Da li je čovek dosadio Bogu?

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.837
Možda je to razlog za ove zemljotrese, poplave i sl. :think:
Do ovog mišljenja sam došao po vlastitom iskustvu.
Naime, imam 4 mačke. One ne žive u kući nego u dvorištu. Ja ih redovno hranim ali ih ne puštam u kuću. Zbog toga znaju biti izuzetno dosadne. U stanju su satima da sede ispred vrata i mauču...mauču...mauču... :poludeo:
Nahranim ih ponovo, mislim možda nisu dobile dovoljno, ali one neće da jedu nego hoće da uđu u kuću. Nakon nekoliko sati maltretiranja ja izađem, uzmem metlu i UDRI. Razjurim ih i onda sam miran do uveče....pa opet tako. :neutral:
Na osnovu ovog sam došao do zaključka da stotine hiljada sveštenika svakodnevno mauču Bogu....te Sveti...te Pravedni...te Milostivi, daj nam ovo, daj nam ono...Bog pogleda jesu li oni siti i napiti, a oni ne da su siti, nego su presiti pa su pobesneli...a ON uzme metlu pa UDRI nezahvalne bezobraznike. :azdaja:
Šta vi mislite ima li istine u ovom??? :confused:
 
Možda je to razlog za ove zemljotrese, poplave i sl. :think:
Do ovog mišljenja sam došao po vlastitom iskustvu.
Naime, imam 4 mačke. One ne žive u kući nego u dvorištu. Ja ih redovno hranim ali ih ne puštam u kuću. Zbog toga znaju biti izuzetno dosadne. U stanju su satima da sede ispred vrata i mauču...mauču...mauču... :poludeo:
Nahranim ih ponovo, mislim možda nisu dobile dovoljno, ali one neće da jedu nego hoće da uđu u kuću. Nakon nekoliko sati maltretiranja ja izađem, uzmem metlu i UDRI. Razjurim ih i onda sam miran do uveče....pa opet tako. :neutral:
Na osnovu ovog sam došao do zaključka da stotine hiljada sveštenika svakodnevno mauču Bogu....te Sveti...te Pravedni...te Milostivi, daj nam ovo, daj nam ono...Bog pogleda jesu li oni siti i napiti, a oni ne da su siti, nego su presiti pa su pobesneli...a ON uzme metlu pa UDRI nezahvalne bezobraznike. :azdaja:
Šta vi mislite ima li istine u ovom??? :confused:
Simpatičan ti je primer, ali daleko da je na mestu.
Pre svega, naslov bi trebao da ide ovako: "Da li je ljudima dosadio Bog?"
Dakle, u tvom primeru nema istine. Bog nije kao čovek koji nema toleranciju, strpljenje, razumevanje...Bog i traži od nas da mu iznesemo sve što nam je u srcu, da "mjaučemo", da tražimo, ali i da Mu budemo zahvalni. Možda ti sveštenici jesu siti, duhovno nahranjeni, ali to nije razlog da prestanu sa obraćanjem Bogu, čak šta više, razlog da nastave sa molitvom. Nemoj da zamišljaš Boga kao nekog siledziju sa metlom, koji će oterati one koji traže pomoć. On je spreman da primi svakog onog koji Ga želi, da sasluša, "da da vodu žednima".
Razlog zemljotresima, poplavama, i td je upravo taj što je ljudima dosadio Bog, dosadio moral, dosadile prave vrednosti...Pa se ljudi okreću nemoralu....i normalno je očekivati zemljotrese i poplave. To je jedini način da se čovek dovede u red. Mi očigledno ni ne naslućujemo kakva nas vremena očekuju.
 
Istina je to. Ali opet ti si covek, zar ne? Daleko nesavrsen. Moras da shvatis Boga da bih ga razumeo. A on sigurno tako ne postupa, jer on zivi u vecitoj sveobuhvatnoj ljubavi bez limitacija. Naprotiv, njemu je to milo i on to trazi. Jer Bog zna da ciniti dobro je dobro.
 
