• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Да ли је Чарлс последњи британски краљ?

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.795
1663913867673.png

Нација плаче, али је немогуће оглушити се о оне који на улицама носе транспаренте: „Он није мој краљ. Укините монархију”.
У тамошњој штампи већ се појављују критике на рачун штетности монархије по бивше колоније и закључком да је дошло време да с Чарлсовим доласком на престо замисле другачију будућност. На „Твитеру” се већ појавио нови покрет под хештегом #notmyking. Може се очекивати да ће активисти ојачати након сахране у понедељак. Они који не подржавају монархију, а нису били вољни да критикују краљицу, неће се устручавати пред краљем. Мораће много тога да докаже јер чак и они који обожавају краљицу, Чарлса гледају скептично.

Нема Британца, био он ројалиста или антимонархиста, да не тугује за њом. Седам деценија је неговала статус мајке нације и симбола јединства. Елизабета Друга је наша краљица за сва времена.

Њеним одласком Чарлс је добио круну, али и огроман терет и обавезу да одржи статус монархије у очима, и пре свега, у срцима Британаца, какав је наметнула Елизабета. Да ли ће син успети да прескочи мајчину сенку? Да ли је, иако у 73. години, дорастао задатку или је, што се све гласније чује, смрћу Елизабете Друге, означен почетак краја односа према британској монархији какав је она градила и чувала 70 година? Нова химна каже да Бог чува краља али – да ли ће га сачувати Британци?
https://www.politika.rs/scc/clanak/517901/kralj-carls-velika-britanija-naslednik
Време је да монархију замени Република. Ево и Британци, непоправљиви конзервативци, већ размишљају о целисходности монарха а и монархије.
На „Твитеру” се већ појавио нови покрет под хештегом #notmyking. Један од коментара је ,,Charles has no claim to moral leadership, negating any argument that the monarchy remains important as a sober ceremonial force in society'', у преводу написано ,,Чарлс нема право на морално вођство, негирајући сваки аргумент да монархија остаје важна као трезвена церемонијална сила у друштву''.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.795
Taniljivo je i pitanje da li ćemo mi ponovo uvesti kralja iz nove dinastije koja počinje na "V".
Не заноси се монархијом код нас јер и монархистичке државе гледају да је се некако отарасе. Остале монархије су углавном парламентарне монархије где је парламент и Влада задужена за вођење државе. Монарх је ту само баласт.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
45.017
Не заноси се монархијом код нас јер и монархистичке државе гледају да је се некако отарасе. Остале монархије су углавном парламентарне монархије где је парламент и Влада задужена за вођење државе. Монарх је ту само баласт.
Šalim se ja, znam da će Gospodin Predsednik Aleksandar Vučić uvek doneti najbolju odluku za budućnost naše dece i cele Srbije, sveta i univerzuma.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.795
Šalim se ja, znam da će Gospodin Predsednik Aleksandar Vučić uvek doneti najbolju odluku za budućnost naše dece i cele Srbije, sveta i univerzuma.
А што сада увлачиш Вучића у причу о монархији. Обично човек када нема шта да каже (паметно) редовно потегне оно што му је на памети. Верујем да ти је Вучић стално на памети. Па жив био и доследан у намерама.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
45.017
А што сада увлачиш Вучића у причу о монархији. Обично човек када нема шта да каже (паметно) редовно потегне оно што му је на памети. Верујем да ти је Вучић стално на памети. Па жив био и доследан у намерама.
Kad god se potegne priča o monarhiji, ja pomislim na Gospodina Predsednika.

Nadam se da bi i ti glasao za njega na izborima za kralja Srbije.

4thman

Poznat
Poruka
7.528
Škoti će odlučiti. Kad je sledeći referendum?

Irci su već odlučili. Severna Irska čeka...

Velšani se malo pitaju. Poenglezili, ko i mi ostali van Ujedinjenog Kraljestva, zbog engleske kulture i prihvatanja za svetski jezik broj 1. Iako je nulti maternji...

Englezi. Eh...biće nezavisni(kao i Srbija, kad je svi odbace)..neko bi eliminisao sve plemiće a ja bih im samo vratio crvenu krv, nije lako biti gmaz..

