Да ли је човеку светост недостижни идеал и немогућа мисија?

druze coveku je ljudskost nedostizna a ne svetost...

uzasno se najezim od religijskih tripova, dobijem neku alergiju
chim krenu a svi ce krenu da ti prichaju o toleranciji ljubavi pomoci bliznjem svom @setera ali glib ruda
samo su oni u upravu ostali svi u lonac

ko da se ne trebe dovoljno u ovom zivotu medjusobno ybeg imena prashnjave knjizurine ili imena deitija njinog koga ne bi upoznali da ih za dupe ujede
ko je spreman slepo da veruje bice spreman i da ubije a da ne trepne

od njihove ljubavi se covek mora puskom braniti

btw pitam se shto kopernika nisu kanonisali u sveca, majku mu staru pa i on je neki muchenik
ah da, nije ok da se pljuje pa da se lize

svetac postanes samo ako prodas dovoljno pokajanja u svojoj parohiji
 
shto kopernika nisu kanonisali u sveca[/B], majku mu staru pa i on je neki muchenik
ah da, nije ok da se pljuje pa da se lize

svetac postanes samo ako prodas dovoljno pokajanja u svojoj parohiji

Коперник је умро мирно у постељи, поштован од свих- без налагања на ломачу и сличних почасти.
ти си вероватно мислио на Ђордана Бруна :) е он се мало занео, па су га наложили ;)
 
Коперник је умро мирно у постељи, поштован од свих- без налагања на ломачу и сличних почасти.
ти си вероватно мислио на Ђордана Бруна :) е он се мало занео, па су га наложили ;)

jeste kolega bruna, ostalo mi iz onog vica
za napredak nauke kopernik se zalozio

fala vi za corectione
 
druze coveku je ljudskost nedostizna a ne svetost...

uzasno se najezim od religijskih tripova, dobijem neku alergiju
chim krenu a svi ce krenu da ti prichaju o toleranciji ljubavi pomoci bliznjem svom @setera ali glib ruda
samo su oni u upravu ostali svi u lonac

ko da se ne trebe dovoljno u ovom zivotu medjusobno ybeg imena prashnjave knjizurine ili imena deitija njinog koga ne bi upoznali da ih za dupe ujede
ko je spreman slepo da veruje bice spreman i da ubije a da ne trepne

od njihove ljubavi se covek mora puskom braniti

btw pitam se shto kopernika nisu kanonisali u sveca, majku mu staru pa i on je neki muchenik
ah da, nije ok da se pljuje pa da se lize

svetac postanes samo ako prodas dovoljno pokajanja u svojoj parohiji

Izvini to i nije vera ako neko ubija u ime Boga... to je onda ubijanje...

Bog je nama to zabranio preko Biblije... a nismo toliko neljudi da nemamo savest pa da ne znamo da je greh ubiti...

Tvoj je problem sto Bog gledas kroz odredjene religije a ne njegovu REC...

Pun si predrasuda i generalizujes...

Ti pricas o onima koji ser kriju iza takozvane vere, pravi vernici ne rade nista lose drugima...

A tebe briga za covecnost?
Ako je tako budi ti covek...
 
Izvini to i nije vera ako neko ubija u ime Boga... to je onda ubijanje...

Bog je nama to zabranio preko Biblije... a nismo toliko neljudi da nemamo savest pa da ne znamo da je greh ubiti...

Tvoj je problem sto Bog gledas kroz odredjene religije a ne njegovu REC...

Pun si predrasuda i generalizujes...

Ti pricas o onima koji ser kriju iza takozvane vere, pravi vernici ne rade nista lose drugima...

A tebe briga za covecnost?
Ako je tako budi ti covek...

okay odgovoricu ti i ovde i onda radi shta hoces ali nemoj vishe da me prozivas
necu bacam svoje gresne minute polusavajuci da ti objasnim vreme potrebno za poluraspad uranijuma, starost svemira, neizvodljivost i uctivo receno priglupu povrsnost pojedinih tvrdnji

svako treba da bude dobar
jer ljudi treba da budu humani

tacno mi puca ona rech sto se pretvori u zvezdice da li neko veruje ili ne i u sta veruje
ali ko je kakav covek je prilicno bitno

oni shto ti daju broshuru za kazan jer ne delish njihove par hiljada dina stare tripove prezirem iskreno i iz srca
uopste cim neko krene da mi citira bibliju ja se najezim instinktivno i deluje na mene ko beli luk na vampira prosto pobesnim a onda hocu i da ujedem

ti se krijes ne iza vere vec iza knjige iza gomile da ti kazem stvari koje treba dobro da se proveju da bi odvojila kukolj od zita i istinu od tripa

ljubav, prastanje, pomoc, dobro
ok slazem se sa svim tim

ali kad krenes biblija shta hindusi i muslimani su nasamareni i shebani default sto im se knjiga zove drugacije
jesi ti btw procitala neku "tudju" svetu knjigu osim te tvoje sopstvene biblije
ili oma znas djavolja posla nema tamo i od istine pa nisi gubila vreme ni rizikovala svoj vechni zivot u novom jerusalimu