Istina je to. Ali opet ti si covek, zar ne? Daleko nesavrsen. Moras da shvatis Boga da bih ga razumeo. A on sigurno tako ne postupa, jer on zivi u vecitoj sveobuhvatnoj ljubavi bez limitacija. Naprotiv, njemu je to milo i on to trazi. Jer Bog zna da ciniti dobro je dobro.

мислим супротно
много смо досадни и путем сталног призивања Бога у смислу Боже дај ми ово, дај ми оно штетимо прво себи јер ми уопште не знамо шта је добро за нас, ми само мислимо да знамо. а речено нам је да не узимамо узалуд име божије, нити да се бринемо за сутра шта ћемо јести, шта ћемо обући, ако у срцу немаш Бога не треба Њему наше празне речи(молитве).
 
Bog cuje samo molitve pravednika...

A zemljotresi su samo delic ispunjenja prorocanstva o "poslednjim danima.. "
Blizu je kraj...

било је разорних земљотреса, ратова, поплава и других катастрофа и пре 1914:mrgreen: и увек се нађе нека будала да прича о крају времена:hahaha: а још веће будале су оне које верују у та секташка пророчанства.
 
било је разорних земљотреса, ратова, поплава и других катастрофа и пре 1914:mrgreen: и увек се нађе нека будала да прича о крају времена:hahaha: а још веће будале су оне које верују у та пророчанства.
Taj stav je opisan u Bibliji i Bog takve ljude naziva rugacima...
I Noju su se ljudi rugali pa ih je odneo potop...
 
Možda je to razlog za ove zemljotrese, poplave i sl. :think:
Do ovog mišljenja sam došao po vlastitom iskustvu.
Naime, imam 4 mačke. One ne žive u kući nego u dvorištu. Ja ih redovno hranim ali ih ne puštam u kuću. Zbog toga znaju biti izuzetno dosadne. U stanju su satima da sede ispred vrata i mauču...mauču...mauču... :poludeo:
Nahranim ih ponovo, mislim možda nisu dobile dovoljno, ali one neće da jedu nego hoće da uđu u kuću. Nakon nekoliko sati maltretiranja ja izađem, uzmem metlu i UDRI. Razjurim ih i onda sam miran do uveče....pa opet tako. :neutral:
Na osnovu ovog sam došao do zaključka da stotine hiljada sveštenika svakodnevno mauču Bogu....te Sveti...te Pravedni...te Milostivi, daj nam ovo, daj nam ono...Bog pogleda jesu li oni siti i napiti, a oni ne da su siti, nego su presiti pa su pobesneli...a ON uzme metlu pa UDRI nezahvalne bezobraznike. :azdaja:
Šta vi mislite ima li istine u ovom??? :confused:

zanimljivo
sta si bio u proslom zivotu?
 
мислим супротно
много смо досадни и путем сталног призивања Бога у смислу Боже дај ми ово, дај ми оно штетимо прво себи јер ми уопште не знамо шта је добро за нас, ми само мислимо да знамо. а речено нам је да не узимамо узалуд име божије, нити да се бринемо за сутра шта ћемо јести, шта ћемо обући, ако у срцу немаш Бога не треба Њему наше празне речи(молитве).

Ne slazem se. Bogu su draze molitve onih ovaca koje su odlutale nego onih koje su vec pri njemu.

Pricamo o iskrenim molitvama, iz dubine srca a ne prividnim molitvama gde se samo poziva Bog u pomoc. To i nije molitva vec zahtev.

tetragramaton je pominjao molitve pravednika i njihove zelje koje polaze od srca.

Mislim da ne mislimo i govorimo o istoj stvari.
 
Taj stav je opisan u Bibliji i Bog takve ljude naziva rugacima...
I Noju su se ljudi rugali pa ih je odneo potop...

