ranjeni Zoro
Elita
- Poruka
- 21.566
Da bi "narod vladao", taj narod treba da se pita. Jeltakotakoje.
Da bi se taj narod pitao, on treba da kaže neko svoje mišljenje. Jeltako? tako je
Da bi imao svoje mišljenje, nardo mora da bude obavešten.
A da li je narod obavešten?
Da li sredstva informisanja zaista verno, istinito obaveštavaju, ili nude neke "odgovarajuće" verzije.
Vidi ovo sad sa mladićem..i pored mnogo vesti, opet se ne zna (niti će se znati) da li je vlast znala, da li je bio dogovor, sporazum sa njim, ucena, trgovina..nešto deseto..Ili nije znala, nije imala pojma isl.
Dakle, na osnovu ČEGA možemo da verujemo da ćemo ikada znati informacije, a osnovu kojih ćemo da donosimo svoje mišljenje, opredeljenje isl?
Štampa, literatura, internet..the more I see the less I know.
A opet, ako je demokratija jedna velika šarena laža (a jeste) čemu težiti? Diktaturi npr gadafijevskog, titovskog tipa? Gde će na vlasti da bude lopurda, ali će da bude mrvica i za sirotinjuu raju?
Koje je sranje manje?
Kako se usuđujete da pričate o plitici ako niste sigurni da imate prave informacije?
(btw, ko misli da ima prave informacije, taj je nepatvoreni idiot i ko misli da ne postoje "informacije za javnost" i one istinite..taj je tek ćale ovom prvom idiotu)
jeltakotakoje
Da bi se taj narod pitao, on treba da kaže neko svoje mišljenje. Jeltako? tako je
Da bi imao svoje mišljenje, nardo mora da bude obavešten.
A da li je narod obavešten?
Da li sredstva informisanja zaista verno, istinito obaveštavaju, ili nude neke "odgovarajuće" verzije.
Vidi ovo sad sa mladićem..i pored mnogo vesti, opet se ne zna (niti će se znati) da li je vlast znala, da li je bio dogovor, sporazum sa njim, ucena, trgovina..nešto deseto..Ili nije znala, nije imala pojma isl.
Dakle, na osnovu ČEGA možemo da verujemo da ćemo ikada znati informacije, a osnovu kojih ćemo da donosimo svoje mišljenje, opredeljenje isl?
Štampa, literatura, internet..the more I see the less I know.
A opet, ako je demokratija jedna velika šarena laža (a jeste) čemu težiti? Diktaturi npr gadafijevskog, titovskog tipa? Gde će na vlasti da bude lopurda, ali će da bude mrvica i za sirotinjuu raju?
Koje je sranje manje?
Kako se usuđujete da pričate o plitici ako niste sigurni da imate prave informacije?
(btw, ko misli da ima prave informacije, taj je nepatvoreni idiot i ko misli da ne postoje "informacije za javnost" i one istinite..taj je tek ćale ovom prvom idiotu)
jeltakotakoje



. Naime , demokratija je uspevala tamo gde nije svako imao pravo glasa . Isključivanje po raznim osnovama onih koji nisu doprinosili društvu ostavljalo je biračko telo svesno svoje odgovornosti - jer je odgovornost imalo i u privatnom životu .