boga cu da gledam kroz njegovu rec kad budemo popricali ko ljudi
ali to cu morati da rpecutim da ne bi zavrsio u ludari
jer kad ti bog prica definicija drustva je da si mentalno bolestan
pre par milenijuma je definicija bila da si prorok
pa ti vidi kako se vremena menjaju

za sad bar smete da se molite, a kasnije ce i to biti zabranjeno :D

a shta je neko tripao da mu je bog rekao pa to nashkrabao pre par milenijuma je za mene neprihvatljivo
znam ja za ljubav i bez biblije i za pravdu i bez boga i za cast bez arhandjela i za zlo i bez djavola

tako da misionarske zubice ostri na nekom ko nema clansku u biblioteci i nije izashao iz svog sela capish?
 
okay odgovoricu ti i ovde i onda radi shta hoces ali nemoj vishe da me prozivas
necu bacam svoje gresne minute polusavajuci da ti objasnim vreme potrebno za poluraspad uranijuma, starost svemira, neizvodljivost i uctivo receno priglupu povrsnost pojedinih tvrdnji

svako treba da bude dobar
jer ljudi treba da budu humani


tacno mi puca ona rech sto se pretvori u zvezdice da li neko veruje ili ne i u sta veruje
ali ko je kakav covek je prilicno bitno


tako da misionarske zubice ostri na nekom ko nema clansku u biblioteci i nije izashao iz svog sela capish?
ne znas nista o meni a napadas me... mozda sam i ja protiv mnogo toga... :lol:
ja sam za ovo sto sam boldovala...

a ti polazis od pretpostavke da ja nisam pravi vernik...

ja polazim za razliku od tebe, od toga da si covek...
 
ne kapiras ti mene, ti si svoj spas vec pronasla a ja nikad necu da ga nadjem :P

sit gladnom ne veruje
razumes

ali ja sam isto i probirljiv po pitanju i svetovne i duhovne hrane pa ne trpam sve sto mi je postavi i po svaku cenu

sve je odbrambeni mehanizam i tvoj odbrambeni mehanizam je tvoja vera ili ubedjenje koju/e ja ne delim pa moram da improvizujem

pokusaj covecnosti, lol
jeste pokusaj sve je pokusaj neki ne odu dalje od prve knjige u pokusaju citanja

iskreno ti savetujem da procitas i tudje ne samo bibliju, malo nauka, malo tehnika, i sa svakog kontinenta po nesto duhovno, onda nakon toga upoznaj sto vise ljudi raznih civilizacija religija pa i ateiste. Zatim posto na sve to potrosis par godina razumno prihvati sve sto je dobro iz svega toga a odbaci sve sto je lose i iz svog sopstvenog, pa ce ti ta biblija sto je sad kombinujes od reci do reci naizust delovati mnogo manja a daces sansu da se spasu i onima koji ne veruju, jer apropo ili je covek dobar ili nije, makar ne verovao
 
ne kapiras ti mene, ti si svoj spas vec pronasla a ja nikad necu da ga nadjem :P

sit gladnom ne veruje
razumes

ali ja sam isto i probirljiv po pitanju i svetovne i duhovne hrane pa ne trpam sve sto mi je postavi i po svaku cenu

sve je odbrambeni mehanizam i tvoj odbrambeni mehanizam je tvoja vera ili ubedjenje koju/e ja ne delim pa moram da improvizujem

pokusaj covecnosti, lol
jeste pokusaj sve je pokusaj neki ne odu dalje od prve knjige u pokusaju citanja

iskreno ti savetujem da procitas i tudje ne samo bibliju, malo nauka, malo tehnika, i sa svakog kontinenta po nesto duhovno, onda nakon toga upoznaj sto vise ljudi raznih civilizacija religija pa i ateiste. Zatim posto na sve to potrosis par godina razumno prihvati sve sto je dobro iz svega toga a odbaci sve sto je lose i iz svog sopstvenog, pa ce ti ta biblija sto je sad kombinujes od reci do reci naizust delovati mnogo manja a daces sansu da se spasu i onima koji ne veruju, jer apropo ili je covek dobar ili nije, makar ne verovao
A sto neces da nadjes ???
ne razumem..

Moj odbrambeni mehanizam je istina, ona je ostrija od svakoga maca...

Hvala na savetu ali sve sam to vec uradila i prihvatila sam Bibliju kao Bozju rec, ne crkvu...

Vec Boga...

mislim dda ti mene ne kapiras, vec generalizujes vernike...
ja pripadam onoj manjini ...
 