колико год ти се будеш жалила и модератори бришу моје постове због тебе остаје чињеница да је доказано да лажеш, а ЛАЖ је ГРЕХ, тако да си ти далеко од тога да се поредиш са Ноем иако је волео да пије винце, осим тога ви заједничко немате апсолутно ништа више.
 
Ne slazem se. Bogu su draze molitve onih ovaca koje su odlutale nego onih koje su vec pri njemu.

Pricamo o iskrenim molitvama, iz dubine srca a ne prividnim molitvama gde se samo poziva Bog u pomoc. To i nije molitva vec zahtev.

tetragramaton je pominjao molitve pravednika i njihove zelje koje polaze od srca.

Mislim da ne mislimo i govorimo o istoj stvari.

можемо само да се не слажемо, а да знамо шта је Богу угодно да претпостављамо, сем ако ћемо се држати догме и то поштовати као закон божији.
 
to nije teorija vec stvaran dogadjaj...
Da Bog kao LJUBAV ima pravo da unisti sve sto je ZLO...

znaci ima pravo da ubija zene i decu, to znaci da nije bezgresna ljubav, komuje dao dozvolu , on sam sebi,sto on nekom ne pomogne samo hoce da muci, izmislio je milion bolesti da muci ljudski rod sta mu je to trebalo, on nepomaze bre nikome, on i ljubav bezgresna su dva razlicita pojma, istina je svuda oko nas
 
Poslednja izmena:
...Ili da li su roditelju dosadila njegova deca?Teras macke metlom ali ih opet hranis:).Tako kada se i roditeljima "popnes na glavu" dobijes cusku ili neku drugu kaznu ali ne prestaju da te vole i koliko god pravio brljotine dosadilo to njima ili ne ...njihov si.
 
...Ili da li su roditelju dosadila njegova deca?Teras macke metlom ali ih opet hranis:).Tako kada se i roditeljima "popnes na glavu" dobijes cusku ili neku drugu kaznu ali ne prestaju da te vole i koliko god pravio brljotine dosadilo to njima ili ne ...njihov si.

Cuska je jedno , a sta bog radi svojoj deci je nesto najstrasnije, nepricaj budalastine, velika je tvoja saocesajnost kad muke ljudi sirom svet poredis sa cuskom,zato je svet ovakav kakav j zbog takvih ko ti, a takvih je 99,9 posto ljudi, ja va oprastam, znam da ste slepi,
 
Poslednja izmena:
Možda je to razlog za ove zemljotrese, poplave i sl. :think:
Do ovog mišljenja sam došao po vlastitom iskustvu.
Naime, imam 4 mačke. One ne žive u kući nego u dvorištu. Ja ih redovno hranim ali ih ne puštam u kuću. Zbog toga znaju biti izuzetno dosadne. U stanju su satima da sede ispred vrata i mauču...mauču...mauču... :poludeo:
Nahranim ih ponovo, mislim možda nisu dobile dovoljno, ali one neće da jedu nego hoće da uđu u kuću. Nakon nekoliko sati maltretiranja ja izađem, uzmem metlu i UDRI. Razjurim ih i onda sam miran do uveče....pa opet tako. :neutral:
Na osnovu ovog sam došao do zaključka da stotine hiljada sveštenika svakodnevno mauču Bogu....te Sveti...te Pravedni...te Milostivi, daj nam ovo, daj nam ono...Bog pogleda jesu li oni siti i napiti, a oni ne da su siti, nego su presiti pa su pobesneli...a ON uzme metlu pa UDRI nezahvalne bezobraznike. :azdaja:
Šta vi mislite ima li istine u ovom??? :confused:

Nije fer prema mačkama, nemoj da ih udaraš.....

Što se Boga tiče, sveštenike zaboli za vernike, oni samo otaljavaju svoj posao, jako ih je malo koji uopšte veruju u Boga.
A Boža udara isto kao i NATO 99-te, po svima redom, pa koga kako zapadne...
 

Back
Top