliše u narednih par dana da mu je preskupo (čitaj da mu FSB zavrne jaja jače nego ovi) može se reći : To ti je završeno.
CBN CY NCTN.mp3
 
Normalnost? Meni deluje da je mašinovođa dobio produžetak ugovora, a taj put do normalnosti jednostavno ne zna.
Ovo je predlog da njima (EU) bude lakše i da rasterete pruge na čvorištu, a gde će voz posle otići mislim da nije garantovano uopšte i da ih nije mnogo briga. Ali izgleda ni putnike :lol:

Ne. Pre ruske agresije na Ukrajinu, Vučiću je Merkelova produžavala ugovor. Sada, u svetu nakon ruske agresije, okolnosti se bitno menjaju. Pootler se večito poziva na kosovski presedan kao opravdanje za svoj terorizam i sada je Amerika odlučila da mu tu kartu izbije iz ruku. Hoćeš da se pozoveš na Kosovo, na nepravdu, na licemerje? E šipak, Srbija i Kosovo se sporazumeli i žive u miru i slozi.

Sada Vučić mora tu ideju Amerike da sprovede u delo, a ako neće on, ima ko hoće. Taj proces ne treba opstruisati, jer je ovo stvarno sjajna šansa da se em problem Kosova reši i da zauzvrat tražimo ubrzan proces pristupanja EU.
 
Ne. Pre ruske agresije na Ukrajinu, Vučiću je Merkelova produžavala ugovor. Sada, u svetu nakon ruske agresije, okolnosti se bitno menjaju. Pootler se večito poziva na kosovski presedan kao opravdanje za svoj terorizam i sada je Amerika odlučila da mu tu kartu izbije iz ruku. Hoćeš da se pozoveš na Kosovo, na nepravdu, na licemerje? E šipak, Srbija i Kosovo se sporazumeli i žive u miru i slozi.

Sada Vučić mora tu ideju Amerike da sprovede u delo, a ako neće on, ima ko hoće. Taj proces ne treba opstruisati, jer je ovo stvarno sjajna šansa da se em problem Kosova reši i da zauzvrat tražimo ubrzan proces pristupanja EU.
Šansa, ali za koga? Za tvog Kurtija, ali tebe niko baš ništa ne pita. Taj tvoj “ubrzani proces” traje od kad znam za sebe, ali neke od vas mogu da vuku za nos do u nedogled.

Šta je Makedonija dobila promenom imena? Nove i neuporedivo opasnije pritiske, ništa drugo.
 
Ne. Pre ruske agresije na Ukrajinu, Vučiću je Merkelova produžavala ugovor. Sada, u svetu nakon ruske agresije, okolnosti se bitno menjaju. Pootler se večito poziva na kosovski presedan kao opravdanje za svoj terorizam i sada je Amerika odlučila da mu tu kartu izbije iz ruku. Hoćeš da se pozoveš na Kosovo, na nepravdu, na licemerje? E šipak, Srbija i Kosovo se sporazumeli i žive u miru i slozi.

Sada Vučić mora tu ideju Amerike da sprovede u delo, a ako neće on, ima ko hoće. Taj proces ne treba opstruisati, jer je ovo stvarno sjajna šansa da se em problem Kosova reši i da zauzvrat tražimo ubrzan proces pristupanja EU.
Znam ja njihove motive ali ne vidim benefite za nas u toj trgovini. Nije tražio nikakakv ubrzan proces a koliko se sećam taj plan je predviđao da će razmotriti za deset godina gde smo,pa onda videti šta će dalje. Što se mene tiče upravo zbog situacije sa Putinom i presedana na koji se poziva trebalo je tražiti neki opipljiv ustupak, makar u vidu pridruženog članstva tj pristupu fondovima i nekim garantovanim datumima. Velike šanse su da bi pristali naročito jer bi ih Ameri pritisli oko toga pošto njih generalno nije briga hoće li EU imati 12 ili 42 člana. Ali im je itekako stalo da se taj kosovski presedan izbriše.
Ja se bojim da je on isposlovao jedino da ga ne diraju još neko vreme, da izigrava mučenika, da može da izigrava rusofila zbog popularnosti i ovde vedri i oblači kao i dosad. Zar zaista misliš da će iko i razmatrati Srbiju sa Vučićem kao punopravnog člana?
Znamo svi da ga nije mnogo briga za članstvo u EU, štaviše najbolje za njega je da budemo na večnom putu i da može da se mrsi u EU fondovima. Istovremeno boji se posledica ako formalno odustane jer zna kako i odakle se Srbija finansira i u kojem je položaju. Ali da toliko loše odigra nisam ni sanjao. Pa ona podela sa Tačijem što mu je Merkelka sabotirala je bila povoljnija po Srbiju.
Ne treba sabotirati, u krajnjem slučaju i ne mogu ništa tu....ali ni uhvatiti se u kolo sa njim i pomagati u pravljenju od njega "mučenika".
 
