Da li je čovek dosadio Bogu?

Možda je to razlog za ove zemljotrese, poplave i sl. :think:
Do ovog mišljenja sam došao po vlastitom iskustvu.
Naime, imam 4 mačke. One ne žive u kući nego u dvorištu. Ja ih redovno hranim ali ih ne puštam u kuću. Zbog toga znaju biti izuzetno dosadne. U stanju su satima da sede ispred vrata i mauču...mauču...mauču... :poludeo:
Nahranim ih ponovo, mislim možda nisu dobile dovoljno, ali one neće da jedu nego hoće da uđu u kuću. Nakon nekoliko sati maltretiranja ja izađem, uzmem metlu i UDRI. Razjurim ih i onda sam miran do uveče....pa opet tako. :neutral:
Na osnovu ovog sam došao do zaključka da stotine hiljada sveštenika svakodnevno mauču Bogu....te Sveti...te Pravedni...te Milostivi, daj nam ovo, daj nam ono...Bog pogleda jesu li oni siti i napiti, a oni ne da su siti, nego su presiti pa su pobesneli...a ON uzme metlu pa UDRI nezahvalne bezobraznike. :azdaja:
Šta vi mislite ima li istine u ovom??? :confused:

Е, благо протестантима кад им је овакво разумевање.
Онда ни не чуди што су до максимума релативизовали Божје заповести и од Америке створили главног расадника свих врста перверзија.
 
Možda je to razlog za ove zemljotrese, poplave i sl. :think:
Do ovog mišljenja sam došao po vlastitom iskustvu.
Naime, imam 4 mačke. One ne žive u kući nego u dvorištu. Ja ih redovno hranim ali ih ne puštam u kuću. Zbog toga znaju biti izuzetno dosadne. U stanju su satima da sede ispred vrata i mauču...mauču...mauču... :poludeo:
Nahranim ih ponovo, mislim možda nisu dobile dovoljno, ali one neće da jedu nego hoće da uđu u kuću. Nakon nekoliko sati maltretiranja ja izađem, uzmem metlu i UDRI. Razjurim ih i onda sam miran do uveče....pa opet tako. :neutral:
Na osnovu ovog sam došao do zaključka da stotine hiljada sveštenika svakodnevno mauču Bogu....te Sveti...te Pravedni...te Milostivi, daj nam ovo, daj nam ono...Bog pogleda jesu li oni siti i napiti, a oni ne da su siti, nego su presiti pa su pobesneli...a ON uzme metlu pa UDRI nezahvalne bezobraznike. :azdaja:
Šta vi mislite ima li istine u ovom??? :confused:

Бре, те твоје мачке се моле да уђу унутра, као хришћани да уђу у царство небеско. :lol: Да бар мачке могу да разумеју језик, могао би им рећи да за живота неће ући, али кад умру, онда ћеш их ускрснути да живе унутра довека

Подсетило ме је на ову моју стару тему:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/405989-Сврха-молитве-или-за-шта-се-треба-молити

Није баш да ли Бога смарамо молитвама, него више да ли Бога уопште заболе за оно за шта му се молимо.

У принципу остајем на истом. Богу треба благодарити и на добром и на лошем, а од њега тражити једино страх божји и Дух Свети, јер је то једино што може или жели да нам да. Као мачкама храна. Све остало што тражимо и што га цимамо, то је само мјаукање по цео дан.

А сад, да ли нас кажњава за то мјаукање... :think: Па не знам, све те катастрофе баш нису близу манастира и светих места.