Kolonije su već odavno samo simbolički njihove. Mada vrv imaju apanaže...

A opet možda izaberemo i Ujedinjenje bez ratova i sukoba, dogovorima i kompromisima... vic stoleća...

Poslednja izmena:
P

pasuljsko rebarce

Gost
Neće biti poslednji kralj, ali verujem da će biti zapamćen kao jedan od najnepopularnijih.
ima istine
kamila ce najverovatnije da se upregne da glumi kraljicu majku
sad im je najveca briga barem po britanskoj stampi, ko ce koju tijaru i nakit od babe da uzme za sebe i da se sa ukradenim blagom iz zemalja treceg sveta javno kurchi

P

pasuljsko rebarce

Gost
I meni je sve to izgledalo sumnjivo... previše pompe, previše medija, a ona žena tek u cvetu starosti. Sve mi liči da je pobegla negde sa ljubavnikom.

Kovčeg je, kao i kod Tita, Elvisa i Majkla Đžeksona - bio prazan.
da si citao kao ja na plazi u budjibi na malti tadasnji sundaytimes gde ozbiljno razmatraju seseljevu opasku da treba da se kovceg zaista otvori i vidi sta ima u njemu...sve engleski novinari od pera onda se ne bi sprdao.

ja samo radim sto kruna radi kad je plasirala vest da je dajana sama organizovala sa dodijem ono u tunelu i da su zivi i zdravi, da niko ne moze da ih nadje ša ni njihove sluzbe :rotf: i i da su negde srecni i da lepo i mirno zive :rotf:

op trt gewezn zajn

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.795

Kamila počela da se SVETI KRALJEVSKOJ PORODICI?!

1664085390060.png

Kamila je danas i zvanično kraljica, a već je počela da pokazuje netrpeljivost prema određenim članovima porodice kada joj nešto nije po volji. To nimalo ne čudi, jer je dugo nisu prihvatali, posebno Hari i Vilijam, a navodno ni Kejt Midlton. Ipak, s vremenom su se njihovi odnosi stabilizovali, a onda je došla i Megan Markl, koju Kamila navodno nije mogla da smisli, ali i obrnuto.

To se moglo videti u više navrata, ali i na sahrani kraljice Elizabete II, kada se Kamila držala Kejt, dok je Megan stajala sa strane. Tako je očito da sadašnja kraljica deli mišljenje o bivšoj glumici s Kejt.

Ipak, na sahrani joj je zasmetalo i ponašanje princeze Šarlot, jedine ćerke princa Vilijama i Kejt Midlton, koju je otvoreno opomenula, a zatim poručila Kejt: "Vodi je", kako bi se nestašna 7-godišnjakinja smirila tokom ceremonije.

Najoštriju reakciju ipak je dobio princ Hari sa suprugom Megan kada je došao pred kralja i kraljicu sa zahtevom za pomirenje.

Iz izvora bliskih kraljevskom dvoru saznalo da je prva koja se protivila povratku Harija i Megan u okrilje porodice bila nova kraljica, Kamila. Nakon što je čula da Megan želi da se umili kralju i "proda" mu svoju priču kako bi dao njenoj deci kraljevske titule, Kamila je navodno od šoka ispljunula čaj koji je pila, te je naglo i glasno rekla da to neće ići tako lako.
https://www.kurir.rs/zabava/pop-kul...medium=kurir_widget&utm_campaign=mondo_widget

Дакле, монархистичке породице не могу никако да живе у слози, макар и привидно. Пуни су таштине, увек у некаквим неспоразумима, .... стално некаква борба. Баш као ,,Игре без граница''!

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
80.930
Pogledajte prilog 1226277

Време је да монархију замени Република.

Да, твоја република се показала више него одлично.

Зато би и волео да је сви пригрле и живе у ноторним свињцима од држава.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.795
Да, твоја република се показала више него одлично.

Зато би и волео да је сви пригрле и живе у ноторним свињцима од држава.
Ако под ,,свињаријом'' подразумеваш дешавања у монархистичким породицама, онда је уреду тај свињац.
Али ако тај епитет дарујеш Републици, питам те што живиш у њој. Прикључи се некој монархији и уживај у ,,свили и кадифи''.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.