Šansa, ali za koga? Za tvog Kurtija, ali tebe niko baš ništa ne pita. Taj tvoj “ubrzani proces” traje od kad znam za sebe, ali neke od vas mogu da vuku za nos do u nedogled.

Šta je Makedonija dobila promenom imena? Nove i neuporedivo opasnije pritiske, ništa drugo.
Kad je Rumunija postala član EU pre 16 godina, zašto mi da ne dobijemo datum?

U tom cilju potrebno je prekrečiti vaše murale Wagneru i sličnim naprednjacima
 
Inače...Nebojša Krstić mu se dao po filozofiji :lol: Ako neko sumnja šta je u planu neka pročita do kraja niz, mislim da će biti jasno:



krstić.JPG
 
Taj predlog Šolca i Makrona za rešavanje Kosova je poslednji voz za normalnost. To nije predlog Vučića i zato ga i nerado prihvata.

Propuštanjem tog voza, budućnost Srbije je samo totalna ruska okupacija.
objasni mi sta ce se promeniti da Srbija sutra prizna nezavisno Kosovo ne trazeci nista za uzvrat,izvoli obrazlozi.Ne samo ti ,nego svi oni koji tvrde da treba prihvatiti taj predlog
 
Kad je Rumunija postala član EU pre 16 godina, zašto mi da ne dobijemo datum?

U tom cilju potrebno je prekrečiti vaše murale Wagneru i sličnim naprednjacima
Neće biti primljena ni jedna nova država u EU osim ako iz Vašingtona ne dođe neko da žestoko išamara par njih, počevši od Makrona.

Da li neko od vas stvarno veruje da je Francuska spremna da prima još zemalja koje u ekonomiji imaju isti interes kao Nemačka, i koje bi sve od reda glasale za sve što DE odgovara jer im jako prija njen ekonomski rast?
 
Ovo inače nije ništa novo, za Briselski sporazum su glasali i žuti.
Lažni opozicionar Dragan Đilas je uvek uz Vučića, što naročito postaje vidljivo onda kada je Vučić u velikoj frci. Videlo se to još onomad kada je Đilas dao podršku ruglu poznatom kao "Beograd na vodi" kojim je arapskoj firmi poklonjen Savski amfiteatar koji je uništio vizuru Beograda, a protiv čega su Beograđani i arhitektonska struka bili ustali. To se videlo na primeru Đilasovog rušenja protesta 2019. godine i uništenju Saveza za Srbiju. Postala je ta saradnja aktuelnog predsednika Srbije i lažnog opozicionara Dragana Đilasa očigledna i prilikom sijaset drugih situacija, što je kulminiralo sastankom Đilas - Vučić kojim su sprečeni masovni protesti i blokada Gazele zbog izborne krađe, ali i Đilasovom podrškom Vučićevim barikadama na severu Kosova koje su bila podignute samo da bi se nekako u javnosti zamaskirao Vučićev spektakularni poraz od Kurtija vezano za registarske tablice.

1674404060744.png


https://www.kosovo-online.com/vesti...z-politike-da-bude-opstanak-srba-na-kim-26-12
 
objasni mi sta ce se promeniti da Srbija sutra prizna ne zavisno Kosovo ne trazeci nista za uzvrat,izvoli obrazlozi.Ne samo ti ,nego svi oni koji tvrde da treba prihvatiti taj predlog
@Tvin Konza @stugots @dlugomir
Dobila bi da bi ohrabrila baš sve svoje neprijatelje, plus svakog zluradog da zahebava i traži sve moguće gluposti, isto kao što je Makedonija dala ideje Bugarima kad je promenila ime - šta je dobila?

Kako ih lažu, kao malu decu, “prijem je proces”, čuješ “proces”, kao da Srbija sada nije mali Japan u odnosu na Bugarsku iz 2007, a tad je primljena bez ikakvog cifranja. Obećanja ne koštaju baš ništa.
 

Back
Top