Мада кад размислим, Хиландар се запалио у време када се ломило око Косова и када су свугде по црквама биле појачане молитве за Косово у Србији. :think:
 
Ne mozes porediti ljudsko strpljenje sa Bozjim... Niti bilo sta ljudsko mozes porediti sa Bozjim... Jer je Bog sveprisutan i svemoguc, a covek nije... I ono sto je On uradio, sto radi, i sto ce tek uraditi, covek NIKADA nece... Bog nam je dao slobodan izbor, tako da ti sam sebi krojis Zivot ili Smrt... i ne slazem se sa ovim: " Bog pogleda jesu li oni siti i napiti, a oni ne da su siti, nego su presiti pa su pobesneli...a ON uzme metlu pa UDRI nezahvalne bezobraznike.", jer ni sam Isus to nije uradio kada su ga razapinjali, vec se molio za njih "Bezobraznike", "Öce, oprosti im jer ne znaju sta rade", tako da Bog ne udara metlom bezobraznike... Isto tako i Bozja rec kaze, "Molite se za neprijatelje i za one koji vas mrze"... Ne znam, ali se ja ne slazem sa tvojim primerom...
 
Tvoja tačka gledišta nije realna tačka gledišta, uvek postoji srednji put.
Zašto se toliko uzbuđuješ oko drugih religija ?
Pa šta ako se i mole drugim bogovima ?
Ako je i tako kako si naveo, zar si zaboravio da je tako jer je to po volji božinoj ?
A tko si ti da se protiviš volji njegovoj ?
Šta god neko radi, dok god to što radi ni na jedan način ne ugrožava nikoga, to što radi onda sigurno nije zlo.
Ako je ovako kako sam napisao...onda ti ljudi koji se klanjaju demonima ce biti vecno unisteni!
A ko kaze da e to Bozja volja??? Gde u Bibliji pise da na nasoj planeti vlada Njegova volja??? Pa u bibliji se lepo kaze da je knez ovoga sveta Sotona....jer mi hocemo njega, necemo Tvorca!
Ne moze covek da pusi, a da ne ugrozava zdravlje ljudima oko njega. Ti ljudi koji se klanjaju demonima prenose svoje neznabostvo i na druge narode, pa i nasvoje potomke! To je veliko zlo!
Da, čitali smo svi o božinoj prevari prvih ljudi i anđela. Zaista je boža pun ljubavi, toliko ih je voleo da ih je kaznio smrću i proterivanjem iz Raja, a kada ih je proterao, prvi ljudi se nikada nisu pokajali za učinjeno niti su božu ikada prizivali ili za bilo šta molili, toliko su ga voleli. Ali boži osvetniku ni to nije bilo dovoljno, već je uneo razdor izumeđu Kaina i Avelja, umesto da Kaina očinski posavetuje i uputi, on je jednoga pogledao, a drugoga odbacio i na taj način ponizio. Pun ljubavi, nema šta.
Opet demonski govor...Majka da jednom detetu bombon jer je bilo poslusnije, a drugom ne...to je razlog da ovo drugo dete napadne ovo sa bombonom!? Ti tu nalazis opravdanje! Ako je to dete pametno i mudro,..ono ce sacekati, i bice radosno sto je njegov brat dobio bombon, pa ce sledeceg dana obojica dobiti kesu bombona, pa ce mu ovaj dati celu kesu, jer je pokazao da je covek! Taj detalj iz Biblije je pokazao koncept bogosluzenja.

Čudan je moral božin, ukratko boža je dozvolio sebi prevaru, kažnjavanje i proterivanje prvih ljudi iz Raja, razdor između Kaina i Avelja, blud Lota pravednika Sodomskog koji leže sa obe svoje kćeri te potomstvo ostvari, a boža ga za blud ne kazni ni njega ni kćeri njegove....itd. Toliko o božinim pravim vrednostima i moralu koji je on uspostavio.
Naučno dokazano postojanje tvorca, koje ćeš mi sada naučne ( tu ne ubrajam teološke radove ) dati da bi mi dokazao postojanje tvorca ili ćeš samo to tvrditi, a bez ikakvih dokaza, kao što to obično i biva sa vernicima.
Vidiš ja sam lenj i ne umem da proverim naučno dokazano postojanje tvorca, ali sam vredan dovoljno i umem da preispitam Bibliju od korica do korica i da sve njene laži nađem.
O incestu bi mogao da procitas ovaj tekst: Poslepotopna degeneracija i incest
Trazis dokaz...pa pogledaj oko sebe...pa pogledaj drvece, biljke...kako je sve to nastalo...zivotinje... najobicniji mrav, muva...nevidjena cuda tehnologije.....Da li moze automobil, kompjuter i td. da nastane sam od sebe, bez ljudi koji ce dati informacije tim predmetima??? Pa da to postavis nekom, smejao bi ti se i rugao....a ovamo prihvataju da je najobicnija muva nastala silom prilika, bez bica koje je toj muvi dalo informacije, koje su milijarde puta slozenije od bilo kog automobila ili kompjutera...Dakle, smesno je uopste dalje pricati na ovu temu.
 