Poslednja izmena:
On to misli ..da te Vavilon Veliki malo obrazuje i da zaboravish na Boga i sve ce biti ok ..lol

To je njihovo merilo Dobrog ....Budi Nevernik i Super si za Sotonu :lol:

znam, u bibliji se pominju kur.ve vavilonske pa se pitam da li je ok da u prosvecenom delu se pominju takve proste reci
mnoge prostitutke su naterane da to budu, sta ce s njima da bude, u nekim yemljama je prostitucija cak legalizovana i ja zaista ne vidim nista loshe u tome sponzoruse su josh gori soj,

ili sta sa onima sto su morali da ubiju iz samoodbrane u ratu i tako to, neko ko je zgazio nekog kolima jer ovaj pretrcavao ulicu ima mnogo situacija gde covek nije kriv a ispadnje nje.sra

nekad ne moze da se bira. neko rodjen ko hindus odrastao ko hindus zivi ko hindus i umre ko hindus, mrava nije zgazio i onda ga jehova cepne u pakao, gde je tu pravda, nije fer..
 
znam, u bibliji se pominju kur.ve vavilonske pa se pitam da li je ok da u prosvecenom delu se pominju takve proste reci
mnoge prostitutke su naterane da to budu, sta ce s njima da bude, u nekim yemljama je prostitucija cak legalizovana i ja zaista ne vidim nista loshe u tome sponzoruse su josh gori soj,

ili sta sa onima sto su morali da ubiju iz samoodbrane u ratu i tako to, neko ko je zgazio nekog kolima jer ovaj pretrcavao ulicu ima mnogo situacija gde covek nije kriv a ispadnje nje.sra

nekad ne moze da se bira. neko rodjen ko hindus odrastao ko hindus zivi ko hindus i umre ko hindus, mrava nije zgazio i onda ga jehova cepne u pakao, gde je tu pravda, nije fer..

a odakle tebi to da ce ga Jehova... imas lose pretpostavke..
takodje samoodbrana je samodobrana...

Bog zna necije motive i okolnosti i u odnosu na sve ce pravedno suditi sivma...

Boje razmisli o sebi... sta ti zelis da budes? Dobar ili zao...
 
pa svuda u svakoj religiji seva parola ako ne verujes u ovog cao si

tako da u teoriji kvantne realnosti nakon zivota svi izvuchemo po jedan raj i jedno par tuceta paklova

nije ok

ili budesh bolji nego neko ko veruje, manje greshish vishe pomazes i prastas a on dobije bolji sits

ima tu mnogo toga josh je moderno drustvo komplikovano i treba adekvatno podeliti klase
dante je to na devet krugova pakla izdelio i to i cistiliste i raj
ali sta bude npr sa ateistima

ne hebe im se da veruju furaju nauku ili nishta cak ne furaju ali i dalje ne veruju kako i sta onda?
 
izbor je iluzija
ja ne mogu da budem ni dobar ni zao
takav sam kakav sam

ako budem drugaciji necu biti ja
a dzaba ti sve ako je to neko drugi

to ti je opravdanje, takav sam kakav sam... pred ljudima...
mozes se menjati na bolje, to svako moze...
kao i na gore...
Covek se menja na gore, ako ne tezi da bude bolji...
 
to ti je opravdanje, takav sam kakav sam... pred ljudima...
mozes se menjati na bolje, to svako moze...
kao i na gore...
Covek se menja na gore, ako ne tezi da bude bolji...

prevelik je to pritisak pomislim po nekad
svi nesto ocekuju
bog djavo ljudi
alo nisam ja dragstor

dokle vishe

i onda krenes svoju prichu pa gde te to odnese..
po cenu da izgubish bar si probao

uopste poslusnost mi ne ide od ruke
cim nesto moram ja necu cim nesto ne smem ja odma i tako to

nije to sve valjda moja krivica
 
znam, u bibliji se pominju kur.ve vavilonske pa se pitam da li je ok da u prosvecenom delu se pominju takve proste reci
mnoge prostitutke su naterane da to budu, sta ce s njima da bude, u nekim yemljama je prostitucija cak legalizovana i ja zaista ne vidim nista loshe u tome sponzoruse su josh gori soj,

ili sta sa onima sto su morali da ubiju iz samoodbrane u ratu i tako to, neko ko je zgazio nekog kolima jer ovaj pretrcavao ulicu ima mnogo situacija gde covek nije kriv a ispadnje nje.sra

nekad ne moze da se bira. neko rodjen ko hindus odrastao ko hindus zivi ko hindus i umre ko hindus, mrava nije zgazio i onda ga jehova cepne u pakao, gde je tu pravda, nije fer..

Vavilon Veliki ne oznachava Kurrve na zemlji ..kao sto su devojke
Qurva je Lazna Religija aka Vavilon Veliki

To je ta Bludnica kojoj ce Bog Zivi da sudi ...jer pokvari zemju Kurvarstvom svojim sa Kraljevima Zemaljskim

I narode na zemlji je dovela u Zabludu Vracanjem svojim i prevarama
 
prevelik je to pritisak pomislim po nekad
svi nesto ocekuju
bog djavo ljudi
alo nisam ja dragstor

dokle vishe

i onda krenes svoju prichu pa gde te to odnese..
po cenu da izgubish bar si probao

uopste poslusnost mi ne ide od ruke
cim nesto moram ja necu cim nesto ne smem ja odma i tako to

nije to sve valjda moja krivica

a cija je?
 

Back
Top