Covek nikada nece dosaditi Bogu, jer je on najsavrseniji "proizvod" u Univerzumu.
Ali... jednog dana ce On "lupiti sakom" o sto i suditi covecanstvu, zbog nase gluposti i otudjenja od Njega.

Neko ovde pominje, da je Boza nepravedan, da radi suprotno svojim nacelima i sl.
Ko smo mi da postavljamo takva pitanja?
Ko smo mi da sudimo o njegovim delima i namerama?

Nas razum je mali da bi to razumeo. Mi ne vidimo "konacnu sliku" i krajnji rezultat Njegovih namera.

On moze da radi sta zeli! To nemojte dovoditi u pitanje!
Od nas trazi da ga sledimo i da verujemo.
 
ne shvataju da hule na Boga....

Da, hulimo na Boga, svojim ponasanjem, mislima, delima.
Mi ljudi smo slabi i stalno postavljamo isto pitanje, kada nam se desi nesto lose - "Zasto, Boze?", a da nismo pre toga preispitali nase postupke iz proslosti.
Nemamo strpljenja, ne zelimo da dopustimo da On deluje kao brizni otac, kroz nas.
Uvek mislimo, da mi to bolje znamo, da mi imamo plan...
Bezbroj puta sam bio razuveren!
 
Da, hulimo na Boga, svojim ponasanjem, mislima, delima.
Mi ljudi smo slabi i stalno postavljamo isto pitanje, kada nam se desi nesto lose - "Zasto, Boze?", a da nismo pre toga preispitali nase postupke iz proslosti.
Nemamo strpljenja, ne zelimo da dopustimo da On deluje kao brizni otac, kroz nas.
Uvek mislimo, da mi to bolje znamo, da mi imamo plan...
Bezbroj puta sam bio razuveren!

Da, prvenstveno treba priznati da smo daleko od Boga, da od njega zavisimo... da On bolje zna...
Da su njegove misli daleko iznad nasih..
Da je on jedini Tvorac, Apsolut...
 
Procitao sam negde, da bi Isus ponovo prosao golgotu, ukoliko bi ostao samo jedan covek na zemlji.
Kolika je to ljubav, ne moze se poimiti!
On sve ljubi!

Secam se, kako me je prijateljica bodrila i tesila, u trenucima neraspolozenja i nervoze.
"Zamisli samo prvi korak u Raju(naravno, ako ga zasluzim) i zamisli samo taj novi osecaj ispunjenosti i svi problemi i sve zivotne radosti ce biti mizerne u tom trenutku."
Zato, moramo biti jaki na tom putu i istrajati do kraja!
Ne dovodite u pitanje Njegova dela!
 
Mozes, jer Biblija tebi predstavlja samo knjigu... a to sto je mozes prelistati od korica do korica i pronadjes sve njene "lazi", to ces moci mozda NIKAD! Jer, ni najveci teolozi na svetu ni vernici ni naucnici nisu mogli da razumeju celu Bibliju... Niti ce je iko ikada celu razumeti... tako da, to sto si pronasao i sto tvrdis da je laz, to je samo tvoje vidjenje Biblije sto ne znaci da je tvoje vidjenje tacno... Tako da ne mozes da tvrdis da su to lazi...
 

Back
Top